Şimdi Ara

Fizik temeli olmadan ESŞ den ilerlemek (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ösymdekituvaletpompası

Hocam açıkcası şuan mezunmuyum değilmiyim konusu netleşmediği için diğer derslere bakmadım. Matım ortanın bir tık üstü konu eksiğim yok sadece ayt de eksiğim var onlarda halledilir. Yks ci değilde dgs ci tayfadan olduğum için ben sonuç bekliyorum hala. 10 gün sonra açıklanacak. O açıklanınca fizik-fizik müh yazıcam eğer hedeflediğim yer gelmez ise gidip yks den mezuna kalıcam bu vesileyle yks den puanım kırılmamış ama bir yere yerleşmiş olucam.

Edit: Biyoloji kimyam 0 geometrim analitik harici full
    Hocam ben de dgsciyim. Yani umarım olmam gerek kalmaz dgs ye. Bu yıl sonunda ikisine de gireceğim ama gönlümden geçen yks olduğu için son şansımı denemek istiyorum. Fakat şuan yapamayacağım endişesi ile yapabileceklerimi de yapamamaya başladım. Benim de tyt mat fena sayılmaz. Ayt kısmı ve fen kısmı sıkıntılı ama gözümü en çok korkutan fizik. Tyt si bile korkutuyor.
    Sizde gönlünüzden geçeni kazanırsınız umarım.
  • yeryüzündebirdamla Y kullanıcısına yanıt
    Hocam odtü boğaziçi istiyorum itüde belki ama hacettepe garanti gibi duruyor bende en kötü hacettepe gelirsede tekrar hazırlanırım. Heyecanla bekliyorum sonuçları tahminimce ilk 2k dayım 43-50 arası mat netim gelecek

Edit: Hocam ben sınava girmeden 1 hafta önce yerimde duramıyordum o kadar heyecanlı stresliydim sonra bekir avşarın bir psikolog ile yaptığı videoyu izledim pamuk gibi oldum yani hiç dert etmiyorum olursa olur olmazsada tekrar deneriz sağlığımızdan önemlimi ? Bunları düşünmeyin hep sonuç anını düşünün ve elinizden geleni yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ösymdekituvaletpompası -- 29 Ağustos 2020; 21:17:39 >
  • quote:

Hocam odtü boğaziçi istiyorum itüde belki ama hacettepe garanti gibi duruyor bende en kötü hacettepe gelirsede tekrar hazırlanırım. Heyecanla bekliyorum sonuçları tahminimce ilk 2k dayım 43-50 arası mat netim gelecek

Edit: Hocam ben sınava girmeden 1 hafta önce yerimde duramıyordum o kadar heyecanlı stresliydim sonra bekir avşarın bir psikolog ile yaptığı videoyu izledim pamuk gibi oldum yani hiç dert etmiyorum olursa olur olmazsada tekrar deneriz sağlığımızdan önemlimi ? Bunları düşünmeyin hep sonuç anını düşünün ve elinizden geleni yapın
    Gerek kalmaz istediğiniz yer gelir umarım ama hacettepe olursa yks ye tekrar hazırlanırsınız okurken hocam. Bu arada dgs ile tercih yapıldığında obp kırılmıyor demi yks de
    İnşallah gönlümden odtü geçiyor o gelir hocam. Dgs den tercih yapınca sonraki seneye dgs deki obp n kırılıyor yks deki değil
  • quote:

İnşallah gönlümden odtü geçiyor o gelir hocam. Dgs den tercih yapınca sonraki seneye dgs deki obp n kırılıyor yks deki değil
    İnşallah odtü gelir, başarılar hocam..
  • vip fizik+karağaç fasikül
  • ösymdekituvaletpompası kullanıcısına yanıt
    Yapılabilecek en en en büyük hatalardan biri fiziği yüzeysel öğrenmek
  • MylesKenn M kullanıcısına yanıt
    Hocam temel atmadan üstüne bir şey inşa edemezsin. İlk temel atıp mantığını kavrayıp sonra zaten tam olarak tekrar başından başlayacağım. Tek hocadan tek sefer dinleyipte konuyu hatasız yapmak mümkün değil. Hayatında daha önce görmediğin bir ders eğer tek seferde yapılabilseydi herkes yapardı.
  • Merhabalar 2.mezun seneme giriyorum fizik temelim yok denmez fakat çokta iyi olduğu da söylenmez.ESŞ nin ayt paketi 334 tl lik şuan onu almayı düşünüyorum kitabı sitedeki örnek pdflerle inceledim tam bana uygun yani olması gerektiği gibi ayt fiziği böyle götürmeyi düşünüyorum.Dershaneye gitmek istemiyorum sizce düzenli bir şekilde böyle online setlerle gitmem ne kadar mantıklı ?Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum iyi günler dilerimm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4D9B63781 -- 29 Ağustos 2020; 20:57:0 >
  • ockham.s_katana kullanıcısına yanıt
    Esş derslerini aldım ama hocam. Karaağaç çok uzun. Esş de çok uzun ikisini yetiştiremem gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MylesKenn

Yapılabilecek en en en büyük hatalardan biri fiziği yüzeysel öğrenmek
    Nasıl yapmalıyım sizce? Ben de detayına kadar öğrenip geçmeyi düşündüm ama hem yetişmiyor hem epey vakit alıyor hem de sadece bir yerden dinleyerek soruları çözemiyorum..
  • Benim fizik temelim olmadığı için ne kadar sağlıklı bir yorum olur bilmiyorum. Fakat dershane mi online ders mi denirse online dersi seçerim, daha verimli olacağını düşünürüm. Zaten fizik temelinizde varmış. Konu dinlemek için online setler var, soru çözümü için çözümlü kitap ve ücretli ya da ücretsiz birçok soru çözüm uygulaması var. Dershane bana gereksiz geliyor.
    Ayrıntılı anlatan kişileri dinleyin ücretli içeriklere bakmanızı tavsiye ederim.Kendiniz tam oturmayan yerleri ekstradan araştırın.
    Günde 7 saat uyuyorsanız 1 saat temel ihtiyaçlar 8 saat eder yani 16 saat zamanınınız var 15-16 saat çalışmıyorsanız çalışma sürenizi arttırın.Yetişmiyor ancak 16 saat çalışan birisi için makul bir bahane olabilir.

Ayrıca konu çalışmak dediğiniz şey bana kalırsa 1 kez yapılır.Sonrası tekrardan ibarettir.2 saatlik bir konu anlatım dinleyeceğinize uzun bir konu anlatım dinleyin emin olun çok daha faydalı olur.
  • ösymdekituvaletpompası kullanıcısına yanıt
    Hayır benim anlatmak istediğim eksiksiz ilerlemek konu anlatım bazında.

Online ders sektöründe Şenol Hoca da ders anlatıyor Behzat Rasuli de ders anlatıyor ikisinden alınan verim çok ama çok farklı.

Tabiki kendinizi soru çözerek tekrar yaparak geliştireceksiniz ama benim demek istediğim ilk çalışmanın detaylı olmasıyla alakalı.
  • Temel olmadan esş biraz ağır gelir bence ama sıfırdan başlayıp esş ile fulle yakın yapanlar var.
  • cubb0rn C kullanıcısına yanıt
    Temel yok. Fule yakın yapmak için esş den önce veya sonra nasıl ilerlemeliyim?
  • MylesKenn M kullanıcısına yanıt
    Ertan hocadan dersleri dinleyeceğim. Şuan ilk dersi dinledim hareket konusunu. Çok detaylı anlatıyor yani matematikte behzat hoca nasılsa fizikte ertan hoca öyle diyebilirim. Fakat fiziğe karşı hem önyargım var hem temelim 0. Konu kısmı bile izlerken ağır geldi, sorulara geçebilecek düzeyde değil gibiyim.
    Çalışma saatine gelince o dediğiniz saatlerin yarısını bile bulmuyor. Bu konudan da muzdaribim.
  • Bence esş ile başlama umut öncül ile başla esş ile cila at.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeryüzündebirdamla

Temel yok. Fule yakın yapmak için esş den önce veya sonra nasıl ilerlemeliyim?
    Maalesef bilemiyorum sınav için fizik çalışmaya başlamadan önce fizik temelim kısmen vardı
  • Hawkingöldü H kullanıcısına yanıt
    Umut öncülün youtubedaki videoları ile mi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.