Şimdi Ara

. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
3
Favori
22.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarışmaya falan hazırlanmıyorsan, bu normal dönemdeki beslenmen ise kendine neden eziyet ediyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

Kuru kuru tavuk pilav yumurta yersen böle organların yorulur. Sebze meyveyi yeterince beslenmene sokmalısın.
    haklısın hocam meyve yerim aslında baya karpuz kavun muz falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gktupc

Yarışmaya falan hazırlanmıyorsan, bu normal dönemdeki beslenmen ise kendine neden eziyet ediyorsun?
    hocam artık vücut alıştı yemeyince kendimi güçsüz ve aç hissediyorum karbonhidrat ve protein yemeyincede doymuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: splinterfalcon4798

oooo hdl ldl kolesterol değerine bak kandaki trigliserid e bak damarların yağdan tıkanacak az kaldı. bu kadar hayvansal gıda tüketirsen böyle olur. bu sporculardaki protein mevzusu çok boş yeterli kaloriyi alırsan yeterli proteini de alırsın zaten bu kadar kasmayın bu gidişle ya kalpten gidersin yada böbreğini eline alırsın
    hocam savaş cebeci hergün 1 kilo kırmızı et tüketiyor adam sapa sağlam mesela ben yarım kilo tavuk 4-5 yummurta
  • Vücudun yediğin besini ayırt edemez, tek farkı kh lerin midede sindirimi yok dolayısı ile sen ğrotein alarak mideni dolu tutuyorsun. Eğer ki bir sğre dayanırsan az yiyio sıkıntı olmas

• quote:

Orijinalden alıntı: alexdesouza.10

hayvansal protein olarak 160-170 gram falan alıyorumdur hocam kilom 80 , kilo başına 2 gram işte

Alıntıları Göster
    O kilo başına 2gr protein alanlar mr.olimpia gibi yarışmalara katılan elamanlar

• Tozu bırak fazla bence. İlla alıcam diyorsan tavuktan kıs. Yağsız kas kütlesi x 1,5 2 gram proteinde yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Tozu bırak fazla bence. İlla alıcam diyorsan tavuktan kıs. Yağsız kas kütlesi x 1,5 2 gram proteinde yeter.
    tozu bırakayım hocam , yemek yemeyince doymuyorum çünkü tavuğu kısarsam aç kalırım kreatin kullansam zararı olur mu ki acaba ?
  • 1- kilo başı 2 gr protein fazla. Senelerdir 1.8 gr almaya çalışırım bi sıkıntı yaşamadım.

2 elbette bazı kan değerlerin spor yapmayan sedanter birine göre görece yüksek çıkacak, bu normal. Abartı bi değerin yok ama referans aralığına çekmen doğru olur hepsini

• Suyu artırıp sigarayı kesmelisin hacı
    Üre kreatinin ve ldl (kötü kolesterol) ancak böyle düşer

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baraza

Suyu artırıp sigarayı kesmelisin hacı
    Üre kreatinin ve ldl (kötü kolesterol) ancak böyle düşer
    3 litre su içerim hergün hocam sigara alkol kullanmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClassımDeğilsin

1- kilo başı 2 gr protein fazla. Senelerdir 1.8 gr almaya çalışırım bi sıkıntı yaşamadım.

2 elbette bazı kan değerlerin spor yapmayan sedanter birine göre görece yüksek çıkacak, bu normal. Abartı bi değerin yok ama referans aralığına çekmen doğru olur hepsini
    protein tozunu direk bırakayım hocam o zaman yumurta tavuktan zaten baya protein alıyorum ekstra kuruyemiştende geliyor

kreatin kullanmam kandaki kreatinin değerini artırıyor hocam sanırım , bundan dolayı doktorda böbreğin kötü diye yorum yapıyor ama halbuki kreatin kullandığım için kanda artıyor bence yoksa böbreklerim sağlam
  • O zaman protein fazla alıyorsun
    Tavuk yetine et de yemelisin

• quote:

herkes 2 gram diyor hocam , aslında çokta yemiyorum ya 3 öğün yiyorum zaten bir yemekte 250gram tavuk normal fazla sayılmaz gibi , yarışmacı prof adamlar çok daha fazla yiyor onlara birşey olmuyor

Alıntıları Göster
    Proflar 2 almıyor mu hocam normal bi sporcu 1.50 almıyor mu

• Dostum 2 yıldır bu sporu yapıyorum. Gerçekten çok abartılıyor bu protein işi. Kg başı 1.2-1.7 arası protein alıp ihtiyacının 300-500 fazlası kalori alsan yetiyor ben bunu tecrübe ettim. Zaten bu kadar kafayı takarak ömür geçmez. Ya mutsuz bir hayatın olur, ya da en sonunda ya spordan soğuyup bırakırsın. Profesyonel olarak yapmıyoruz sonuçta. Keyfine bak biraz ben şu anda öyle yapıyorum ve gayet mutluyum, gayet de iyi bir vücudum var. Spor yapma amacımız da zaten bu değil mi? İyi bir vücut, sağlıklı ve mutlu bir hayat. Spor hayatımızın bir parçası olmalı, hayatımız olmamalı. Profesyonellerin yaptıklarına falan bakma, onların tek işi bu. Bizlerin birer hayatı var ve spor sadece hobimiz. Bunu unutmayalım.

• Yav o yağsız vücut ağırlığına 2 gram protein toplam hesaplanır. Yani bitkisel+hayvansal. Yarısını hayvandan al yarısını bitkisel. Bitkisel amino asitler hayvansalınkiyle birleşince aynı faydayı vericek zaten.

Ayrıca bir çok araştırma var kilo başı toplam 1.5 un bile yeterli olduğu fazlasının gerekli olmadığına dair. Günde 160 Gr hayvansal protein çok. yazık etme organlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnum44 -- 15 Ağustos 2018; 18:23:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • “Protein= Hayvansal Gıda” düşüncesine sahipsin sanırım.

Önce bunu izlemeni tavsiye ederim:

https://youtu.be/W7XYu0CYvxI

LDL kolesterolün biraz yüksek. Yarım kilo tavuğu, 200-250 grama indir ve bir günde 1 taneden fazla yumurta sarısı yeme. İŞLENMEMİŞ Tahıl ve bakliyatları birlikte yiyerek aminoasit bakımından kaliteli protein almış olursun.

Ayrıca lifli besinler tüketmeni öneririm. Lif, bağırsakta, kolesterolün vücut tarafından emilimini azaltır ve LDL kolesterolü düşürür. kalp krizi riskini %25-30 civarı azaltır.

Lfili besinler: Kuru fasulye, Nohut, Mercimek, Barbunya, Bulgur, Yulaf Ezmesi, keten tohumu, meyve, sebzeler ve kavrulmamış tuzsuz kuruyemişler. Bunların hangisini bulursan affetme göm gitsin. Fıstık doymuş yağ içeriği diğerlerine göre fazla olduğu için daha az tüket.

Her gün Baklagil tüket yanında bulgur pilavı veya basmati pirinç yersen protein kalitesi de artmış olur. Sakın “Bunlar tam protein değil” diye düşünüp hesaba katmamazlık etme. Hem kaliteli protein ve karb almış olursun aynı zamanda lif içerikleri fazla olduğu için kalp sağlığını olumlu etkiler.

Ben mesela; 100 gr Bulgur pilavı, 100 gr Nohut, 150 gram Tavuk göğsü yerim ve yanında az bir şey nohutla direk 55 gram protein almış gibi hesap ederim. Esnaf lokantasına gidip 4 veya 5 liraya nohut/fasulye vs alırım. Bulgur evde yapılır kolay zaten. Tavukta zaten evde var.

Son olarak kolesterol içeren bir öğünde mutlaka lifli gıdalar da tüket. Eğer gluten alerjin yoksa veya sindirim bozukluğu yaşamıyorsan bulgur iyi karbonhidrat kaynağıdır. Lifi de yüksek.

Bu dediklerimi uygularsan LDL çok büyük ihtimal düşecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mebasta -- 15 Ağustos 2018; 18:38:17 >

• Bende uzun zamandır uğraşıyorum sabah 3 yumurta öğlen tavuk göğüsü 300 400 gram haftanın 1 günü kırmızı et 1 günü balık eti 4 gün tavuk eti alıyorum ve ara öğün olarak bol yeşillikli salata 150 gram akşam 9 gibi de spordan sonra 150 250 gram arası light yoğurt ben kalori azaltmak için böyle beslendim 2 ay hiç bir sıkıntı olmamıştı proteini fazla tüketiyorsun protein tozunu öğlen et yemediğin günler de içebilirsin ama çok zorunlu olmadıkça kullanma zararından değil fakat ne olursa olsun toz elden yemek daha iyidir. 1.5 gram alsan yeter şimdilik kilo başına 1 ay sonra tekrar bak sonuçlara.

• quote:

hayvansal protein olarak 160-170 gram falan alıyorumdur hocam kilom 80 , kilo başına 2 gram işte

Alıntıları Göster
    Doğrusu kilo başına 1gr protein değil mi ?
  • 83 kg adamın 166 gr protein mi alıcam yapmayın aşırı fazla iyi beslendiğim günde max 100 gr alıyorumdur
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.