Şimdi Ara

Firefox 56, binlerce sekme içerisinde bile çok akıcı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oray

niye binlerce sekme açıyim ki? 20-30 sekme sonrasının pek anlamı yok, asıl olay;

- ilk açılma hızı,
    - sayfaların açılma hızı,
    - Görsellik ve kullanıcı dostluğu,
    - Eklenti çeşitliliği,

vs

Olmazmı kardeşim, hergün haber takibi yapan işi bu olan arkadaşları düşün.. Onlar için önemli bu tür gelişmeler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oray

niye binlerce sekme açıyim ki? 20-30 sekme sonrasının pek anlamı yok, asıl olay;

- ilk açılma hızı,
    - sayfaların açılma hızı,
    - Görsellik ve kullanıcı dostluğu,
    - Eklenti çeşitliliği,

vs

Bende 5 sayfa açtıktan sonra Firefox yavaşlamaya başlıyor, hatta bazen donuyor.

Özellikle benim gibilere yaracaktır.
  • Mozilla seni seviyoruz ama şu firefoxun hantallığı ne be kardeşim. Beni bile bıktırdı. Umarım düzeltmişsinizdir. Bellek bol artık siz hıza odaklanın ve şu tarayıcıyı biraz minimalist tasarlayın be kardeşim
  • Windows XP antika. Uzun süre güncelleme vermişler daha ne istiyorsun.
  • Chrome kullanıyorum. Her zaman 50 tane kadar sekme açıktır. The Great Suspender adlı eklentiyi kullanıyorum. Kullanmadığım tüm sekmeler 1 saat sonra (veya ne kadar istersem) suspend oluyor. Dolayısıyla hem 0 MB yer kaplıyor hem de chrome açılışta jet gibi açılıyor. Ayrıca telefonumla da senkronize. Daha ne olsun. 1600 sekme açıp hepsini kullanamayacağınıza göre, hangi sekme için nereye tıklayacağımızı bilemeyeceğimize göre 1600 sekme kullanılamaz. 100 tane olunca bile hangi sekmenin ne olduğu anlaşılamıyor. Ama 50-60 taneye kadar kullanılabiliyor. Sonrasında hangi sekmenin ne olduğu zaten anlaşılmıyor...

• Adamlar tarayıcıya bile muhalefet yapmaya çalışıyor ne fanlık böyle
  • Opera ve chrome kullanıyorum, onlardan birinden vazgeçsem firefox u denerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ejihov

Windows XP antika. Uzun süre güncelleme vermişler daha ne istiyorsun.

hala bazıları olayı tam kavrayamamış galiba !

firefox kendi içinde geliştirdiği fonksiyonlar var ise
    bu zaten xp üzerinde bile çalışır ama bu fonksiyonlar
    bir işletim sisteminin foksiyonlarıysa o zaman
    FF ie ile arasında hiç bir fark kalmaz !
  • opera iyidir. firefox kullanmadım ama chrome leş. insanlar neden chrome kullanıyor anlamıyorum.

• O zaman kimse Firefox kullanmasa da olur.
    Hey millet! Kimse Firefox kullanmasın çünkü IE ile bir farkı yok.
  • şu program bir tek bende mi düzgün çalışmıyor senelerdir anlamıyorum.
    kullanmayı bilmeyenler zamanında internet explorer a yavaş derdi
    şimdi de chrome ye diyorlar.
    firefox a 2 eklenti koy sonra batışını izle.

• firefox çok yavaş açıldığı için kullanmıyorum. opera son güncellemelerden sonra çok güzel bir hal aldı. vpn ve reklam engelleyicisi de cabası. chrome ise operaya göre gerçekten kullanışsız kalıyor

• Opera elim kolum oldu başka tarayıcı kullanamam.

• Lorenzo__ kullanıcısına yanıt
    firefox un son tasarım anlayışığını hiç görmediğiniz her halinizden belli.

• benim de 1000 sekme görmüşlüğüm var 300 sekmeyle iş yapıyorum ffde.
    şuan 54 sürümü ve güncel diyor.
    session manager da çok yaşadığım sorun ardarda 20-30 sekme açınca şişiyor aralıklı olara yanıt vermeyi durduruyor.
    kapanırken de kaydetmeden kapanıyor salaklara yazdım hala halledemediler.

• Duy bunları Chrome Duy...

• Şuan 54 sürüm var bende 18 adet donanım haber sekmesi açık, 1117 mb ram kullanıyor, bakalım 55 ve 56 geldiğinde nasıl olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus8282 -- 26 Temmuz 2017; 10:6:11 >
  • hayır 56. sürüm varsa niye 55. sürümü yayınlasınlar.. direkt 56'yı yayınlasınlar o zaman..

• Batuist B kullanıcısına yanıt
    belli prosedürler geçmesi gereken belli güvenlik testleri var bu sebeble sürümler o şekilde yayınlanmıyor şuan 55 beta aşamasında 56 ise alpha aşamasında firefox alpha sürümüne nightly adı veriliyor.

• firefox chromium altyapısına geçtiğinden beri toparlayamadı. ondan dolayı istemeyerek opera' ya geçtim. bazen 100 tane sekme açadım, üstüne sonraki sayfaları aynı sekme altında ekranın altına doğru uzatarak açan eklenti vardı autopager diye, o halde bile nadiren çökerdi. chromium' a geçti eski çok güzel eklentilerin desteği kesildi, çökmeler başladı bize de yol gözüktü. o eski sağlam zamanlarına dönse, kendi tarayıcı altyapısını geliştirse (artık chomium üstünde özelleştirme mi yapar, sıfırdan mı yapar bilemem) ve en çok tutan eklentileri yapanları yeni sürüme geliştirme yapmaya ikna etse gene dönerim. eskiden internet denince firefox aklıma geliyordu, iyileştirme yapsınlar hem kullanır hem de tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.