Şimdi Ara

Fiyat performans olarak inanilmaz sony laptop(SONY VGN-NS11s)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
0
Favori
17.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar fiyat performans olarak bana çok uygun geldi! turkiye'deki sonylerin henuz kur artisindan etkilenmemis olması da bunda onemli bir etken olabilir.
    teknosa'da ve bimekste de mevcut su anda ama henuz gormedim! ortalama fiyati 1299ytl+kdv
    yani 1600 lira civarlarinda seyrediyor.teknosada tek odeme 1558ytl

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=119984553&CS_Category=_SBA_63_1662_444_1357&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63
    istanbulbilisimde 1374 teknomarketimde 1495ytl

Bu ürün hakkındaki yorum ve goruslerinizi alabilirmiyim! Turkiyeye yeni girdigi icin hakkında fazla bir bilgi yok
    Özellikleri bunlar

http://vaio.sony.com.tr/view/ShowProduct.action?product=VGN-NS11S%2FS&site=voe_tr_TR_cons&pageType=Overview&category=VN+NS+Series
    İşletim Sistemi
    İşletim Sistemi Orijinal Windows Vista® Home Premium Service Pack 1 ile
    Mimari
    Platform Intel® Centrino® işlemci teknolojisi
    Çip Seti Mobile Intel® PM45 Express Çip Seti
    Renk
    Kapak rengi Gümüş
    CPU Bölümü
    Mikroişlemci Tam Adı Intel® Core™ 2 Duo İşlemci P5800, Gelişmiş Intel SpeedStep® Teknolojili
    Mikroişlemci Üreticisi Intel®
    Mikroişlemci Hızı (GHz) 2,0
    L2 Önbelleği (KB) 2048
    Ön Bölüm Veri Yolu (MHz) 800
    Çekirdek Sayısı 2
    Bellek
    Hafıza Hızı (MHz) 800
    Hafıza Tipi DDR2 SDRAM (2x2048MB)
    Maks. Bellek (MB) 4096
    Maks. Bellek Açıklaması 4GB durumunda, 3GB üstünde sistem belleği bölümü işletim sistemi için kullanılabilir olmaz
    Hafıza Boyutu (MB) 4096
    Sürücüler
    Sabit Disk Tipi Serial ATA
    Sabit Disk Kapasitesi (GB) 320
    Sabit Disk Sürücü Hızı (rpm) 5400
    Optik Sürücü Tipi DVD+-RW/+-R DL/RAM
    Optik Sürücü Bağlantısı Dahili
    Sürücü Hızı
    Yazma CD-R x24, CD-RW x24, DVD-R DL x6, DVD-R x8, DVD-RW x6, DVD+R DL x6, DVD+R x8, DVD+RW x8, DVD-RAM x5
    Okuma CD x24, CD-R x24, CD-RW x24, DVD x8, DVD-R DL x6, DVD-R x8, DVD-RW x6, DVD+R DL x6, DVD+R x8, DVD+RW x8, DVD-RAM x5
    Ekran
    Ekran Tipi X-black LCD
    Çapraz Boyut (inç) 15,4
    Çözünürlük Biçimi 1280 X 800
    Çözünürlük Tipi WXGA
    Grafikler
    Grafik Kartı Tam Adı ATI Mobility™ Radeon® HD 3430
    Üreticisi ATI®
    Grafik Belleği 256 MB özel Video Belleği ile Toplam Yaklaşık 1510MB* kullanılabilir GDDR3 grafik belleği
    Yorumlar Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği, grafik belleğin Windows Vista® sınıflandırmasını gösterir. Bu, işletim koşullarına, aygıt sürücüsünün sürümüne ve sistem belleği boyutuna bağlıdır
    Arayüz
    4 Pin i.LINK™ (IEEE1394), 400 Mbps 1
    DC girişi 1
    Memory Stick™ Yuvası 1
    Memory Stick™ Yuvası Tipi Memory Stick™ Std / Duo, Memory Stick™ PRO Std / Duo, yüksek hızlı veri aktarımı
    Mikrofon Jakı (Stereo) 1
    RJ-11 Doğrudan Bağlantı Noktası (Modem) 1
    RJ-45 Doğrudan Bağlantı Noktası (Ağ) 1
    USB Hızı Yüksek/Tam/Düşük
    USB Bağlantı Noktası (miktar) 4
    USB Sürümü 2,0
    USB Konektör Tipi Wi-Fi®
    Monitör için VGA Konektör 1
    Express Card Yuvası 1
    Express Card Tipi 34mm
    SD Kart Yuvası 1
    Ses çıkışı 1
    Ses çıkış Tipleri Stereo Kulaklık/Hoparlör Jakı
    Bağlanabilirlik
    Dahili Modem V.92/V.90
    Dahili Kablosuz LAN VAR
    Kablosuz LAN Maks. Veri Hızı (Mbps) 300 (RX)/ 150 (TX)
    Kablosuz LAN Menzili (m) maks. 100
    Kablosuz LAN Türü 802.11a/b/g Taslak n
    Ethernet ağı 10BASE-T/100BASE-TX/1000BASE-T
    Multimedia
    Intel® High Definition Audio uyumlu VAR
    Dahili Stereo Hoparlörler VAR
    3D Surround VAR
    Windows Sound System ile Uyumlu VAR
    Dahili Kamera
    Dahili 'Motion Eye' Dijital Kamera VAR
    Saniyedeki Kare Sayısı Maks. 30
    Görüntü Sensörü (Megapiksel) 1,3
    Hareketli Görüntü İşlevi VAR
    Hareketli Görüntü Maks. Çözünürlüğü (piksel) 1280x1024 (SXGA)
    Klavye Bölümü
    Touch Pad 1
    Özellikler
    Özel Düğmeler Güç düğmesi, Kablosuz düğmesi, Sessiz düğmesi, AV düğmesi
    Otomatik Çözünürlük Tak ve Görüntüle
    Kensigton Kilidi VAR
    Yazılım
    Ses VAIO Music Box, Windows Media Player 11
    Video ve TV VAIO Content Importer / Exporter, VAIO için WinDVD® 10, DivX Player ve Converter,VAIO Movie Story
    Fotoğraf Picture Motion Browser, VAIO Movie Story
    CD-DVD Yazma Easy Media Creator 10, Click to Disc/Editor
    Ofis Uygulaması Adobe® Reader® 8.1, Adobe Standard 8, Microsoft® Office ile Kullanıma Hazır 2007 (60 günlük Dene ve Al)
    Güvenlik ve Diğer McAfee® Internet Security Suite (60 günlük ücretsiz virüs güncellemesiyle birlikte), VAIO Recovery Utility - HDD recovery (gizli bölüm), Google yazılım paketi
    Birlikte Verilen Aksesuarlar
    AC Adaptör VAR
    Pil VAR
    Elektrik Kablosu VAR
    Boyutlar
    Derinlik, Ana Birim (mm) 270
    Ana Birim Yüksekliği (mm olarak min - maks) 31,4 - 38,0
    Genişlik, Ana Birim (mm) 360
    Sağlanan Pil ve Sağlanan Sürücüyle birlikte Ağırlık (kg) 2,9
    Pil
    Pil Tipi Lityum İyon pil (VGP-BPS13B)
    Pil Ömrü (dak) 185
    Pil Şarj Süresi (dak) 200
    Pil Ömrü Sorumluluk Reddi Gerçek pil ömrü, özel donanım ve yazılım yapılandırmalarınıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Ölçüt: MobileMark 2007
    Garanti
    Ay 24

• Güzele Benzio
  • yaa aslinda baya bi arastirdim ozelliklerini fln oldukca mantikli bir laptop gibi! sadece fiyatı niye bu kadar dusuk kaliyor onu cozemedim...
    birde bu cift lamba tek lamba olayı var ya! bu model tek lambali deil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinaslan -- 29 Ekim 2008; 11:15:30 >
  • herkese selam,

nerdeyse elimde ki lenova yı satıp bundan alacağım. okadar hoşuma gitti. acaba crysis sorunsuz bu ekran kartında oynanır mı?

alan arkadaşlar veya inceleyen arkadaşlardan bilgi alırsak sevinirim... iyi günler.
  • oyun performansinin coook iyi olacagini sanmiyorum aslinda ama yaniliyor da olabilirim
    ekran karti karsilastirmasi yapmak icin
    http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html?&benchmark_values=0&doom3=&fear=&month=&or=&search=&sort=3dmark06
    bu linki kullanabilirsin!
    ama bilmiorm mesela bir pes 2009u sorunsuz oynatacagini dusunuyorum...
  • bilgiler için teşekkürler. ama ordaki bilgiler pek açıklayıcı geldi üstad. deneyen arkadaşlar varsa onlardan da bilgi alsak iyi olur.. saygılar..
  • Bunun ekran kartı yüksek özellikleri yok,yani yüksek performans beklenicek bi ekran kartı yok bilgilerinize(crysis oynar mı yorum yapamam ama yükske ayarda oynatmaz eminim),ama onun dışında o özelliklere gerçekten kaçırılmicak bi VAIO o fiyatla
  • cift lamba tek lamba olayı hakkında bilgisi olan var mi? nereden anlasiliyor bu lamba olayı!
    serhat arkadsim dediin gibi yuksek ayarlarda oyunlari calistirmaz cunku ztn giris seviyesi bir ekran karti!
    ama önemli olan ayarları düşürünce fln calıstırır mı?
  • crysis in anamenusunu zor gorur o ekran karti...ama oyun disinda kullanmak icin gayet ideal bir laptop...
  • quote:

Orjinalden alıntı: abcboy

crysis in anamenusunu zor gorur o ekran karti...ama oyun disinda kullanmak icin gayet ideal bir laptop...

Katılıyorum , çok zorlar o ekran kartını

Arkadaşım eğer çift lamba olsaydı 2.500 ytl'den aşağı zor olurdu en kolay böyle anlaşılır Şaka bi yana eğer olsaydı x-black lcd ibaresinin yer aldığı yerde özellikler çift lamba yazılırdı,ama yok
  • ekran kartı ve işlemci gördüğüm kadarıyla vasat.tek artısı işlemci yeni nesil ama sonuçta 2ghz..crysis oyununu açar ama sadece açar ve çizgi film grafikleri ile kasıla kasıla oynatır. ekran x-black fakat çift lamba da olabilir ,tek lamba da led de (bu fiyata led ekran ihtimali varmiyorum) . bunu üzerindeki logolardan anlayabilirsiniz; 2 adet siyah çizgi altına x-black yazıyorsa tek lanba , bir adet siyah bir adet kırmızı çizgi altına x-black yazıyorsa çift lamba ,bir adet siyah ,bir adet yeşil çizgi altına x-black yazıyorsa led ekran demektir.....x-black in anlamı sihayı gerçekten siyah oalrak gösterebilmesinden gelmektedir. tabi diğer renklerde de sony kalitesi görülmektedir. ama bu fiyatı bu performansa vermek yazık olur eğer performans beklentisi içindeyseniz. hele bir de tek lambalı ise o daha da kötü..
  • Kesinlikle sahin abiye katılıyorum.
  • peki bu fiyata bu laptop alinir mi sizce?
  • bu bilgiasyarda crysis rahat oynanır
  • quote:

Orjinalden alıntı: yasinaslan

peki bu fiyata bu laptop alinir mi sizce?

amacına bağlı .yani sen ne arıyorsun laptopta?

1-oyun oyanayacam ve performans istiyorum diyorsan bu aletten uzak dur
    2-verdiğim paranın hakkını sonuna kadar performans olarak almak istiyorum diyorsan bu aletten uzak dur.
    3-okula-işe götürüp hava atacam diyorsan herkesin gözüne arka kapaktaki vaio yazısını sokarak bunu başarabilirsin ve bu alet senlik
    4-diğer marka laptoplardan daha kaliteli görüntüsü (lcd) olsun diyorsan bu laptop alınır. (tabi tek lambalı da olsa diğer markalardan hep bir adım önde olacaktır lcd si)
    5-yüksek ısı ,kitlenme gibi donanımsal uyumsuzlukların yol açtığı hiçbir sorunla karşılaşmak istemiyorum diyorsan bu alet senlik (gerçi sony nin bir modelinde ısınma sorunu olmuştu ama benim bildiğim bir model -fz ile başlıyan bir modeldi galiba)

benim aklıma gelenler bunlar. misal ben performansa ve fiyat/performansa öncelikle önem veririm. o yüzden kendi adıma bu aleti almazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trimaxsahinabi -- 30 Ekim 2008; 1:20:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

quote:

2-verdiğim paranın hakkını sonuna kadar performans olarak almak istiyorum diyorsan bu aletten uzak dur.
    3-okula-işe götürüp hava atacam diyorsan herkesin gözüne arka kapaktaki vaio yazısını sokarak bunu başarabilirsin ve bu alet senlik
    4-diğer marka laptoplardan daha kaliteli görüntüsü (lcd) olsun diyorsan bu laptop alınır. (tabi tek lambalı da olsa diğer markalardan hep bir adım önde olacaktır lcd si)
    5-yüksek ısı ,kitlenme gibi donanımsal uyumsuzlukların yol açtığı hiçbir sorunla karşılaşmak istemiyorum diyorsan bu alet senlik (gerçi sony nin bir modelinde ısınma sorunu olmuştu ama benim bildiğim bir model -fz ile başlıyan bir modeldi galiba)

benim aklıma gelenler bunlar. misal ben performansa ve fiyat/performansa öncelikle önem veririm. o yüzden kendi adıma bu aleti almazdım.

Aynen katılıyorum 3. hariç

Evet fz serisi baya sorunlar yarattı,tz serisi'de problemden kaynaklı geri toplandı yani tamir bildirimi gönderildi ve ücretsiz tamir edildi sorun düzeltilmesi için
  • hdmi çıkışı yok değil mi bu laptop ta?
  • ben de tam bu bilgisayarı sormak için konu açıcaktım.
    performans beklentim yok ( oyun falan oynamıcam ) ama office programları, müzik , film ,internette dolaşırken falan sorun çıkarmaz dimi bu cihaz ? ? ?
    üstelik sony kalitesi var dimi ?

sizce oyun oynamıcak birisi bu bilgisayarı kaçırmamalı mı :)
  • arkadaşlar bu ürünü teknomarketim den almak istiyorum. o siteden alışveriş yapan var mı ?

http://www.teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=VGN-NS11S&ref=akakce&v=1.12.8
  • quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

quote:

yardımlarınız için teşekkür ederim!
    verdigim paranin hakkını sonuna kadar performans olarak almak istiyorum yani 2.si:)
    yalniz kur artisina bagli olarak laptoplar inanilmaz pahalandi bu fiyata daha iyi performansli bir notebook bulmak mümkünmüdür?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.