DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Fiş Vermeyen Yeri NEREYE Şikayet Edebilirim ?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
30
Cevap
0
Favori
5.429
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Fiş Vermeyen Yeri NEREYE Şikayet Edebilirim ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      16744 Mesaj
      12 Haziran 2007 12:57:33 Konu Sahibi
      Fiş Vermeyen Yeri NEREYE Şikayet Edebilirim ?

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <
    • Binbaşı
      1488 Mesaj
      12 Haziran 2007 13:05:25

• Binbaşı
      1184 Mesaj
      12 Haziran 2007 13:06:51
      zabıtalara şikayet edebilirsin

• Yarbay
      2239 Mesaj
      12 Haziran 2007 13:11:02
      o yerin bağlı olduğu vergi dairesini öğren oraya git

• Binbaşı
      1184 Mesaj
      12 Haziran 2007 13:12:21
      vergi dairesiyle uğraşana kadar zabıtalara gitmek daha uygundur onlarında bu konuda ccezaa verme yetkisi var

• Yarbay
      16744 Mesaj
      12 Haziran 2007 13:13:21 Konu Sahibi
      intenner üzerinden bir bildiri yapamazmıyım acaba

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <
    • Yüzbaşı
      788 Mesaj
      12 Haziran 2007 13:14:38
      maliyeye edebilirsin sanırım... muhtemelen bi dilekçe hazırlaman lazım... e-dilekçe vardır belki sitelerine bak..

hop ki üç dört
    • Yarbay
      2783 Mesaj
      12 Haziran 2007 13:19:32
      Alo Maliye : 189

^_^
    • Yüzbaşı
      421 Mesaj
      12 Haziran 2007 13:28:40
      napcan fişi çok mu lazım sanki... artık kimse fiş almıyor kimsede kesmiyor bunu böyle devlet yaptı onlarda düzeltsin...yapılacak bir şey yok...

• Kurmay Yarbay
      5222 Mesaj
      12 Haziran 2007 13:33:17
      quote:

Orjinalden alıntı: tunama

napcan fişi çok mu lazım sanki... artık kimse fiş almıyor kimsede kesmiyor bunu böyle devlet yaptı onlarda düzeltsin...yapılacak bir şey yok...

Fiş toplayarak ekmek yiyen insanlar var.. Ne konuşuyorsun.

"İnsan, insanın cehennemidir.."
    • Teğmen
      171 Mesaj
      12 Haziran 2007 13:36:06
      Ne demek ne yapacaksın fişi!!! Fiş niye alınır arkadaşım. Herkes vergisini doğru düzgün versin diye! Senin gibi fiş neyime lazım almayayım düşüncesinde olanları kınıyorum.Ben fiş vermeyen yerleri zabıtaya şikayet ediyorum ve herkesi de bu konuda uyarıyorum. Almadığınız fişin KDV’si işletme sahibinin cebine gidiyor. Biraz dikkat arkadaşlar

• Yarbay
      3211 Mesaj
      12 Haziran 2007 13:43:16
      quote:

fiş almak senin vatandaşlık görevin... sana lazım olması gerekmiyor. vergi takibi için gerekli.

Bir şapka, bir eldiven, bir maymun; ve inkilap...
    • Binbaşı
      1336 Mesaj
      12 Haziran 2007 16:39:19
      Fiş veren yere şikayet edebilirsin

• Yüzbaşı
      798 Mesaj
      12 Haziran 2007 16:52:05
      Fiş vermemek şerefsizliktir. Vatandaş sana devlete iletmen için ürün bedelinin %18'ini teslim ediyor, ve sen de bunu cebe indiriyorsun. Bunun düşünecek başka bir tarafı yok, direk hırsızlık. Senin ödediğin KDV ile satıcının hiçbir alakası yok. Emanete hıyanet ediyor.

• Teğmen
      159 Mesaj
      12 Haziran 2007 16:56:30
      Bi PVC atölyesine pencere yaptırmıştık.Sonra adam fatura kesmemeişti uzun süre ve bizi oyalamıştı.1 yıl kadar sonra alo maliye hattına şikayet etmiştik.Daha sonra duyumlarıma göre adama maliye müfettişleri göndermişler ve adamın tüm hesaplarını ince ince denetlemişler.Ve adama kesmediği her fatura için ceza yazmışal.Toplamda baya yüklü bir miktar tutmuş.Adam battı yani anlayacağınız

• Yarbay
      3715 Mesaj
      12 Haziran 2007 16:58:32
      Alo Maliye 189

Kimisi indirim yapınca fiş vermez fişsiz alışveriş der adına ve haksızdır aldığınız ürünün fiyatı 15 ytl ise bunu 14 ytl ye aldıysanız satıcı size 14 ytl tutarında fiş vermek zorunda diye biliyorum.

Çoğu yerde kredi kartı kullanırım çünkü post makinesi ile yazar kasanın hesaplarının gün sonu raporları tutması gerekir.

Gerçi onunda hilesi var ama olsun

Sağlıcakla.

///
      Niyet hayr, akıbet hayr.
    • Yüzbaşı
      421 Mesaj
      12 Haziran 2007 17:10:42
      arkadaşlar bu zabıta işini de ilk defa duyuyorum...zabıta ne yapacak yapsa yapsa sadece uyarır...zabıtanın asli görevi işyerinin ruhsatının olup olmadığıdır...en doğru yer mahllenin bağlı bulunduğu vergi dairesine bir dilekçe...bu arada ben size fiş almayın demiyorum...sadece bu duruma getiren devlet... artık kim fiş alıyor allah aşkına kim özen gösteriyor... millet alışveriş yaparken fiş almazsam son ne olur zihniyeti eskisinden beter oldu...esnaf aldığı malın kdv sini vergiden düşerken verdiği malın kdv sini devlete geri vermiyor..buda vergi kaçakçılığına giriyor...siz hiç vergi kaçakçılığı yapmadınızmı...siz vergi iadesi doldururken çok mu dürüst davransınız...1 ytl lik şeyi 10 ytl yazmadınızmı...geçmeyen fişleri koymadınız mı... önce kendinize bakın....bu ülkede herkez devletten ne koparırsam kar diyor..devlet aldığı zamanda devletten kötüsü yok...sen gereken yerlere şikayet etsen ne olcak adam basacak rüşveti... durum daha beter olacak en güzeli sen alışverişi yaptıktan sonra fişini isteyeceksin yok vermedi kardeşim nereye şikayet edeyim dersen sadece senin yorulmanla kalır...

• Yarbay
      3757 Mesaj
      12 Haziran 2007 17:16:31
      fiş sadece sana verilmiyor. bir kopyası da dükkanda kalıyor benim bildiğim
      müşteriye kesmezse kendinde de olmadığı için satış göstermemiş oluyor dolayısıyla vergiden yırtıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccaparli -- 12 Haziran 2007; 17:16:58 >

Mobil imza versek?
    • Kurmay Yarbay
      5222 Mesaj
      12 Haziran 2007 17:24:12
      quote:

arkadaşlar bu zabıta işini de ilk defa duyuyorum...zabıta ne yapacak yapsa yapsa sadece uyarır...zabıtanın asli görevi işyerinin ruhsatının olup olmadığıdır...en doğru yer mahllenin bağlı bulunduğu vergi dairesine bir dilekçe...bu arada ben size fiş almayın demiyorum...sadece bu duruma getiren devlet... artık kim fiş alıyor allah aşkına kim özen gösteriyor... millet alışveriş yaparken fiş almazsam son ne olur zihniyeti eskisinden beter oldu...esnaf aldığı malın kdv sini vergiden düşerken verdiği malın kdv sini devlete geri vermiyor..buda vergi kaçakçılığına giriyor...siz hiç vergi kaçakçılığı yapmadınızmı...siz vergi iadesi doldururken çok mu dürüst davransınız...1 ytl lik şeyi 10 ytl yazmadınızmı...geçmeyen fişleri koymadınız mı... önce kendinize bakın....bu ülkede herkez devletten ne koparırsam kar diyor..devlet aldığı zamanda devletten kötüsü yok...sen gereken yerlere şikayet etsen ne olcak adam basacak rüşveti... durum daha beter olacak en güzeli sen alışverişi yaptıktan sonra fişini isteyeceksin yok vermedi kardeşim nereye şikayet edeyim dersen sadece senin yorulmanla kalır...

Sırasıyla cevap veriyorum;

Ben özen gösteriyorum ve alıyorum. Ben hiç vergi kaçakcılığı yapmadım. Evet dürüstüm, fişin üzerinde ne görüyorsam onu yazıyorum. Geçmeyen fişleri koymadım. Biz kendimize bakıyoruzda sen çevrene iyi bakamışsın ortamın farklı sanırım, hep bu tür şeyler dönüyor demekki etrafında. Herkez değil herkes yazılır, herkesin anlamını sözlükten bak daha sonra yaz. Ben hakkımı savunayımda bırak gerisini ben düşüneyim.

"İnsan, insanın cehennemidir.."
    • Binbaşı
      1357 Mesaj
      12 Haziran 2007 17:33:22
      quote:

Orjinalden alıntı: prokizya

Alo Maliye 189

Kimisi indirim yapınca fiş vermez fişsiz alışveriş der adına ve haksızdır aldığınız ürünün fiyatı 15 ytl ise bunu 14 ytl ye aldıysanız satıcı size 14 ytl tutarında fiş vermek zorunda diye biliyorum.

Çoğu yerde kredi kartı kullanırım çünkü post makinesi ile yazar kasanın hesaplarının gün sonu raporları tutması gerekir.

Gerçi onunda hilesi var ama olsun

Sağlıcakla.

Bu kredi kartı üzerinden vergi her yerde yaygınlaştı mı acaba? Bilgisi olan var mı?

ATAM izindeyiz..
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.