Şimdi Ara

En İyi Fiyat / Performans Notebooklar (551. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.458
Cevap
249
Favori
1.047.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bimeks'te yapıkredi indirim kuponu ile online alman lazım... Gerçi herifler 2065 liradan 2140 liraya uçurmuşlar fiyatı....
  • Hadi beeeee, ben %5 nasıl indirim yaparım derken adamlar fiyatı uçurmuş. Kesinlikle ve kesinlikte forum sitelerin takip ediyor bu adamlar. Bakıyorlar yazışmalara talep var, heme yükseltiyorlar.

Hocam yapıkredi indirim kuponunu nasıl alıcam. Biraz detay iyi olur, % indirimli alayım bari
  • chips kullanıcısına yanıt
    Yapıkredi online işlemlere giriyorsun, üst kısımda size özel diye bir menü var. Orada bimeks'te %5 indirim kazandınız şeklinde bir kupon var... O kupondaki kodu kullanarak indirim kazanabilirsin. Yalnız bu fiyata alınmaz benden demesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marcuse

Yapıkredi online işlemlere giriyorsun, üst kısımda size özel diye bir menü var. Orada bimeks'te %5 indirim kazandınız şeklinde bir kupon var... O kupondaki kodu kullanarak indirim kazanabilirsin. Yalnız bu fiyata alınmaz benden demesi.

bu alet vatan dada en ucuz 1950 civari idi. o yuzden bana normal gibi geldi. hatta pc depo da vatan fiyati vardi ama hic stoklara girmedi. simdi kafam karisti. kac olmasi lazim sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: chips

peki hocam cihazi gormus biri olarak ve de 2. el isi yapan hiri olarak tecrubeniz fazladir. ekran diger orta sinif notebook lara gore piksel belirginligi olarak nasil. ayrica renk ve isik kalitesi olarak?

ekran olarak olarak kıyaslarsak orta sınıf cihazlara göre ışık ve renk olarak daha iyi pixel belirginliği ise düşük.

parasının hakkını veriyor ama dediğim gibi oyun can alıcı bir nokta işlemci ne kadar uzun ömürlü olsa da ekran kartı olarak diğerlerine göre daha çabuk geride kalacaktır.

ekran kartı daha iyi vei5 işlemcili bir modelim daha çok sizi mutlu edeceği kanısındayım (daha önceki mesajlarınızda belirttiğiniz kullanım amaçlarınızı göz önüne alırsak)

• Selamlar,
    Ben 1 haftaya kadar yurtdışına gideceğim.(2 yıllığına Ürdün'e)
    Bana orada ms-office işlerimi göreceğim internete gireceğim ve TR.deki yakınlarımla video görüşmesi yapabileceğim orada fazla problem çıkarmayacak bir laptop önerebilir misiniz ?
    bütçe 1200-1400 civarı.
    oyun falan çok önemli değil...
    teşekkürler...
  • Dostlar 1500Tl civarı bir Notebook bakıyorum.

Dell Inspiron 5537 Intel Core i5 4200U 1.6GHz 8GB 1TB 15.6"

Packard Bell Easynote TE69-HW-612TK Intel Core i5 4200U 1.6GHz 8GB 500GB 15.6"

Gibi modeller gözüme ilişti. Siz ne tavsiye edersiniz?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Edit:
    Bi de şu var. Toshiba Satellite P855-349 Intel Core i5 3230M 2.6GHz 8GB 1TB 15.6
    H.b de wordpuan ile 1750 ye geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi out -- 29 Aralık 2013; 18:31:06 >
  • Fujitsu ah nasıldır 1400tl gt640m ekran kartı var şuan aklımdaki laptop o bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Öncelikle merhaba yine ben :)
    hala ne alacağıma karar veremedim bir o bir bu karar veremiyorum
    rica etsem şu laptoplardan hangisinin daha iyi olduğunu söylermisiniz e düşünüyorum böyle bir imkanım vardır heralde)

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/lenovo-59-380588-y510p-notebook-core-i7-24ghz-8gb-1tb+8-ssd-156-2gb-w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=71272 (sn sipahi68 bunu iyiki yollamışsınız gözümden kaçıyordu)

http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-n550jv-cn211d-notebook-fiyati,70667.html#ProductTechnicalProperties (freedos ama 300 liraya windows 7 alıp yüklerim diye düşünüyorum)

birde son bir sorum olacak bu laptoplar oyun konusunda ps4 den yada xbox one dan geri kalırmı ps3 deki bf3 ile bilgisayardakinin farkını hepimiz biliyoruz bunun tam tersi olsun istemem

• out kullanıcısına yanıt
    http://www.kliksa.com/urun/sony-intel-core-i5-3337u-1-80-ghz-15-5-4-gb-750-gb-tasinabilir-bilgisayar-svf1521sstw/901851703

5537 ve pb yerine fit15 serisi alternatif olabilir.

Oyun ağırlıklı kullanmayacaksanız 640m barındıran p855 serisini de düşünebilirsiniz. Pb ve 5537 den daha güçlü bileşene sahip.

http://www.ebrarbilgisayar.com/dell-inspiron-7537-s20w65c-notebook-pmu296419

Bunda da 750m(gddr5) mevcut. 1700 gibi alternatif olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sipahi68

http://www.kliksa.com/urun/sony-intel-core-i5-3337u-1-80-ghz-15-5-4-gb-750-gb-tasinabilir-bilgisayar-svf1521sstw/901851703

5537 ve pb yerine fit15 serisi alternatif olabilir.

Oyun ağırlıklı kullanmayacaksanız 640m barındıran p855 serisini de düşünebilirsiniz. Pb ve 5537 den daha güçlü bileşene sahip.

http://www.ebrarbilgisayar.com/dell-inspiron-7537-s20w65c-notebook-pmu296419

Bunda da 750m(gddr5) mevcut. 1700 gibi alternatif olabilir.

Üstadım Cevabınız için teşekkür ederim.
    İnternet ve ofis ağırlıklı kullanacağım.

Şöyle sorsam:
    bu modellerden

Ekran kalitesi yüksek,
    Isınması Diz üstünde kullanıma uygun
    Kasası hafif, şık ve kaliteli

Hangisini tercih etmeliyim?

• Akyol1 kullanıcısına yanıt
    Kullanılan malzeme kalitesi idare eder nitelikte, soğutma olarakta orta halli denilebilir. Ancak stres testlerinde 90' leri görmüş. Oyunlarda belki yüksek ısı değerlerini görmez ama yine de nasıl performans sergiler, bilmiyorum. Bir de mevcut ekran kartı 640m değil, biraz daha düşük seviyede olan 640m LE versiyonudur. Aşağı yukarı %15-20 civarında düşük değer alır, 640m serisine nazaran. Sistemi yoracak ağır program ve ağır fps oyunları oynamaycaksanız tercih edilebilir.
  • meretinkayıpkuzeni M kullanıcısına yanıt
    Kalite olarak n550 serisi , ekran kartı (755m) babında ise y510p serisi öne çıkıyor. Oyun için alacaksanız y510 serisi (biraz daha) yerinde olur. Ancak extrem bir oyuncu değilseniz n550 de yeterli olacaktır. Soğutma ve oyun performanslarını da kullanıcı incelemelerinden araştırın. Bu arada İstanbulbilişim garantiyi kendisi veriyor, paralel ithalat yapıldığı için ürünler firma garantili değil bildiğim kadarıyla. N550 serisi de orjinal sistemle 2900 küsürlere denk geliyor. 12-16gb ve işletim sistemi barındıran modelleri de 2700-900 gibi aynı fiyat seviyelerinden alınabilir.

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/acer-v3-772g-5420121tmamm-v3-772g-notebook-core-i5-25ghz-12gb-1tb-173-2gb--w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=69022

V3-772 serisini de önermiştim. Oyun konusunda diğerlerine nazaran daha tercih edilesi bence. Fakat seçtiğiniz cihazlar da oyun için yeterli konfigürasyona sahip. Ghost(cod) , bf3-4 vs. gibi oyunları yüksek ayarlarda oynatabilirler. Ps4 veya xbox dan geri kalacaklarını sanmıyorum.

• out kullanıcısına yanıt
    Hangisinin panel kalitesi daha iyidir, bilmiyorum. Soğutma olarak oyun haricinde pek sıkıntı yaşamazsınız. Hafiflik konusunda fit15 serisi biraz daha uygun ama görsellik, sizin beğenenize kalmış bir konu. Kendiniz yakından incelerseniz bilgi edinmeniz ve seçim yapmanız açısından daha kolay olur. Bir de p855 serisi 1750 gibi rakamlara geldiği için dell 7537 daha uygun bir seçenek bence. Kısaca fit15 ve 7537 arasında seçim yapılabilir.
  • Cevabınız için teşekkürler sanki oyun için alıyor gibiyim ama sağım solum belli olmaz :) bu yüzden i7 olsun istiyorum oyun konusunda farkları olmasada garantiye alalım ne olur ne olmaz. istanbul bilişimde asus lar asus türkiye garantisi altındaymış.
    kalite olarak derken n550 daha az sorun çıkarır diyorsanız tercihedebilirim çünkü bir kere alınca beni götürsün istiyorum bide sorunlarıyla uraşmak çok can sıkıcı oluyor masaüstü alıcaktım bu yüzden almadım 2500 tl lik masaüstünde orta seviye ekran kartı var ona ekran kartı al değiştire uğraşması var bide garantisi gidiyor diye biliyorum ekran kartı falan değiştirince kendim toplasam oda dert pahalıyo geliyor zaten i7 aşağı yukarı 1000 tl kaliteli bi ekran kartıda 1000tl bunlara bide kaliteli anakart lazım 1000 tl sırf 3 tanesi 3000 tl oluyor n550 ile y510p arasında kaldım artık hayırlısı :) cevaplarınız için tekrar teşekkürler.
  • Z710 alarak başlık altına hangisi daha performanslı, hangisi daha kullanışlı, hangisi f/p açısından alınabilir gibisinden sorularıma noktayı koydum. Öncelikle Sipahi68 hocaya teşekkürler... Aldığım cihazla ilgili olarak ileteceğim kötü şeyler ise klavye ve ekran kalitesiyle ilgili. 10 parmak klavye kullanan birisi olarak pek alışamadım... tarifini yapamayacağım ama klavyesi çok garip geldi bana. Bu bir nebze olsun alışılabilecek bir şey, ilerleyen zamanda tam olarak alışırım herhalde. Ekranla ilgili sorun ise daha sıkıntılı gibi. Video ayarlarından mıdır nedendir tam olarak bilmiyorum... 1080p videoların kalitesini pek beğenmedim. Video oynatma performansı ekran kalitesi açısından pek de olumlu değil. 1600-900 ekran çözünürlüğü olmasına rağmen pikseller göze batacak derecede görünüyor. Renk kalitesi de aynı şekilde ekran açısından pek olumlu değil. Umarım bu da ayarlarla alakalıdır. Pek fazla inceleme şansım olmadı ama genel olarak ilk izlenimim bu şekilde. Bunların dışında işlemci performansı gayet iyi, ekran kartı GT740m olmasına rağmen kullandığım programlarda sorun çıkarmayacak gibi duruyor. Oyun bilgisayarı olarak alacaklar varsa şimdiden almamalarını tavsiye ederim... En azından kendiniz mağazada görüp, inceleyip o şekilde alın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Marcuse

Z710 alarak başlık altına hangisi daha performanslı, hangisi daha kullanışlı, hangisi f/p açısından alınabilir gibisinden sorularıma noktayı koydum. Öncelikle Sipahi68 hocaya teşekkürler... Aldığım cihazla ilgili olarak ileteceğim kötü şeyler ise klavye ve ekran kalitesiyle ilgili. 10 parmak klavye kullanan birisi olarak pek alışamadım... tarifini yapamayacağım ama klavyesi çok garip geldi bana. Bu bir nebze olsun alışılabilecek bir şey, ilerleyen zamanda tam olarak alışırım herhalde. Ekranla ilgili sorun ise daha sıkıntılı gibi. Video ayarlarından mıdır nedendir tam olarak bilmiyorum... 1080p videoların kalitesini pek beğenmedim. Video oynatma performansı ekran kalitesi açısından pek de olumlu değil. 1600-900 ekran çözünürlüğü olmasına rağmen pikseller göze batacak derecede görünüyor. Renk kalitesi de aynı şekilde ekran açısından pek olumlu değil. Umarım bu da ayarlarla alakalıdır. Pek fazla inceleme şansım olmadı ama genel olarak ilk izlenimim bu şekilde. Bunların dışında işlemci performansı gayet iyi, ekran kartı GT740m olmasına rağmen kullandığım programlarda sorun çıkarmayacak gibi duruyor. Oyun bilgisayarı olarak alacaklar varsa şimdiden almamalarını tavsiye ederim... En azından kendiniz mağazada görüp, inceleyip o şekilde alın...

Hocam bir kaç şikayetinize ben şöyle açıklama getireyim;

Öncelikle 1080p videoların kalitesine. Sizin cihazınız 1600*900 çözünürlükte yani Full HD değil HD+. Bu yüzden 1920*1080p videoları bu kalitede izlemenize olanak tanımaz, 1600*900 lük çözünürlükte görürsünüz en fazla.

Piksellerin görünürlüğüne gelirsek. Şöyle bir örnek vereyim konunun aydınlatıcı olması için:

Elimizde 1600*900 çözünürlüğünde biri 55 inç diğeri ise 37 inç boyutunda birer LED TV olsun. Sizce hangisinden daha net bir görüntü elde edersiniz? Cevabı şudur; 37inç olan ekran görüntüyü daha net gösterir çünkü 1600*900 piksel daha küçük bir alana sığdırılmıştır yani 55 inç olan LED ekrandaki piksellerden daha küçüktür.

15.6 inç 1600*900 çözünürlükte görüntü daha net algılanır. Fakat ekran büyüdükçe, çözünürlük aynı kaldığı sürece pikseller büyür ve seçilebilirliği artar. Yani hemen hemen 1366*768 çözünürlüklü bir 15,6 inç ekrana bakıyormuş hissi verir, tabii yakından. Uzaktan belli olmaz.

Renk kalitesi konusunu pek anlamasam da, NVIDIA Denetim Masası'nda eski adıyla Digital Vibrance diye bir ayar olması lazım, yenisini bilmiyorum. O renk ayarlarıyla hafif oynayarak daha doygun renkler elde edebilirsiniz sorununuz buysa eğer.

• Bakalım hocam... daha tam inceleme fırsatım olmadı. Sorunun büyük kısmı youtube'da video izlerken net bir şekilde farkedilen kalite kaybı. Benzer sorun yüksek çözünürlüklü fotoğraf görüntülerken oluşmuyor. Büyük ihtimal ekran kartının veya bios'un güncellemesi ile bu sorundan eser kalmayacak. Bahsettiğiniz renk doygunluğu olayına da bakacağım.
  • 
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.