Şimdi Ara

Fiyatları düşürürsek yakın zamanda alan müşterilerimizde küskünlük yaratır saçmalığı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
6.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cellestin

Neden her yorumunda vatandaş yerine kendinden başka kimseye gram katkısı olmayan galericileri ve al satçıları savunuyorsun?

O da öyledir.  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet evet kesinlikle küskünlük yaratır, ben mesela fiyatlar düşerse küserim bir daha da konuşmam onlarla!!!

• Zamanında bayiden 1.6tdi komfort passatı 140bine almıstım sıkı pazarlıkla.Tam 2 hafta sonra 132bine vermişlerdi.Ne yapsaydım bayiyi dağıtmaya mı gitseydim? :D

• BayGlock kullanıcısına yanıt

Kesinlikle hocam. Aynı vaziyeti ben yaşasam ulan şansıma bak der geçerim.

• Yeni araç aldım, inşallah düşer. Düşerse üst modelde düşüyor kardeşim. Eğer paranızı araba parası olarak etiketlediyseniz gerçekten hiçbir sorun yok düşsün, önemli değil.

Öte yandan fiyatlar düşmez. Türkiye'de bir şeylerin fiyatı yalnızca yukarı çıkar, düşme olayı yok bu ülkede.

Birde Opel önce arabalarındaki alt takımı düzgün taksın. Yeni satılan PSA araçların %80 inde sağa çekme sorunu var, facebook forumlarında millet köpürüyor.

• Arabalar sitesinde arabaların şimdikine göre epey ucuz olduğu zamanlar 110.000 'e sıfır Toyota Corolla alan bir kişi devletin ÖTV indirimi uyguladığı dönemde fiyatı 90.000 'e düşünce yorumlarda hakkımı helal etmiyorum, zarar ettim zararımı kim karşılayacak gibi bir şey yazmıştı. Konuyu okuyunca aklıma direkt bu geldi.

• İhtiyaç için alanı anlarım da araba bir hastalık olduğu için, hobi olarak görüldüğü için, pahalı da bir şey olduğu için bizim halka inen bir şeyler göremeyeceğiz. Rus'un Lada'sına, Fransız'ın Pejo'suna tav bile olamıyoruz şu an.

• Döviz 1 gram oynasa fiyatı artırıp düşünce ölü numarası yaptığınız için küslük çıkabilir.Çünkü araç fiyatları arttıkça model yükseltme ihtimali azalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mezuni -- 23 Şubat 2021; 12:4:29 >
  • 2018 2019 yıllarında ötv çok araç satışları çok düştü indirim gelsin batıcaz diye ağlayanlar bunlar değil miydi. O zaman küsmüyor muydu insanlar. Manipulatörlerin bile seviyesi yerlerde artık. Dh deki alsatçıların bile argümanları daha mantıklı.

OPEL bu adamı yönetici yapmışsa opelden uzak durmak lazım, adamlar minareyi çalıcaz kılıf hazırlıyoruz diyor utanmadan belki de adam alsatçılık yapıyor elindeki araçlar patladı fiyatlar düşmeyecek algısı yaratıp satmaya çalışıyor bilemeyiz ama bu zamana kadar araç almamış adam fiyat düşmezse yine almaz yine bekler sonra fox haberde görürüz satışlar 2018 seviyesine geldi diye ağlamalarını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim.42

Ne alaka, almasalarmis o zaman. Dolar euro düşerken insanlar neden yüksek fiyattan alsın ?

Euro 2 aydır düşük iphone 11 neden aynı fiyatı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cellestin

Neden her yorumunda vatandaş yerine kendinden başka kimseye gram katkısı olmayan galericileri ve al satçıları savunuyorsun?

Çünkü vatandaş hayal dünyasında yaşıyor.

1-Herhangi bir yerden cep telefonu alacaksınız. Kur 4 ayda %20 düştü diye fiyatını %20 düşen bir tane ürün gösterin.

CEVAP: YOK

2- Maliyet çeşitleri nelerdir bilmeyen, maliyet hesabı yapamayan, Matematik bilmeyen stok yönetimi bilmeyen adam ne anlar fiyatlama konusundan.

Anlarım diyen neden kur düştüğü an bir anda otomobil fiyatların geri gelmeyeceğini çok iyi bilir.

2.eli güçlü isteyen vatandaşında, 2.eli değer kaybeden arabaya yanaşmayacagını bilen firmanın buna göre pozisyon alması kadar normal bir durum olamaz.

3- Geldik en önemli konuya. Vatandaşın parası pul oldu fakat bunun sebebini yanlış yerde arıyor.

Markete girdiğinde fiyatların sebebini marketçi,

Galeriye girdiğinde fiyatların sebebini yetkili satıcı sanıyor.

Böyle düşünmesini sağlayan duyduğu her yalana "Haber" başlığı altında inanması.

4- Dünya ne durumda zerre bilginiz yok. Biraz neler olduğunu takip ederseniz Nakliye navlun fiyatlarındaki inanılmaz artışı görecekseniz.

Herşey salt döviz değil, emtia fiyatları nakliye fiyatları uçuyor

https://www.bloomberght.com/navlun-fiyatlari-3-kat-artti-siparisler-icin-konteyner-bulunamiyor-2270207

Son olarak;

eğer benim galerici veya alsatcı veya otomobil üzerinden para kazanan biri olduğumu iddia edenler ispatlayamazlarsa şeref yoksunulardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 23 Şubat 2021; 23:59:3 >

• Kuyruklu yalan. Fiyati artırırken duzuluyor müşteri , indirdiğiniz zaman mı üzülecek.

Müşteri üzülmesin karı 10'a kutlayalım.
    .pandemi sonrası fiyatlar düşecek diye yazmıştım. Pandemi bitmek üzere 1sene sonra görün fiyatları içten yanmalı araçların.

• Surekli fiyatları artınca da yeni müşterileri küstürürüz diye düşünmüyor ama. Hoş doğruda düşünüyor. Adam araçlarımız bir milyondan başlıyor artık dese gene bu ülkede alan çıkacak. Adam biliyor milletimizin bu tarz zam durumlarına alışık olduğunu. Dayıyorlar zammı üç kuruşluk arabalara düzenli olarak. Sonra bakıyorlar satışlar artmış :) Adamda enayimi indirim yapsın.

• scorpion3560 S kullanıcısına yanıt
    Bilmem neden ben de merak ediyorum. Zamı ayni gün yansıtanlar indirimi neden yansıtmıyorlar? Dolar euronun tekrar yükseleceğini düşünüyor olabilirler ki haklarıdır güven olmaz fakattt dolar euro sene sonuna kadar düşük kalırsa o zaman görürüm ben fiyat iniyor mu inmiyor mu
  • Aynı hassasiyeti bakım zamanı neden göstermiyorlar da piyasanın 3 katına yapıyorlar? Birisi kendilerine iletebilir mi?

• Cevabı basit. Kur yükselince çat diye yapıştırdığınız zamlara ne diyorsunuz? Kur yüzünden yaptık. İndirim olunca da soran olursa aynı cevabı vereceksiniz. Ama işlerine gelmiyor tabi.

• Öne çıkardım ama fiyat düşmez arkadaşlar. Dolar euro bu seviyede en az 4-5 ay kalsa belki. Şimdilik faizsiz kredi vs öyle satarlar. Acil ihtiyacı olmayan beklesin.

• İşin bahanesi o, serbest piyasada fiyat düşüşü ancak rekabetle olur. Şuan daha fazla kazanıyorlar, neden düşürsün ki?

Düşürmesi hatta kuru anlık takip etmesi bile mümkün ama bunun için dediğim gibi rekabet çok önemli.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.