Şimdi Ara

Firefox sistem kaynagi tuketimine son

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
90
Cevap
0
Favori
3.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 71
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 gün 15 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • turuncu (10 mesaj) acakir (6 mesaj) penkala (3 mesaj) Raskolnikov (2 mesaj) MaviAteş (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1950 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    arkadaslar bu bolumu pek de takip etmiyorum daha once yazildiysa kusura bakmayın. asagida firefox un en hosumuza gitmeyen devasa bellek kullanımına ufak bir cozum yaziyorum, ben de chip in almanya anasayfasında gordum:http://www.chip.de/artikel/c1_artikel_19406392.html

bu sayede firefox minimize edildiginde belek kullanımı farkedilir seviyede dusuyor. yapılmadıgı zaman ise kullanılmadıgı esnada da ayni bellegi yemeye devam ediyor. bence faydalı bir tip.

önce ctrl+alt+delete ile windows görev yoneticisinden "işlemler"i seciyoruz ve firefox.exe yi buluyoruz

sonra firefox un adres cubuguna "about:config" yazıp enterlıyoruz

en ustteki sekmeye sag tıklayıp "new" diyoruz ve ardından "Boolean" ı seciyoruz

acilan pencerede "config.trim_on_minimize" giriyoruz ve ok diyoruz

ardindan "true" degerini seciyoruz

firefox u kapatıp acıyoruz, olay bitmiştir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu -- 11 Nisan 2006; 18:02:47 >

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Gerçekten farketti çok sağol...
    |
    |
  • Yarbay
    3324 Mesaj
    evet çok güzel bir şekilde çalışıyor faydalı bir ipucu.
    |
    |
  • Er
    9 Mesaj
    Merhaba,

Firefox' un favorites klasörünün bilgisayarda nerede olduğunu bilen varsa lütfen söylesin

Teşekkürler
    |
    |
  • Binbaşı
    1779 Mesaj
    C:\Documents and Settings\kullanıcıadın\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\
    |
    |
  • Yarbay
    8149 Mesaj
    Evet işe yarıyor saol dostum
    |
    |
  • Er
    9 Mesaj
    Peki firefox' un bu default favorites klasörünün yerini değiştirebileceğimiz bir ayarı var mı?
    |
    |
  • Onbaşı
    34 Mesaj
    çok işe yaradı teşekkürler
    |
    |
  • Binbaşı
    1806 Mesaj
    bende pek bişi fark etmedi
    |
    |
  • Binbaşı
    1950 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    minimize edilmiş durumdayken kaynak kullanımı farkedilir derecede düşürüyor.
    ilk hali:

ayarlanmış hali:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu -- 15 Nisan 2006; 2:55:31 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1040 Mesaj
    gerçekten işe yarıyor,elinize sağlık...
    teşekkürler...
    |
    |
  • Er
    9 Mesaj
    acaba bu about:config kısmında firefox' un default boookmarks klasörünü değiştirebilir miyiz? bu bilgiye acilen ihtiyacım var.
    |
    |
  • Er
    9 Mesaj
    acaba bu about:config kısmında firefox' un default boookmarks klasörünü değiştirebilir miyiz? bu bilgiye acilen ihtiyacım var.
    |
    |
  • Er
    9 Mesaj
    |
    |
  • Yarbay
    7057 Mesaj
    Saol turuncu, hakikaten farketti. İlk açtığımda 19k falan yiyyordu sonra minimize edince 2k ya düştü. Sonra tekrar ekranı kapla dedim ve 9k falan yiyor Teşekkürler. Arada sırada buraya da takıl , sadece mp3 player bölümüyle olmaz . Kolay gelsin.
    |
    |
  • Er
    9 Mesaj
    |
    |
  • Binbaşı
    1950 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orjinalden alıntı: BJKKKKK

Saol turuncu, hakikaten farketti. İlk açtığımda 19k falan yiyyordu sonra minimize edince 2k ya düştü. Sonra tekrar ekranı kapla dedim ve 9k falan yiyor Teşekkürler. Arada sırada buraya da takıl , sadece mp3 player bölümüyle olmaz . Kolay gelsin.

fark tab browsing de cok daha fazla oluyor... her acılan yeni sekme de büyüyor doğal olarak...
    arada bakarım da girdim mi çıkamıyorum biliyosun :)
    |
    |
  • Binbaşı
    1249 Mesaj
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi playground -- 12 Nisan 2006; 17:29:54 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1040 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: acakir

yapılır yapılmasına da aynı mesajı neden 4 sefer yolladınız ki?
    about:config yazıp enter'a basın.
    sağ tıklayıp yeni ve string seçin.
    browser. bookmarks. file yazıp ok diyin sonraki pencerede kullanmak istediğiniz klasörü ve bookmarks.html dosyanızı yazın.
    örn:
    D:\\Mozilla\\Firefox\\bookmarks.html <---- çift backslash kullanacaksınız yolu belirtirken...
    |
    |
  • Yarbay
    2799 Mesaj
    Teşekkürler
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,594
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.