Şimdi Ara

. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
3
Favori
22.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Forumda herkes doktor olmuş değerlere bakarken referans değerler ile karşılaştırılır örnek ekleyeyim

TSH sonucu 5.0 görünüyor referans aralığı 0.27 ile 4.2 yani buna göre 5.0 yüksek bir sonuç sizin değerleriniz baktığıma göre normal değerler (mobilden giriyorum eve geçince tam olarak bakacağım) kısaca bir sorununuz yok forumda her söylenene kulak asmayın protein tozu sizi öldürmez
    Sen telefonu ters tutarak baktın heralde sonuçlara. Adamın üre kreatin ldl total kolestrol almış başı gitmiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: thehawk

kreatinin değerin standart bir vücut geliştiricinin değerlerinde. kas kütlesi yüksek olanda bu değer zaten yüksek çıkar. kas yüzdeni bilmediğim için yorum yapamam. ama önlemini al bu şekilde devam etme. su tüketimini artır.
    sen 4 tam yumurta yarım kiloya yakın tavuk 1 ölçek whey sonrası sadece 3lt su içersen böbrek nerden geldiğini şaşırır.
    Kandaki kreatin miktarı orada yazan kaslardaki miktar değil. Artık kreatin böbreklerde itrah edildiği için kreatin böbrek klirensini ölçmede altın standarttır. Kaslı veya kassız farketmez herkesin böbreği aynıdır aşağı yukarı.

Bilginizin olmadığı konularda susmayı ne zaman öğreneceksiniz ???

• litre litre yağ mı içiyorsun veya yumurta sarısı mı yiyorsun günlük 10 tane o nasıl kolesterol? çok ağır antremanlar yapanlar günlük 2 gram protein alır yağ oranın %7 kilon 85 boyun 1.80 mi ? alacağın maksimum protein 1.5 gram

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TriLi T kullanıcısına yanıt
    Laubaliğin lüzumu yok telefondan baktığımı net görünmemesi ve sırf senin gibi birisi çıkar diye yazmıştım zaten ki şaşırtmadınız beni O yüzden altınada eve gidince bakacağımı belirttim

• TriLi T kullanıcısına yanıt
    bilginizin olmadığı derken ?
    kaslardaki miktar olduğundan kim bahsetti ?
    referans aralığının laba göre değiştiğini biliyor musun peki ?
    benim polikliğinimde kreatinin referans aralığı 0.6 - 1.1
    şimdi bu arkadaşın değeri 1.15 olsaydı nasıl bir yol izlemeliydik aydınlatır mısınız bizi ?

referans değerlerinin toplumun ortalaması olduğundan bir fikriniz var mı ?

edit:
    ayrıca
    "sen 4 tam yumurta yarım kiloya yakın tavuk 1 ölçek whey sonrası sadece 3lt su içersen böbrek nerden geldiğini şaşırır."
    bu uyarı yeterince net değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thehawk -- 16 Ağustos 2018; 10:49:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: geekon

litre litre yağ mı içiyorsun veya yumurta sarısı mı yiyorsun günlük 10 tane o nasıl kolesterol? çok ağır antremanlar yapanlar günlük 2 gram protein alır yağ oranın %7 kilon 85 boyun 1.80 mi ? alacağın maksimum protein 1.5 gram
    4 yumurta yerım hocam cok yaglı beslenmem aslında sadece fazla karbonhıdrat alırım esmer pırıncten ,bırde aksamları kuruyemıs yerım fındık fıstık falan

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB39D0135

Bu konuda birşeye zararlı diyebilmen için senin spor öncesinde aynı tahlillerden yaptırıp ortaya birşeyler koyman lazımdı , Şu forumdan hiç spor yapmayan 100 kişiye tahlil yaptırsınlar % 70'inde karaciğer yağlanması çıkar.

Şu 2 gram olayını kim attıysa ortaya onun ben :) bilim öyle birşey demiyor istediğin kadar antreman yap dünyanın en iyi antremanını çıkar 10 saat durmadan antreman yap. Natural isen Sentezleyebileceğin protein seviyesi belli 1.3 1.5 yeterli.

Makro mikro ayarlamasını bilmeyip haldur huldur beslenenlerin alayında bu var yıllardır anlatmaya calışıyorum çevremdekilere bu iş tavuk pilav yemek ile olmuyor o yediklerin kadar sebzede yemek zorundasın antioksidan etkisi ve mineral vitamin için. 3 ögün tavuk pilav , yumurta su içimi yok sebze tüketimi nerdeyse 0'a yakın multivitamin almıyor dahi. Kg başı 2 gr protein yağlanan bi karaciğer mayın tarlası gibi sırt ile geziyor. Bu işe başladığımda yabancıların neden vucutların tertemiz olduğunu merak eder anatomik ve coğrafik şartlara bağlardım alakası yok adamlar beslenmeyi biliyolar.
    Youtube da kı fıtness kanallarının cogunda oyle yazıyor hocam 1.5-2 gram arası ama haklısınız sebze cok onemlı proteını dusurmek lazım

• muhtemelen fazla kalori alıyorsun.beslenmende sorun var.bu kadar anormal çıkmaz kolesterol.özellikle spor yapan birinde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: geekon

muhtemelen fazla kalori alıyorsun.beslenmende sorun var.bu kadar anormal çıkmaz kolesterol.özellikle spor yapan birinde
    sanırım fazla kalori hocam haklısınız biraz azaltmam lazım
  • cidden vücut geliştirme boş iştir. ayrıca sağlığa zararlıdır. en iyi spor bisiklet yürüyüş yüzme gibi şeyler vücudu aşırı zorlamanın bir anlamı yok. bu protein mitleri yüzünden millet 1 kilo tavuk yiyip üstüne loruymuş peyniriymiş sütüymüş tozuymuş diyerek böbreğini eline alıyor. go vegan diyorum bu kolesterol anca öyle düşer bence :D
  • Gıda takviyesi alıp , protein ağırlıklı beslenmek doğru beslenmek değildir . Bu beslenme şekli sağlıklı yaşamak için değil fonksiyonsuz geniş hacimli kas yapmayı sağlar. Ayrıca vücut geliştirme bir spor değildir .

Bu sadece ;Niceliği olan ama niteliği olmayan kas gelişimidir.

• yetkili bir abi soruma cevap verirse sevinirim

bacakların incelmesi için ne tür spor yapılmalı ve yiyecekler tüketilmeli kardeşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ara_gaz

Gıda takviyesi alıp , protein ağırlıklı beslenmek doğru beslenmek değildir . Bu beslenme şekli sağlıklı yaşamak için değil fonksiyonsuz geniş hacimli kas yapmayı sağlar. Ayrıca vücut geliştirme bir spor değildir .

Bu sadece ;Niceliği olan ama niteliği olmayan kas gelişimidir.
    katılmıyor değilim size hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Danger

Şu fitness denen eziyeti yapanlara şaşıyorum ya.

Abi yürüyüş yap,bisiklet sür ne biliyim yüzme biliyosan havuza git,basketbol oyna.
    Yürüyüş, bisiklet, yüzme, basketbol falan kardiyoları saymışsın usta ama bu sporlarla güzel bir vücuda sahip olmak için en az 10 yıl düzenli olarak ilgilenmen gerek.

Fitness da 2 yıl ilgilensen güzel bir vücudun olabiliyor.

• Mühim olan her ögün dengeli beslenmek.Böyle beslenmeye devam edersen kendine zarar verirsin.Youtube'da ege fitness diye bir kanal var adamlarin her öğünü protein tozu ve abuk subuk protein barlari.Saglikli ve uzun yasamin sirri dengeli beslenme ve duzenli spor yapmak(yuruyus en basitinden)

• Markette satılan tavukların zararlı oldugu kesın bılgı yanlıs yok

• Astnde sınıra yakın karaciğerde sorun çıkarabilir ilerde bi süre vücudunu dinlendir bence normal öğünlerle spor yap.

Vücudunda gayet güzel neyini beğenmiyosun six packinde olmayıversin kollarla göğüs gayet iyi sexy duruyor işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aspiratör

Astnde sınıra yakın karaciğerde sorun çıkarabilir ilerde bi süre vücudunu dinlendir bence normal öğünlerle spor yap.

Vücudunda gayet güzel neyini beğenmiyosun six packinde olmayıversin kollarla göğüs gayet iyi sexy duruyor işte.
    hocam beslenmeyi ve supplementi azaltınca özellikle pre-workout ve kreatin antrenmanlarım daha kötü geçiyor daha az pump oluyorum buda moralimi bozuyor , zaten burun ameliyatı olacağım bugün 1-2 hafta spora ara vereceğim bu arada dinlensin vücut
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jordan Belfort

Markette satılan tavukların zararlı oldugu kesın bılgı yanlıs yok
    hocam tavuk yerine hindi almayı düşünüyorum
  • kimyasal ürün kullanırsan normaldir. ve de ayı gibi şişmenin ne faydası var? iğrenç bir vücudun var.

omuzların genişlese , göğsün kabarsa yeter. eğer profesyonel olmayacaksan neden şişiyorsun?

beslenmeme dikkat etmem. gene de oldukça fitim. sporumu da yapıyorum şişmek gibi derdim de yok.

omuz: 122
    göğüs: 104
    kol: 36

boy : 181
    kilo : 72-74

ölçülerim bazen düşüyor mesela en son göğüs 100 olmuştu.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.