Şimdi Ara

Konu güncelliğini kaybettiği için verilen bilgiler yanlış yönlendirebilir. KONU SİLİNEBİLİR (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
452
Cevap
14
Favori
463.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    acıbadem ftr(ist) (29/1)
    afyon ftr ( 35/2)
    ahi evran ftr(kırşehr) (40/5)
    başkent ftr(ankara) (50/5)
    bezm-i alem ftr(ist) (28/0)
    dokuz eylül ftr (80/16)
    dumlupınar ftr(kütahya) (80/5)
    gazi ftr (30/7)
    hacettepe ftr (70/48)
    haliç ftr(ist) (65/1)
    istanbul bilgi üni ftr (50/0)
    istanbul bilim üni ftr (44/3)
    istanbul medipol üni ftr (60/0)
    istanbul üni ftr (60/8)
    kırıkkale ftr (40/3)
    marmara ftr (35/5)
    muğla ftr (50/7)
    mustafa kemal ftr(hatay) (80/3)
    pamukkale ftr(denizli) (70/3)
    süleyman demirel ftr(ısparta) (60/2)
    trakya üni(edirne) (45/4)
    yeditepe üni (50/3)

arkadaşım tüm FTR okulları bunlar. parantez içersnde yazdgm ilk sayı o okulun bu yıl açtığı kontenjan.ikinci yazdgm sayı ise o okulda bulunan FİZYOTERAPİST HOCA sayısıdr.terch yaparken bunlara dikkat ediniz.mesela dumlupınarda da ahi evranda da fzyoterapist hoca sayısı 5 iken ahi evranda (40/5) 8 ögrenciye 1 hoca,dumlupınarda (80/5) 16 ögrenciye 1 hoca düşmektedir..

• quote:

Orijinalden alıntı: emmpati

sadece İzmir ve İstanbul değil yeni açılmış diğer fizik tedavi ve beslenme ve diyetetik sıralaması ne olur sizce.Devlet veya burslu özeller en aşağı kaç binden alır acaba?

arkadşm beslenme diyetetik bilmiorm ama ftr en aşagı 17 bine iner gbi gelio bana.beslenme diyetetik de ftr nin 2 bin altına iner en düşüğü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgün40

quote:

Orijinalden alıntı: rammqoliq

özgün ahi evran yani sizin okul diplomasında çif imza mı ne varmış ben kabaca duydum da iyice açıklarmısın kardeşm ben de yazmayı düşünüyorum da

ya arkadaşım bu konu hakkında kesin bi bilgim yok ama öle birşey duymuştum yine senn için araştıracagm.bize hem sağlık bakanlığının hem de rektörün imzası olck diplomanızda demişlerdi.en kısa zamanda detaylı ögrenp sana aktarcam.

merhaba arkadşm ben onu hocama sordum.2 degil 3 imza varmış.sağlık bakanlğnn imzası,müdürün imzası ve rektörün imzası.ve bu sadece ahi evranda degl tüm ftr okullarında varmış.ii günler

• acıbadem de 1 hoca mı var?
  • quote:

abant izzet baysal ftr(bolu) (45/5)
    acıbadem ftr(ist) (29/1)
    afyon ftr ( 35/2)
    dokuz eylül ftr (80/16)
    gazi ftr (30/7)
    hacettepe ftr (70/48)
    haliç ftr(ist) (65/1)
    istanbul üni ftr (60/8)
    kırıkkale ftr (40/3)
    marmara ftr (35/5)
    muğla ftr (50/7)
    yeditepe üni (50/3)

arkadaşım tüm FTR okulları bunlar. parantez içersnde yazdgm ilk sayı o okulun bu yıl açtığı kontenjan.ikinci yazdgm sayı ise o okulda bulunan FİZYOTERAPİST HOCA sayısıdr.terch yaparken bunlara dikkat ediniz.mesela dumlupınarda da ahi evranda da fzyoterapist hoca sayısı 5 iken ahi evranda (40/5) 8 ögrenciye 1 hoca,dumlupınarda (80/5) 16 ögrenciye 1 hoca düşmektedir..

tesekkurler isime yaradı.fakat bunu buldugun bir site varsa soleyebilirmısin.çünkü başarı sıralarını merak ediyorum

• quote:

acıbadem de 1 hoca mı var?

acıbademde 1 hoca yok FİZYOTERPİST HOCA SAYISI O.dikkatli okumamşsn sanırım altında açıkladm.biraz daha dikkatli okursanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobi2002

quote:

acıbadem ftr(ist) (29/1)
    afyon ftr ( 35/2)
    dokuz eylül ftr (80/16)
    gazi ftr (30/7)
    hacettepe ftr (70/48)
    haliç ftr(ist) (65/1)
    istanbul üni ftr (60/8)
    kırıkkale ftr (40/3)
    marmara ftr (35/5)
    muğla ftr (50/7)
    yeditepe üni (50/3)

tesekkurler isime yaradı.fakat bunu buldugun bir site varsa soleyebilirmısin.çünkü başarı sıralarını merak ediyorum

bana bu tabloyu hocam gönderdi sitesini bilmiorm ama sana bildgm kadaryla yardmcı olayım.afyon,ahi evran,hatay,muğla bu okulların taban derecesi 14bin ve 15 bin civarı.say1den aldılaar geçen yıl.bolu,dokuz eylül de say1den 9bin ve 10bin civaryla kapattı.vakıfları bilmiorm geri kalan devlet okulları da say2den aldı ve hacettepe 13bin civaryla,trakya ısparta ve kıırkkale de 14biin civaryla kapattı.

• quote:

quote:

acıbadem de 1 hoca mı var?

acıbademde 1 hoca yok FİZYOTERPİST HOCA SAYISI O.dikkatli okumamşsn sanırım altında açıkladm.biraz daha dikkatli okursanız sevinirim...

geri kalan hocalrı fizyoterapist degl demekki.yani atıorm 100hocası varsa sadece 1tanesi fizyoterpist ve şunu unutmayın bn hep bunun arkasındayım bnm başımdaki hocam benm yollarımdan geçmiş ve fizyoterapist ise beni daha ii anlar nerelerin hangi konuların bizim için gerekli oldgnu bilir.mesela başınızdaki insan tıp hocası,o size gder anatomiyii en ince ayrntısına kadr tıptakilerle aynı anlatr ama fizik tedavi bölümünde okadr ayrıntıya gereek yoktur.bizim için ne gerektgni ve geleckte bizi neyin bekledgni bilen sadce FİZYOTERAPİST HOCALARIMIZDR....

• quote:

acıbadem ftr(ist) (29/1)
    afyon ftr ( 35/2)
    dokuz eylül ftr (80/16)
    gazi ftr (30/7)
    hacettepe ftr (70/48)
    haliç ftr(ist) (65/1)
    istanbul üni ftr (60/8)
    kırıkkale ftr (40/3)
    marmara ftr (35/5)
    muğla ftr (50/7)
    yeditepe üni (50/3)

fizyoterapist sayısını bilmemmiz iyi oldu fakat görüyorum ki üni tercihinde bu göz önünde bulundurulmamış geçen sene ya da bu sayı tek başına yeterli değil çünkü pamukkalede yaklaşık 23 öğrenciye 1 fizyoterapist düşüyo afyonda 17 civarı bu rakam ama pamukkalde daha yüksekte kapatmış geçen sene? üninin techizat durumu falan da önemli bi de bu üniversiteleri bu bakımdan sıralayacak arkadaş yok mu? ama lütfen bilgisi olan birşeyler yazsın..

• Güzel bilgiler paylaşılmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 27 Temmuz 2010; 22:20:12 >
  • bende yazacaktim bu bolumu ama bugun itibariyle vazgectim onceden cok istememe ragmen vazgecme sebebim fizyoterapistlerin kendilerine fizik tedavi merkezi acamamalari yani fzk tedavi merkezini ftr alaninda uzmanlasmis doktorlar acacak fzyoterapstlr onun yaninda calisacak
    azda olsa statu farki olacak yani emir altinda gibi birsey olacak bunun benim icin sorun olacagini dusundum uni sonrasi benim gibi boyle idealleri olanlari bilgilendirmk icin yazdim
    ama fizyoterapstlerin statusunun henuz belli olmadiginida belirtym belki o zmna kadar yasa cikabilir ve bu konuda fzytrpstler de yetkilendirilebilir..
    Herkese iyi aksamlar diliyorum..

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgün40 -- 28 Temmuz 2010; 0:03:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapiruss

bende yazacaktim bu bolumu ama bugun itibariyle vazgectim onceden cok istememe ragmen vazgecme sebebim fizyoterapistlerin kendilerine fizik tedavi merkezi acamamalari yani fzk tedavi merkezini ftr alaninda uzmanlasmis doktorlar acacak fzyoterapstlr onun yaninda calisacak
    azda olsa statu farki olacak yani emir altinda gibi birsey olacak bunun benim icin sorun olacagini dusundum uni sonrasi benim gibi boyle idealleri olanlari bilgilendirmk icin yazdim
    ama fizyoterapstlerin statusunun henuz belli olmadiginida belirtym belki o zmna kadar yasa cikabilir ve bu konuda fzytrpstler de yetkilendirilebilir..

demekki sn fizyoterapist nedir onu bilmiosun..onu söleyeym ztn fizyoterapistlerin işi doktor tarafndan tanısı koyulmuş hastalara uzun süreli tedavi programları hazırlarlar ve tedavi ederler..yanlış düşünüosun dktor sna şunu yap bunu yap demior ki sn bildgn tedavi yöntemni uyguluorsun doktor sana dio ki bu hastanın X hastalığı var ve buna göre sn tedavini çiz dior anlatabildim mi???bizim tek farkımız teşhis koyamamamız.ve sn şunu biliormusun o fizik tedavi doktorları da tek başlarna fizik tedavi merkezi açamıyorlar yanlarında fzt olmak zorunda.KISACASI ONLAR BİZSİZ BİZ DE ONLARSIZ OLMUYOR..fizik tedavi doktorlarının fizyoterpistlere,fizyoterpistlern de doktora ihtyacı var.

• Arkadaşlar ben ftr yazmayı düşünüyorum ama kafama takılan bir soru var
    bazı okullar ygs-2 puanı ile alıyoken bazıları mf-3 ile alıyor ygs-2 ile alan okullar fizik tedavi rehabilitasyon yüksek okulu diye geçiyor mf-3 ile alanlar sağlık bilimleri fakültesi diye geçiyor aralarında herhengi bi fark varmıdır diploma, işe alınma önceliği, okutulan dersler vs ftr okuyan arkdaslardan bilgilendiren olursa sevinirim

teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sapiruss

bende yazacaktim bu bolumu ama bugun itibariyle vazgectim onceden cok istememe ragmen vazgecme sebebim fizyoterapistlerin kendilerine fizik tedavi merkezi acamamalari yani fzk tedavi merkezini ftr alaninda uzmanlasmis doktorlar acacak fzyoterapstlr onun yaninda calisacak

demekki sn fizyoterapist nedir onu bilmiosun..onu söleyeym ztn fizyoterapistlerin işi doktor tarafndan tanısı koyulmuş hastalara uzun süreli tedavi programları hazırlarlar ve tedavi ederler..yanlış düşünüosun dktor sna şunu yap bunu yap demior ki sn bildgn tedavi yöntemni uyguluorsun doktor sana dio ki bu hastanın X hastalığı var ve buna göre sn tedavini çiz dior anlatabildim mi???bizim tek farkımız teşhis koyamamamız.ve sn şunu biliormusun o fizik tedavi doktorları da tek başlarna fizik tedavi merkezi açamıyorlar yanlarında fzt olmak zorunda.KISACASI ONLAR BİZSİZ BİZ DE ONLARSIZ OLMUYOR..fizik tedavi doktorlarının fizyoterpistlere,fizyoterpistlern de doktora ihtyacı var.

Bir kanuna bakar herşey.Fzt'lerin kazandığı para göze çok batıyor.Hemşire ve beden öğretmenlerine fzt olarak çalıştırılma projesi vardı nunlar gerçekleşirse hiçbir özelliği kalmaz bu mesleğin.

• quote:

Orijinalden alıntı: drcombo

Arkadaşlar ben ftr yazmayı düşünüyorum ama kafama takılan bir soru var
    bazı okullar ygs-2 puanı ile alıyoken bazıları mf-3 ile alıyor ygs-2 ile alan okullar fizik tedavi rehabilitasyon yüksek okulu diye geçiyor mf-3 ile alanlar sağlık bilimleri fakültesi diye geçiyor aralarında herhengi bi fark varmıdır diploma, işe alınma önceliği, okutulan dersler vs ftr okuyan arkdaslardan bilgilendiren olursa sevinirim

teşekkürler.

Evet arkadaşlar aynı konu bnmde kafama takılmış durumda ygs-2 ile alan ile mf-3 ile alan arasında fark varmıdır varsa nedir açıklarsanız sevinirim Özgün arkadaşım sende say-1 den girdin sanırım bu konuda bizi bilgilendirirsen sevinirim şmdiden teşekkürler

• Bu konunun birçok kişi tarafından soruna neden olduguna eminim acil bilgiye ihtiyacımız var Özgün arkadaşımız bu konuda çok yararlı olacak buna inanıyorum birkaç hastaneden bilgi toplamaktayım yeni bilgilere ulaştıkça buradan bildireceğim arkadaşlarım
  • arkadaşlr say1den alanlar yüksekokul say2den alanlar fakülte oluo.geçen yıl tercih yaparken ben de bu noktada takılmıştm hatta say1den olanlar 2 yıllk sanıodum yüksekokul oldgu için ama yüksekokul ile fakülte arasında hiç bi diploma ve eğitim farkı yok.Bütün okullarımız aynı eğitimi görüyor ve aynı diplomayı alıyorlar.tabiki her ikisinden de ftr uzmanı olunabilyor ve yükselebiliyorsun.ve şu da var mesela say1den yerleştin notların ii olursa say2den bi okula geçiş bile yapabiliorsun yani bu da aralarında bi egitim farkı olmadgını gösteriyor.

birde fizyoterapi die 2 yıllık okullar var işte ordan çıkanlar tekniker oluyor.

arkadaşlr bn bu konuya daha önce cvp vermiştim.yukarda yazılan geçen yılki sisteme göre.şimdi geçen yıl say1den alanlar ygs 2 die geçio,say2den alanlar da mf-3 die geçio arasnda hçbi fark yok.mezun olnca hepsi eşit haklara sahip oluo ama dersler farklılık gösterio mesela bizim 1 snfta 1.dönem gördgmz bi dersi başka üniversite 2.sınıf ögrencilerine okutuo böle zamanlama farkı oluor ama bizim okul yani ahi evran,hacettepeyle aynı müfredatta gdio.yani bizim okulda okuyup puanınızı yükseltp rahatlılıkla oraya geçebilirsnz.ve şunu söyleyeym yükseokullar da zaten yakında fakülte olcak.belki biz mezun olana kadr fakülte olur.bişe daha diyim eskiden hacettepe say1le alıodu 2005 yılnda filan snra fakülte oldu ama çıkan mezunlar aynı konumda.

• Bir kanuna bakar herşey.Fzt'lerin kazandığı para göze çok batıyor.Hemşire ve beden öğretmenlerine fzt olarak çalıştırılma projesi vardı nunlar gerçekleşirse hiçbir özelliği kalmaz bu mesleğin.

yaa valla fizyoterapist sayısı gtgide artıo o öncedendi şimdi fzt ler ona izin vermeyecektr ne diosun sen ya.biz kmsenn meslegne göz koymuorz hepsnn gözü bizde ne ala memlekett oh vallaa...inş yasa çıknca hepsi geçecek..
  • ftr nin ve beslenme diyetetiğin puanları yükselecek bu sene demedi demeyin, açıkta kalmasak bari...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.