Şimdi Ara

Fitch, İzmir'in kredi notunu artırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
2.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fitch, İzmir Büyükşehir Belediyesinin ulusal kredi notunu, alınabilecek en yüksek not olan 'AAA' olarak belirledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin böylece, hem Fitch'ten hem de Moody's'den 'alınabilinecek en yüksek kredi notunu' aldığı ifade edildi.
    Açıklamada, söz konusu rapora göre, verilen notun İzmir Büyükşehir Belediyesinin 'sürdürülebilir güçlü faaliyet performansını', 'yüksek faaliyet marjlarını' ve 'İhtiyatlı yönetimini' yansıttığı belirtilerek, "Ulusal kredi derecelendirme notundaki artış, İzmir Büyükşehir Belediyesinin geçmişten günümüze kadar sağlam ekonomik performans sicili ve ılımlı borç seviyelerinden kaynaklanmaktadır" ifadesi kullanıldı.
    Raporda, İzmir Büyükşehir Belediyesinin borç ölçütlerinin durağan kalmasının beklendiği, borcun cari gelire oranının ortalama yüzde 55 ile dengede kalmasının öngörüldüğü kaydedildi.

• Chpli belediyenin yonettigi bir ildeyim. Belediye baskanlari hep Ankara'da tikanan projelerden muzdarip. En son Akpli milletvekillerine rica ettik de bazi dosyalar basbakanliga ulasabildi dediler. Onlar da ne zamana sonuclanir belli degil tabi. Chpli belediyeler genel olarak basarisiz goruluyor, ben de oyle goruyorum ama burokrasi isleri bazi konulari cok tikiyor
    Şu İzmir'deki gecekondular kentsel dönüşüm ile temzilenirse açık ara en iyi şehir olur.O lanet gecekondulaşma ve çarpık kentleşme ülkenin en büyük sorunu...Hala da izin veriliyor.

İzmir'de kentsel dönüşüm yapılırken evler müstakil olsa ve standart 3-5 mimari belirlense ve onun üzerinden gidilse muhteşem olur aslında
    Asauya laf anlatmaya calisma. Kasitli yapiyor bunlari. Kendisi bolca kanitsiz iddaalarda bulunur, gerekirse yalan soyler gene uste cikmaya calisir. Fazla zorlama onu yani.

Dediginin disinda onlarca ornek var. Mesela kamu yatirimlari icin devletten alinan paylarin farki ortada. Tabi kendisine kaynak gostersen bir bahane ile onu da begenmeyecek. O yuzden ugrasma. Sen de benim gibi onunla dalgani gecip eglenmene bak. Ciddi tartismalarini seni ciddiye alip, saygi gosterecek kisiler ile yapman daha iyi olur.
    Kendisi bizzat benim hakkimda iddaalarda bulundu sonra kendi iddaalarini kendisi yalanladi(aksini soyleyip laf atmaya kalkinca) ama burada kalkip kanitsiz iddaa olmaz diyor. Birine yada bir goruse hakaretini, nefret soylemini kanitlarsam forumu terkedecegini de soyledi. Bana attigi iftira bile yeterli aslinda. Sen de oyle bir mesajini gorursen bu konu da uzerine gidebilirsin. Lafi cevirmeye calismasi eglenceli oluyor.
  • Güzel gelişme, zaten İzmir belediye başkanının kişiliğini genelde beğendiğimi her zaman açıkladım. Adam işini yapmaya çalışıyor. En büyük düşmanları da yine kendi partisinden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 27 Mayıs 2017; 23:31:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu İzmir'deki gecekondular kentsel dönüşüm ile temzilenirse açık ara en iyi şehir olur.O lanet gecekondulaşma ve çarpık kentleşme ülkenin en büyük sorunu...Hala da izin veriliyor.

İzmir'de kentsel dönüşüm yapılırken evler müstakil olsa ve standart 3-5 mimari belirlense ve onun üzerinden gidilse muhteşem olur aslında
  • Bence Izmırın yanındakı bırkac sehır de Izmıre baglansın

O gelısmeyen sehırler de gelısır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • izmir düşmanları gelir şimdi
  • Notun verilmesindeki asıl amaç şehrin yatırım yapılabilir bölge olması

"İlk defa iki derecelendirme kuruluşundan da en yüksek notu alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulusal uzun vadeli kredi notu basamaklarını teker teker tırmanarak zirveye kadar ulaştı. Kredibilitesi en yüksek kuruluşlar arasına girmek, 'buraya güvenle yatırım yapılabilir' vizesini almakla eş anlamlı. Güven ve istikrar ortamının korunması ve hatta güçlendirilmesi, ekonomimizin ilerlemesi ve refahımızın artmasını sağlayacaktır. Bu kredi notu, ucuz ve uzun vadeli finansmana erişimimizi daha da kolaylaştıracaktır."
    http://www.ntv.com.tr/ekonomi/fitch-izmirin-notunu-artirdi,fLV6wbYz50qN6r0kZdERAQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 27 Mayıs 2017; 23:39:40 >

• Antalya varken
  • quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Şu İzmir'deki gecekondular kentsel dönüşüm ile temzilenirse açık ara en iyi şehir olur.O lanet gecekondulaşma ve çarpık kentleşme ülkenin en büyük sorunu...Hala da izin veriliyor.

Niye?
    Şu kentsel dönüşümün müteahhit ve bazı uyanık ev sahipleri dışında kime hayrı var?
    Gecekondu eski zamanda parası olmayanın devlet arazisine çöküp dandik birşekilde yaptığı evlerdir. Zamanla tapu falan verdiler.
    Şimdiki hükümet ve yandaş firmalar gecekondu mahallelerinde oturanlara parayı verip kovuyor yerine yapılan lüks yüksek katlı binaları zenginlere fahiş ücrete kakalıyor.
    Senin dediğin müstakil evler müteahhit takımına para kazandırmaz. 20 kat olacak ki köşeyi dönsünler.
    Gecekonduya izin verme konusuna gelince en dandik ev olmuş 150 bin. Gariban kesim bunu alamaz. Maaşlar belli şartlar belli. Adam gecekondu dikiyorsa böyle ülkeye böyle vatandaş derim.

• Kredi notu artınca ne oluyor? İşsizlik mi azalıyor? Teknolojik bilgi birikimimiz mi artıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Valley

Antalya varken

Antalya'da güzeldir ancak belli bölgeleri :) ayrıca 2-3 senedir trafik berbatlaştı.Yapılan sadece 2-3 köprü var havaalanı ve lara ya giden.Başka çalışma göremedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz gibi o gecekondular kentsel dönüşümle düzenlense. İzmir'e Avrupalıların bile hayranlıkla bakacaklarından zerre şüphem yok.

• Akpartili belediyelerden ornek: Antalya BBB-, İstanbul BBB- (kaynak ahaber ve ensonhaber)

• Chpli belediyenin yonettigi bir ildeyim. Belediye baskanlari hep Ankara'da tikanan projelerden muzdarip. En son Akpli milletvekillerine rica ettik de bazi dosyalar basbakanliga ulasabildi dediler. Onlar da ne zamana sonuclanir belli degil tabi. Chpli belediyeler genel olarak basarisiz goruluyor, ben de oyle goruyorum ama burokrasi isleri bazi konulari cok tikiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: smd

Chpli belediyenin yonettigi bir ildeyim. Belediye baskanlari hep Ankara'da tikanan projelerden muzdarip. En son Akpli milletvekillerine rica ettik de bazi dosyalar basbakanliga ulasabildi dediler. Onlar da ne zamana sonuclanir belli degil tabi. Chpli belediyeler genel olarak basarisiz goruluyor, ben de oyle goruyorum ama burokrasi isleri bazi konulari cok tikiyor

Suçu AKP'ye at, gerçekleri gizle dimi ya. Kolaycılığa bak. Kaf dağındaki bir belirsiz belediye üzerinden iftira at, nasıl olsa inanacak tayfa hazır bekliyor. Alkışlayacak tribünler de hazır ve nazır. Salla gitsin.... Bürokrasinin AKPli CHPli belediye ayrımı yaptığını iddia ediyorsan kanıtlarını sun, iftira atma.

RTE de İBB başkanlığı döneminde ağlasaydı böyle, benim çalışmamı engellediler, başarımı çekemiyorlar diye, şimdi en zirvede olmazdı. En büyük haksızlıklara uğradı, borç batağındaki belediyeye rağmen yine de İstanbul'u kurtardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 28 Mayıs 2017; 4:26:20 >

• asau kullanıcısına yanıt
    Ben iftira falan atmadim belediye baskaninin agzindan cikani soyledim inanmiyorsan baskana ulasip belgelerini isteyebilir, sunmazsa rezil edebilirsin. Ayrica 7 yildir Chpli belediyelerin yonettigi yerlerde yasiyorum ve genel olarak memnun olmadigimi belirttim ustteki mesajimda

• quote:

Orijinalden alıntı: smd

Ben iftira falan atmadim belediye baskaninin agzindan cikani soyledim inanmiyorsan baskana ulasip belgelerini isteyebilir, sunmazsa rezil edebilirsin. Ayrica 7 yildir Chpli belediyelerin yonettigi yerlerde yasiyorum ve genel olarak memnun olmadigimi belirttim ustteki mesajimda

Kaf dağının ardındaki belirsiz belediyeye nasıl ulaşayım da belge isteyeyim? Bize yardımcı olursan bu belirsiz belediyenin hangisi olduğu konusunda elbette rezil olmaya da hazırım. Sırf CHPli belediye diye bürokrasi tarafından haksızlığı uğradığının kanıtlarını sunmazsan elbet rezil olan ben olmayacağım. İddiayı ortaya atan sensin, kanıtsız iddia olmaz. Burada herkes her iddiana inanacak değil. Her yazdığını alkışlamayacak insanlar da var. Tek tük olsak da elbet de varız. Çoğunluğun gazına gelip tribünlerden alkış almak için iftira atmana elbet seyirci kalmayacak vicdanlı insanlar da var burada...

• asau kullanıcısına yanıt
    Hala iftira ve iddia diyorsun ama. Iddiayi ortaya atan belediye baskani, ben sadece burada soyledigini paylastim.

Isim istiyorsan Tekirdag Belediye Baskani Kadir Albayrak'a ulasip sahil dolgu alaninin kullaniminin belediyeye tahsisi konusunda ne tur sorunlar ciktigini sorabilirsin mesela. Chpli birini rezil etme firsati yakalamisken kacirmamalisin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangaetemo -- 28 Mayıs 2017; 4:53:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xchg

Gecekondu ile kaçak yapıyı bilgisizlikten karıştırmış zaten. Gecekondu başkasının veya hazinenin arazisine yapılan binalara deniyor. Kaçak bina ise, kendi arazisine imara uymadan, izinsiz yapılan binalar. İzmir'de bunların gecekondu dediklerinin çoğu aslında kaçak yapılar. Önemli bir kısmı da 1987 imar affından yararlananlar. Bu imar affından sonra yapılan ve sadece rant nedeni ile çıkılan katları yıkıp para cezası vermeliler; ancak, diğerlerinin de sadece müteahhitleri zengin edip inşaat sektörünü ayakta tutmak için ezilmeleri doğru olmaz.

Şu an yapılan öyle ama. Önceden evini alırlardı sana 2-3 daire verirlerdi. Şimdi al paranı git diyorlar. Vermezsen devlet eliyle birşekilde çöküyorlar arsana. Evler zenginlere yapıldığından onların arasında oturmanı istemiyorlar.
    Hem öyle birşey ki 3-4 evi birleştirip yüksek bina yapılıyor. Sen 3-4 komşunla birleşip proje yapmaya çalışsan onlar gibi 20 katlı bina dikemezsin. Sana bana 4 kat imar onlara 20 kat.

• Eğer hükümet belediyelere karışmasaydı izmir bayraklıda o yüksek binalar dikilemezdi.
    İzin verilmiyordu o inşaatlara. Sonra işi ankaradan hallettiler açgözlü müteahhit takımı 30 katlı binalar dikti.
    O binaların sana bana ülkeye bir faydası yok. Sadece yapana kar sağlıyor.
    Eskiden amerikadaki gökdelenlere özenirdik kendi şehrimizde yüksek bina yok diye üzülürdük. Yaptılarda ne oldu birşeye yaradığı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xchg

Eğer kat karşılığı vermek istersen öyle bir zorlama yok. Ancak çıkan yasa sonrası apartmandaysan veya hisseli bir arazi ise maliklerin %70'i kentsel dönüşüm ile tekrar yaptırmak isterlerse dediğin gibi dahil olmak veya parayı almak zorunda kalıyorsun. Onda da kentsel dönüşüm alanı değilse yine aynı imar şartları geçerli oluyor. Sadece bazı apartmanlar diyelim yıllar önce 4 kat yapılıp şimdi 7 kata izin veriliyorsa daha fazla kat yapabiliyorlar. Bu durumda da genelde yer sahibinin inşaat maliyetine katılması gerekmiyor. Bazı durumlarda karlı bile çıkabiliyorlar.

20 katlı bina dikme sadece kentsel dönüşüm alanı olarak belirlenmiş, projelendirilmiş yerlerde oluyor. Öyle rastgele 3-4 bina için fazladan kat alamıyorlar yine.

Yok yahu adamın çınarlıdaki müstakil evini alıyorlar 2 daire istiyor. Senin ev 2 daire etmez üstüne para ver diyor müteahhit. Neymiş daire 300 bin liraymış.
    Adam sana sattığı fiyatı çekiyor senin arsa sanki değersiz. Böyle kandırılan çok insan var.Önce kaleyi boşalttılar ballıkuyudakileri çıkarıyorlar şimdi oraya lüks bir proje gelecek. Önce oradaki halkı temizliyorlar. yoksa kimse romanların arasındaki lüks rezidansa parayı bastırmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.