Şimdi Ara

Firefox sistem kaynagi tuketimine son (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
3.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Umit

Yanılmıyorsam sadece firefoxu simge durumuna küçültünce işe yarıyor.

dediğin doğru dostum.o bile iyi çünkü, en azından interneti ve tarayıcıyı kapatmadan ufaltarak, bilgisayarında başka işlemler yapabilmene olanak sağlar bu ayarların değiştirilmesi...yan etkisi yok nerdeyse 1 yıldır bu şekilde kullanıyorum103 105 lerden 6-8 gibi rakamlara düşüyor bende bu arada...
  • tşkler
  • bu ayarın opera için olanını bilen var mı?
  • Bende de işe yaramadı pek.
    İlk başlarda internette gezinirken güzel ama 5 dakika sonra kasıyor, sekmeden sekmeye geçiş imkansız hale geliyor donuk donuk çalışmalar başlıyor, devam etmekte ısrar ederseniz minimize yaptığınızda yeniden eski boyutuna getirmeniz ve hatta normal yolla kapatmanız bile imkansız hale geliyor. Neden böyle bir sorun yaşıyorum acaba bilen varmı veya çaresi varmı? basic olarak kullanıyorum herhangi bir eklenti kullanmıyorum o halde bile böyle. Çok sinir bozucu bir durum
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuXedo

Bende de işe yaramadı pek.
    İlk başlarda internette gezinirken güzel ama 5 dakika sonra kasıyor, sekmeden sekmeye geçiş imkansız hale geliyor donuk donuk çalışmalar başlıyor, devam etmekte ısrar ederseniz minimize yaptığınızda yeniden eski boyutuna getirmeniz ve hatta normal yolla kapatmanız bile imkansız hale geliyor. Neden böyle bir sorun yaşıyorum acaba bilen varmı veya çaresi varmı? basic olarak kullanıyorum herhangi bir eklenti kullanmıyorum o halde bile böyle. Çok sinir bozucu bir durum

peki firefox düzenli olarak sürüm güncellemesi yapıyor mu?
    ben yaklaşık bir yıldır bu şekilde kullanıyorum bahsettiğiniz sorunu yaşamadım hiç...
  • quote:

Orjinalden alıntı: penkala

quote:

ben yaklaşık bir yıldır bu şekilde kullanıyorum bahsettiğiniz sorunu yaşamadım hiç...

Güncelleme yapıyor yapmasa bile ben sık sık kontrol ediyorum yeni sürüm çıkmışsa indirip kuruyorum hemen
    kullandığım sürüm şu anki en son olarak bildiğim 2.0.0.9 versiyonu.

• bende de işe yaradı sağolasın.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: penkala

quote:

Güncelleme yapıyor yapmasa bile ben sık sık kontrol ediyorum yeni sürüm çıkmışsa indirip kuruyorum hemen
    kullandığım sürüm şu anki en son olarak bildiğim 2.0.0.9 versiyonu.

yaa arkadaşlar... bu gibi ipuçlarını sanki bir HOKUS POKUS numarasıymış gibi anlatıyorsunuz..
    İnsanlar da araştırmadan aaa mucize olmalı bu diye hemen atlıyor inanılmaz...
    Bu gibi ip uçlarını verirken biraz daha sorumlu olursak olayın özünü önce kendimiz anlamaya çalışıp
    sonra da neyin ne olduğunu anlatarak ip uçlarını versek, eğer anlamadıysak da en azından referans
    bildirerek bu bilgiyi şuradan aldım desek daha doğru olmaz mı?

Arkadaşım "config.trim_on_minmize" özelliği sayesinde firefox küçültüldüğü zaman fizksel hafızadaki
    veriyi disk önbelleğine yazar. Bu yüzden görev yöneticisinde 180-200 MB dan 4-5 MB seviyesine
    indiğini görüyorsunuz. Ama olay bir HOKUS POKUS OLMADIĞI giibi bu veriyi Maximize komutunu
    verdiğiniz anda tekrar diskten okuyarak HAFIZAYA geriye yüklemeye çalışır.. Eğer sizin bilgisayarınız da
    kısmen yavaş bir model ise (Disk I/O sistemi yavaş ise) VE/VEYA çok fazla sayfa açıpta firefoxu hafızada
    yaylım gönlüm yayılmasını başardıysanız o zaman Vay halinize...

BU yüzden 4200rpm (Nispeten eski Dizüstü Bilgisayarlar) 5400 rpm (Yeni nesil dizüstü bilgisayarlarının 90%'ı) diskli YADA SON MODEL SİSTEM OLSA BİLE darboğaza neden olabilecek kadar yavaş herhangi bir parça barındıran I/O sistemli bilgisayarlarda YADA Firefoxda 15-20 sayfayı aynı anda açmayı alışkanlık haline getirmiş kullanıcılara bu ve benzeri KOMUTlar ÖNERİLMEZ.

Ama gelin görün ki herkes kullanır..İşte ozaman yapılış amacı kullanımı hızlandırmak olan KOMUT
    sistemin can çekişmesinden başka bir işe yaramaz... İnşallah faydalı olmuştur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PCGuard -- 22 Kasım 2007; 10:10:26 >

• Gerçekten işe yaradı 100k dan 50 k ya kadar düştü. teşekkürler..
  • bilgi icin tesekkrler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.