Şimdi Ara

En İyi Fiyat / Performans Notebooklar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.458
Cevap
249
Favori
1.047.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • JasoNBuraK Konu çok iyi olmuş eğer üst konu yada sabit konu yapılırsa daha güzel olur.Lazımdı böyle bir başlık iyi düşünmüşsün tebrikler

Bu arada bende fikrimi belirteyim Acer AS5745G-7744G50MN felaket bir makineymiş ciddenFiyatıda çok uygun.

3000 lira üzerinde Asus ile Monster tercih meselesi ama ben o kadar parayı gözden çıkarmış olsam Asus`u tercih ederim.Monster`ın Asus`a en yakın olan modeline RAM ve harddisk eklemeye kalkışsak çok yüklü bir miktar fark doğacak ortaya.

• İşletim sistemi takıntısı olanlar için, Monster modellerinde işletim sistemi olmadığını da hatırlatmakta fayda var :) En azından markanın ucuz modellerinde ben hep Linux gördüm. Ubuntu çok kaliteli bir işletim sistemi fakat yapımcıların destek vermemesi nedeniyle stabilite sorunları oluyor ne yazık ki oyunlarda.

Böyle giderse Monster'ın tek artısı, isteğe göre bilgisayar hazırlayabilmek olacak. Fiyatların gözden geçirilmesi lazım. Exper NR81A ve NR81B'yi gördükten sonra, Fokus Bilgisayar'ın gözümden epeyce düştüğünü de belirtmek zorundayım. Aynı ürüne 800-1000 TL fazla fiyat koyduklarını da gördük. Acer 5745 modeli de Monster için iyi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FATAL1TY`

JasoNBuraK Konu çok iyi olmuş eğer üst konu yada sabit konu yapılırsa daha güzel olur.Lazımdı böyle bir başlık iyi düşünmüşsün tebrikler

Bu arada bende fikrimi belirteyim Acer AS5745G-7744G50MN felaket bir makineymiş ciddenFiyatıda çok uygun.

3000 lira üzerinde Asus ile Monster tercih meselesi ama ben o kadar parayı gözden çıkarmış olsam Asus`u tercih ederim.Monster`ın Asus`a en yakın olan modeline RAM ve harddisk eklemeye kalkışsak çok yüklü bir miktar fark doğacak ortaya.

RAM ve HDD'e ek olarak Bluray okuyucuyu da unutmamak gerek. Monster'da bu yükseltme için 200 $ ödemeniz gerekiyor.

Asus'un modelinde göze çarpan eksiklikler E-Sata, Firewire gibi çıkışlara sahip olmaması, Expresscard slotu da yok. Gerçi oyuncular için bunlar pek fazla birşey ifade etmeyebilir. Bu fiyattaki bir notebook'ta en azından 1 adet USB 3.0 olsa güzel olurdu. Onun dışında bu fiyat aralığında kesinlikle Monster muadilinden daha mantıklı bir seçim bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: tristam

quote:

Orijinalden alıntı: FATAL1TY`

JasoNBuraK Konu çok iyi olmuş eğer üst konu yada sabit konu yapılırsa daha güzel olur.Lazımdı böyle bir başlık iyi düşünmüşsün tebrikler

RAM ve HDD'e ek olarak Bluray okuyucuyu da unutmamak gerek. Monster'da bu yükseltme için 200 $ ödemeniz gerekiyor.

Asus'un modelinde göze çarpan eksiklikler E-Sata, Firewire gibi çıkışlara sahip olmaması, Expresscard slotu da yok. Gerçi oyuncular için bunlar pek fazla birşey ifade etmeyebilir. Bu fiyattaki bir notebook'ta en azından 1 adet USB 3.0 olsa güzel olurdu. Onun dışında bu fiyat aralığında kesinlikle Monster muadilinden daha mantıklı bir seçim bence.

Asus`daki ekran 18.4" yada Full HD olsaydı tadından yenmezdi ama çok para cidden 17.3" de az değil gerçi.
    Monster`ın M980NU modeline rakip olurdu ama şuan Monster ürünlerinden önde tabiki.Asus almak daha mantıklı

• Burak, yeni arkadaş getirdim :)

http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=32840

1000 TL'ye kadar en iyilerinden biri bu olur sanırım. İşlemci haricinde her şey nefis. İşlemciyi bizzat kullananlardan biriyim, günlük kullanımda ve oyunlarda çok iyi iş görüyor.
  • Tam bir ucuz oyun laptopu olmuş. Mobildeyim , PC' ye geçtiğimde ayarlarım. Bu arada Acer'in 5850'li modeli Asus'tan Monster'dan falan daha mantıklı geliyor bana. Sonuçta 1000+ TL az odeyeceksin ama çok fark olmayacak performansta..?
  • @JasoNBuraK sağ ol konu için.Çok faydalı bir konu.En kısa sürede Üst konu olur inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 5 Eylül 2010; 5:53:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Tam bir ucuz oyun laptopu olmuş. Mobildeyim , PC' ye geçtiğimde ayarlarım. Bu arada Acer'in 5850'li modeli Asus'tan Monster'dan falan daha mantıklı geliyor bana. Sonuçta 1000+ TL az odeyeceksin ama çok fark olmayacak performansta..?

Kesinlikle katılıyorum. Oyun için para harcayacak olsam, kesinlikle Acer'ı alırdım. Bu sistemin üzerindekilere bakıldığında çok gereksiz duruyorlar. Optik okuyucuyu söküp, SATA bağlantısına bir adet SSD takarsan, ömürlük bir cihaz olur.

Ayrıca diğer siteler de satmaya başlarlarsa, 2000 TL düzeyine iner bu fiyat bir süre sonra.
  • bu monsterlere bayılıyorum özellikler çok üst düzey ancak fiyatlar bir araba parası gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Burak, yeni arkadaş getirdim :)

1000 TL'ye kadar en iyilerinden biri bu olur sanırım. İşlemci haricinde her şey nefis. İşlemciyi bizzat kullananlardan biriyim, günlük kullanımda ve oyunlarda çok iyi iş görüyor.

kesinlikle çok güzel bir model işlemcisini en azından core serisi yapsalardı keske :)
  • 1- 5850 > 5730 > 5650 > şu sıralamada nvidia larn yeri nedir gt330 310 360 fln.. birde 5145
    2- mühendslk prgramları + oyun için illa i7 işlemcili bi notebook almalıyım?
  • 1)http://www.notebookcheck-tr.com/Mobil-Grafik-Kartlari-Benchmark-Listesi.10102.0.html

2) Hayır , illa i7 olmalı diye bir kaide yok. i3-i5 de işini görür. Ama i7'li bir sistemde işlemin bitmesi için daha az beklersin. Başka etkenler de var tabi ama kabataslak bu şekilde ifade edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 5 Eylül 2010; 13:06:28 >
  • @JasoNBuraK
    teşekkürler
  • josonburak bu iki modelide bir editle istersen fiyat indirimine girmiş çünkü ürünler cimri ye baktım hala 2000 tl nin üstünde satan yerler var

http://www.pcdepo.com/asp/product/70442/HP-PVL-VY657EA-DV6-2065-i7-720-4-500-15-6W7P-GT230

http://www.pcdepo.com/asp/product/68656/HP-PVL-VY104EA-DV6-2190-i7-720-4-320-15-6W7B-GT230

• F/P olarak kötü modeller..
  • oncelikle konu icin cok tesekkurler gayet faydali olmus. ben 2 model arasinda kaldim sizden bu konuda yardim isteyecektim. pb tm81 4cekirdekli laptop u mu almaliyim yoksa asus n61ja jx119r yi mi. bilgisayari oyun da kullanacam genelde online oyun vs. yardiminiz icin simdiden tesekkurederim iyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fn

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Burak, yeni arkadaş getirdim :)

kesinlikle çok güzel bir model işlemcisini en azından core serisi yapsalardı keske :)

Pentium Dual Core da gayet yeterli çok ağır işlerle uğraşılmıyorsa. Crysis, GTA 4 gibi oyunlarda baş ağrıtabilir fakat oyunların çoğunda ekran kartını beslemeye çalışacaktır. Hız aşırtmayla bir üst modele (T4500) yükseltilebilir. Az da olsa fark ettirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tristam

quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

quote:

Orijinalden alıntı: uA006
    güzel konu olmuş ama 3000-3500 ve 3500+ eklenebilirmiş..

Gerekli açıklamayı yaptım o konuda. 3000 lira ve üzeri için direk Monster modellerine bakılmalı. Fiyat eklemelere bağlı olarak kademeli bir sekilde artıyor..

3000 TL üzerinde Asus'un aynı fiyattaki Monster'dan çok daha üstün bir modeli var. O da gözden geçirilmeli.

http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_32798_ASUS_G73JH-TY199V__Core_i7-740QM__8GB__1TB__HD5870__Blu-Ray__17_3inc__Win7_Premium_64_Bit.html

asus sonunda tasarımı da güzel bi model çıkarabilmiş..

• quote:

Orijinalden alıntı: thedoctor1907

oncelikle konu icin cok tesekkurler gayet faydali olmus. ben 2 model arasinda kaldim sizden bu konuda yardim isteyecektim. pb tm81 4cekirdekli laptop u mu almaliyim yoksa asus n61ja jx119r yi mi. bilgisayari oyun da kullanacam genelde online oyun vs. yardiminiz icin simdiden tesekkurederim iyi forumlar...

PB daha mantıklı bence , 5650-5730 farkı ekran kartını yormayacak şekilde kapanıyor çünkü. İleriye yönelik PB alınmalı derim ben..
  • CASPER CORE I5 450M -2.40GHZ-4 GB DDR3-500GB-15.6"-DVDRW-1024MB HD 5650-CAM-BT-W7PRE

1375 lira 6 taksit fiyatı tercih edilebilir;

http://www.vatanbilgisayar.com/casper-cn-vti450c-core-i5-450m--2.40ghz-4-gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-1024mb-hd-5650-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=47570
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.