Şimdi Ara

Firefox'u geçen Microsoft Edge en popüler ikinci tarayıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
2.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Araştırma şirketi Netmarketshare, internet tarayıcılarının pazar paylarını gösteren Mart 2020 istatistiklerini yayınladı.

Paylaşılan veriler geçen ay Microsoft Edge'in dünyanın en popüler tarayıcıları listesinde Google Chrome'un ardından ikinci sırayı kaptığını gösteriyor.

Ayrıca Bkz.Huawei nova 7 ailesinin üç yeni üyesi 23 Nisan'da tanıtılabilir

Şirket Microsoft Edge'in popülerlik kazanmaya devam ettiğini ve artık “diğer tarayıcıları yüklemek için kullanılan tarayıcı” olarak kabul edilemeyeceğini belirtiyor.

Firefox üçüncülüğe geriledi

Tarayıcı segmentinde uzun zamandır Chrome açık ara farkla lider konumda. Google’ın web tarayıcısı Mart ayı sonu itibarıyla pazarın %68.50'sini elinde bulunduruyor.

İkinci sırada yer alan Microsoft Edge ise cihazların %7.59'unda kullanılıyor. Daha önce ikinci olan Mozilla Firefox ise %7.19 pazar payıyla üçüncü sıraya geriledi.

Kaynak:

• Chromium ile en akillica isi yaptilar. Bir de su tasarim ekibini duzeltseler.

• inatla firefox kullaniyorum umarim projeyi sonlandirmak zorunda kalmazlar....

• PC'de Edge kullanmadım fakat mobil tarayıcı olarak Edge favorim. PC'de Opera GX'den memnunum.
  • Opera'nın bu denli stabil, hızlı ve sistem dostu olup, barındırdığı dahili reklam engelleyici, vpn , WhatsApp gibi kullanışlı özelliklere nasıl yıllardır yüzde 1lerde kaldığını anlamıyorum

• İnanmış gibi yapayım. :)

• symbiat kullanıcısına yanıt
    Firefox ve Edge'yi duruma göre dönüşümlü olarak kullanıyorum. Chrome'u bilgisayarıma kurmam kurana da saygı duymam.

• Opera gerçekten kıymeti bilinmeyen bir tarayıcı.

• Chromium'a geçtikten sonra isterse birinci olsunlar umurumda değil. Bundan sonra yol Firefox yordam Firefox.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Linux kullanıcısı olarak önceliğim Firefox. Verilerinizi satmayın.

• Google chrome varken gerisi yalan ne yüklersem yükleyim dönüp dolaşıp gene chrome.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alaz1903 kullanıcısına yanıt
    Chrome'u kurmam diyorsunuz ama bir nevi Edge (Chromium) ile kurmuş olmuyor musunuz?
  • Microsoft Edge adamdır

• quote:

Orijinalden alıntı: nty35

Opera'nın bu denli stabil, hızlı ve sistem dostu olup, barındırdığı dahili reklam engelleyici, vpn , WhatsApp gibi kullanışlı özelliklere nasıl yıllardır yüzde 1lerde kaldığını anlamıyorum
    O sizin gorusunuz. :) Testler oyle gostermiyor. Bence Google Chrome ve MS Edge hem daha stabil, hem Cinli bir sirketin yazilimindan daha guvenilir, hem de bloatware icermiyorlar.

Turkiye, en fazla VPN kullanan ulkeler siralamasinda 3. sirada. Digerleri de Internete sansur uygulayan ulkeler. Sonuc olarak dunyanin geri kalaninda cogu insanin VPN'e ihtiyaci olmuyor. Olsa da adamlarin parasi degerli, direkt premium servisleri tercih edebiliyorlar.

Reklam engelleyici olarak Opera'nin sundugundan kat be kat ustun eklentiler var. Artik eklenti yuklemeyi bilen insan sayisi Opera browser'i duymus olan insan sayisindan fazladir.

WhatsApp ve diger ozelliklerine o kadar onem veren insan yok demek ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Firefox-Edge dönüşümlü kullanıyorum ancak Edge ilk tercihim oldu oldukça güzel bir tarayıcı yapmışlar tavsiye ederim.
  • Yıllardır capslere dalga konusu olan internet explorer ile devam etmeyip yeni tabanlı tarayıcıya geçiş yaparak çok iyi iş haptı Microsoft. Ben de yıllardır chrome kullandıktan sonra şimdi Edge’e geçiş yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmialper -- 4 Nisan 2020; 20:6:25 >
  • Eski edge ile karıştıranlar olabilir ama yeni chronium tabanlı edge harika olmuş. geliştirici sürümünde bile problem yaşamadım. chrome gibi sürekli çökme yok ve hissedilir derecede hızlı edge. dahada artacaktır kullanımı

• Brave kullanıyordum hızlı olmasına rağmen pek güven vermeyince tekrar Firefox geçtim. Bence Firefox oldukça iyi, keşke bellek kullanımını biraz azaltabilseler.
  • Opera & Edge den sevgilerle.
  • nty35 kullanıcısına yanıt
    Aynen yıllarca telefonlarda opera mini kullandık
    Sırf bu popülaritesi yeterdi aslında
    PC aldıktan sonra uzun bir süre Firefox kullandım bazı siteler Chrome reklama yapa yapa geçtim baya da memnun kaldım
    Sonra tema değişince de operaya geçtim
    Zaten hepsi chromium tabanlı

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.