Şimdi Ara

Firefox yedeği alınabiliyor mu???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben bilgisayara format atacağım... Ve firefoxta bir dünya yer imleri, kayıtlı parolalar, eklentiler filan var. Ben bu halde bir yedeğini alıp formattan sonra tekrar yükleme yaptığımda şu andaki haliyle kullanabilir miyim?

• FIREFOX PORTABLE kullanabilirsin... Çok kullanılışlı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Orcunsau

Arkadaşlar ben bilgisayara format atacağım... Ve firefoxta bir dünya yer imleri, kayıtlı parolalar, eklentiler filan var. Ben bu halde bir yedeğini alıp formattan sonra tekrar yükleme yaptığımda şu andaki haliyle kullanabilir miyim?

Windows 2000/XP :
    C:\Documents and Settings\<Windows oturum açma adı>\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles

Windows 9x/Me :
    C:\Windows\Application Data\Mozilla\Profiles\

Profiles altında birden fazla profil klasörü olabilir.İsterseniz komple profiles klasörünü, isterseniz sadece kendi belirlediğiniz profil adını taşıyan klasörü yedekleyeilirsiniz.
    Bu klasör içinde Cache altında oldukça fazla sayıda ve gereksiz dosya olabilir,bu klasörü silebilirsiniz çünkü dolaştığınız sitelerin kaydı tutulur burada.
    Eğer sadece sık kullanılanları (yer imleri) yedeklemek istiyorsanız;
    Yerimleri==>Yerimi Yönet==>Dosya==>Dışa Aktar
    Burada kayıt türü olarak HTML seçebilirsiniz.
    Tekrar yerimlerini geri yüklemek için;
    Yine Yerimi Yöneticisi açıp İçe Aktar seçerek, karşınıza gelen menüde Dosyadan yoluyla yedeklediğiniz dosyaynın yerini gösterebilirsiniz.
    Ayrıca yine bu menüden Internet Explorer'ın yerimlerini Firefox'a transfer edebiliyorsunuz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.