Şimdi Ara

Fizik temeli olmadan ESŞ den ilerlemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
1.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fizikten temelim yok. Fenden ders ders gitmeyi düşündüğüm için tyt fiziği bir ay içinde bitirmek istiyorum. Ama ne kadar mümkün olur bilemedim, günlük iki-üç saat fizik ile biter mi sizce? Asıl sormak istediğimse şu; ilk olarak hareket ve kuvveti dinledim ama sıra sende veya ana kamp testinde de yapamadıklarım oluyor. Bazen konu anlatımını dinlerken evet anlıyorum ama sanki biraz zorlanıyorum gibi. Fiziği hiç yapamayacağım gibi umutsuzluğa kapılıyorum sonra. Esş yi bitirip soru çözümlerinde zorlanmama rağmen soru bankasından mı ilerleyeyim direkt (soru bankası olarak da palme ve karekök tyt var)? Yoksa konunun iyice oturması açısından esş den önce konu anlatımı dinlemeli miyim başka yerden?(bu da saçma geliyor ve çok zaman alır gibi.) Başka ders olsa bu şekilde ikilemde kalıp düşünmem ama fizikte ciddi anlamda zorlanıyorum çünkü temelim yok ve önyargım var. Ya kısaca şu fiziği halledebilmem için ve yazdıklarım hakkında yardımcı olur musunuz?

• Temelim yok diyorsun vakit almasına bakma.

Fiziklebarış dinlemeni tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Durduk yere videolarının silinebilecegi gerçeğini bilerek almanı tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RavenholmYKS R kullanıcısına yanıt
    Fizikle barışın karekök çözümü vardı onu izlerim diye düşünmüştüm. Sanki hiç fiziği yapamayacağım gibi geliyor bu kadar zor mu cidden bu ders
  • askmeafavour A kullanıcısına yanıt
    Aldım zaten videoları hocam. Ama benim fizik o kadar sıkıntılı demek ki şuan şu fiziği yapamayacakmışım gibi geliyor.
  • Hocam fizikten hiç temeliniz yoksa ki benimde yok fizik yazacağım ondan çalışmaya başladım. Umut öncül dinleyip okyanus 40 seansta fizikten çözüyorum. Umut öncülü temel atmak için kullanıyorum fakat bu derste aynı matematik gibi. Yani umut öncül yeterli olmayacak ondan umut öncül bittiğinde başka bir hocadan dinleyip herşeyi tamamlayacağım. Tyt nin çoğu bitti genleşme-optik-dalgalar kaldı sadece 1 ayda çok rahat biter tyt fizik. Ondan hiç kafanıza takmayın tek hocadan 1 sefer dinlemekle olmuyor malesef farklı farklı hocalarıda dinlemeniz lazım. İkinci hoca olarak aklımda vip fizik-altuğ güneş-fizikle barış var
  • ösymdekituvaletpompası kullanıcısına yanıt
    Hocam esş derslerini aldığım için onu dinleyeyeceğim. Ama dediğiniz gibi sanırım farklı bir kaynaktan daha ilerlemem gerekir konu olarak. O iken nasıl bir ayda tyt fiziği bitirdiniz hocam, nasıl ilerlediniz? Yani bütün konuları bir kere umut öncülden ve kitaptan ilerletip tekrar olarak mı başka hocadan dinleyeceksiniz? En azından tek hocadan bir kere dinlemekle olmuyor cümlesini okuyunca biraz rahatladım.Sağ olun hocam.
  • konuyu yukarı çıkarmış olayım. ben de fizik temeli hiç olmayan birisi olarak esş ile başlamayı düşünüyordum ama forumdaki yazılanlara bakınca vazgeçtim. belki de yapılabilir, bilmiyorum. ben sanırım ilk umut öncül veya fiziklebarış izleyip sonra esş'ye geçeceğim.
  • yeryüzündebirdamla Y kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam umut öncülle yüzeysel ve mantığını öğrenip elimdeki kitabı çözdükten sonra son noktayı koymak için orta bir kitap alıp başka hocadan tekrar dinleyeceğim. Şuanki amacım temel atmak. Temeli attıktan sonra tam anlamıyla öğreneceğim.

Nasıl ilerlediğimi sormuşsunuz örneğin iş güç enerjiyi bitirip hemen kitaptan testini çözüyorum. Zaten iş güç enerji gibi konular 2 günde bitiyor çok rahat yüzeysel ve mantığını kavramış oluyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ösymdekituvaletpompası

Aynen öyle hocam umut öncülle yüzeysel ve mantığını öğrenip elimdeki kitabı çözdükten sonra son noktayı koymak için orta bir kitap alıp başka hocadan tekrar dinleyeceğim. Şuanki amacım temel atmak. Temeli attıktan sonra tam anlamıyla öğreneceğim.

Nasıl ilerlediğimi sormuşsunuz örneğin iş güç enerjiyi bitirip hemen kitaptan testini çözüyorum. Zaten iş güç enerji gibi konular 2 günde bitiyor çok rahat yüzeysel ve mantığını kavramış oluyorsunuz
    Diğer dersleri nasıl yetiştiriyorsunuz hocam? Şuan tyt mat-dil bilgisi-tyt fizik bir arada götürmeye çalışacağım. Ama fizik ilerlese mat kalıyor, mat ilerlese fizik kalıyor daha yolun başındayken.
    hocam umut öncül fizik için tamamen yetiyor ordan anlamadığım kısımları fiziklebarıştan bakıyordum ama birkaç konu içindi onlarda ben fiziği tamamen umut öncülle hallettim

• gladıatorr88 G kullanıcısına yanıt
    Fizigi fullediniz mi hocam..

• evet 14 e 0 dı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gladıatorr88 -- 29 Ağustos 2020; 16:51:13 >
  • Tyt için aşırı bir temel gerekmiyor ama zaten temel sıfırsa ek olarak mücadele gerekli yani illa anlamayacağım diye düşünmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LELEB -- 29 Ağustos 2020; 15:51:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LELEB

Tyt için aşırı bir temel gerekmiyor ama zaten temel sıfırsa ek olarak mücadele gerekli yani illa anlamayacağım diye düşünmeyin.
    Temel sıfır maalesef. Konuları eksiksiz halledeceğim diye çok vakit kaybediyorum sanırım o da biraz olumsuz etkiledi. Ama haklısınız fazladan mücadele gerekiyor fizik temeli olmayınca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gladıatorr88

hocam umut öncül fizik için tamamen yetiyor ordan anlamadığım kısımları fiziklebarıştan bakıyordum ama birkaç konu içindi onlarda ben fiziği tamamen umut öncülle hallettim
    Youtubedan mı dinlediniz hocam?
    evet ücretli içeriğini hiç kullanmadım sadece youtube daki eski videolarıyla

Allah kolaylık versin hocam vakit önemli tabii ki ama çokta can sıkmayın daha senenin başı olumsuzluk olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: LELEB

Allah kolaylık versin hocam vakit önemli tabii ki ama çokta can sıkmayın daha senenin başı olumsuzluk olmaz.
    Çok sağ olun hocam, size de Allah kolaylık versin, hedefe ulaşarak tamamlarız bu sınav dönemini umarım..
    Hocam açıkcası şuan mezunmuyum değilmiyim konusu netleşmediği için diğer derslere bakmadım. Matım ortanın bir tık üstü konu eksiğim yok sadece ayt de eksiğim var onlarda halledilir. Yks ci değilde dgs ci tayfadan olduğum için ben sonuç bekliyorum hala. 10 gün sonra açıklanacak. O açıklanınca fizik-fizik müh yazıcam eğer hedeflediğim yer gelmez ise gidip yks den mezuna kalıcam bu vesileyle yks den puanım kırılmamış ama bir yere yerleşmiş olucam.

Edit: Biyoloji kimyam 0 geometrim analitik harici full

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ösymdekituvaletpompası -- 29 Ağustos 2020; 19:43:27 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.