Şimdi Ara

Firefox'a RAM tüketimini azaltacak 'Performans' ayarı geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

eklentiler fikir oluşturma anlamıyla güzel ama script dili derlenmiş bir dil değil
    bu açıdan derlenmiş dosyalar kadar hızlı çalışmaz !

firefox ! ciddi beğeni toplayan script eklentileri firefox derlemesine eklemesi yaparsa baya ciddi bir hız ve kaynak tasarrufu sağlayacaktır !

bunu şu an malesef uygulama anlamıyla google/crome yapmakta !

• Operanin arayuzu hantal chromedan tek eksiği bu.

Firefox cok ram yemiyor ama islemciye fazla abaniyor bilgisayari yoruyor ve epey yavas.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chrome tek atar

• firefox chromium altyapısına geçtiğinden beri toparlayamadı. hala arada kullanıyorum ve iddia ediyorum firefox harici hiçbir tarayıcıda eklentiler ve arayüz keyif vermiyor. fakat dediğim gibi chromium altyapısına geçmesi fena darbe vurdu. bırak ne güzel kendi altyapın vardı ve çokta iyi çalışıyordu, düzgün çalışan bir şeyi ne diye kurcalarsın.

• Çıktığından beri firefox kullanıyorum, ana tarayıcım. 1,5 yıldır iş amaçlı chrome ve 6 aydır da vpn i için opera kullanmaktayım.
    firefoxtan caymam mümkün değil, işlevselliğini hiçbirinde bulamıyorum; ama tarayıcı görevini şu an en iyi yaptığını düşündüğüm opera. chrome u ise insanlar niye bu kadar çok kullanıyor hala anlamadım...

• quote:

Orijinalden alıntı: maxmania

firefox chromium altyapısına geçtiğinden beri toparlayamadı. hala arada kullanıyorum ve iddia ediyorum firefox harici hiçbir tarayıcıda eklentiler ve arayüz keyif vermiyor. fakat dediğim gibi chromium altyapısına geçmesi fena darbe vurdu. bırak ne güzel kendi altyapın vardı ve çokta iyi çalışıyordu, düzgün çalışan bir şeyi ne diye kurcalarsın.

firefox chromium altyapısını kullanmıyor, sanırım opera ile karıştırdınız :)
  • Çok sekme açarak kullanıyorsanız ve yeterince RAM iniz varsa en iyisi Vivaldi kullanmak.
  • halikjk H kullanıcısına yanıt
    yok özellikle kurcalamıştım ayarlar menüsü falan hepsi chromiumla aynı oldu. hatta about:license den bakarsanız görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxmania -- 19 Nisan 2017; 23:59:24 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.