Şimdi Ara

Fırın altı ısınmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
16.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sevgili dostlar; benim sorunum Arçelik fırınım ile ilgili.

Eğer konu hakkında bilgi verecek olursa diye sorunumu ve yardım istediğim konuyu yazayım...Sorun ankastre fırın (ARÇELİK 9503T) dün keki kabartmadı, bir de baktım ki alt tabla ancak ılınmış, o da fanın üst rezistansın ısısını dolaştırması neticesi..fırın soğuyunca sadece alt konumlarında kontrol ettim buz gibi hiç ısınmadı..sorun ya reziztansta ya da komitatörde( sanki kömitatör de sağlam gibi geliyor zira iki alt pozisyonu var komitatörde ikisinde de ısınmıyor) Rezistansı buldum 18-20 TL gibi sipariş edeceğim de bu fırının alt rezistansını en kolay nasıl sökerim bir bilene danışayım da lüzumsuz yerleri kurcalamayayım..bir de varsa başka kontrol v.s tavsiye alayım dedim.

İlgi ve yardımlarınız için peşinen teşekkürlerimi sunuyorum,sağlıcakla kalınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: feyizu

Sevgili dostlar; benim sorunum Arçelik fırınım ile ilgili.

Eğer konu hakkında bilgi verecek olursa diye sorunumu ve yardım istediğim konuyu yazayım...Sorun ankastre fırın (ARÇELİK 9503T) dün keki kabartmadı, bir de baktım ki alt tabla ancak ılınmış, o da fanın üst rezistansın ısısını dolaştırması neticesi..fırın soğuyunca sadece alt konumlarında kontrol ettim buz gibi hiç ısınmadı..sorun ya reziztansta ya da komitatörde( sanki kömitatör de sağlam gibi geliyor zira iki alt pozisyonu var komitatörde ikisinde de ısınmıyor) Rezistansı buldum 18-20 TL gibi sipariş edeceğim de bu fırının alt rezistansını en kolay nasıl sökerim bir bilene danışayım da lüzumsuz yerleri kurcalamayayım..bir de varsa başka kontrol v.s tavsiye alayım dedim.

patlatılmış resimde 98 nolu parça arızalı kontrol ediniz.

Fırın altı ısınmıyor

Fırın altı ısınmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakımcıı

quote:

Orijinalden alıntı: feyizu

Sevgili dostlar; benim sorunum Arçelik fırınım ile ilgili.

patlatılmış resimde 98 nolu parça arızalı kontrol ediniz.

Fırın altı ısınmıyor

Fırın altı ısınmıyor

İlgi ve yanıtınız için teşekkür ederim, öncelikle dediğiniz turbo rezistansını kontrol ettim, ısınıyor ve Avometre kontrolunda da devre var görünüyordu..arka ve alt sacları söktükten sonra alt rezistansı avometre ile kontrol ettim açık devre..sökünce gördüm ki patlamış.(Patlatma resminde 106 no.lu parça)
    1300w lık bir rezistans hanım öteden beri altı iyi pişirmiyor deyip duruyordu acaba mesela 1500W lık bir rezistans bulsam da uydursam hanımın derdine çözüm olabilir mi?
    Hazır elim değmişken bir taşla iki kuş misali, yoksa komitatöre aşırı akım bindirip zarar verir miyim?
     Fırın altı ısınmıyor Fırın altı ısınmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feyizu -- 14 Ekim 2015; 12:59:50 >
  • Merhaba arkadaşım. Senin soruna cevap olmucak ama başka bir şey sormak istiyorum.
    Benimde fırınım ısıtma yapmıyor hiç bir şekilde. Ekran saat var. Derece çalışınca ısıtma lambası yanması gerekiyor, oda yanmadı. Rezistanslara baktım hepsi sağlam. Termostat geçiriyor.
    Acaba fırının bir yerinde termal sigorta mı vardır? Baktım ama göremedim. Onun atmış olma ihtimali var diye düşünüyorum. Sizce başka neden olabilir.
  • Peki fan çalışıyor mu, saat doğru çalışıyor mu acaba, benim fırında saat düzgünççalışmıyor her seferinde el işaretine ve +-düğmelerine basarak saati aktif etmek gerekiyor. Bir kontrol etmekte fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendede benzer durum var.6340 ne beko 15 yıllık pat diye gelen bir sesten sonra alt taraf rezistans ısınmadi.baktım patlamış. Değiştirdim 15 tlye yerli mali aldım taktim ama yine istmadi. Sorun ne olabilir? Yalnızca anahtari çevirirken 1.konumda sorun yok fan calisiyir ve lambası yanıyor fırının ama 2 3 vs getirip dereceyi yokselttigimse anahtar açık ve üzerinde Ates parlıyor yani devreler tamlaninca elektrik parlıyor sebebi ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samilto

Bendede benzer durum var.6340 ne beko 15 yıllık pat diye gelen bir sesten sonra alt taraf rezistans ısınmadi.baktım patlamış. Değiştirdim 15 tlye yerli mali aldım taktim ama yine istmadi. Sorun ne olabilir? Yalnızca anahtari çevirirken 1.konumda sorun yok fan calisiyir ve lambası yanıyor fırının ama 2 3 vs getirip dereceyi yokselttigimse anahtar açık ve üzerinde Ates parlıyor yani devreler tamlaninca elektrik parlıyor sebebi ne olabilir?
    Merhabalar. Anahtarın arka kısmından bu arkı/ışığı görüyorsanız bu normaldir. Eskiden röle kullanmak gibi bir mantık yoktu çoğu beyaz eşyada. Direkt bağlantı yapılırdı. Rezistansın çalışmamasını ise bağlantının doğruluğu ile,rezistansı doğru bağlayıp bağlamadığınızı mümkünse bir de pens ampermetre ile ölçerek çözebilirsiniz.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.