Şimdi Ara

fiyatlar artıyor hız azalıyor ttnet !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 7 yıldır bu illet firmayı kullanıyorum, ilk başlarda 1-2 mb hıza 29 tl öderken şimdi 63 tl ödüyorum fakat hızım ne 4 ne de 5 mb

Beyfendiler sokakta kopan kabloyu değiştirdi, bizim 5 yıldır çalışan 2 mb lik bağlantımız kopmaya başladı. Sundukları çözümde hızımızı 1mb e sabitlemek olduk

3 aydır sürekli arıyorum değişen tek şey kopmayla ilgili bahaneler, bir teknik servis yollamak bu kadar mı zor ?

Sunucuya uzakmışım, alt yapım yetersizmiş, kullandığım portta sorun varmış, en son söylenende günde birkaç kopma normalmiş !!!

Avrupa'ya fiber kablo döşüyorlar ama burada kalitesiz hizmetin adı ttnet.

• yetersiz altyapı hep bir mazeretleri var 8 mbt e kadar 64 lira fiber gelse de degişcek tek sey fiyatlar artması olcak fiyatlar düşerse edtleriz
  • Asıl saçma olan hızını tam alamayanlarla tam alanların aynı parayı ödetiyor olması.Madem altyapın yetersiz hızı sağlayamıyorsun fiyatını indir o zaman.

Türkiyede internet paketleri ve fiyatları çok saçma ve adaletsiz belirlenmiş malesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzer saçmalıklar Bursa'nın göbeğindeki Gençosman santralinde de var. Misal 5 yıldır 8 mbit'i destekleyen hat 6 aydır 4 mbit'ten fazlasını sağlıklı desteklemez oldu. Çünkü arama gelince hat kopuyor Snr yüzünden. Ama odun istifleyen TT bunu haliyle anlamıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • malesef ki ttnetin uygulaması böyle aynı internet paketine abonee olupta çok büyük + - farkla bağlananlar mevcut
  • Ben 5-6 sene önce sürekli kopmalar, 15 günde bir 3-4 gün telefon hattı gitmeler yüzünden TTNETi bırakmıştım, bir türlü çözemediler. Sürekli gittiler-geldiler. Ben de o zaman TTNET'i iptal ettirdim. Biri ADSL'e geçtim fiyatları da uygundu bağlantı da 1 yıl boyunca hiç sıkıntı yaşamadım ne kopma ne de hız düşüklüğü, sonra fiyatı uygun diye SMİLE ADSL'e geçtim. Onda da sıkıntı yaşamadım . En yüksek hızı aldım ta ki 2011'de ekim-kasım aylarında Telekom'un yaptığı bir ayar sonrası. 8 Mbit yerine 4 Mbit kullandım 4-5 ay. Yok modeminizde problem var, yok ev içindeki kablolarda, apartmandaki kablolarda var dediler. Telekom'dan arıyorlar telefon hattını şikayet edince (Altyapı onlarda olduğu için) telefon altyapınız iyi yalnız apartman kutusuna gelince bir düşme oluyor evdeki kablolara bakın, elektrikçi yeni tesisat düzenlesin. (Site de 1997 'de inşa edilmişti) Elektirkçi tanıdık , sorunumu anlattım. Sitede başka biri de aynı sıkıntıdan muzdaripmiş, adama da aynısını anlatmışlar, hatta adam yeni tesisat düzenlemiş ama sonuç değişmemiş. Boşuna değiştirme dedi elektrikçi sizin ev içi tesisatları çok iyi durumda ve kaliteli boşuna masraf yapma.

Bu arada bizim ev telefonunda da hışırtı tarzında sürekli bir ses oluyordu. kaç tane splitter denedim, ev içi prizleri düzelttim (ki bakır kablolar hala sıfır gibi yepyeniydi) olmadı. Hatta yeni bir wireless modem bile aldım (Kaspersky üyelik avantajıyla alınca uygun gelmişti-ZYXEL) sonuç aynı. Bu arada Apartman içindeki telefon kutusuna bakayım belki orada problem vardır dedim bakmaz olaydım. Kablolar birbirine girmiş, bazıları simsiyah olmuş ve kendi hattımı bulabilmem bir mucize. Telekomu aradım dedim telefonumda hışırtı var, telefon kutusunun içi berbat. Gelin hem benim hattımı kutu içinde tespit edin, hem de şu hışırtı-parazit sorununa bakın. Yok dediler telefon sinyali iyi buradan kontrol ediyoruz, o zman hattım hangisi kutu içinde onu tespit edin internetimde problem var belki yeni kablo döşeyeceğim. Sizin hattınızı elektrikçi de bulur, deneme yanılmayla , ben de bütün kablolar pamuk ipliği gibi birbirine bağlı ben riski göze alamam dedim. Baktım gelmemekte diretiyor " o zaman ben de bütün kabloları sökerim 24 dairenin hepsini tek tek yapmak zorunda kalırsınız deyince, panikledi , yok yapmayın öyle hemen göndeririz dedi. Ertesi gün geldi bir eleman hem hattımı tespit ettik kutuda , işaretledim hem de oksitlenmiş kabloyu yenisiyle değiştirdi. Ondan sonra telefonda ne parazit ne de internetimde 8 mbit aşağısını gördüm 800-900 kb ile indiriyordum. 8 mbit hiz olmasina karsin( AKN de dolmadiysa) IDM ile 400-500 kb indirme yapilirsa kotu ki benim hattin neredeyse 16 mbit destekledigini telekomdan bizzat öğrendim. TTNET 5 sene önce ne ise şimdi de aynı demekki. Şubat ayında biten ve yenilemediğim aboneliğimi bir türlü bu firmaya taşımaya korkuyorum. İşin ilginci TTNET altyapılarıyla diğer firmalar daha iyi hizmet veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: antares079

Ben 5-6 sene önce sürekli kopmalar, 15 günde bir 3-4 gün telefon hattı gitmeler yüzünden TTNETi bırakmıştım, bir türlü çözemediler. Sürekli gittiler-geldiler. Ben de o zaman TTNET'i iptal ettirdim. Biri ADSL'e geçtim fiyatları da uygundu bağlantı da 1 yıl boyunca hiç sıkıntı yaşamadım ne kopma ne de hız düşüklüğü, sonra fiyatı uygun diye SMİLE ADSL'e geçtim. Onda da sıkıntı yaşamadım . En yüksek hızı aldım ta ki 2011'de ekim-kasım aylarında Telekom'un yaptığı bir ayar sonrası. 8 Mbit yerine 4 Mbit kullandım 4-5 ay. Yok modeminizde problem var, yok ev içindeki kablolarda, apartmandaki kablolarda var dediler. Telekom'dan arıyorlar telefon hattını şikayet edince (Altyapı onlarda olduğu için) telefon altyapınız iyi yalnız apartman kutusuna gelince bir düşme oluyor evdeki kablolara bakın, elektrikçi yeni tesisat düzenlesin. (Site de 1997 'de inşa edilmişti) Elektirkçi tanıdık , sorunumu anlattım. Sitede başka biri de aynı sıkıntıdan muzdaripmiş, adama da aynısını anlatmışlar, hatta adam yeni tesisat düzenlemiş ama sonuç değişmemiş. Boşuna değiştirme dedi elektrikçi sizin ev içi tesisatları çok iyi durumda ve kaliteli boşuna masraf yapma.

Bu arada bizim ev telefonunda da hışırtı tarzında sürekli bir ses oluyordu. kaç tane splitter denedim, ev içi prizleri düzelttim (ki bakır kablolar hala sıfır gibi yepyeniydi) olmadı. Hatta yeni bir wireless modem bile aldım (Kaspersky üyelik avantajıyla alınca uygun gelmişti-ZYXEL) sonuç aynı. Bu arada Apartman içindeki telefon kutusuna bakayım belki orada problem vardır dedim bakmaz olaydım. Kablolar birbirine girmiş, bazıları simsiyah olmuş ve kendi hattımı bulabilmem bir mucize. Telekomu aradım dedim telefonumda hışırtı var, telefon kutusunun içi berbat. Gelin hem benim hattımı kutu içinde tespit edin, hem de şu hışırtı-parazit sorununa bakın. Yok dediler telefon sinyali iyi buradan kontrol ediyoruz, o zman hattım hangisi kutu içinde onu tespit edin internetimde problem var belki yeni kablo döşeyeceğim. Sizin hattınızı elektrikçi de bulur, deneme yanılmayla , ben de bütün kablolar pamuk ipliği gibi birbirine bağlı ben riski göze alamam dedim. Baktım gelmemekte diretiyor " o zaman ben de bütün kabloları sökerim 24 dairenin hepsini tek tek yapmak zorunda kalırsınız deyince, panikledi , yok yapmayın öyle hemen göndeririz dedi. Ertesi gün geldi bir eleman hem hattımı tespit ettik kutuda , işaretledim hem de oksitlenmiş kabloyu yenisiyle değiştirdi. Ondan sonra telefonda ne parazit ne de internetimde 8 mbit aşağısını gördüm 800-900 kb ile indiriyordum. 8 mbit hiz olmasina karsin( AKN de dolmadiysa) IDM ile 400-500 kb indirme yapilirsa kotu ki benim hattin neredeyse 16 mbit destekledigini telekomdan bizzat öğrendim. TTNET 5 sene önce ne ise şimdi de aynı demekki. Şubat ayında biten ve yenilemediğim aboneliğimi bir türlü bu firmaya taşımaya korkuyorum. İşin ilginci TTNET altyapılarıyla diğer firmalar daha iyi hizmet veriyor.

Aynı mesajı geçen gün başka bir başlıkta gördüm sanki :)

Bu arada bizimkiside iş hanı. 4441444 üzerinden mi tehdit kaydı bırakmalıyız bu durumda? Yoksa TTNET'E mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiyede adsl tek el üzerinden dağıtıldığı muddetçe rekabet ortamı oluşmadığı için ttnet in kalitesiz internet erişimine mahkumuz malesef
  • türkiyede şimdi birçok adsl firması var ancak bu firmalar Türk telekom altyapısını kullandıklarından dolayı bağımsız bir internet hatları bulunmuyor bu nedenle bu firmalar türk telekomun önüne geçemiyorlar
  • Para, Para, Para tüm hedefleri bu sıfır alt yapı eşittir müşteri kaybı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.