Şimdi Ara

Fitness İle Kilo Alma Serüveni SS EKLENDİ (9 Ocak 2020 Güncellendi) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
2
Favori
29.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam nickini bi anlasam mezun olcam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer gelişiminin çok yavaşladıysa full body e dön splir daha iyidir kabul ediliyorum ama vücudun değişiilik istiyor olabilir ben 1 ay öyle denicem sizde bir deneyin 1 ay boyunca sonra ölçülerinize bakın gerçekten farkı göreceksiniz şimdi size kendim için yaptığım full body programını yazıyorum( hepsini 1 günde yapıyorum)
    Squat
    Leg press
    Lat pulldown
    Mideye çekiş
    Dumbel Bench press
    Incline dumbel bench press
    Dumbel shoulder press
    Yana açış (omuz)
    Incline dumbel curl
    Z bar
    Pushdown
    Rope pushdown
    Ben kolları süper set şeklinde yapıyorum yani rope pushdown yaptıktan sonra Z bar la ön kol çalışıyorum güzel hissettiriyor

• xasger kullanıcısına yanıt
    konuyu okumadın sanırım? zaten fullbody yapıyorum. benim programım da aşağı yukarı aynı.

A =▪️Squat▪️Bench Press ▪️Chest ▪️Pull Down▪️Overhead Press▪️Incline Dumbell Press▪️Seated Rows ▪️Butterfly▪️Lateral Raises ▪️Barbell Curl

B =▪️Squat▪️Bench Press▪️Chest▪️Pull Down▪️Shoulder Press▪️Dumbell Press ▪️Triceps▪️Butterfly▪️Leg Extansion▪️Barbell Curl

• Pirinc kadar dolduran bir şey daha yok, günde kaç gr. pirinc tuketiyosun

• Lola Teska kullanıcısına yanıt
    pirinç piştiği gün öğünlerimde birer tabak. makarna piştiği gün de aynı.

• Tabak hesabıyla zor olur o işler mutlaka bir hassas tartı alıp çiğ halde ölçmeni tavsiye ederim. Her gün 300gr pirincini ye o zaman farkı göreceksin. Kaslarında daha önce yaşamadığın bir doluluk hissi yasayacaksın güven bana

• xasger kullanıcısına yanıt
    Bu kadar çok hareket fazla değil mi bir antreman için. Bu hareketlerin hepsini yaparak hangi kas grubuna hakkını vererek yorabiliyorsunuz? Bence bu şekilde bir çalışmayla gereksiz yere vücudunuzu yorarsınız oysa ihtiyacınız olan şey çalıstığınız bölgeye yüklenip oradaki kasları yırtmak. Bu arada pek çok kişiden duydum bunu genelde bir antremanın 25 setten fazla olması tavsiye edilmiyor.

• Hocam yanlış anlaşılmak istemem ama gerçekten bu şekilde çalışarak istediğiniz verimi alabileceğinizi düşünmüyorum. Programları ele alırsak toplam 10 hareket var ve bir harekete 3 set girseniz bile toplam 30 set yapıyor ve hareketlerin çoğu gerçekten efor isteyen hareketler, bu şekilde çalısarak vücudunuza aşırı yükleniyorsunuz üstelik bir kas grubunu yeterince zorlayıp, yoramıyorsunuz. Eğer bir kas grubunu yeterince yoramazsanız bu şu demektir; o kas grubu istediginiz kadar dolmayacak ve hacim kazanamayacaksınız. Bu yoğunlukta bir antremanla vücudunuz dayanıklılık kazanır elbette ancak amacınız kilo almaksa, önceliğiniz her adeleyi antremanda sonuna kadar yorup sonrasında beslenmeyle adelenin içini doldurmak olmalı.

peki bana önerebileceğiniz bir program var mı.

• Haftada kaç gün gitme şansınız oluyor

4 gün. pzt çrş cuma pzr, salı prş cmt pzt diye gidiyor.

• Valla yine pek çok seçenek doğuyor aslında; pzt itiş , çrş bacak , cuma çekiş , pazar bacak olabilir...

pzt gögüs, crs. sırt , cuma omuz , pazar bacak olabilir(ön kol arka kol iki güne dağıtılarak)

yada full body devam edilebilir yine ama doğru programlamayla bu secenekler arasında secim yapmak size kalıyor sonrasında secime göre hareketler belirlenir zaten

fullbody yapmak istiyorum ben

• quote:

Orijinalden alıntı: Lola Teska

Bu kadar çok hareket fazla değil mi bir antreman için. Bu hareketlerin hepsini yaparak hangi kas grubuna hakkını vererek yorabiliyorsunuz? Bence bu şekilde bir çalışmayla gereksiz yere vücudunuzu yorarsınız oysa ihtiyacınız olan şey çalıstığınız bölgeye yüklenip oradaki kasları yırtmak. Bu arada pek çok kişiden duydum bunu genelde bir antremanın 25 setten fazla olması tavsiye edilmiyor.
    Spora fazla gidemediğini için fullbody yapmak zorundayim size göre programda hangi hareketleri çıkarmaliyim
    Şimdi bakınca leg press ve Z bar i çıkartabilirim gibi geldi
    Peki ya sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xasger -- 1 Nisan 2019; 2:4:46 >
  • Fulll body konusunda pek bilgim yok o yuzden yalan yanlış bilgi vermek istemem ama internette bilen kişiler var program örnekleri de veriyorlar hatta youtube'da direkt antreman da vardır kesin. Yine de ben olsaydım full body nasıl çalışırdım birazdan yazıcam

• A:
    5 x squat
    4 x bench press
    2 x dumbell fly
    4 x incline dumbell press
    4 x barfiks
    3 x arnold press

B:
    5 x squat
    5 x lat pull down
    5 x deadlift
    5 x dips
    5 x shoulder press

C:
    5 x bench press
    5 x squat
    5 x t bar row / barbell row
    5 x overhead press
    3x12 barbell curl
    3x12 hummer curl

Tekrar söyliyim ben uzman falan değilim ama her bölgeme vuracak şekilde böyle bir döngü yaparak çalışabilirdim. Temel hareketler haricindeki hareketler arada değişebilir tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lola Teska -- 1 Nisan 2019; 15:23:49 >
    spor salonunda 2 aydır ölçülerimin değişmediğini, gelişimim durduğunu, kilo alamadığımı belirttim. şimdi split programa geçtim. bugün göğüs kol çalıştım. umarım gelişimim devam eder

• Eder merak etme çok takma kafana mantık basit zaten kası yırt, içini doldur. Antremanla beslenmeyi hakkını vererek yapınca illa olacak kolay gelsin. En önemlisi devamlılık tabi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lola Teska -- 4 Nisan 2019; 12:8:15 >
    inşallah hadi bakalım. gainer kullanmaya başladım bu arada.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.