Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Fitness Meselesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
23
Cevap
1
Favori
434
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    40 Mesaj
    Boy 177 kilo 83 2.aya giriyorum full body çalışıyorum pazartesi çarşamba cuma ağırlık antrenmanı ;sali persemne biraz kardiyo +karin ,cumartesi hit kardiyo + karın giriyorum .Hacim kazanmak istiyorum .Kardiyoyu birakmali miyim (alt gövde ve göbek kısmı yağlı)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
    |
    |
    |
    |
    Kardiyoyu bırakma tabii ki yoksa spor yapmak için gerekli dayanıklılığı nasıl sağlayacaksin? Kalori alimini arttir kardiyoya da devam et, ihtiyacından ve yaktigindan fazla kalori alirsan hacimlenirsin ağırlık antrenmanı ile birlikte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bu üye 3 Bant Bilardo aşığıdır..!
  • Yarbay
    2334 Mesaj
    Kardiyoya devam. Kalorilerini kilonu koruyacak şekilde al.

|
    |
    Youtube'den GYMKONG ve BARAN KALAYCI kanalına bakmanı öneririm.
    PPL programa başlamalısın 2.Ayın sonunda.
    Hacim almak istiyor isen bukadar kardiyo yapmana gerek yok.Haftalık toplam 1-1,5 saat kardiyo yapmış ol yeter.
    Abs ve Kalf ları haftada iki gün idmanların sonunda yaparsan da iyi olur.
    Güzel bir beslenme ile çok güzel sonuçlar alacağını düşünüyorum.
    Kollarım vücuda oranla biraz ince şu an 37 cm ama parçalı değil çok az da olsa yağlı genel olarak hacim kazanmak istiyorum üst bölgede ama aynı zamanda karın bölgemi de eritip o kısımdaki kasların belirgin olmasını istiyorum bu pek mümkün değil galiba hem iyi hacim kazanıp hem yağ yakmak çok katı diyetler gerektiriyor,çok sağlıklı olmasa da günlük kalori ihtiyacımı alıyorum antrenman günleri 120 -130 off günlerde 60-80 gram arası protein alabiliyorum göbek ve bacak kısmı yağlı olmasa kardiyoya yüklenmezdim bir süre ama kafam karışık
    |
    |

The Storm is Coming
  • Çavuş
    40 Mesaj

1.egzersiz front squat 8 tekrar 4 set
    2.egzersiz deadlift&bar shrugs (superset) 8 tekrar,20 tekrar 4set
    3.egzersiz incline bench press&bar rows(superset) 8 tekrar 4 set
    4.egzersiz sehpada dips 2*max
    5.egzersiz Close Grip Reverse Bench Press 4*8
    6,7egzersiz herhangi iki biceps hareketi 4*8
    ikinci ay programım bu şekilde başlayalı bir hafta oldu çok yorucu ve biceps, tricepse ağırlık veremiyorum yeni full body rutinlerine açığım
    |
    |
    Emrys11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

haftada 3 gün çalıştığım ve bu 3 günde squat deaadlift yaptığım için halim kalmıyor merdiven inemiyorum antrenman sonrası:D
    Aslında hacim odaklı güzel bir programa ihtiyacım var...
    |
    |
    12 Angry Men kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    off günlerde az protein alman vücudun toplarlanmasını engeller ve gelişimini yavaşlatacaktır. Önemli olan off günlerde protein almandır çünkü vucüt antrenmandan sonraki gün dinlenirken iyileşir ve gelişir bunun içinde protein gerekli. Karın kaslarına takılma kış dönemindeyiz zaten mart nisan gibi güzel bi diyetle karın kaslarını belirgin hale getirebilirsin. Full body yapıp üstüne boş günlerde de kardiyo yaparsan vücut gene toplarnamaz ve asıl ağırlık çalıştığın günlerde tam performans sağlayamayabilirsin.

Benim tavsiyem, 3gün full body + 1 yada 2 gün kardiyo yap. Alt üst yağlı olayınada gelince zamanla yağ oranın düşecek. Önemli olan şey yağ oranın yüksek diye yemen gereken şeyleri yememezlik yapma yada normalden az yemeye çalışma.
    Ben ilk spora başladığımda 81 kilo 180 boyundaydım. 2ayda 72 kiloya inip karnım vs düz göğüslerim daha toplu hale gelmişti. Asıl sorun devamında oldu. Başlarda az yiyerek midemi küçülttüm ve sonrasında kilo almak için yemem gereken şeyleri yiyemediğim içinde çok yavaş kilo aldım(tabi tecrübesizlik ve bilgisizlikte buna neden oldu).

17aydır fitness yapıyorum neredeyse, şuan 82 kilodayım ve yağ oranım düşük(karın kaslarım belli oluyor ve vücudum parçalı durumda)

Başlarda full body yerine split yaptığım için bacak neredeyse hiç çalışmıyordum bu en büyük hatam oldu sen bu hataya düşme düzenli olarak bacak çalış.

Edit: Birde bu sporda kesin doğru birşey yok o yüzden bol bol internetten video izleyip okumaya çalış.
    Youtube dan güray fitness kanalı var kendisi doktor ve uzun zamandır bu sporu yapıyor. Sağlıkla ilgili beslenmeyle ilgili eski videolarında baya bilgi var onlarada bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarK BrotherS -- 9 Kasım 2019; 16:9:55 >

• Çavuş
    40 Mesaj

üniversitede yurtta kaldığım için beslenmem kyk ve okul yemekleriyle sınırlı,onun harici antrenman günleri iki ölçek protein tozu alıyorum(su tüketimini ihmal etmiyorum) off günlerde de mi 2 ölçek almam gerekli o zaman? bir de full body programı öneriniz varsa link vs atar mısınız?
    Bacak çalışmayı ilk3 hafta ihmal etmiştim ama artık devam ediyorum ,bu 2 ayın öncesinde 1 sene önce 3 ay gibi geçmiş sayılmayacak kısa süreli fitness tecrübem var,çok güçsüz sayılmam ama çok güçlü de değil tabi hammer curl de 12,5 dambıl ,düz benchde 40 kg anca girebiliyorum henüz .Asıl amacım powerlifter olup güçlenmek değil üst bölgede abartısız hacim kazanıp tamamen estetik amaçlı,1 senede ne yapabileceğim kendimi bir deneyip duruma göre ilerde farklı spor dallarına yönelebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Python_ -- 9 Kasım 2019; 16:20:42 >
    |
    |
    DarK BrotherS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Teşekkür ederi,spora keyif alarak gidiyorum ve herhangi bir konuda birşey yapıyorsam bunu doğru düzgün yapmak isterim

|
    |
    mrslimshady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

not: sixpackspor

Ağırlıkla nası karın hareketi yaparız sonsuz crunch ve leg raise yapıyorum sarmıyor artık yeni hareket ne var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Go All The Way kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9880 Mesaj

Hacim için az tekrar çok ağırlık şeklınde calısacaksın. Bır de tek bolge şeklınde calıs.
    |
    |
    Python_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

The Storm is Coming
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    3 gün kardiyo bana biraz fazla geldi. Yalnız o kilo boy oranına neden hacim kazanmak istiyorsunuz hocam? Önce yağ oranınızi düşürmek daha iyi bir seçenek değil mi?

Orijinalden alıntı: Python_

üniversitede yurtta kaldığım için beslenmem kyk ve okul yemekleriyle sınırlı,onun harici antrenman günleri iki ölçek protein tozu alıyorum(su tüketimini ihmal etmiyorum) off günlerde de mi 2 ölçek almam gerekli o zaman? bir de full body programı öneriniz varsa link vs atar mısınız?
    Bacak çalışmayı ilk3 hafta ihmal etmiştim ama artık devam ediyorum ,bu 2 ayın öncesinde 1 sene önce 3 ay gibi geçmiş sayılmayacak kısa süreli fitness tecrübem var,çok güçsüz sayılmam ama çok güçlü de değil tabi hammer curl de 12,5 dambıl ,düz benchde 40 kg anca girebiliyorum henüz .Asıl amacım powerlifter olup güçlenmek değil üst bölgede abartısız hacim kazanıp tamamen estetik amaçlı,1 senede ne yapabileceğim kendimi bir deneyip duruma göre ilerde farklı spor dallarına yönelebilirim
    Ağırlıkları çok dert etme, ben ilk başladığım zaman bara 5er kilo takıp yapıyordum bu gün 85kilo bench press yaptım. Bence 12.5 kilo curl yapıyorsan o hareketi tam ve doğru yapmıyorsundur diye düşünüyorum görmeden bişey diyemem tabi. Full body program olarakta ağırsağlam geçenlerde bir video paylaştı 3x5 antrenmanı o videoyu izleyip baya şey öğrenirsin bence programın temeli bench press deadlift ve squath a dayanıyor.
    Birde şu çok tekrar şunu yapar az tekrar şunu yapar diyenlere kulak asma bunlar kulaktan dolma fikirler.

En büyük tavsiyem, başlarda ağırlık arttırmaya çalışmak yerine hareketlerin doğru formlarını öğren. Her hareketin yapılış şekli vardır nefes kontrolü vücudu sıkma gibi olaylar önemlidir. Başta alıştığın şekilde devam edeceğin için ilerde bunları düzeltmek daha zor olur.

Protein tozunu ben günde 1ölçek alıyorum, o konuda bir şey diyemem ama günde 5 6 yumarta yiyorum. Odaya ketıl tarzı birşey alabiliyosan belki o yumurta haşlamana vs olanak sağlar.
    Beslenme önemlidir ama çokta şeyapma kendini bu gün 120alamadım 70 aldım kaslarım gelişmeyecek diye düşünme, elinden geldiğince almaya çalış olmuyorsada zorlama.

1 senede çok şey değişiyor sürekli fotoğrafını çek 1 sene sonunda farkı görünce sen bile şaşıracaksın. EN ÖNEMLİ ŞEY SÜREKLİLİK
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
instagram takipçi
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.