Şimdi Ara

FIRSATÇILAR....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
288
Cevap
2
Favori
22.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 200
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 18 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 655
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 200
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • fblorenzo (11 mesaj) texjrwillerjr (8 mesaj) kizabe (8 mesaj) utqhylr2 (7 mesaj) TulparHAN (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (84 mesaj) Mobil (106 mesaj) Mini (33 mesaj) Uygulama (65 mesaj)
  • @
Giriş
    57 Mesaj
    Arabayı yatırım olarak görmeyip Borsa da yatırım yapsak millet olarak ÖFF..
    Ama ÖTV olayı var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    4671 Mesaj
    Hala sahibinden e girip araba bakan enayiler olduğu sürece piyasa düşmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

ASUS ROG Swift PG278Q 2K 144Hz 27" G-Sync
  • Yarbay
    2127 Mesaj
    Bunları devlere şikayet edip, bayi fiyatından daha fazla fiyata bu tarz sitelerde veya galerilerde araba satışının önüne geçilmesi gerek.
    |
    |

herhangi bir yurtdışı bir isim görmeyince türkiyeden örnek verdiğinizi düşündüm,amerika veya avrupa ülkelerinde evet araba yatırım aracı değil çünkü 10bin €ya aldığı aracı 6-7bine satarsa 1-2 seneye öpüp başının üstüne koyuyorlar ama türkiyede kişi değer kazandığını sandığı için elindeki mal-eşyayı,parasının eridiğini görmüyor,göremiyor yada görsede hiç yoktan elimde elle tutular ev-araba vb var diye seviniyor.
    |
    |
    Sheldon-Cooper kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    || Ryzen 2600 || B450 Tuf Gaming Pro || XPG D80 32GB 3200MHZ Ram || Asus Dual Evo 2070 Super || Xpg S40G 256GB M2 SSD || JamesDonkey 1TB M2 SSD || GamePower WarCry || Gigabyte 750W 80+ Gold PSU || Asus ROG Strix XG248Q || Ekipmanlar:Razer Blackwidow Chroma||Razer Mamba T.E||Razer Firefly||Steelseries QcK Prism Cloth XL|| Logitech G930 || Logitech G933|| Kasa için:https://i.hizliresim.com/xrkjpk.jpg # Ordu Üniversitesi-ElektronikTeknolojisi# # IphoneX #https://steamcommunity.com/id/dolandiriciyim
  • Binbaşı
    1064 Mesaj

Cevabını almışsın ama hala anlamayamadığın bir noktayı açıklayayım.
    Mala nasıl değer katar?
    Cevap: distribütör veya bayi gibi.
    Yani aracı üreticiden alır, navlununu, gümrüğünü üstlenir, tüm bu süreçte gerekli sigortaları öder, servis kurar, yedek parça stoklar, personeline teknik eğitim aldırır, binlerce metrekare alanı bu işe yatırıp onlarca kişiye iş verir. Reklam yapar, hizmet verir, malı piyasada tutundurur ve arkasında durur.

Ağzımı bozmayayım dedim ama o yavşak galerici gürûhunun yaptığı iş gelen araçları stoklayıp 3 liralık malı 4 liraya satmaktır. Bu iş ne risklidir ne de mala değer katar bunu anlamak bu kadar zor olmamalı.

Bu işlerin çözümü de çok zor değil; sıfır araçların galeriye satışı engelleyeceksin, onlar sadece ikinci el ile uğraşacak, bu arada bayi de işini düzgün yapacak. Araç tedarik edecek, gerekirse fiyatı dövize endeksleyecek veya peşin döviz cinsinden alıp aracı üç ay sonra teslim edecekse vergi vs değişmediği sürece araç fiyatında anlaşmaya bağlı kalacak...

Daha çok yazarım ama uzatmayayım, yeni türeyen bu fırsatçılarla rezalete dönmüş sistemimizde bir çark daha çürümüş oldu.

Ceremesini yine biz tüketiciler çekecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fox913 -- 1 Ağustos 2020; 18:54:0 >
    |
    |
    Sheldon-Cooper kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    956 Mesaj
    Şikayet Et.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    43 Mesaj
    kıllı orman çocukları
    |
    |
    |
    |
    Lost-Prison Break-Chuck-Heroes-Gossip Girl-FlashForward-The Pacific-Terminatör:Sarah Connor - Kyle XY - Dexter - Desperate Housewives - Fringe - Spartacus:Blood And Sand-Human Target-Band Of Brothers-Blue Mountain State-Persons Unknown Pretty Little Liars - The Prisoner-The It Crowd-Hung-The Lost Room-Breaking Bad-V-The Big Bang Theory-The Pillars Of The Earth - Hellcats - Boardwalk Empire-The Event - The Vampire Diaries-The Walking Dead - Shameless - Glee - Game Of Thrones -Pushing Daisies -Terra Nova-Arrow -Vikings-The Originals-Defiance-Hannibal-True Detective - Fargo - Sherlock - Da Vinci's Demons-Homeland-House of Cards-Better Call Saul-Daredevil-Narcos-Billions-Taboo-Punisher-Mindhunter - Dark-Black Mirror-Safe - Sharp Objects-Maniac–Love Death Robots–Chernobyl-Lucifer - Peaky Blinders - The Boys - See - The Mandolarian -You
  • Yarbay
    7118 Mesaj
    Ete para vermeyin yiyin birbirinizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 1 Ağustos 2020; 19:25:46 >
    |
    |
  • Yarbay
    2194 Mesaj

Cevabı felan almadım. Keşke benim yazdığımıda okusaydın. 200.000'lik malı neden 300'e satıyor diye kızacağına bunu kim neden alıyor onu sorgulaman daha doğru olur. Bu karşı çıktığın şey sadece araç sektöründe olmuyor. Adam parayı basıp bölgede ki bütün malları topluyor piyasayıda kendi belirliyor. 200'lük malı 300'e alan olduğu sürece siz burda daha çok söylenirsiniz. Sls amg'nin üretimi durdu ve bu araçlar sıfır fiyatının belki 4-5 katına satılıyor yurt dışında. Talep edilen mal piyasada var mı? Yok. o zaman olanların fiyatı artar bu kadar basit.

|
    |
    Fox913 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1800 Mesaj
    Ulkeye 0 arac sokabilirsiniz diye biliyorum bi arastirin alicaksaniz gidin alin gelin yurtdisindan :) vergisini mecbur veriyosun zaten

|
    |
  • Binbaşı
    1447 Mesaj
    Ben bayi olsam yığarım en yakın zamanda arabaları bunlarında elinde kalır hem de fazla araç satar.

|
    |
  • Yarbay
    7680 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Ters Adam

Faize haram diyenin stokçuluğun piyasada mal bırakmadan yapılan şekline de haram demelidir. Görüyoruz ki Müslümanlık sadece lafta kalmış uygulama da yok.

|
    |

Yanlis anladiniz sanirim al-satcidan 20-30bin fazlaya almak yerine 2 ay bekleyin ayni paraya yada daha ucuza bayiden alin aracinizi.
    |
    |
    ydn06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    9405 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kamerluna

Daha beter olun sizde bu kafa varken millet aç 2500 3000 TL ev gecindirne derdinde bunlar araç derdinde en iyisini yapıyorlar az bile binecek sen iyisine iyi parayida odeyecen sızlanmayacaksin
    Skoda en iyisi mi, yoksa halkın çoğunluğunun sahip olması gereken kalitede bir araba mı? Sapla samanı karıştırmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Corsair Severler Derneği Corsair Fan Club

AMD Ryzen 7 1700 // MSI GTX 1060 6GB GAMING X // Corsair Carbide 400R // FSP Aurum-PT 1200W // Corsair Vengeance LPX 16GB 3000MHz // Corsair H100i v2 // ASUS PRIME B350-PLUS // OCZ RD 400 NVMe

OnePlus 3T 128GB
  • Teğmen
    138 Mesaj
    Kansız olan satıcı değil fiyatı yükselten parayı degersizlestiren süper ekonomi

|
    |
  • Binbaşı
    1939 Mesaj
    Bu galericilere çok ama çok ciddi vergi gelmeli...

|
    |
    EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak
  • Kurmay Yarbay
    17286 Mesaj
    Bayi/galeri/devlet üçlü konsorsiyumu ile vatandaşa uygun fiyatla araç aldırmama fetişinin zirve yaptığı bu ülkede artık garipsenecek bir durum göremiyorum. Hiçbir yasal yaptırım da yok...

Geçen AB'de (ülkeyi net hatırlamıyorum) bir adam 2008 model MB C320 aracını 5k yerine 8k Euro fiyattan satışa çıkardı diye linç etmişti insanlar sosyal medyada. Fark bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 1 Ağustos 2020; 21:22:6 >
    |
    |
  • Çavuş
    73 Mesaj

Ben önce fırsatçı kansızlar başlığını görünce merak edip girdim yine una yağa ekmeğe ne hile katıp kaça satıyorlar diye girdim bı baktım kardeşimiz araç fiyatından yakınıyor.kalite falan bilmem araçlardan da hiç anlamam yine diyorum gerekirse 1 teneke ye 4 teker bir direksiyon 1de motor koydummu Türkiye'de 30bintl gider Türkiye Cumhuriyeti zengin bir ülke. fakiri çok fakir çöpten ekmek meyve toplar zenginide böyle araba fiyatını D.H başlık yapar.Kusura bakmayın 2.el araba fiyatlarını bizim insanimiz abarttı o ilandaki araç o fiyata satılır kredi çekerek hırsızlık yaparak dolandirarak o arabayı alirlar.Krediler daha patlamadı 3ay sonra bankalar emlakçı gibi galeri gibi daire araç satacak.Turkiye şuan dipsiz kuyu gözünüzü açtığınızda herşey için çok geç olacak

|
    |
    Elsa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bitcoin
bankalar.org
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.