Şimdi Ara

fixnet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
3.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

tarifeleri güzel ama 'birazcık' pahalı. kullanan kimse var mı acaba ?

• Ben.kullanmayi.düşünüyorum 16 mb adsl.olani ama aklimda.bir.soru var 16 mb mi olacak yoksa ttnette oldugu gibi 16 ya kadarmi acaba kafami karistiran nokta burda mevcut hattım 22 mb ye kadar destekliyor.Hız testinde 14 mb alıyorum.Doping adsl kullaniyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • müşteri hizmetleriyle konuşun. büyük ihtimalle 14 15 mb alırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: saygilikisilik

müşteri hizmetleriyle konuşun. büyük ihtimalle 14 15 mb alırsınız

Su.anlık düşünme aşamasındayım hocam daha önceden görüştüm vdsl2 alacaktım ama bos port olmadığını söylediler ttnete sordum var dediler kaldım.Ayrıca vdsl2 var diyipte olmazsa olan bizim 159 TL ye olacak o yüzden kararsız kaldım.Ayrıca fixnetin bir avantaji daha var oda taahhütlsüz onu ödemeli sistem kullanıyor oluşu

• fixneti 4 aydır kullanıyorum bu ayla beraber 5 olucak 16 mbit akk siz paketini kullanıyorum çok memnunun şuana kadar bi hat kopması düşmesi olmadı müşteri temsilcileri cana yakın çok iyi ilgileniyorlar 16 mbit akk siz pakete 129 lira ödüyorum ama değiyor ay boyunca sabit 16 mbit internet kullanıyorum tavsiye ederim
    öyle bir durumda senin 159 tl ni almazlar merak etme hangi pakete geçirdiyseler seni o paketin ücretini alırlar o konuda kafan rahat olsun
  • Akksiz tarifeler cok pahali biraz uygun olsa veya taahhüt kullanilabilir

• yaklaşık 1,5 yıldır fixnet kullanıyorum mayısta 2 yıl olacak. VDSL veriyoruz diye kandırdılar başvurduk. Mahallemşzde VDSL olmuyormuş baya bir uğraştılar sistemde VDSL görülüyor niçin bağlamıyorsunuz vs.. Sopnuç olarak ADSL 16Mbit ile 1 yılı aşkın kullandım. Sıkıntı yaşamadım. sonra maddi durum vs den 8mbit e düşürdüm hala sıkıntı yok.. VDSL olmayınca 159 tl vs fiyat biçmediler. Ne hizmet aldı isen onun fiyatını veriyorsun..

Fatura olayı içindee buşlunduğun ayın faturasını kesiyorlar 1-30 günler arası yani. Mesela ben mayıs 10 da bağlandı isem Haizran da 8-10 u gibi, mayıs 21 günlük +Haziran 30 günlük bir fatura geliyor. Buda fatura olarak normal.
  • ya şimdi pahalı diyorsun evet haklısın ama mesela 32 mbit internet aldın adil kullanımı yok sabit 32 kullanıcaksın bunu ttnet le falan bir karşılaştırmanı tavsiye ederim aslında fiyat farkını görmen açısından aldığın kaliteli hizmet için bu fiyatlar gayet normal bana kalırsa benim fikrim bu yönde
  • edirnelim221 E kullanıcısına yanıt
    Sadece kullanıcı mısınız yoksa hem satıcı hem kullanıcı mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece kullanıcıyım ama kullanıcağım herşeyi biraz fazla araştırırım müşteri hizmetleriyle yaklaşık 45 dakka telefonda konuşmuşluğum var detaylar hakkında bide bilgisayar bölümü okumuş biri olarak bu tip işlere merakta var biraz
  • edirnelim221 E kullanıcısına yanıt
    Sadece kullanıcı misin yoksa fixnet telekomünikasyon Ltd. Sti.'nde musteri temsilcisi/agent misin acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taahhüt bitsin bekle.beni.fixnet

• Kadar paketler AKK lı paketler oluyor genelde. 16mb limitsiz paket AKK yani adil kullanım kotası olmadığı için sürekli olarak 16mb ile bağlanırsın ve %10 kayıpla 15 mb civarında hız alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakia

Kadar paketler AKK lı paketler oluyor genelde. 16mb limitsiz paket AKK yani adil kullanım kotası olmadığı için sürekli olarak 16mb ile bağlanırsın ve %10 kayıpla 15 mb civarında hız alırsın.

Peki vdsl olup.olmadığını sorgulayabilirmiyiz numara 2462612535 telekomu aradım yok dediler.Ayrica akn.kotası yüksek paketleriniz varmi.örneğin 16 mb adsl 200 gb akk

• Fixnet'e abone olmak için başvurdum.

Aşamalar şöyle gerçekleşti.

1- Web sitesinden kullanmak istediğim paketi belirledim.
    2- FixNet Müşteri hizmetleriyle irtibata geçtim. Müşterileri olmak istediğimi söyledim. İlgili arkadaş ayrıntılı bilgi verdi altyapı hızım ve bağlantım hakkında. Türk Telekom kaynaklı altyapı hızım tam sınırda. 15-16 mbit kadar gözüküyor testlerimde. "VDSL porta aldırabilirsek telekomdan hızınız artabilir. Daha olmadı bir iki mbit düşürerek kullanabilirsiniz 16 mbitlik paketimizi. Dilerseniz de daha düşük hızlı internet paketlerimizden verelim kafanız rahat olsun" şeklinde bilgi verdi.
    3- Türk Telekom santrali evimin hemen dibinde sayılır. Oradaki arkadaşlarla görüştüm. Telekom yetkilisi arkadaşa hız testimi yaptırdım. Hakikaten Fixnet'teki arkadaşın söylediği gibi bilgi verdi. "Hocam sen bana kalırsa ADSL portunda kal. VDSL'yi hiç karıştırma. Sıkıntı yaşayabilirsin. Çünkü tam bağlantı sınırındasın" dedi. ADSL portunda kalmaya karar verdim anlayacağınız.
    4- FixNet'in e-posta adresime gönderdiği PDF formatlı sözleşmeleri yazıcıdan çıktı aldım. 9 sayfalık bir sözleşme metni ve 1 adet TTNet'ten Fixnet'e geçiş talep yazısını okudum ve imzaladım. Kimlik fotokopimi de göndererek bir zarfa koydum.
    5- Yurtiçi Kargo'ya karşı taraf ödemeli olarak teslim ediyorsunuz. Onların eline ulaştıktan sonra abonelik işlemlerime başlanacak.

TTNET Taahhüt sürem bitecek bir kaç güne kadar. Taahhüt bitşinden bir gün sonra geçiş işlemlerimin başlaması talimatını verdim Fixnet'e. Zarfın içine talebimi belirten yazıyı da ekledim.

Gelişmeler hakkında bilgi vereceğim inşallah. Takipte kalın arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mudavim

Fixnet'e abone olmak için başvurdum.

Aşamalar şöyle gerçekleşti.

1- Web sitesinden kullanmak istediğim paketi belirledim.
    2- FixNet Müşteri hizmetleriyle irtibata geçtim. Müşterileri olmak istediğimi söyledim. İlgili arkadaş ayrıntılı bilgi verdi altyapı hızım ve bağlantım hakkında. Türk Telekom kaynaklı altyapı hızım tam sınırda. 15-16 mbit kadar gözüküyor testlerimde. "VDSL porta aldırabilirsek telekomdan hızınız artabilir. Daha olmadı bir iki mbit düşürerek kullanabilirsiniz 16 mbitlik paketimizi. Dilerseniz de daha düşük hızlı internet paketlerimizden verelim kafanız rahat olsun" şeklinde bilgi verdi.
    3- Türk Telekom santrali evimin hemen dibinde sayılır. Oradaki arkadaşlarla görüştüm. Telekom yetkilisi arkadaşa hız testimi yaptırdım. Hakikaten Fixnet'teki arkadaşın söylediği gibi bilgi verdi. "Hocam sen bana kalırsa ADSL portunda kal. VDSL'yi hiç karıştırma. Sıkıntı yaşayabilirsin. Çünkü tam bağlantı sınırındasın" dedi. ADSL portunda kalmaya karar verdim anlayacağınız.
    4- FixNet'in e-posta adresime gönderdiği PDF formatlı sözleşmeleri yazıcıdan çıktı aldım. 9 sayfalık bir sözleşme metni ve 1 adet TTNet'ten Fixnet'e geçiş talep yazısını okudum ve imzaladım. Kimlik fotokopimi de göndererek bir zarfa koydum.
    5- Yurtiçi Kargo'ya karşı taraf ödemeli olarak teslim ediyorsunuz. Onların eline ulaştıktan sonra abonelik işlemlerime başlanacak.

TTNET Taahhüt sürem bitecek bir kaç güne kadar. Taahhüt bitşinden bir gün sonra geçiş işlemlerimin başlaması talimatını verdim Fixnet'e. Zarfın içine talebimi belirten yazıyı da ekledim.

Gelişmeler hakkında bilgi vereceğim inşallah. Takipte kalın arkadaşlar.

hocam bende geçmeyi düşünüyorum vdsl paketlerine ama sabit tel kullanma zorunluluğu varmı acaba sitesinde göremedim ben halihazırda yalın interent kullanıyorum.

• Yalın internet özelliği var mı bilmiyorum açıkçası.

Bu arada FixNet'e geçiş işlemim tahminimden daha kolay gerçekleşti.

FixNet'i aradım, TTNet taahhüt süremin bittiğini artık geçiş işlemlerimin başlayabileceğini hatırlattım. İşleminizi gerçekleştiriyoruz bir saat kesinti yaşayabilirsiniz şeklinde bilgi verdi arkadaş.

"Sorun değil, beklerim" dedim. Telefondaki arkadaş: "Tahminimden daha hızlı gerçekleşti, FixNet'e geçiş işleminiz başarılı." dedi. Online gerçekleştiriyorlarmış değişiklik işlemini.
    Kullanıcı adı ve parolamı verdi. Modemin arayüzünde FixNet kullanıcı adı ve parolamı kaydettim. Hızım 16 mbit'e çıktı.

Hemen deneme yaptım. 16 mbit tam hızda indirme yaparken, adsl hattımın bulunduğu telefonu aradım cepten. Bir dakika kadar konuştum. Herhangi bir kopma vs yaşanmadı çok şükür.

Umarım sorunsuzca devam ederim FixNet'te.

Sırf servis sağlayıcıların AKN dayatmalarına sinir olduğum için, hızlı ve uygun tarifeler sunduğu için geçiş yaptım FixNet'e.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mudavim -- 24 Mart 2015; 13:30:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mudavim

Yalın internet özelliği var mı bilmiyorum açıkçası.

Bu arada FixNet'e geçiş işlemim tahminimden daha kolay gerçekleşti.

FixNet'i aradım, TTNet taahhüt süremin bittiğini artık geçiş işlemlerimin başlayabileceğini hatırlattım. İşleminizi gerçekleştiriyoruz bir saat kesinti yaşayabilirsiniz şeklinde bilgi verdi arkadaş.

"Sorun değil, beklerim" dedim. Telefondaki arkadaş: "Tahminimden daha hızlı gerçekleşti, FixNet'e geçiş işleminiz başarılı." dedi. Online gerçekleştiriyorlarmış değişiklik işlemini.
    Kullanıcı adı ve parolamı verdi. Modemin arayüzünde FixNet kullanıcı adı ve parolamı kaydettim. Hızım 16 mbit'e çıktı.

Hemen deneme yaptım. 16 mbit tam hızda indirme yaparken, adsl hattımın bulunduğu telefonu aradım cepten. Bir dakika kadar konuştum. Herhangi bir kopma vs yaşanmadı çok şükür.

Umarım sorunsuzca devam ederim FixNet'te.

Sırf servis sağlayıcıların AKN dayatmalarına sinir olduğum için, hızlı ve uygun tarifeler sunduğu için geçiş yaptım FixNet'e.

Mayıs 26 gibi ttnet taahhüt bitiyor
    Fixnet,goonet ve biner arasında gidip geliyorum
    32 mps vdsl e gecis yapmayı düşünüyorum

• On günü geçti fixnet 16mbit paketimin aktif oluşu. Hiç bir sorun yaşamadım, 16 mbit hızında sıkıntısız bağlanıyorum.
    Hızım sabit... akşam saatlerinde hızda düşme, hat kopması vs yaşamıyorum.

Fatura işini sordum, nasıl haberim olacak diye.

Müşteri hizmetleri yetkilisi soruma cevaben; "e-postanıza ileti gelecek, bankadan havale yoluyla ödeyebilirsiniz" dedi.

Aynı şekilde eve fatura da geliyormuş.

Henüz faturam kesilmedi, geldiğinde sizlerle paylaşacağım inşallah.

Şimdilik paylaşabileceğim bilgi bu kadar.
  • Peki o sitede yazan fiyatlar için tel olmasi gerekiyor mu acaba

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.