Şimdi Ara

Fiyat / Performans: Rock Zircon İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
6
Favori
16.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bundan sonra 100 lirayı geçmeyen f/p kulaklıkların incelemesini buraya da taşıyacağım. Amacım herkesin fiyatına göre kaliteli sese sahip kulaklıklara ulaşması.

İlk kulaklığımız Rock Zircon

Bası dubstepte "hissettiren" bir kulaklık için oldukça iyi sesi. Tizler başarılı. Ve yüksek de, sürülmesi de kolay. Sesteki tek sıkıntısı midlerin hafif çekinik olması.
    Sahnesiyse aşırı olmasa da kulakiçi kulaklık için ortalamanın bir tık üzerinde genişlikte. Enstrümanların ayrımı da benzer. Yakın fiyatlarda daha iyisini görmüştüm.

- Basta mid yada tizi gölgelemeyen ve gerektiğinde derine inen bir bası var. Davul vuruşları hacimli geliyor.
    - Middeyse hafif çekinikliğe rağmen yine iyi bir netlik ve Elektronik yanında jazz türüne de uydurabilecek ölçüde enstrüman ayrımı var.
    - Tizler de frekansların kalanı gibi yüksek ve önde ama sibilans yok. Yırtıcı değiller.

Sonuç itibariyle özellikle elektronik tarzda müzik dinliyorsanız fiyatı için bulunmaz kalitede bir kulaklık. Aynı zamanda seramik sürücüleriyle sağlam da.

not: Sorulan sorulara konu ettiğim kulaklıkla ilgili olmadıkça cevap verilmeyecektir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Hocam merhabalar. 100tl ye kadar fiyat/performans kulaklık arıyorum. Video editlemekten tutun spor yaparken bile kullanacağım. Haliyle bas, mid, tiz gibi bir ayrımım pek yok. Araştırırken en çok karşıma çıkan kualklık urbanears bagis control oldu. Bu kulaklık hakkında bilginiz var mı? ya da bu fiyatlara yakın beğendiğiniz başka model tavsiyeniz var mı?

Bu arada fikir çok güzel kulaklık arayanlar için toplu bir başlık olmuş.
  • Merhaba. Bundan sonra yayınlayacağım incelemelerde sadece o kulaklıkla ilgili sorulara cevap vereceğim.

O kulaklık hakkında bilgim yok.
  • Piston 3den iyimidir ses vr malzeme kalitesi olarak nerde aradıysam piston 3 bulamadım tükenmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mair kullanıcısına yanıt
    Ellerinize sağlık hocam güzel kısa ve öz bir inceleme olmuş. Sorum ise acaba ne kadara aldınız ve nerden aldınız

• pesimist27 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Aliexpresten, daha önce en çok satışı olmuş en ucuza alabildiğimden aldım.
    Link atabilir misiniz benim gibi almak isteyenler için

• quote:

Orijinalden alıntı: Mair

Merhaba @Mair
    Senden bir ricam olacak. Ben ve benim gibi bir sürü insan kulak kanalına giren tipte kulaklıkları kullanamıyor ne yazık ki.
    Klasik türde ise Sennheiser MX serisi haricinde kaliteli ürün bulamıyorum! Kimse üretmiyor. :(
    En son aldığım MX470'i 2 yıl kullandım ve çok seviyordum. Bozulduğunda aynısından bulamadığım için bir kaç farklı yabancı kulaklık denedim hiç biri yerini tutmadı.
    Şuan MX585 satışta, onu almayı düşünüyorum ama ne forumda kullanan var, nede internette doğru dürüst karşılaştırma.

Rica etsem bizim gibi insanlar için bu tip kulaklık incelemeleri yapabilir misin?

Ayrıca düşünceme göre Iphone tarzı kulak kanalına kadar dayanan tipte olan kulaklıklar Klasik kulaklıklardan daha kaliteli ve yalıtılmış ses verebilir fakat bu tipte kaliteli kulaklıkta malesef deneyimleyemedim.

Iphone, samsung gibi standart kulaklıkları kullandım bir süre mecburiyetten. Yemin ediyorum gece gündüz müzik dinleyen ben artık müzik dinlemiyorum....
    MX470 dışarıya çok ses veren yalıtımı olmayan bir kulaklıktı ama bu kusurlarına rağmen duyduğunuz ses derinliği, t-m-b dengesi inanılmaz güzeldi. Bu kulaklığın üzerinde bir kulaklık olması şart.
    Yardımlarını rica ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morphinz -- 1 Eylül 2016; 15:42:04 >

• Morphinz kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Rahatsız olabilenleri iyi bilirim. Bir arkadaşımın kulağına ancak S küçük boy uçlar olabiliyor.
    O tip kulaklıklar artık pek üretilmiyor. Olsa bile tek tük. Ve bilinmedik markalar. Örneğin Yuin bilir misiniz?
    Ama size o tipte (earbud) Fiio EM3'ü önerebilirim rahatlıkla.

http://www.kulaklik.web.tr/fiio-em3-acik-earbud-incelemesi/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mair

Merhaba.

Rahatsız olabilenleri iyi bilirim. Bir arkadaşımın kulağına ancak S küçük boy uçlar olabiliyor.
    O tip kulaklıklar artık pek üretilmiyor. Olsa bile tek tük. Ve bilinmedik markalar. Örneğin Yuin bilir misiniz?
    Ama size o tipte (earbud) Fiio EM3'ü önerebilirim rahatlıkla.

http://www.kulaklik.web.tr/fiio-em3-acik-earbud-incelemesi/

Yuin markasını bir kaç farklı öneri ile forumdan bir kişi önermişti.
    Bende Arkadaşın diğer önerileri olan Edifier H180 ve Çakma MX760 aldım. Gerçekten çok övmüştü fakat bu kulaklıklar MX470'den sonra beni müzikten soğuttu diyebilirim.
    Yaptığım 3 farklı yurtdışı alışverişi yerine keşke MX585 alsaydım dedim.
    Bu nedenle şimdi bir kulaklık daha alıp hüsrana uğramak istemiyorum.

Dinlediğim Müzik türü Deep house. Mid ve tizler, sahne genişliği benim için önemli. MX470'de yaşadığım en büyük sıkıntı çevremdeki insanların beni sürekli sesi kısmam konusunda uyarmasıydı.
    Bende bu nedenle aşağıda verdiğim link'te yer alan kulaklıkların daha iyi performans vereceğini ve rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum. Fakat çok pahalı.
    http://www.hepsiburada.com/bose-sound-sport-spor-kulakliklar-apple-beyaz-p-BDHIFI741776-BE

Sanırım en doğrusu MX585'i almak olacak, keşke bi kullanan test eden olsaydı

• Morphinz kullanıcısına yanıt
    Siz geçende önerdiğim EM3'e bir bakın.
    Performansı iyiydi.
  • Merhaba hocam. Kulak kanallarım dar olduğu için düz tasarımlı kulaklıklar en küçük padleriyle bile kulağımda durmuyor. Bir süre sonra düşüyor. Şuana kadar denediğim kulaklıklar arasında sadece Xiaomi Piston 3 kulağımda sorunsuz bir şekilde duruyordu. Acaba bu kulaklık Piston 3 benzeri bir ergonomiye mi sahip? Eğer öyle ise almayı düşünüyorum. Her tür müziği dinlerim ama şuan için önceliğim ergonomi. Teşekkürler.
  • Artyom1959 kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Buna cevap vermek kolay değil.

Önerim "foam tips" olarak geçen köpük uçlar kullanmanız. O zaman kulaklık tercihi 2. plana itilecektir. Bu arada sakın Piston 3 almayın. Böyle müzik katili birşey görmedim. Evet zamanında başka söylemiştimhttp://www.kulaklik.web.tr/xiaomi-pistons-3-incelemesi-geri-donen-sampiyon/ ama ufkum genişledikçe bunun ne oldugunu iyice gördüm.
    Anladım hocam. Ağırlıklı olarak türkü dinlerim ama bazen metal dinlediğim de olur. Sizce Rock Zircon uygun mudur bu müzik türleri için?
    Hocam uzun süredir sansa clip+ ve audio ckr 7 kullanıyorum. Kulaklıktan genel olarak memnunum. Bu kulaklığı alırsam ckr 7'ye nazaran seviye mi atlarım yoksa alta mı inerim ? Gerek var mıdır ckr 7 varken bunu almaya?
    Zirconun güzelliği pek çok türe gidebilmesi. Şu anda elimde olsa dener, söylerdim.
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Hayır atlatmaz. Fiyat performans ama 80 küsür dolarlık kulaklığın çok ötesine gidemez.

Hoş bu konuda sadece fiyata bakıp laf da söylenmez, yapay olur. En iyisi sizin de bir tane alıp kıyaslamanızdır.
    Tamamdır hocam. Hem sizin yardımlarınız hem de araştırmaların neticesinde Rock Zircon almaya karar verdim. Ergonomi konusunda sorun yaşarsam dediğiniz gib sünger uç alacağım. Tekrar teşekkür ederim yardımlarınız için.
    İyi eğlenceler :)

İnşallah sıkıntı olmaz. Ama olur da olursa köpük uç almadan evel (o uçlar kulakta çok rahat durur ama bası daha da arttırır ve biraz boğuklaştırır) geçende incelediğim Joyroom E103e de bakın.
    İncelediğimi buradan bir arkadaşa sattım, onun da kulaklarıyla ilgili ergonomi sorunu vardı ama memnundu.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.