Şimdi Ara

Fiyat/performans Kralı Section 8 IEM İncelemesi... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
4
Favori
15.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: umutde

3 yılı aşkın süredir kullandığım ep630'un kablosundaki bir sorundan dolayı kullanılamaz hale gelmesinden sonra, bu kadar iyi yorumla beraber ucuz olduğunu da görünce hemen bimekse gidip bir adet aldım. Her zaman dinlediğim şarkılarda kalite düşüklüğü olduğunu farkettim. Uzun süre kullanmadım fakat tatmin etmediğini söyleyebilirim, sanki seslerdeki canlılık kayboldu. Genede 10tllik bir kulaklık olarak malzeme kalitesi açısından oldukça iyi, bunun yanında sesi de kötü değil. Sadece uzun süreli alışmışlığımdan olsa gerek pek hoşuma gitmedi.
    Bir süre bu kulaklığı kullanırım ancak ep630 dan daha iyi bir performans verecek bir kulaklık arıyorum. Fiyat konusunda çok emin değilim 100-150tl olabilir. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hocam ep-630 dan sonra brainwavz m4 onerisi aldim birkac defa, sizinle de paylasayim... Fiyat olarak indirime duserse ya da uygun fiyatli denk gelirse degerlendirebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe

quote:

3 yılı aşkın süredir kullandığım ep630'un kablosundaki bir sorundan dolayı kullanılamaz hale gelmesinden sonra, bu kadar iyi yorumla beraber ucuz olduğunu da görünce hemen bimekse gidip bir adet aldım. Her zaman dinlediğim şarkılarda kalite düşüklüğü olduğunu farkettim. Uzun süre kullanmadım fakat tatmin etmediğini söyleyebilirim, sanki seslerdeki canlılık kayboldu. Genede 10tllik bir kulaklık olarak malzeme kalitesi açısından oldukça iyi, bunun yanında sesi de kötü değil. Sadece uzun süreli alışmışlığımdan olsa gerek pek hoşuma gitmedi.
    Bir süre bu kulaklığı kullanırım ancak ep630 dan daha iyi bir performans verecek bir kulaklık arıyorum. Fiyat konusunda çok emin değilim 100-150tl olabilir. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hocam ep-630 dan sonra brainwavz m4 onerisi aldim birkac defa, sizinle de paylasayim... Fiyat olarak indirime duserse ya da uygun fiyatli denk gelirse degerlendirebilirsiniz.

Ep 630, cx300 de kullandım, şuan için ise m4 kullanıyorum, cidden çok ama çok iyi bir kulaklık, özellikle sahne genişliği çok iyi, basslar ise daha tok ama çok yüksek değil, yani güm güm vurmuyor, flat ses seviyorsanız kaçırmayın
    90tlye aldım zerre kadar pişman değilim[

• @addidas_85

Teşekkürler. En son koss portapro aldım şimdilik onunla takılıyorum. M4 indirime falan girerse alacağım ben de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

quote:

quote:

Ep 630, cx300 de kullandım, şuan için ise m4 kullanıyorum, cidden çok ama çok iyi bir kulaklık, özellikle sahne genişliği çok iyi, basslar ise daha tok ama çok yüksek değil, yani güm güm vurmuyor, flat ses seviyorsanız kaçırmayın

Öyle diyorsanız benim de bundan sonraki kulaklığım m4 olur, bir indirim yakalayalım. 90tl ye nereden almıştınız acaba?

• Dün ürünü inceledikten sonra bu sabah bimeks e giderek bir tane aldım, nasıl olsa kaybedicek pek bir şey yok

Bu kadarını asla beklemiyordum; bass lar tek kelime süper* sanki woofer ın yanına oturmuşum gibi. Tekno ve metal dinlerim. Metal müziklerde bateri çalıyormuşta haberim yok
    Tekno müziklerde de aynı olay basslar süper tek kelime ilk 5 müzikte tipim aynen böyleydi doğruyu söylemek gerekirse (o.O). Kumaş kablosu gayet kaliteli sağ kulaklığın kablosu çok az daha uzun. Alıcaklara tavsiye ederim.

Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

quote:

quote:

Öyle diyorsanız benim de bundan sonraki kulaklığım m4 olur, bir indirim yakalayalım. 90tl ye nereden almıştınız acaba?

M4 yerine M5 tavsiye ederim.

Head-fi'de 260 kulaklığı inceleyen joker isimli audiophile M5'i daha başarılı bulmuş.

M4'ü bu forumdan ve techno-fi den alanlar da pek başarılı bulmamışlardı. O yüzden M5 almak daha sağlıklı olur.

• kardes inceleme icin sagol. gercekten guzel bir inceleme olmus.
    incelemeyi okuduktan sonra bimekse gidip bir adet edindim. gercekten dediginiz kadar var. ben de 140 tlye aldiim cks90 la karsilastirdim. aralarinda neredeyse hic fark yok. tek kotu yani sesi cok yuksek acinca biraz tribulance oluyor

• İnternet uzeriden siparis etmistim bimeksten e kargo bugun elime ulasti bimeks resmen kullanilmis urun gondermis bana

• quote:

Orijinalden alıntı: anelka4411

kardes inceleme icin sagol. gercekten guzel bir inceleme olmus.
    incelemeyi okuduktan sonra bimekse gidip bir adet edindim. gercekten dediginiz kadar var. ben de 140 tlye aldiim cks90 la karsilastirdim. aralarinda neredeyse hic fark yok. tek kotu yani sesi cok yuksek acinca biraz tribulance oluyor

Hocam o kadar da değil yapmayın Bende de aynı ikili var.Bariz fark var aralarında.Tabii ki fark olucak bunu yadırgamıyorum,zaten karşılaştırdığımız kulaklıklar aynı segmentte değil ki.Cks90 her yönden fark atar.
  • Bugün Bimeks'te gördüm Section 8'i alma fırsatı bulamadım ama ilk işim yarın iki tane almak olucak. İnceleme ve yorumlar doğrultusunda kaliteli ses fakat malzeme kalitesi biraz düşük fikrine vardım -e olsun o kadar da 10 TL'ye bundan iyisi can sağlığı

Biraz geç oldu ama geçen dün aldım kulaklığı beklediğimden de iyi çıktı gerçekten 10 lira fiyatı var ama en az 50-60 lira olması gerekir bana göre :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PUT THAT COOKIE DOWN NOW -- 13 Kasım 2012; 19:15:11 >
  • Bugün gidip İstanbul Forum'dan 9.90TL'ye 2 modelini aldım. Tupac kalmadığını söylediler. Ray Charles'ta cırtlak mor diye almadım , bir arkadaş Elvis modelini alıp beğenmemişti bir tane ondan bir tane Run DMC modelini aldım.

1.) Run Dmc

Fiyat/performans Kralı Section 8 IEM İncelemesi...

2.) Elvis High Performance

Fiyat/performans Kralı Section 8 IEM İncelemesi...

Öncelikle acemi bir kullanıcı olarak söze başlamak isterim ve kullandığım kulaklıkların sıralaması ; EP-630 , Ex-300SL , Brainwavz M2

İlk olarak Run DMC modelini denedim;

Ses açıkçası boğuktu , baslar denildiği kadar kadar iyi değildi biraz yavan diyebilirim , Enstrümantal müziklerde başarılı diyebilirim, ses yüksekliği gayet yeterli , kendi uçları kalitesiz 3 çeşit uç vardı elimde , small-medium-large , önce large modelini denedim , basslar yeterli seviyeye geldi fakat ses daha da bozuldu medium'u denedim orta şeker dengeli bir kulaklık oldu fakat boğukluk hala gitmedi , small kulaklığı takınca ses biraz daha canlandı basslarda yeterli seviyeye geldi . Bu şekilde 1 saat kadar dinledim 9.90 için iyi mi tartışılmaz. Gerçekten fiyat olarak 30-50 bandında .

İkinic olarak Elvis Presler High Performance modelini denedim.

Tizler Run DMC'ye göre çok daha iyi ve ses daha netti . Kendi kulaklık uçlarıyla bile kaliteli ses veriyordu. Large boy kulaklıkları takıp denedim , ses netliği Run DMC'ye göre daha iyi olduğu için Basslar kuvvetlenince dadından yenmez oldu ta ki cızırdıyana kadar :) Genelde yüksek sesli dinlerim , son seste sağ tarafımdaki kulaklık cızırdamaya başladı bi de 1-2 kere ses oynaması oldum , baktım jackta sıkıntı var seste cızırtı yapıyor. Yarın veya öteki gün değiştirmeye götüreceğim zaten, aynı modelden almayı düşünüyorum.

Sonuç olarak ;

Enstrümantal müzik dinleyenler için bu iki kulaklık çok iyi , fakat Bass konusunda ben yeterli olduğunu düşünmüyorum. Brainwavz'daki ses canlılığı kesinlikle yok yukarıda kullandığım kulaklıklara göre bir alt klasman BURN-İN yapıcam bi 50-100 saat arası sesler oturur mu oturmaz mı bilemiyorum , çok ümitli değilim ama yukarıda saydığım kulaklıkların benzeri seviyede olduğunu düşünenleri hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm. Ama 9.90'a alınabilecek EN İYİ , tartışmasız EN İYİ kulaklık. Sırf yedek olsun diye bile alınabilir.

• http://thesection8.3dcartstores.com/RBW--Window-Box-Ear-Buds_c_17-2-0.html
    kulaklık normalde 19.99 dolar
    sennheiser cx 400 20.76 dolar hiç bi şey deilse bile kalitesi az çok burdan belli oluyor bimeks neden o fiyata sattığına dair hiç bir fikrim yok
  • Ben de meraktan Lilwayne windowbox ve kiss clamshell modellerini aldım. Geldiğinde yorum yaparım.
  • arkadaşlar kulaklığı android telefonlarda deneyen oldu mu çalışıyor mu kimisi çalışmıyor ondan soruyorum ? Eğer çalışıyorsa 2 tane almayı düşünüyorum ben de
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

arkadaşlar kulaklığı android telefonlarda deneyen oldu mu çalışıyor mu kimisi çalışmıyor ondan soruyorum ? Eğer çalışıyorsa 2 tane almayı düşünüyorum ben de

Bu kulaklığın mikrofon vs. özelliği yok. O yüzden her türlü cihazda çalışır.

Ama artık ben bunun yerine fiyat/performans ürünü olarak MH650C tavsiye ediyorum. Tabi onda dahili mikrofon olduğu için her cihazda düzgün çalışmama durumu olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro_tr

quote:

arkadaşlar kulaklığı android telefonlarda deneyen oldu mu çalışıyor mu kimisi çalışmıyor ondan soruyorum ? Eğer çalışıyorsa 2 tane almayı düşünüyorum ben de

Ama artık ben bunun yerine fiyat/performans ürünü olarak MH650C tavsiye ediyorum. Tabi onda dahili mikrofon olduğu için her cihazda düzgün çalışmama durumu olabiliyor.

aslında ben bunu oyun oynarken kullanmayı düşünüyorum . dediğiniz modelin trde satışı yok sanırım ya da ben göremedim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Quattro_tr

quote:

aslında ben bunu oyun oynarken kullanmayı düşünüyorum . dediğiniz modelin trde satışı yok sanırım ya da ben göremedim

Telefonculardan yada ebay'dan alabilirsiniz ama dediğim gibi her cihazda çalışmıyor.

• beyle mx80 mi section 8 mi ikisi arasinda kaldim

• Konuyu gördüm okudum bir hevesle gittim aldım Bimeks'ten, alet kullanılmış çıktı iyi mi.Kulaklıkta çizikler var ayrıca jack temassızlık yapıyor.Gidip değiştireceğim birazdan.
  • bendeki jacktada temassızlık sorunu var genel bir sorun olabilir bu durum bu fiyatada ses kalitesi olarak bence tatmin edici bir sesi var..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.