Şimdi Ara

silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 11 Mart 2023; 22:6:34 >

• bence 960 alma amd'nin yeni kartlarının piyasaya çıkmasını bekle, bir de o işlemci ile stock cooler ile de idare edebilirsin bence.
  • Islemci Soğutucu almana gerek yok. O ekran karti sifir alinmaz artik rx480 i bekle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • işlemciyi i5 6500 yap. 850watt psuya da ihtiyacın yok daha düşüğünü al.
  • Kasa biraz pahalı kalmış. 600w bir kasa rahat yeter. Arkadaşların dediklerine de katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşe dvd'yi sistemden çıkararak başlayabilirsin.
  • kasadaki psu biraz fazla 600w lık kasalara bak. ayrıca arkadaşlar haklı o ekrankartı daha alınmaz. ya ikinci el bak ya da rx 480 e yönel

• Gtx 960 alın o halde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanCh3r

Selam arkadaşlar pc topluyorum en fazla 3,5k ya çıkabileceğim bütçem var ancak topladığım pc 3800tl kadar çıkıyor bu fiyatı nasıl indirebilirim:

Intel i5 6600 Skylake 6M 3.2 Ghz 1151 - 231,12 USD + KDV
    Asus B150M Pro Gaming D4 2133 Mhz mATX 1151 - 105,93 USD + KDV
    Kingston HyperX Fury 8 GB DDR4 2133 Mhz CL14 - 39,00 USD + KDV
    ASUS Strix GTX960-DC2OC 4GB GDDR5 128bit - 242,47 USD + KDV
    Seagate 1TB 64MB 7200Rpm (ST1000DX001) - 78,11 USD + KDV
    Corsair Focre LS 120GB 540/450MB SSD - 43,87 USD + KDV
    Aerocool Battlehawk 850W USB 3.0 5xFanlı Siyah ATX Kasa 166,10 USD + KDV

Optik Sürücü: Pioneer DVR-221LBK 24x DVD-R/+R Siyah 15,12 USD + KDV
    Monitor: Acer G227HQLABID 21.5 6ms Hdmi 1920x1080 - 127,05 USD + KDV
    İşlemci Soğutucu: Zalman CNPS10X Performa + Intel/AMD CPU Soğutucu - 48,40 USD + KDV

Genel toplam: 3.741,58 TL (Sinerji üzerinden)

i3 düşük, i5 orta, i7 yüksek sınıf işlemcidir.
    gtx960 orta sınıf bir ekran kartıdır.

siz 3700-4000 liraya orta sınıf bir oyun bilgisayarı toplayacaksınız.
    + bir sürü sorun yaşayacaksınız,
    ekranda yırtılma + coil whine + skylake işlemcinin zamanla eğilmesi vs vs...

4000 liraya aldığınız pc ile, verdiğiniz para fazla olduğu için, en ufak sorunda garantiye göndermeye çalışacaksınız.
    bu kafanıza takılacak.
    buna göre hiç pc toplamayın, elinizdeki eski pc ile yetinin, hiçbirşey yapamıyorsanız gidin agar.io oynayın daha iyi.
    en mantıklısı bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanimci1907 -- 1 Temmuz 2016; 23:43:26 >

• quote:

Tmm şimdi çok coolsun

ne oldu ki kardeşim ? 4000 liradan bahsediyorsun ve ortadaki bilgisayar orta sınıf oyun bilgisayarı, sonra gelmiş burda ağlıyorsun ?
    sana yardım etmeye çalıştım bildiklerimi yazdım.
    birde dalga geçmişsin.
  • quote:

kardeşim bak, burda tavsiye istedim bilen arkadaşlardan eksik/fazlası var mı diye. troll atacaksan lütfen başkasına git, hem yeni gelmişsin foruma bi ayarlar'ı falan incele kuralları falan oku forumu öğrenmeye çalış.

ya da kimin fakesin söyle bilelim.

yazdığım ciddi şeyler. yukarıdaki mesajları okursan trollüğü kim yapıyor anlarsın.
    dvd writer gibi 50-60 liralık klasik her bilgisayarda olması gereken dvd sürücüyü çıkartman gerektiğini yazmışlar.
    milletin evinde 100 adet cd-dvd'si var. herkes kolay kolay usbleri benimseyecek hali yok.

4000 liralık pc bu kardeşim. bu fiyatı haketmiyor.
    sen yazabiliyorsan bir teşekkür bile etmiyorsan bu forumun ne yazıkki bir kuralı yoktur.
    mesela sana yardım etmeye çalışanla bile dalga geçiyorsan trol sensin.

4000 liraya orta sınıf oyun bilgisayarı bence bu fiyatı haketmiyor. gtx960 lira ekran kartı olan pc'ye 2000 tl den yukarı verilmez.
    i5 orta sınıf bir işlemcidir. yüksek değildir.

ne dersen de. bu gerçekler hiç değişmeyecek.
    sen 4000 lira verip çoğu oyunu ultrada oynayamayacaksın. bazı oyunları highte bile açmıyor.
    1 k'yı bile tam desteklemeyen bir sisteme 4000 lira vermek ?
    buna göre hiç alma ps4 falan al daha iyi.

benden bu kadar.

• quote:

karde?im i?te bende geliyorum diyorum ki "bu i?lerden anlamyyorum, ?öyle bir sistem yapmaya çaly?tym neyi fazla neyi eksik xxxTL bütçem var yol gösterin".
    sende gelip "pc toplamak neyine git kumda oyna" tarzy mesaj atarsan, fitili ate?lersin.
    madem bu kadar net konu?abiliyorsun ekran karty ve i?lemciler hakkynda "?unu ?öyle yapsan ya da bu fazla de?il mi bunu böyle dü?ürsen" diye cevap da atabilirdin mesela.

kardeşim diyeceğimi zaten dedim. neyin fitillemesi bu :S
    aslında cevap yazmayacaktım ama, yazdıklarımı anlamıyorsun ondan cevap yazıyorum.

benim şuanda paramla 20-30 adet ultra pc alınır.
    ve almıyorum. çünkü parayı kolay kazanmadım. arabayı değiştireceğim sonbaharda + 1-2 yıl sonra ev alacağım. kötü ev şimdide alınır ama iyisi lazım.

babamla annem ayrı.
    şuanda babam ölse, eğer dürüstse herşeyini diğer karısına falan bırakmazsa,
    bana bırakacağı parayla 1000 adet gtx1080 + i7 6700 lü diğer adıyla 10-15 sağlam yerlerde daire gibi birşey kalacak.

ama bende şuanda fazla para yok. para kolay kazanılmıyor. ben olsa 4000 liraya orta derecede pc alacağıma gider atari alır oynarım.
    zaten yaptığım eski oyunları oynamak + agar.io oynamak vs vs.
    bulmaca çözmek daha zevkli geliyor. hayatta yapılacak başka şeylerde var.

herşeyin bir ederi vardır kardeşim. 4000-5000 lirayla çamaşır - bulaşık - buzdolabı alırsın gözün arkada kalmaz.

5000 lirayla 1 havalı tüfek + 1 laptop + 1 cep telefonu + 1 kaykay + 1 ps 4 + 6 aylık spor salonuna yazılırsın bir ayda dışardan yemek yersin. daha çok faydalı olur.

4000 liraya 5000 liraya pc toplayıp, gta5 gibi witcher gibi oyunları ultrada oynayamayacaksam hiç pc almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanimci1907 -- 2 Temmuz 2016; 3:39:23 >

• Şu sistemi topla
    2067.5 tl tutuyorhttp://i.hizliresim.com/815N7k.jpg

gtx1070 custom sogutmalar stoklara gelince fiyatlar düzelir ozmn alırsın muhtemelen 1800fln olur

Ve işlemciye ve ramlere o.c yapmıcan için anakartı düşük tuttum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crysef -- 2 Temmuz 2016; 12:31:07 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.