Şimdi Ara

Fiyatları düşürürsek yakın zamanda alan müşterilerimizde küskünlük yaratır saçmalığı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69
Cevap
1
Favori
5.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 49
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 16 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • KitapMeraklisi (6 mesaj) cormen (5 mesaj) atrix1212 (5 mesaj) Teknode (3 mesaj) ibrahim.42 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (39 mesaj) Mobil (23 mesaj) Mini (7 mesaj)
  • @
69 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Fiyatları düşürürsek yakın zamanda alan müşterilerimizde küskünlük yaratır saçmalığı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6218 Mesaj
    Kimse yanlis anlamasin ama ben yuzde 80 lik dilimden arac alirsam kendimi keriz gibi hissederim.
    Oyle bir hissiyatim olur, kimseye oyledir demiyorum.

Bence benim gibi dusunen milyonlar var.

Yuzde 80 ile bu is yurumeyecegi ve buyuk firmalarin Polo gibi B sinifinaraclarla Turkiyede kar edemeyecekleri icin mecburen fiyat kiracaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    659 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kablocu_16

Bu fiyatlarda ani düşüş olmamasının sebeplerinden sadece birtanesi. Sizde distribütör olsanız hemen fiyat düşürmezsiniz. Şuan tl deki yüksek faize gelen yabancı dövize dönüp kaçınca zaten yine kurlar artacak. Fiyatları düşürüp cari açığı arttıracak şekilde araç satışı olması durumu daha da kötü yapar. Bu yüzden alabilen yerli üretim corolla civic clio egea alsın geçsin. Hiçbir şey daha iyiye gitmeyecek. Zor günlere hazırlanalım. Dünya daha kötüye gidecek  

Bayiler kâr marjını %1e çekseler devlet otomobil satışı arttı diye ÖTV artışı yapar

Devletin kasasında ithal otomobil parasını bırak ilaç parası bile yok . İlaç şirketleri bir çok ilacı Türkiye'ye vermiyor. Aşıyı da Çin'den alıyoruz borçla vadeyle yoksa zeneca olsun moderna olsun pfizer olsun alamıyoruz para olmadığı için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    659 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: coderfree

Arabalar sitesinde arabaların şimdikine göre epey ucuz olduğu zamanlar 110.000 'e sıfır Toyota Corolla alan bir kişi devletin ÖTV indirimi uyguladığı dönemde fiyatı 90.000 'e düşünce yorumlarda hakkımı helal etmiyorum, zarar ettim zararımı kim karşılayacak gibi bir şey yazmıştı. Konuyu okuyunca aklıma direkt bu geldi.

Devlet kendisini kazıklamış hissediyor hatta bu doğru bir kaç ay sonra daha az ödeyecekti... Bu EYT'yi yaratan yasada da vardı. Hatta AYM bunu ilk başta reddetmişti 1 gün fark 7 yıl hak kaybına neden oluyor demişti mahkeme. Ani döviz artışlarında da var

Bunun sorumlusu siyasi iktidardır ÖTV'nin yüksek olması veya durmadan değişip durmasının sorumlusu hükümet olduğuna göre bugün 280 bin liraya araç aldın 5 sene krediyle yarın ÖTV kalkıyor ve araç 150 bin oluyor ( 130 bin lirayı hükümet sana takıyor). Birkaç gün sonra alsan 5 yıl kredi ödemeyecektin. Hükümetin masraflarını Mercedes ,uçak, yat masraflarını diğer vatandaşlardan daha fazla üstelik 5 yıl krediyle karşılamış oluyorsun ( hükümet herkese takınca acısı az oluyor muhtemelen :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiLLETiNVEKiLi -- 24 Şubat 2021; 2:6:34 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    724 Mesaj
    bence sacmaligi bir kademe daha arttirarak kur düşünce fiyatı daha da yukseltin ki ne alan adamlar üzülsün ne de alamayanlar.
    |
    |
  • Binbaşı
    1695 Mesaj

Bayii fiyatları düşsün de sıfır arabalar galericilerin, al-satçıların elinde patlasın İnşallah.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 24 Şubat 2021; 10:40:7 >
    |
    |
  • Yarbay
    4648 Mesaj

Fiyatlar düşmeyecek. Hatta size daha güzle bir müjde vereyim. Mevduat faizleri birkaç ay sonra düşürülmye başlandığında döviz yükseldiğinde sanki daha önce yükseltilmemiş gibi yeniden zam gelecek. Dünya devi otomobil firmaları bile Türkiye ' ye gelince çakal eminönü esnafına dönüşüyor. Sıkıysa avrupada yapsınlar bunu o pazarda bir tüketici arabalarını satın alıyor mu acaba. Biizm ki gibi otomobile tapan toplumlarda bu zamlar az bile daha fazla yapılmalı. Şu fiyatlardan hala daha otomobil satın alanlar var. Aman toplu taşıma kullanmayın incileriniz dökülür.

|
    |
  • Çavuş
    67 Mesaj

Evet otomobil fiyatları aşırı yüksek ve alım gücümüzün çok üzerinde ama bunun sorumlusu otomobil üreticileri veya onların yöneticileri değildir.

31 Ağustos 2020 günü yüzde 50'lik ÖTV dilimini yüzde 80'e çıkaran, bir inat uğruna faizleri düşük tutarak kurun buralara gelmesini sağlayan, resmi rakamlara göre yıllık yüzde 15'lik ( gerçek hayatla alakası yok ) enflasyonu yaratan, döviz rezervini eksiye düşürenler kimlerse sorumlu da onlardır.

ÖTV düzenlemesinin en önemli amacı, ithalatı kısmak, ülke dışına döviz çıkışını durdurmaktı.

Bunun anlamı ithal otomobillerin satışını engellemekti.

Şimdi bu amaçları gerçekleşmeye başlamışken, forum ahalisi fiyatların düşürülmesi gerektiğini yoksa kimsenin bu firmaların kapısından geçmeyeceğini yazıp durmakta.

İyi de zaten amaç buydu. yani ithal araç satışlarını olabildiğince azaltmaktı.

Kimse önemli fiyat indirimleri beklemesin. Firmalar ancak belli miktarlarda faizsiz veya düşük faizli krediler verirler ki zaten bunu şu anda yapmaktalar.

Otomobil firmaları bunu yapmak istese bile ülkeyi yönetenler buna engel olacaktır.

Olay daha önce araç almış olanların küstürülmesi olayının çok ötesindedir.

Otomobil firmaları kendi aracına güvenerek satın almış kişilerin haklarını korumakla da yükümlüdürler.

Çünkü servis, yedek parça, aksesuar, sigorta gibi işlemlerden de hem kendileri hem de bayileri önemli miktarda para kazanırlar.

Yukarıda bir arkadaş belirtmiş, Türkiye'de ikinci el değer kaybı yüksek olan bir otomobili kimse tercih etmez.

Bir firmanın fiyatlarını önemli oranda düşürmesi bindiği dalı kesmesi gibidir.

Wolksvagen araçları hakkındaki herkesin ortak kanaati nedir?

'Cumhuriyet altını gibidir istediğin zaman değerinde satabilirsin.'

Ayrıca firmalar araç satamadıkları zaman fiyatları düşürmek yerine daha önce yaptıkları gibi arzı önemli oranda kısma yolunu tercih ederler.

|
    |

• Yarbay
    12776 Mesaj

vw 2. elini korumada özenli davranan bir firmadır. böylece sıfır satışlarının da daha çok olmasını sağlıyor. vw alan bir müşteri hiçbir zaman tereddütte kalmaz pejo alanların dediğini demez "bana 200binden sattılar şimdi 150bine kampanya yaptılar, ayıptır" dedirtmez. misal pejo'nun 2. elinin kötü olmasının tek sebebi kalitesi değil, bu da sebeplerden biri.

• Yüzbaşı
    377 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ben 200'den 150'ye indirim yapsınlar demiyorum. ÖTV oranı meselesi olursa düşsün o kadar çünkü geliş fiyatı belli. Dolar çıktığı gibi zam yapıyorlar düştüğü için indirim yapsınlar. Ha deseler bu düşüşleri kestiremiyoruz yeniden çıkabilir, o yüzden fiyatları düşürüp artırmak vs istemiyoruz tamam derim. Olması gereken neyse o olsun. Fiyatta indirim yapılması gerekirken yapmamak nedir Allah aşkına? Bir de ikinci el satarken kimse zarar etmek istemez vs deyip indirimin yapılmamasını normal bulmağa ne demek lazım bilemiyorum. Bunlar bize müstehak, demek istemiyorum ama yani bazı yorumlar bunu dedirtecek. Araba yatırım ürünü gibi görülüp fiyatların düşmesine tepki veren başka hangi millet vardır acaba? Zaten satıcılar da bunu bilerekten indirimin olmayacağını söylüyor. Ayrıca son olarak fiyatların bu kadar tavan seviyesine vardığı bir dönemde 0 araba alıp daha sonra fiyatlar düşünce fiyatlar düştü diye ağlamak bambaşka bir seviyedir.

|
    |
    beyinsis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.