Şimdi Ara

Fiyatlar Geldi... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
2
Favori
16.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu laflar bana galiba, keşke böyle kaçak güreşmek yerine bana cevap yazsaydın.

Biz döte döt diyoruz sadece, gereksiz romantizme gere yok. İphone 6’nın bile 1000 TL ettiği gerçeğini göz önüne alarak konuşun. Buna “yatırım” olarak görmüyorum zaten, yatırım dediğiniz şey kenarda durdukça reel değerine değer katar. Teknolojik bir aletin böyle olması imkansız. Yatırım Maliyeti tabirime takıldıysanız bunda bir yanlış yok, ilk alacağın iPhone’u ödeyebilecek paran varsa diğerlerinde eskisini satmak suretiyle daha az ödüyorsun; bu da bir realite. İkinci el tekonojik ürünü ben de tercih etmiyorum ancak insanlar ediyor ve talep ediyorsa buna saygı duymaktan başka ne yapabilirim? Ben de tercihime bu değişkeni eklemiş oluyorum.

Burası ABD değil ki her sene ya da 2 seneye bir 700 para verip telefon alıp sonra onu kenara atabileyim. İphone alıyorum kullanıp değerini fazla yitirmeden satıyorum ve yoluma bakıyorum. Bu da bir tercihtir. Ya da 3000-4000 TL verip ilk sene iyice kullanıp ikinci üçüncü yıl bana ızdırap olacak ve sonunda satsam para etmeyecek telefonlara yöneleceğim ya da iPhone fiyatına satılan flagship’lere para verip her ay fiyatlarının düşüşünü izleyip sonunda da verdiğim paranın çeyreğine ancak elden çıkarabileceğim. Ben rasyonel bir insanım, tercihimi de ona göre yapıyorum sadece.

Bir de fırsat eşitliği falan denmiş, içinde yaşadığımız dünyada fırsat eşitliği diye bir olay var mı, cidden bunu inanarak mı söylüyorsun? Fırsat eşitliğini telefondan ziyade eğitim sağlık gibi temel ihtiyaçlarda aramalısın bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Bu laflar bana galiba, keşke böyle kaçak güreşmek yerine bana cevap yazsaydın.

Biz döte döt diyoruz sadece, gereksiz romantizme gere yok. İphone 6’nın bile 1000 TL ettiği gerçeğini göz önüne alarak konuşun. Buna “yatırım” olarak görmüyorum zaten, yatırım dediğiniz şey kenarda durdukça reel değerine değer katar. Teknolojik bir aletin böyle olması imkansız. Yatırım Maliyeti tabirime takıldıysanız bunda bir yanlış yok, ilk alacağın iPhone’u ödeyebilecek paran varsa diğerlerinde eskisini satmak suretiyle daha az ödüyorsun; bu da bir realite. İkinci el tekonojik ürünü ben de tercih etmiyorum ancak insanlar ediyor ve talep ediyorsa buna saygı duymaktan başka ne yapabilirim? Ben de tercihime bu değişkeni eklemiş oluyorum.

Burası ABD değil ki her sene ya da 2 seneye bir 700 para verip telefon alıp sonra onu kenara atabileyim. İphone alıyorum kullanıp değerini fazla yitirmeden satıyorum ve yoluma bakıyorum. Bu da bir tercihtir. Ya da 3000-4000 TL verip ilk sene iyice kullanıp ikinci üçüncü yıl bana ızdırap olacak ve sonunda satsam para etmeyecek telefonlara yöneleceğim ya da iPhone fiyatına satılan flagship’lere para verip her ay fiyatlarının düşüşünü izleyip sonunda da verdiğim paranın çeyreğine ancak elden çıkarabileceğim. Ben rasyonel bir insanım, tercihimi de ona göre yapıyorum sadece.

Bir de fırsat eşitliği falan denmiş, içinde yaşadığımız dünyada fırsat eşitliği diye bir olay var mı, cidden bunu inanarak mı söylüyorsun? Fırsat eşitliğini telefondan ziyade eğitim sağlık gibi temel ihtiyaçlarda aramalısın bence.
    Kaçak göçek ne demek, genel yorum yapmıştım. Ben öyle şeyler yapamam ki...

İnsanların bit pazarı kafasıyla iş yapmasına üzülüyorum o kadar, bu yüzden bir türlü silkinemiyor ve geri kalıyoruz

Burası ABD değil ama kimileri ABD ve Kuzey Avrupa'ymış gibi yaşayıp geri kalanının sırtına biniyorsa rasyonel kafa yapınız bu ortak AK ağın reelde nelerle dünyaya parazit gibi tutunabildiğini görmeli...

Fırsat eşitliğini hukukta aradım ve hukuk der ki haklar daha ana karnındayken başlar, biz ülke ekonomisi yüzünden borçlu doğuyoruz, daha açabilirim konuyu ama ne atışmak isterim ne de birilerine cevap hakkı doğurmak...

Bu fiyatlarla RTE Davos'ta İsrail'in eski Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e söylediğinin tersini yapıyor, başkasına "Öldürmeyeceksin" diye parmak sallayıp basit ağızlar yaparken ülkede Unilever kafasıyla her alanda görünmez bir soykırım yapılıyor, başlarında patlayacaktır elbette

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ultrati4 U kullanıcısına yanıt

Artık sorun değil benim icin ikinci el alacağım Almanya'dan yine çok karlı olacak benim için herhangi bir sorun olduğu zamanı dayımla ile yollarim Almanya'ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt

Merak etme ben en fazla 1 telefonu 4 sene kullanırım gelişen teknolojiler benim merakımı her zaman sarmıştır telefon piyasasını takip eden biriyim

• 64GB ne ya :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Ben dediğim gibi 6 taksitle aldım, masrafı da oransal değil sabit 200 TL idi ve bana telefonun toplam maliyeti ziraatin kampanyasıyla 7500 TL gibi bir meblağ oldu. Aldığım dönem bankalar mevduat hesaplarına %14 faiz veriyordu, dediğim gibi bu oranlarla gayet de ucuz kredi olmuş oluyor. Şu anda da %3 oranla kredi veriyorlarsa öpüp başınıza koyun, bankalarda oranlar %12 civarında tam da piyasaya göre oran koymuşlar. Şu şartlar altında alacak olsam bu oranlarla yine vade kampanyasını seçerim. Bu dediğim çok basit bir oran orantı işi.

Siz işin içindeyim diyorsunuz lakin internetten satılan ürün oranı, mağazadan satılanlar arasındaki oran veya internetten yapılan siparişlerdeki kredi gibi oranları bilmeden bunu yorumlayamayız. Ben mağazadan aldım zira o dönem kampanya yapmıştı vatan mağazası ancak kampanya olmasa muhtemelen internetten tiko para alacaktım. İnternet yerine mağazadan alışveriş yapmaya meyilli kişilerin yaş ve bilgi durumu da malum. Statü için alıyorlar diyemeyiz, yani kendim ve çevreme bakarak diyorum bu konuda içim rahat. Telefonla statü sahibi olacağımı düşünecek kadar düşmedim henüz.

haftanın 3 günü vatan bilgisayardayım, saha denetimi sebebiyle. Kime ne anlatıyorsunuz? internet faizi ile mağaza faizi de aynı bu arada bilginiz olsun :)

Hatta daha net konuşayım, 6 taksit yaptığı dönemde %4 fark almış, bunu carilerden görebiliyorum. yani yine en az 300 tl fark ödemişsiniz...

Neyse ya :D aynen 300 tl paramı ki. Zaten cihaz çöp ips paneline rağmen 7500 e gelmiş üzerine 300 tl de faiz ödemişsiniz size koymaz.

Dipnot; 130 dolarlık mi 8 se nin ekranı iphone 11 den iyi defalarca test ettik. Amoled çünkü :D

• konuya rastgele girdim ve telefon takibinde çok geri kaldığımı anladım cidden cahil kalmışım çok bilgili arkadaşlar mevcut, şu aşağıdaki yazıyı rica etsem direkt açıklayabilecek bir arkadaş var mı çünkü ?

not: lütfen yatırım aracı , döviz , dıj güjler , fetö diye açıklamayım

geçen sene çıkan cihazlar

-iphone 11 6999'tlden çıktı şu an 7999tl ve 6500tl'den aşağıya ilan yok, hatta 6750tl'de malum indirim dönemi

-11 pro max 11999 tl'den çıktı , 11500tl'den aşağı satılmıyor

-samsung s10 plus 7499tl'den çıktı şu an 5000tl , şu an 2.eli 4000tl

• Beyler size müjdem var büyük ihtimalle burada paylaşılan fiyatlar ya editörün yanlış girmesi yada başka bir şey var. Turkcell bayisi olan arkadaşla konuştum. 12 pro 128 gb demo cihazı 10 bin ₺ altında geliyormuş bayiye.

• zaferkahraman99 Z kullanıcısına yanıt
    aynen kardeşim geçen sene dolar kuru 5.80 ken 11 bin liradan çıkan telefon bu sene 7.70 kurla 10 bin liranın altına gelecek aynen.

• ne zaman yeni bir iphone modeli çıksa, burada "o paralara alınmaz, alan enayidir şöyledir böyledir" diye fakir muhabetleri dönüyor. Alamıyor olabilirsiniz, alanlara laf sokunca tatminmi oluyorsunuz. 12 pro max de alırız, 13-14-15 diyede gidecek, size soracak değiliz

• Beyler Kıbrısta satılmaya başlamış cihazlar.

Orası ile burası arasında fiyat farkı var mı?

Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Biraz araştırdım yaklaşık üst modellerde 1500-2000 TL fark varmış.

Fiyatlar Geldi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferkahraman -- 20 Kasım 2020; 13:48:32 >
  • Cok ilginc muhabbetler donmus.

Turkiye satis fiyatini ve alis gucunu milyonlarca kez kiyasladik zaten. Ulke batmis durumda, doviz ve vergiler resmen arsa degmis ama hala TR fiyatlarina ve teknoloji marketlerin ya da sitelerin satis fiyatlarina laf edenler var. Adamlar reseller ve operasyonlarini yurutmek icin tabi ki 3000-4000 TL kar koyup satacak. Kaldi ki sirket bir telefonun satis fiyatindan kazanacagi 3000-4000 TL'nin hepsini kar yazmiyor. Operasyonel giderler, depo masrafi, magaza kirasi, insan gucu giderleri gibi bir suru masrafi var bu firmalarin. Basitce gelirler ve giderler toplandiginda uber karlar kaldigini dusunmuyorum adamlara.

Konustugumuz firmalarin hepsi kapitalist firmalar ve her ne kadar musteri memnuniyeti onemli olsada en onemli hedefleri sirket karliligi. Kendilerini bu sekilde dondurebiliyorlar ve piyasada kalabiliyorlar. Sirf musteri memnun olacak diye zararina satis yapmalari icin bir neden yok. Fiyattan kaybettigi musteri memnuniyetini farkli sekillerde kompanse ediyorlardir zaten. Dolayisiyla fiyatlar ortada ve ben bu sizintilarin gercek oldugunu dusunuyorum. Bu piyasa sartlarinda 4-5 sene beni goturecek bir telefon icin de fiyatlar normal duruyor. Dolayisiyla oturup aglayacaksaniz Teknosa'nin ya da Vatan'in satis fiyatlarina degil dolarin 8 TL olmasina ve uzerimizdeki vergilere aglayin.

Bu arada yukarida bahsettigim herhangi bir teknoloji firmasinda calismiyorum fakat perakende alaninda var olan bir firmada calistigim icin fiyatlandirma politikalarini anlayabiliyorum.

• Baya ucuzmuş. Standart bir ailenin 1 yıllık gideri kadarmış ne ki pöh

• fiyatlar yine efsane pahalı, var mı böbreğini satan

doğru bilgi fiyatlar biraz değişik gibi

Demo cihaz, adı üstünde sadece tanıtım amaçlı içine hat bile takılmayan maliyetine satılan cihazlar.

Son kullanıcı cihazından her zaman çok daha ucuz olur zaten bu cihazlar

• quote:

Orijinalden alıntı: samtual

Demo cihaz, adı üstünde sadece tanıtım amaçlı içine hat bile takılmayan maliyetine satılan cihazlar.

Son kullanıcı cihazından her zaman çok daha ucuz olur zaten bu cihazlar

haklısın ben aksini iddia etmiyorum ama arada yaklaşık iki buçuk kat fiyat farkı olması tuhafıma gidiyor.

• zaferkahraman kullanıcısına yanıt

Hocam hangi 2.5 kat, nasıl hesaplıyorsunuz?

• Hala 64 gb satılıyor mu garip

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.