Şimdi Ara

Fiziksel klavyeden vazgeçemeyenlere: BlackBerry Q10 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
5.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • blackberry üç kagıtçı,telefonum dona dona bir hal oldu,vurup yere kırmadıysanız sabırı ögretti size demekdir.ilginç olan bir senede anca öğrendik telefonu kullanmasını menüsünü kısa yollarını.adamlar şimdide menü yü degişibler.halbuki 9900 ın ram ini yükseltseydin alırdım hiç düşünmeden,klavyene ve bbm ne kadar kazık olsada,.yeni bir telefon yapmışsın arkasında duracagını hiç sanmıyorum,bir kere kazıklandık sana,bir daha yemez,bu arada mail telefonu ya ne yaptıysam mail özelliğini kullanamamışdım,kimde blackberry varsa hiç biride kullanmıyordu,güncellemeyi altı ayda bir veriyordu..bbm özelliği güzel aslında whatsapp daha kaliteli ama bbm ile ortak çalışan programlar var,zaten alanda bunun için alıyor,manitalar düşüyor anlayacagınız tabi yabancı dilin varsa,bizim kızlar slm almaz erkek bol memeleketde ne yapsınlar

• bb almayi bi ara dusundum ama facebook sayfasinda okudugum yorumlar netteki yorumlar servisin ve cihazlarin kalitesinin(malzeme) acisindan cok berbat oldugunu soyluyordu bnde vazgecmistm simdi nokia lumia alicamm bu arada fiyati 2 milyar olucakmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1999 tlden ön sipariş alıyolar bide bu neyin kafası .. yada neyin kafasızlığı... 9800 ve 9900 ellerinde patladı daha akıllanmadılar tuttular z10 çıkardılar 1800 tl etiket çaktılar oda ellerinde patladı bari bu Q10 BB nin batışı olsunda kurtulalım göz göre görede bu kadar salak yerine koymasınlar adamı bu telefon 1999 tl etmeyeceği her hal ve hareketinden belli bbm dışında bir marifetide yok onuda 300 liralık 8520 bile alasını yapıyo.
  • Selamlar dün elime geçen Q10 cihazım maalesef yazılım sorunuyla karşı karşıya BB9981imi sattığıma pişmanım :( cihaz açılıyor batarya full bir uygulamaya giriyorum şarj %10 un altında deyip direk kapanıyor :(
    şu anda üzerinde 10.1.0.238 sürümü var dün bunu yükledim. şimdi ise apar topar 10.1.0.270 sürümü geldi umarım bununla düzelir. yoksa hüsran :(

• Genel olarak beğenilmediğini anlıyorum ama ilk baştaki çekiciliği de yabana atılmıcak gibiydi. Yazık oldu.
    edit: Fiyata değinmiyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçanAtPegasus -- 26 Mayıs 2013; 16:02:49 >
  • blackberry bu günden sonra toparlanamaz daha, son çırpınışları.
  • Kullanım kolaylığı ile iOs ve Android bir adım önce iken blackberry almam için bir mazeretim kalmıyor.
    Fiyatlandırma bu cihaz için çok yüksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Selamlar dün elime geçen Q10 cihazım maalesef yazılım sorunuyla karşı karşıya BB9981imi sattığıma pişmanım :( cihaz açılıyor batarya full bir uygulamaya giriyorum şarj %10 un altında deyip direk kapanıyor :(
    şu anda üzerinde 10.1.0.238 sürümü var dün bunu yükledim. şimdi ise apar topar 10.1.0.270 sürümü geldi umarım bununla düzelir. yoksa hüsran :(

Kardes pısman olan yok yabancı formlarda tekrar kurulum yap restore bende Z10 dan ona gecmeyı dusunuyordum

• kullanırken siyahçilek yine yapmış diyeceksin
  • Cihaz guzel gorunuyor. Eski Bb9900 yeni iPhone5 kullanicisiyim. İPhone bana her istedigimden fazlasini veriyor ama yinede blackberry'i ozluyorum bazen, gecersem pisman olurum aslinda. Q10 tasarim olarak daha oncede begendigim bir telefondu ama 1999 lira fiyat cok sacma, o fiyatlara alinabilecek telefonlari dusununce.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dölleme Uzmanı

kullanırken siyahçilek yine yapmış diyeceksin

Blackberry.

• Dostlar herkese selam,

Bir çoğunuz gibi bende birçok telefon kullanma şansım oldu. Blackberry Q10 ile ilgili olumsuz yorumlara kısmen katılsam da, kısmen de Q10 bana göre bugüne kadar yapılmış en iyi BB. Neden mi?
    1- İşçilik kalitesi diğer BB lerden fersah fersah önde
    2- İşletim sistemi version 10 ile artık turkcell ya da servis sağlayıcınızdan blackberry paketi almanız gerekmeyecek. Dilerseniz internet bile paketi almayıp sadece wireless ile kullanabilirsiniz. Çünkü artık active sync /push teknolojisi ile çalışıyor.
    3- Pil ömrü, oldukça cüretkar olmuş. Açıkcası beni tatmin etti.
    4- Dayanıklılık, inanılmaz dayanıklı. Birçok kez yere düştü ne çizik ne darbe.
    5- Office uygulamaları
    6- Güvenlik
    Gelelim eksi taraflarına;
    1- Fiyatı oldukça yüksek katılıyorum.
    2- Yeni bir işletim sistemi olması nedeniyle biraz karmaşa (alışınca sorun tam tersi mükemmel rahat)
    3- Navigasyon ve kısa yol tuşları kalkmış , Bu ilk bakışta geleneksel çizgisinin çok dışına çıkarmış cihazı ama dediğim gibi alışınca da çok avantajlı. (Mekanik parçalar kalmamış)
    4- Yazılım marketi oldukça zayıf. Belki de en eks yönü bu. Ama unutulmamalı ki bu bir iş cihazı. Multimedia cihaz isteyenlerin kesinlikle tercihi olmamalı. Ama banka yazılımları, sosyal medyalar ve media donanımları oldukça yeterli
    5- Fiyatının çabuk düşmesi, sürekli telefon değiştiren zarar eder. Ben 1700 tl ye aldım ama biliyorum ki 1-2 ay içinde 1400 TL ye düşer.

Uzun lafın kısası ben şu an hem q10 hem iphone 5 kullanıyorum ve ikisinden de çok memnunum ve mutluyum. BB hep elimde. iPhone ise bir ihtiyaacım olduğunda.

Alırken ne mi yapmalısınız?
    1- Ne sıklıkla mail alıyor ve yazıyorsunuz? Çok ise Q10
    2- Multimeda, oyun, uygulamalar çok yüklüyor ve kullanıyormusunuz? iPhone
    3- Pil ömrü ne kadar önemli? Önemli ise Q10
    4- Ücretsiz bol yazılım olsun derseniz , Android
    5- Aldığım cihaz değer kaybetmesin derseniz, iphone (mücevher gibi)
    6- İmage ise kesinlikle Q10. Ayrı bir kimliği var bence.

Puan mı vereyim!
    iPhone 5 : 7 (Pil ömrü ve sorulmadan 3 puan sildim) :)
    BB Q10 : 8 (Uygulamaların az olması ve fiyatının yüksek olması 2 puan sildi
    Android : Marka farketmez 5 (Nedeni yazmak dahi istemem ama kısaca bir adamın 10 karısı olması gibi. Bir yazılımın farklı markalarda ki birleşmesi.

iPhone ve Blackberry kendi yazılımını sadece kendi cihazında kullanıyor.
    Androidler ise her markada var. Bu da değer kaybediyor bir de yazılım standartını alt üst ediyor. Çok fazla yazılımı varmış...Doğru..Ama ne kadar stabil.

Telefon meraklıları q10 alın mutlu olursunuz inanın.

Sevgiler

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.