Şimdi Ara

. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
3
Favori
22.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kim diyor iki gram diye ? Benim bildiğim kilo veren 1.6 , normaller 1.2 , kilo alan da 1.4 alsa kilo başına yeter ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingofpotatoes

Doğrusu kilo başına 1gr protein değil mi ?

Alıntıları Göster
    ben 2 diye biliyorum hocam
  • Değerlerini incelemedim fakat uzun süren protein diyetlerinin bağırsak ve mideye zararı var. sindirim sistemine o keza. kan sekerin düsük gezeceğin icin o yönde de zararları var.

Yani işin özeti bu katı diyetler sadece kontrollü şekilde belli bir zaman dilimi aralığında yapılmalı. Bulk olayı ne için var babuş bu sporda... Yılın 12 ayı kuru gezmeseniz de olur yani sağlığınızdan olmayın.
  • Kaç yıldır spor yapıyorsunda kilo başına 2 gram protein alıyorsun hocam merak ettim? Ben 3 yıldır spor yapıyorum 55kg başladım bu işe ve 25kg den fazla aldım , en iyi gününde 120gr protein almışımdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: GhotSht

Kaç yıldır spor yapıyorsunda kilo başına 2 gram protein alıyorsun hocam merak ettim? Ben 3 yıldır spor yapıyorum 55kg başladım bu işe ve 25kg den fazla aldım , en iyi gününde 120gr protein almışımdır.
    hocam 4 yıldan fazladır yapıyorum ama yemeyince acıkıyorum artık
  • Kaç kilosun ve ne kadar süredir yapıyorsun LDL lanetli yağdır.

• Tavuğu yarıya indir. Creatinin denen gereksiz şeyi bırak anlamıyorum ben profesyonel değilsin bişey değilsin. Boş yere vücutta su tutar güçte artış farkedilmeyecek kadar az olur gereksiz. Böyle giderse böbrekleri eline alırsın, uzun vade de karaciğer yağlanır ileriki yaşlarda sıkıntı çekersin.

Her öğününde sebze tüketiyor musun ? Enginar,brokoli, ıspanak,kapak vs gibi. Yeşil çay içiyor musun ? Bunları yapmazsan o kadar protein artığını atamazsın vücuttan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrederikChopin

Kaç kilosun ve ne kadar süredir yapıyorsun LDL lanetli yağdır.
    80 kiloyum hocam 4 yıldan fazla oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaYWaLkeR

Tavuğu yarıya indir. Creatinin denen gereksiz şeyi bırak anlamıyorum ben profesyonel değilsin bişey değilsin. Boş yere vücutta su tutar güçte artış farkedilmeyecek kadar az olur gereksiz. Böyle giderse böbrekleri eline alırsın, uzun vade de karaciğer yağlanır ileriki yaşlarda sıkıntı çekersin.

Her öğününde sebze tüketiyor musun ? Enginar,brokoli, ıspanak,kapak vs gibi. Yeşil çay içiyor musun ? Bunları yapmazsan o kadar protein artığını atamazsın vücuttan.
    hocam creatine etkisi kanıtlanmış en önemli supplement atp sentezini artırıyor güç veriyor kas hacmini artırıyor yinede ama zararlı olabilir mi diye düşünmüyor değilim , brokoli kışın yiyorumda yazın olmadığı için yiyemiyorum yeşilcay bir bardak her sabah içerim , salata olarak genelde domates biber salatalık soğan bildiğimiz çoban salata yerim

• Bu fitness ne sıkıntılı iş arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05C9F9077

Bu fitness ne sıkıntılı iş arkadaş.
    öyle hocam valla ya , protein alsan kan değerleri yükseliyor almasan gelişemiyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexdesouza.10

80 kiloyum hocam 4 yıldan fazla oldu

Alıntıları Göster
    Hocam bilmiyorum ne yapıyorsan durdur en azından bir süre proteini kıs çünkü ldl çok yüksek. Kreatnn değerleri kaslı nsanlarda yüksek çıkabilir ama iyi değil buu değerler

• Fitness boş iş boş adamlar yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrederikChopin

Hocam bilmiyorum ne yapıyorsan durdur en azından bir süre proteini kıs çünkü ldl çok yüksek. Kreatnn değerleri kaslı nsanlarda yüksek çıkabilir ama iyi değil buu değerler

Alıntıları Göster
    hocam peki kreatin supplementini kullanarak kandaki kreatin değerinin artması böbreklerin kötü durumda olduğunu gösterir mi yoksa yalancı bir yükseklik mi sayılır bu ?

birde canan karatay kolesterol için zararlı değil diyordu bol bol tereyağı yiyin diyordu

• Konuyu seri bir şekilde silmelisin. Aksi takdirde protein tozu zararsizdircilar tarafindan feci sekilde linc edileceksin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yekase2084

Konuyu seri bir şekilde silmelisin. Aksi takdirde protein tozu zararsizdircilar tarafindan feci sekilde linc edileceksin.
    hocam bence protein tozu değilde fazla protein zararlı vücut kaldırmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexdesouza.10

hocam bence protein tozu değilde fazla protein zararlı vücut kaldırmıyor

Alıntıları Göster
    Aynen öyle. Sadece hayvansal alma, bitkisel de al bazı günler. Yumurtanın sarısını 2'den fazla yeme. Sadece tavuk olmaz, dediğim gibi bitkiselde al, bazen et ye bazen balık bazen hindi... Çeşitlendir kısaca.

Senin yerinde olsam kg başına 2gr devam ederim, önerdiklerimi uygulayıp. 1 ay sonra tekrar tahlil yaptırırım. İşe yaradıysa ne mutlu, yaramadıysa kilo başına 1.75gr proteine düşerim.

• Vücut geliştirme zararlı değil. Senin kendini fazla kasıyorsun. Ayrıca mr. olympia yı örnek vermişsin. Oradaki adamların böbreklerine bir şey olsa yerine yenisini alır. Kendini fazla kasma, kilon x2 katı protein alacağım diye de uğraşma fazla. Kilo x1.5 katı al. Sebze ye. Kardiyo ihmal etme. Ve tavsiyem vücudunun toksinleri atması için sabah aç karna bol su içerek 1 saate yakın kardiyo yap. Unutma hiçbir şey sağlığından önemli değil. Sağlıklı günlere... :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: denixex

hocam peki kreatin supplementini kullanarak kandaki kreatin değerinin artması böbreklerin kötü durumda olduğunu gösterir mi yoksa yalancı bir yükseklik mi sayılır bu ?

birde canan karatay kolesterol için zararlı değil diyordu bol bol tereyağı yiyin diyordu

Hocam creatinin kaslardan salgılanan bir çeşit madde. Siz kaslı oldugunuz için sizden fazla salgılanıp fazla süzülür buna baglı olarak sizde yüksek cıkar. Ben bu durumda creatinin supplementi zararlı olmasada mevcut ldl nizden ötürü ek maddeleri almayı keserim aynı zamanda protein degerlerinizi asagıya cekmenizi öneririm. Canan karatayın dedigi seylerin yarısı yalan. Bir iki ay benim dedigim gibi takılın. Sonra gene bir check ettirin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cok fazla protein aliyorsun. Tavugu 250 300 gr yeterli

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.