Şimdi Ara

Firmalardan ürün alıp satmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba kuzenimin yurt dışında 3 tane dükkanı var araba parçası üzerine internet siteside var ayda 30 40 binlik satış yapıyor , benden türkiyedeki fabrikalardan vs ürün almami şirketlerle iletişime geçmemi istedi toptan fiyatlar icin bende mail attim gayet anlasilir ve net biçimde şirketlerden cok dönüş olmadi ve verenlerde fiyatlari nerdeyse ayni veriyor
    ? Bizi kücük filan mı görüyorlar yada bu işler nasil olur sizden yardim istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwolf0 -- 12 Eylül 2019; 17:40:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiye'de olmaz o işler.
  • Mutlaka sektörden sektöre değişiyordur ama Türkiye'de toptan ticaret yapacaksanız maille sonuç almanız zor. Teklif istediğiniz yerlerin yuzde 90i ilgilenmez, ilgilenenler de bayilerinin perakende satış fiyatlarini verir.

Tavsiyem iletişim olarak telefon kullanın, karşınızadaki kişinin adını öğrenin(ismiyle hitap edin) ve mümkün olduğunca işin acemisi olduğunuzu caktirmamaya çalışın. Ilk iletişimi kurduktan sonra proforma fatura vs maille hallediliyor ancak iletişim için telefon kullanın. Aramadan önce mutlaka satin alacaginiz ürünlerle ilgili ön bilgi edinin, karşı tarafa kilit sorular disinda komple urun anlattirmayin. Sizin satamayacaginizi düşündüğü mali kimse size satmakla uğraşmaz.
    Mesela x firmanin telefonunu daha önce ticaret yaptigi y firmasinda Ahmet beyden aldiniz diyelim. X firmasini aradığınızda telefonunuzu "Y'den Ahmet abiden aldim" deyin. Boylelikle sektörü bildiğinizi dusuneceklerdir.

Ilk aklima gelenler bunlar, mobilden yazması zor oluyor, firsat bulursam pcden editler mesajı genisletirim.

Not:10 yıldır toptan ticaretle uğraşıyorum

• ChelseaSmile kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ticaretle pek alakam yok ünv öğrencisiyim daha zaten ama gayet resmi bir mail attim ama pek kişi takmadi , demekki yurt dışı gibi resmi bir mail işe yaramıyor türkiyede telefonla konuşacaz ki türkiyede fuarda tanıştığımız satış temsilcisi her gün arıyor bizi
    Yani eski kafalıkla işler dönüyor burda demekki :) bir aramayı deniyecem

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

Türkiye'de olmaz o işler.
    Ben stajda büyük bir firmada calistim pazarlamada sabah akşam bir şeyler satmak için devamlı mail yazıyorlardı ikna etmek için devamlı arıyorlardı onlar beni değil ben onları buluyorum ama onlar beni takmiyor bile birde bu iş ile ilgili bir şey bilmiyorum tabi ama yinede bir mesaj yazabilirler tabi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.