Şimdi Ara

FİZYOTERAPİ veya DİYETİSYENLİK tercih edilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
18.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar iş olanaklsrı bakımından tercih edinilmelimidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Takipteyim.
  • Elbette edilebilir. Fizyoterapi bölümü revaçta olan popüler bir bölümdür, kazanılması kolay değildir. Diyetisyenlik ( Beslenme ve Diyetetik ) bölümü de sağlık sektörü olmasına rağmen ftr ' nin bir tık altındadır..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up bizde merak ediyoruz

• .

• quote:

Orijinalden alıntı: Pegasus !

Elbette edilebilir. Fizyoterapi bölümü revaçta olan popüler bir bölümdür, kazanılması kolay değildir. Diyetisyenlik ( Beslenme ve Diyetetik ) bölümü de sağlık sektörü olmasına rağmen ftr ' nin bir tık altındadır..

Hocam sen iyi diyorsun ftr ye ama bu arkadaşta gelme diyor. Bir konuşun aklımı karıştırdınız.

@peitho

• quote:

Orijinalden alıntı: Bitutamumut

quote:

Elbette edilebilir. Fizyoterapi bölümü revaçta olan popüler bir bölümdür, kazanılması kolay değildir. Diyetisyenlik ( Beslenme ve Diyetetik ) bölümü de sağlık sektörü olmasına rağmen ftr ' nin bir tık altındadır..

Hocam sen iyi diyorsun ftr ye ama bu arkadaşta gelme diyor. Bir konuşun aklımı karıştırdınız.

@peitho

Hocam fizyoterapist değilim, ama bölümler hakkında bilgim var. Ben nedenlerimi açıkladım. Ama bahsedilen arkadaş belki fizyoterapisttir, eğer öyle ise elbette onun fikirlerini ciddiye alın.

• Bitutamumut kullanıcısına yanıt
    ben 5 yıldır fizyoterapistim :) hangi mesleği tercih edecekseniz edin mezun veya okuyanlarla bi görüşün daha faydalı olur.
  • Hocam ikiniz bir konuşsanız kafam allak bullak oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bitutamumut

Hocam ikiniz bir konuşsanız kafam allak bullak oldu.

Hocam,arkadaş özelden de yazdı. 5 yıldır fizyoterapist oldugunu mesajda belirtmiş. FTR birkac yıl öncesine kadar müthiş bir bölümdü. Devlete atanırsan ne ala, atanamasan bile en kötüsü rehabilitasyon merkezlerinde aylık en az 5.000₺ maaşla çalışabiliyorsun. Ama tabi işin içerisinde değilim, güncel durumu nedir ne değildir bilemiyorum. Arkadaş şu an ftr nin eskisi gibi popüler olmadığını söyledi, sonuçta bu işin içerisinde olan birisi, doğrudur. Benim tavsiyem şu, sosyal medyadan olsun farklı platformlardan olsun ; yeni ftr mezunları ile veya öğrencileri ile bir konuşup bilgi alın. Size daha fazla faydalı olacaktır. Ve bir de tabi sizin ilgi alanınızla alakalı. Sonuçta bölüm hakkında az çok bilginiz vardır. Eğer gerçekten severek yapabileceğinize inanıyorsanız seçin.

• Yeni mezun fizyoterapistim. Üniversitede ev arkadaşlarım da diyetisyendi. Yani iki bölüm hakkında da baya bilgi sahibiyim. Foruma pek girmem ama sırf ftr veya diyetisyenlik yazacaklar varsa yazmasınlar demek için girdim. Mesleği sevmemin haricinde tutunacak başka hiçbir dalım yok. Devlet ataması yok, özelde öyle sanıldığı gibi 5 bin falan alamıyorsun 3-4 yıl önceydi onlar. İş bulabilirseniz şükredin yani. Kazanılması zor bir bölüm değil de artık, bizim zamanımızda öyleydi. Ağır iş koşullarının arkasında insan verdiği emeğin karşılığını almak ister. Bu her meslekte böyledir. Ama fizyoterapist iseniz emeğinizin karşılığını almak için de çok fazla emek sarfetmeniz gerekiyor. Geçen sene böyle diyenlere çok kızıyordum ama aynısını ben de söyleyeceğim. Benden tavsiye tercih etmeyin, okumayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: PeşimizdeBiriVar

Yeni mezun fizyoterapistim. Üniversitede ev arkadaşlarım da diyetisyendi. Yani iki bölüm hakkında da baya bilgi sahibiyim. Foruma pek girmem ama sırf ftr veya diyetisyenlik yazacaklar varsa yazmasınlar demek için girdim. Mesleği sevmemin haricinde tutunacak başka hiçbir dalım yok. Devlet ataması yok, özelde öyle sanıldığı gibi 5 bin falan alamıyorsun 3-4 yıl önceydi onlar. İş bulabilirseniz şükredin yani. Kazanılması zor bir bölüm değil de artık, bizim zamanımızda öyleydi. Ağır iş koşullarının arkasında insan verdiği emeğin karşılığını almak ister. Bu her meslekte böyledir. Ama fizyoterapist iseniz emeğinizin karşılığını almak için de çok fazla emek sarfetmeniz gerekiyor. Geçen sene böyle diyenlere çok kızıyordum ama aynısını ben de söyleyeceğim. Benden tavsiye tercih etmeyin, okumayın.

2012 yılında ftr yada diyetetik kazanamadığım için çok üzülmüştüm.Hatta o zamanki puana göre en düşük devlet üniversitesindeki diyetetiği 2 puanla kaçırmıştım.Şimdi sadece iyi ki diyorum.İyi ki o zamanlar kazanamamışım.Devlet düşünüyordum ve o zamanlar atanmak için puanları çok düşüktü.Şuan 90 alsan 3.atamada belki gidersin.Oda belki.

• Diyetisyenlik yazın arkadaşlar,hiç bir doktorun elinin altında olmazsınız,ayrıca kimseye de bağlı değilsiniz en kötü kendi ofisinizde serbest çalışırsınız,seans ücretlerinin 100 tl'den başladığını söylemeye gerek yok heralde,hesap basit günde 10 kişi gelse ayda 100x300:30000 tl yapar.

• Bu ikisini düşünüp neden eczacılık dusunmuyorsun? Bence bi araştır

• ftr nin ataması yok ve özelde de 5bin falan almıyosun asgari ücrete köpek gibi çalıştırıyorlar. 5 sene falan önceydi o hikayeler. meslek bitti
  • Ablam hacettepe ftr mezunu 1.850 tl alıyor yani o kadarını soyleyeyim. hemşire ol daha iyi
  • eyçenem kullanıcısına yanıt
    çöp meslek atık yazılmaz. ben de yazayım diyordum da yok yazılacak gibi değil
  • quote:

hocam sen 5 ,6 sene öncesinde kalmışsın kazanması çok kolay bu sene 100k ile insanlar girecek. ataması da yok parası da kötü revaçta da değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: ösymbiziyeme

çöp meslek atık yazılmaz. ben de yazayım diyordum da yok yazılacak gibi değil

hemşirelik varken yazılmaz bence de fizyoterapi denince doktor olunmuyo nede olsa ikiside(hemşire-ftr) yardımcı saglık calısanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyçenem -- 17 Temmuz 2017; 2:23:56 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.