Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Firewatch PC ve PS4'te Resmi Olarak Türkçe Oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
91
Cevap
1
Favori
1.474
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Oyun Haber, İnceleme, Ekran Görüntüleri >> Oyun Haberleri >> Firewatch PC ve PS4'te Resmi Olarak Türkçe Oluyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    15069 Mesaj

Firewatch'un Türkçe olması için ülkemizdeki oyunculardan çok sayıda talep geldiğini biliyoruz. Oyunun diyaloglar üzerine kurulması, hızlı diyalogları nedeniyle İngilizce bilinler bile bazı detayları kaçırabiliyor.  Hiç İngilizce bilmeyenler ise oyunu oynamamayı tercih ediyor.

Şimdi geliştirici Campo Santo oyunun Türkçe ile birlikte 12 dile çevrilmesi için transifex üzerinden bir kampanya başlattı. Geliştiricinin blogundaki açıklamada kendilerine yardım edildiği takdirde oyunu PC ve Playstation 4 için resmi olarak olabildiğince çok dile çevirmek istedikleri de vurgulanıyor.

Geliştirici ekibin bu kampanyayı başlatmasının ardından oyunu resmi olarak Türkçe olmasına kesin gözüyle bakabiliriz; çünkü bir çok çevirmen zaten oyunun Türkçe olması için geliştirici ekiple iletişime geçmeye çalışıyordu.

|
    |

• Yarbay
    13796 Mesaj
    Güzel haber.
    |
    |
    güzel haber ingilizce olarak bitirdim bide türkçe olarak bitiririm
    |
    |
    Benim ingilizce are you kola seviyesinde. O yüzden bir oyun muhteşemde olsa çeviri grupları oyunu Türkçe'leştirene kadar almıyorum haliyle. Ve benim gibi yabancı dil bilmeyen oyuncuların durumu bu ülkede oyun satışlarını çok etkiliyor. Tüm oyunlar Türkçe çıksa şu anki satışlardan çok daha fazlası olur bence. Mesela yıllar önce beğenip aldığım brutal legend ve bioshock 2 oyunlarını daha hiç açıp oynayamadım. Bi umutla yama çıkar diye bekliyorum
    |
    |
    1943 yılında ''Dünya piyasasında beş bilgisayardan fazlasına yer yoktur'' diyen IBM başkanı Thomas Watson'ın öngörüsünden 75 yıl, 1949 yılında Popüler Mekanik Dergisi tarafından ''Gelecekteki bilgisayarların ağırlıkları 1.5 tondan daha ağır olmayacaktır'' öngörüsünden 69 yıl ve 1981 yılında ''Herkese 64 kb'lık bellek yeterli olacaktır'' diyen Bill Gates'in öngörüsünden sadece 37 yıl sonra bilişim teknolojilerinin geldiği nokta bütün sözleri tebessümle karşılanır hale getirmiştir
  • Yarbay
    3511 Mesaj
    Bunu diger firmalar da yapabilir neden yapmiyorlarsa. Gonullu cevirecek insan buulunuyor. hepsine burdan tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Oyunun türkçe yaması çıktığı gibi alacağım hem fiyatı ucuz hem çok güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TearsForFears -- 6 Mart 2016; 14:05:17 >
    |
    |

quote:

Orijinalden alynty: konuşantahta

Bunu diger firmalar da yapabilir neden yapmiyorlarsa. Gonullu cevirecek insan buulunuyor. hepsine burdan tesekkurler

Rastgele olacak iş değil bunlar. O zaman Google Translate yapıp gönderirler. Böyle olmaz.

Bu yüzden AAA oyunların Türkçe çevirileri resmiyete dökülmüş şekilde oyun çıkmadan önce hazırlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venomstr -- 6 Mart 2016; 15:41:47 >
    |
    |
    Bahsedilenler: konuşantahta
    Şimdi alınacak oyun oldu.Bir dahiki aya ps4 e alırım bu ayki limitim doldu
    |
    |
    eminemsliimshady

Bende almayı düşünüyorum. PS Store'da 60 TL'ye satılıyor. Mecbur kardeşlikle alacağız.

|
    |
    |
    |
    Türkçe olsun taştan olsun. Keşke bütün oyunlar Türkçe olsa ama nerde...
    |
    |
    |
    |
    Türkçe olduğu an alacağım oyunların başında geliyordu.

Çeviride emeği geçen tüm herkese teşekkür ederim, emeklerine sağlık.
    |
    |

- SALFORD CITY FC -
    Efsanevi FM18 Kariyeri

5 Şampiyonlar Ligi, 6 Premier Lig, 4 Dünya Kulüpler Kupası, 2 Avrupa Ligi, 6 Süper Kupa, 3 FA Cup, 4 Carabao Cup, 5 Community Shield, 1 Sky Bet Lig One, 1 Sky Bet Lig Two, 1 Vanarama National Lig, 1 Vanarama National North Ligi
  • Yarbay
    4702 Mesaj
    Arkadaşlar witcher 3 de satışlar iyi olmasına rağmen türkçe çıkmamasını nedenini firma konsol tarafının o guncellemedende çok büyük paralar istemesini gösterip türkçe altyazı desteği getirmemişti. Şimdi bir yanda bu küçücük şirket bir yanda koca bir şirket ve küçük şirket bunu yapabiliyorken yüzmilyonlarca dolarlık şirket bu ücreti odeyememis MİŞ !!!!!
    Sizlerin taktirine bırakıyorum.
    |
    |

|
    |
    Arkadaşlar twitter da geliştirici ekibe ilk ulaşanlardanım bu konuda. Oyun maalesef ISO Latin - I setinde karakterleri desteklediği için bunun mümkün olmadığını konuştuk. Yani ş, Ş, ı, İ, Ğ, ğ harfleri yok. Yani ikinci kalite bir çeviri olacağı için çeviriye başlamadım. Ama bu işin başındaki isim Patrick Ewing yeni karakter setlerine destek artınca bildirileceğini söyledi. Şu an beklemedeyim.
    |
    |
    3901 Mesaj
    o zaman alırız
    |
    |
    çok iyi olmayan ingilizcemle birkeçkez sözlüğe bakarak tastamam bitirdim oyunu.Zaten çok fazla diyologda yok.ÇEvirielrde butür oyunlarda yapılıyor zaten.Çevirin abi Witcher ı,fallout u..Yemişim firewatch u
Reklamlar
sohbet
Paykasa
Lastik Fiyatları
haberler
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.