Şimdi Ara

Firefox 54 yayınlandı: Şimdiye kadarki en iyi sürüm! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
1.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En fazla bahsettigim deger deniliyor . Firefox un kendi sitesinde resmi bir aciklama bulamadim .

Eklentiler de yavaslatabilir uyumsuz olanlar zaten kendiliginden silik olur ve kullanilmaz .

@10ff , Firefox tam manada dokunmatik olarak dusunulmemis mevcut hali bir arpa boyu yol katedilmemis ... Firefox bazen tuhaf davraniyor ekrani kaydirmak icin dokunurken bazen kelimeleri seciyor ! Akici da degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Ben degisen birsey goremedim . Surface Pro i7 8 GB RAM li cihazimda Firefox pek akici degil ozellikle dokunmatik uyumu cok kotu . Dokunarak zoom yapma hala akiciligi birakin CTR tusu ve fare nin orta tekerlek tusuna basilincaki zoom yapma gibi kademe kademe yapmakta !

Rakip firmalar hepsi bu konuda cok akici Android telefon ve tabletlerdeki gibi akici ama ne hikmetse firefox becereksiz ...

Mozilla Firefox ile Android deneyimi birleşince ortaya tam bir facia çıkıyor. Rakiplerini de mi örnek almamış bu Mozilla Firefox?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanmıyorum,Chrome candır.

• Pc de 10 yılı aşkındır firefox tek kullandığım tarayıcıdır. Çalışma esnasında işlerimi en hızlı ve en kolay firefox ile yapabiliyorum. Firefox dışın da ise sırasıyla chrome (o da genel de yerleşik çeviri özelliği sayesinde) ve opera. Eskiden bu 3 tarayıcı dışın da birşey lazım olursa yandex browseri tercih ediyordum, ama artık onun yerinin edge aldı, bende yandex browseri kaldırdım.

Mobilde ise opera (mini olmayanı) bence en iyi tarayıcı. Sonra ise Samsung browser.

• Safari ve digerleri

• Operayla kıyaslamaya korkmuşlar herhalde :D Opera candır 3

• Internet explorer candir, digerlerinden hiz olarak farki yok, ayrica eskide kaldigi icin kimse ugrasmiyor, temiz bir surf deneyimi..

• bu arada yeni bi özellik eklendi firefox screenshot adında.https://screenshots.firefox.com/
    aktif etmek için about:config//extensions.screenshots.system-disabled = false yapın merak eden varsa
  • bi kaç programcının çalışma iş süresi mesaisi sonrası en sonunda buraya kadar gelmişler !

sabırla yapay zekanın hiç durmaksızın tüm mantıklı sistem analizlemesi sonrası ortaya çıkaracağı artık güncelleme bile istemeyen fix final yazılımların çıkacağı zamanı sabırsızlıkla bekliyoruz !

özetle firefox bu noktaya gelmesi 10-15 yıl aldı sanırım !
    insan gücü ve insan faktörünün ne kadar verimli çalıştığı ile ilgili bir süreci izledik aslında !

özetle şu an firefox XP de bile bu şekilde çalışmıyor !
    çünkü XP desteğini bile çekti !
    sonuç olarak ne kadar iyi bir program yazılırsa yazılsın !
    işletim sistemi ne kadar iyi ise !

toprak ne kadar verimliyse
    o toprağa ekilen çekirdeklerde o kadar iyi filizlenir
    ve meyve verir.

• masa üzerinde kısa yol olarak safe-mode şeklinde çalıştırma seçeneğini koyuyorum !

özetle eklentiler script dilinde yazıldığı için sistemin bunları yorumlaması en fazla kaynak tüketen durumlardan biri !

• quote:

Orijinalden alıntı: SEO-Uzmanı

bi kaç programcının çalışma iş süresi mesaisi sonrası en sonunda buraya kadar gelmişler !

sabırla yapay zekanın hiç durmaksızın tüm mantıklı sistem analizlemesi sonrası ortaya çıkaracağı artık güncelleme bile istemeyen fix final yazılımların çıkacağı zamanı sabırsızlıkla bekliyoruz !

özetle firefox bu noktaya gelmesi 10-15 yıl aldı sanırım !
    insan gücü ve insan faktörünün ne kadar verimli çalıştığı ile ilgili bir süreci izledik aslında !

özetle şu an firefox XP de bile bu şekilde çalışmıyor !
    çünkü XP desteğini bile çekti !
    sonuç olarak ne kadar iyi bir program yazılırsa yazılsın !
    işletim sistemi ne kadar iyi ise !

toprak ne kadar verimliyse
    o toprağa ekilen çekirdeklerde o kadar iyi filizlenir
    ve meyve verir.

ve beyin koşarak uzaklaşır

• Şimdi indirip denedim, kesnlikle chrome a göre çok yavaş. Tekrar güle güle dedim.

• Neye göre Firefox yavaş diyorsunuz açın bir peacekeeper browser testi yapın bakalım firefox mu yoksa chrome mu daha yüksek sonuç alacak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: apokoc

Neye göre Firefox yavaş diyorsunuz açın bir peacekeeper browser testi yapın bakalım firefox mu yoksa chrome mu daha yüksek sonuç alacak ?

Mobil tarafında çok yavaş. Çöküyor mobilde. Bir de forumun hataları eklenince kötü oluyor. Samsung Internet'e geçince kendime işkence yaptığımı fark ettim 1,5 ay boyunca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 15 Haziran 2017; 12:37:13 >
  • Firefox çöküyor diyenlere bakmayın. Hemen hemen 8 senelik dizüstü bilgisayarıma windows 10 kurduktan sonra firefox kurdum. 10 aya yakındır firefox kullanıyorum. Sadece 2 defa çökmüş onu da çökme raporlarından bakınca gördüm. Gayet kullanışlı ve chrome'da olmayan özellikleri var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buffon42

Firefox çöküyor diyenlere bakmayın. Hemen hemen 8 senelik dizüstü bilgisayarıma windows 10 kurduktan sonra firefox kurdum. 10 aya yakındır firefox kullanıyorum. Sadece 2 defa çökmüş onu da çökme raporlarından bakınca gördüm. Gayet kullanışlı ve chrome'da olmayan özellikleri var.

Ben dizüstünde çöktüğünü söylemedim, mobilde çöktüğünü söyledim. Bilgisayarda Mozilla Firefox kullanıyorum ama mobil tarafında kötü. Mozilla Firefox'u açık kaynak, özgür yazılım olduğu için sevebilirsiniz, gizliliğe önem verdiği için sevebilirsiniz ama tarayıcı mobil tarafında aşırı yavaş. Forumdayken bile çöküyor mobilde.

• Mobil sürümde ben pek sıkıntı yaşamadım. Chrome kadar hızlı değil ama şarjı daha az kullanıyor. Chrome resmen şarjı sömürüyor.
  • 9 yildir firefox kullaniyorum gercekten en iyi surumlerinden oldu bu surum
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt
    çok güzel bir eklenti olmuş , teşekkürler.

• firefox çok hızlı olmuş harika
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.