Şimdi Ara

Fitness İle Kilo Alma Serüveni SS EKLENDİ (9 Ocak 2020 Güncellendi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
2
Favori
29.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 ayda 2 kilo çok az haftada 1kg hedefle
  • güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güncel

• rez

• hocam spor programını yazar mısın

• A =▪️Squat▪️Bench Press ▪️Chest ▪️Pull Down▪️Overhead Press▪️Incline Dumbell Press▪️Seated Rows ▪️Butterfly▪️Lateral Raises ▪️Barbell Curl

B =▪️Squat▪️Bench Press▪️Chest▪️Pull Down▪️Shoulder Press▪️Dumbell Press ▪️Triceps▪️Butterfly▪️Leg Extansion▪️Barbell Curl

Bir gün A bir gün B yapıyorum ama bu programı kendim hazırladım hocam yani doğru mudur yanlış mı bilemem edindiğim bilgilerle bu programı yaptım. Fullbody çalışıyorum göründüğü üzere Bir antrenmanda 10-12 tane hareket yapmak uygun mu bilmiyorum ama yapıyorum işte. Programla ilgili önerisi olan varsa da yazarsa sevinirim

• ss eklendi

• Ben 19 yaşımda spora başladığım zaman aşağı yukarı aynı durumdaydık. Boyum 181 kilom 57'di şuan 181 boy ve 76 kilodayım. Aşağı yukarı 4 senedir uzun dönemler boyunca ara da versem sürekli spor yaptım, ağırlık kaldırdım. Çoğu antrenman sistemini denedim, kendimi hem hacim hem kuvvet olarak gözlemledim. Benim için işe yarayan taktikler şunlardı:

1- Her zaman full body antrenman yaptım.
    2- Yüksek ağırlık, düşük tekrar(5 set 5 tekrar) yaptım ve set aralarında kendime 3dk dinlenme verdim.
    3- Squat, deadlift, bench press bu 3 temel hareket her zaman programımda oldu. Özellikle bana göre çok ağır squat ve deadlift yaptım. Alt gövden ne kadar güçlüyse o kadar hacimli oluyorsun. Benim gözlemim bu şekilde.
    4- İzole olarak kol çalışmıyorum, ön kol için chin up, arka kol için dips yapıyorum. Zaten göğüs hareketlerinde arka kol, sırt hareketlerinde ön kol çalışıyor.
    5- Sürekli ne bulduysam yemek yerine kalori ihtiyacımın 300-400 kalori üzerinde kalmam yeterli oluyor.

Bunlar beni ileri taşıyan, deneme yanılma ile bulduğum yöntemler. Sen de ektomorfsun zaten doğal beslenmeyle bir noktadan sonra ayda anca 200-250gr alabileceksin.

• Duellist kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam şimdi 5x5 için daha erken değil mi başlayalı 2 ay oldu? 2. olarak doğal yollardan bir zaman sonra ayda 250 g kilo mu alınıyor ve neden? Son olarak da aldığın kilolar ile yüzün de doldu mu yanaklar falan? Benim yüzüm çöktü zayıflıktan ve toparlanmıyor henüz, gerçi daha 2-3 kilo alabildim 2 ayda

• Fitness İle Kilo Alma Serüveni SS EKLENDİ (9 Ocak 2020 Güncellendi)
    Fitness İle Kilo Alma Serüveni SS EKLENDİ (9 Ocak 2020 Güncellendi) benim aldığım kilo ve yaptığım program(4*10)

• Bence 5x5 için erken değil. Ancak öncelikle hareketler tam olarak nasıl yapılır öğrenmen ve hareketlerin mekaniğini iyice oturtman lazım. Sakatlanan insanların çoğu da zaten ağır girdiği için değil, hareketleri yanlış yaptığı için sakatlanıyor. Zaten vücut tipimiz ektomorf olduğu için bizim için en verimli hareketler ağır kilolarla girilen bileşik(squat, deadlift, bench press, barbell row, overhead press) hareketler.

Ayda 250gr muhabbeti de şu şekilde. İlk başladığın zaman kilo almak kolaydır ama ilerledikçe kilo alman gittikçe zorlaşır.

Son olarak yanak mevzusu için birşey diyemiyorum benim yanaklarda hiç öyle bir sıkıntı olmadı.

• sasaell kullanıcısına yanıt
    hocam koca antrenmanda sadece bu 6 hareketi mi yapıyorsun? Hiç izole hareket falan yapmıyor musun? Ben 10-12 hareket yapıyorum

• Kilo almanın altın üç kuralı
    1.hareketleri doğru yapmak ve kasda stres oluşturmak
    2.günlük ihtiyacından fazla kalori almak ve gerekli proteini almak
    3.iyi dinlenip, uyku düzeni sağlamak

Hocam ben 1 saati geçmiyorum. Pazartesi ve çarşamba yukarıdaki programı yapıyorum cuma göğüs, sırt ve omuz cumartesi kol ve bacak diye bölüyorum burda izole hareketleri yapıyorum yine 1 saati geçmiyorum. Son set tamamlanmıyacak şekilde kademeli ağırlık artırımı yapıyorum örneğin 10 10 10 12.5 --10 10 12.5 12.5--10 12.5 12.5 12.5 hareket ne olursa olsun son set tamamlanmıyor ve stres hep oluşuyor kasda.önemli olan çok çalışmak veya ağır kaldırmak değil kasda stres oluşturmak. Kilo almak için büyük kas gruplarına ağırlık vermende fayda var göğüs, sırt ve bacak gibi.

biliyorum hocam ağırlık veriyorum zaten büyük kas gruplarına. önce bileşik temel harekerleri sonra yan görev gibi izole hareketleri yapıyorum :D son 3 tekrarı zorla yapacağınız kiloda çalışın kuralını biliyorum ve uygulamaya çalışıyorum ama bundan sonra daha çok öyle çalışırım. Ben 4 değil 3 set yapıyorum her hareketi bu arada. 3x8 veya 3x10 bazen 3x12 yorgunluk durumuma bağlı olarak

ha bide düzenli uykuyu asla yapamıyorum, ha hergün 8 saat uyurum en az ama düzenli bir yatış kalkış saatim yok

• Bacakta girdiğin kilolar çok hafif biraz daha ağır girmelisin bacak çalışmak testonu artırıyor daha iyi gelişim sağlarsın ,
    Birde şu proteinli sütler çıkmış çikolatı felan 500 mlde 30 gr protein var onlardan al içine cici bebe yulaf at mikserden geçir iç o sütte 250 kalori var 30 gr proteinde az bir miktar değil
  • Mesela benimde hiç spor geçmişim felan yoktu fakat leg extansion hareketinde ilk günlerde 50 kilo felan kaldırıyordum belki genetiktir tabi bilmiyorum dedem felan futbolcuydu ama sende zorla 30 kg kaldırırsın rahatca
  • hocam o sütler 10-15 tl onun yerine 1 kg göğüs alırım

sağ dizimde sakatlık oluştu galiba 10 gündür zor basıyorum haliyle ne bacak ne de squad çalışamıyorum :(

• içim fit süt 5 lira dostum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.