Şimdi Ara

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷 (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45.544
Cevap
163
Favori
2.745.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
266 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

quote:

Orijinalden alıntı: kozmoslu

hangi tankları kullanıyoruz bilgi var mı?

M60 A3TTS gece görüş gibi modernize edilmiş olanlar sanırım,bazılarının önünde kepçe var

Leopar 2a4 takviyesi gidiyor diye yazıyordu bir yerde...

M60 Sabralar da var ama görüntülerde hiç görmedim..

Altaylar seri üretime geçse artık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

leepardlar doğuda kullanılamıyo yanılmıyosam

Sanırım o şehir efsanesydi.Batıda Yunanların Leoları var onlara karşı konuçlandırmıştık hep...
    Doğuda zaten tank çok aktif kullanılmıyor dağ her taraf,genelde m48 ler var onlarda mevzi ve karakolları korumak için

şehir efsanesi olacağını sanmam,doğuda kullanılsa bugün işidin elinde ki tank savarlar düşünülüp m60lara göre bariz üstünlüğü olan leopardlar kullanılmazmıydı sorusu aklıma geliyo :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclbr -- 24 Ağustos 2016; 12:57:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: acbold

Her sabaha farklı bir olay ile uyanıyoruz resmen.

Burada benim anlamadığım olay. Efkan Ala bayağı bir konuştu net bir şey duymadım ağzından.

Haber kaynakları da doğru düzgün yayın yapmıyorlar. Koalisyon deniliyor. ABD-RUSYA destekli deniyor. Herkes bir şey diyor.

Ama sadece biz harekat düzenliyoruz gibi bir durum var ortada.

Net bir kaynağı olan atabilir mi ?

Caktirma daesi vuruyor ayagina pyd yi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Burada benim anlamadığım olay. Efkan Ala bayağı bir konuştu net bir şey duymadım ağzından.

Haber kaynakları da doğru düzgün yayın yapmıyorlar. Koalisyon deniliyor. ABD-RUSYA destekli deniyor. Herkes bir şey diyor.

Hava operasyonunu bizim de destek verdiğimiz yani katıldığımız koalisyon güçleri yapıyor. Karada ise özel birliklerimiz şehre girdi ve dışarıdan da tanklarımız hem mayın temizliyor hem belirlenen bazı noktaları imha ediyor hem de ilerideki operasyonlar için işaretleme yapılıyor.
    Kara kuvvetleri için ise Türkmenlerin de içinde olduğu Öso ile ittifak yapılmış, muhtemelen tank ve top atışları ve işaretlemelerin ardından bu Türkmen ve Öso kuvvetleri şehre girecek, gerekirse bizden de destek gelebilir.
    Durum şuan için bundan ibaret.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

Batağa düştük.
    Bundan sonra toprak kaybı gelir.
    Sudan gibi oluruz.

Isid mi bizden toprak alacak pkk mı komik olmayın

• quote:

Hocam biz kendimiz yapmiyoruz.Aslında bu operasyon önceden planlanmis ama bubson kilise atilan havanlarla tarih öne çekildi diye tahmin ediyorum.Kendi basimiza yapmamiz zor cunku özgür suriye ordusu ABD'nin de destegini görmek ister.
    ABD acikladi zaten hava destegi veriyoruz diye.

• Mavi bandanası olanlar Türkmen birliği değimliydi?.. pekde mühim bi soru değil ama merak ettim.
  • quote:

quote:

quote:

Sanırım o şehir efsanesydi.Batıda Yunanların Leoları var onlara karşı konuçlandırmıştık hep...
    Doğuda zaten tank çok aktif kullanılmıyor dağ her taraf,genelde m48 ler var onlarda mevzi ve karakolları korumak için

şehir efsanesi olacağını sanmam,doğuda kullanılsa bugün işidin elinde ki tank savarlar düşünülüp m60lara göre bariz üstünlüğü olan leopardlar kullanılmazmıydı sorusu aklıma geliyo :)

Doğudaki o arazide değil o ağır tankları kullanmak, normal zırhlı personel taşıyıcısını zor kullanıyorsun yahu. Adamların taktiği 20 küsür senedir değişmedi, değişmeyecek de arazi nedeniyle. Önce öndeki bir birliğe saldırıyorlar, saldırı altındaki birliğe destek için karadan gelen destek birliğine de sadece tek aracın geçebileceği tek şeritli derin vadiler içinde pusu kuruyorlar. Eğer kara yoluyla gitmek istiyorsan o pusunun içinden geçeceğini bile bile oradan geçiyorsun çünkü alternatifi yok, iki tarafı da sarp dağ olan derin vadiden başka bir yol yok çünkü birçok bölgede.
    Özellikle yazları çoğu zaman havadan da giderken problem yaşıyorsun çünkü sürekli sorun çıkan birkaç bölgede helikopter ile öyle çok yüksek irtifaya çıkamıyorsun zira o yükseklikte oluşan sıcak ve basıncın etkisiyle ne kadar ileri olursa olsun helikopterin motoru boğuluyor.
    Yeni birşey de değil. Ta celali isyanlarından 150 sene önceki ayaklanmalara, 90'lardan bugüne kadar aynı bölgeler ve hemen hemen aynı taktikler kullanılıyor zira coğrafya bu. Hatta kendi blogumda yazmıştım. 17. yüzyılda olması lazım, bir isyan oluyor ve sürekli mücadele ediliyor. En sonunda adamları çok dik, sarp bir tepede kıstırıyorlar ama tırmanıp içerideki mağaralara girmelerine imkan yok. Küçük Ahmed Paşa da önce tepenin yamacında ateş yaktırıyor, iyice ısınınca sirke ile soğutuyor ve bunu defalarca kez yaparak kayalığı yumuşatıp kaza kaza mağaralara gelince tekrar ateş yaktırıyor ama bu sefer ateşi içeri doğru verip adamları bir güzel tütsülüyor ve o şekilde ele geçiriyor.
    Modern zamanda ise o mağaraları başlarına yıkarak yapıyoruz aynı işi ama arazi o kadar fena ki yine kullanılıyor.

• CHP ve HDP Türk Silahlı Kuvvetlerinin yurt dışında operasyon yapmasına izin veren teskere için mecliste RED oyu vermişlerdi ufak bir hatırlatma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Batarang- -- 28 Aralık 2016; 11:44:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bat-Man

Mavi bandanası olanlar Türkmen birliği değimliydi?.. pekde mühim bi soru değil ama merak ettim.

Kirmizi Öso, mavi Turkmenler.

• linkte ösö yazıyor ama videodakiler Türkmen oyüzüden sordum
  • Biz bu Celabrus'u Öso için mi vuruyoruz şimdi? Onu anlamadım, bilen varsa açıklasın.
  • Cerablus'tan ilk kareler: Türk askerini Türkmenler karşıladı!

Türk ordusunun tanklarla Suriye sınırını geçmesinin ardından sıcak bölgeden ilk kareler geldi.

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷

http://m.haberturk.com/gundem/haber/1286919-firat-kalkani-operasyonunda-cerablustan-ilk-kareler/9

• quote:

Orijinalden alıntı: *ORION*

Biz bu Celabrus'u Öso için mi vuruyoruz şimdi? Onu anlamadım, bilen varsa açıklasın.

Öso ve Turkmenler en iyi yontem. Cerablusu bosaltip tabii bizim yonlendirmemiz ile oraya yerlestirmek. Ondan sonra pyd geri cekilmezse doguya itmek icin onlara mudahale edecegiz.

• isid direnmis fakat tuzla buz olmuslar. isid in ypg ye bu kadar direnmedigi soyleniyor.

pkk ilede catisma yasandigi ve pkk lilarin teslim olmak istedikleri soyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havya Makinesi -- 24 Ağustos 2016; 13:22:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

quote:

quote:

Doğudaki o arazide değil o ağır tankları kullanmak, normal zırhlı personel taşıyıcısını zor kullanıyorsun yahu. Adamların taktiği 20 küsür senedir değişmedi, değişmeyecek de arazi nedeniyle. Önce öndeki bir birliğe saldırıyorlar, saldırı altındaki birliğe destek için karadan gelen destek birliğine de sadece tek aracın geçebileceği tek şeritli derin vadiler içinde pusu kuruyorlar. Eğer kara yoluyla gitmek istiyorsan o pusunun içinden geçeceğini bile bile oradan geçiyorsun çünkü alternatifi yok, iki tarafı da sarp dağ olan derin vadiden başka bir yol yok çünkü birçok bölgede.
    Özellikle yazları çoğu zaman havadan da giderken problem yaşıyorsun çünkü sürekli sorun çıkan birkaç bölgede helikopter ile öyle çok yüksek irtifaya çıkamıyorsun zira o yükseklikte oluşan sıcak ve basıncın etkisiyle ne kadar ileri olursa olsun helikopterin motoru boğuluyor.
    Yeni birşey de değil. Ta celali isyanlarından 150 sene önceki ayaklanmalara, 90'lardan bugüne kadar aynı bölgeler ve hemen hemen aynı taktikler kullanılıyor zira coğrafya bu. Hatta kendi blogumda yazmıştım. 17. yüzyılda olması lazım, bir isyan oluyor ve sürekli mücadele ediliyor. En sonunda adamları çok dik, sarp bir tepede kıstırıyorlar ama tırmanıp içerideki mağaralara girmelerine imkan yok. Küçük Ahmed Paşa da önce tepenin yamacında ateş yaktırıyor, iyice ısınınca sirke ile soğutuyor ve bunu defalarca kez yaparak kayalığı yumuşatıp kaza kaza mağaralara gelince tekrar ateş yaktırıyor ama bu sefer ateşi içeri doğru verip adamları bir güzel tütsülüyor ve o şekilde ele geçiriyor.
    Modern zamanda ise o mağaraları başlarına yıkarak yapıyoruz aynı işi ama arazi o kadar fena ki yine kullanılıyor.

bilgi için teşekkürler:)

doğuda zaten coğrafi şartlardan dolayı kullanılmıyo dediğin gibi,benim doğudan kastım g.d.anadolu bölgesiydi.sonuçta doğu anadoluya göre bariz düz ve tankların kullanım alanına uygun :)

• pyd Cerablusta sadece Kürt mahalleleri vuruluyor diye ağlamaya başlamış sağa sola.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bat-Man

linkte ösö yazıyor ama videodakiler Türkmen oyüzüden sordum

Türkmenler öso içerisinde tugay

• quote:

Orijinalden alıntı: marselinyo

Pyd ve PKK'ya da saldırıyor muyuz bunu bilen var mı?

pyd yi sınırımızda istemiyoruz, saldırıyoruz
  • SON DAKIKA

ÖSO KEKLICE'yi Daesten aldi.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.