Şimdi Ara

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷 (903. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
45.543
Cevap
163
Favori
2.745.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
266 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 901902903904905
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ebu Ali Barada adlı bir Ceysul Suvar komutanının birliğini terkedip sınırda Tsk'ya teslim olduğu bildiriliyor. Azez'deymiş şu an

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye: afrine giriyorum abd bana karışamazsın.

Abd: biz karışmıyoruz.

Tr: bana bak abd, afrine gireceğim beni durduramazsın..

Abd: gir ulan, karışmayacağım dedim ya.

Tr: benden günah gitti. Beni durduramazsın. Afrine yarın giriyorum artık.

Abd: ??!?

Rusya: bir dakika.

Tr: eyy abd, sen bizi durdurabileceğini mi sandın?

??!?!? Son günlerde olup biten resmen bu. Abd gir ulan gir banane diyor. Biz eyy abd diyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

Afrin'de sivil halk Halep kuzeyine doğru göçe başlamış.

Sanmıyorum. Teröristlerin en büyük kozu sivil yerleşkelerde barınarak dünyaya yalan satmak olacak. Kimsenin gitmesine izin vereceklerini sanmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Operasyon yüzde yüz geliyor bu sefer,

Kaynak
  • Fıratın Kılıcı coming...

Sanırım ilk önce öso girecek hava destekli operasyon olacak gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurss222 -- 16 Ocak 2018; 23:17:5 >
  • Afrin ile ilgili ABD'nin karışmıyoruz, PYD'yi Afrin'de desteklemiyoruz demesi tamamen bölgede Rusya ile aramızın bozulacağını bildiklerinden. Zira Afrin'de Ruslar mevcut. Operasyon yaptığımızda ABD topu Ruslara attığından Rusya ile karşı karşıya geleceğiz.

Herkes büyük bir tsunaminin geldiğini bilsin ve ona göre pozisyon alsın!
  • hdpyi anlarım telaş içindelerde ulan bu cehape bu ülkenin partisi değil mi yoksa pkklı tuncelilerin elindemi
  • Açın bakın. Kaç sayfa önce binlerce defa, ek olarak bir sürü konu açarakta söyledim.

Önce Suriye Vurulacak , Suriye Türkiye'ye kaçacak, Türkiye’yi Vuracaklar.

Afrin'in Rus bölge kontrolünde olduğunu unutmuştum. İdlib bi dert, Afrin ayrı. Suriye dert. Ortadoğu komple dert.

Cesaret nişanını teslim etmeyen, Vana-İdam-Ab Refarandumu-Sınır kapıları-Yaptırım-Vize meselelerini bi anda unutanlara güvenerek iş yapılmaz. İki bal çalınır ağıza, herşey unutulur.

Aynı anda kıbrısın karışacağını düşünüyorum. Bunuda çok önce konu açarak belirttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 16 Ocak 2018; 23:27:18 >
  • aerosoldreams kullanıcısına yanıt
    Rusya'nın Türkiye yerine mağara farelerini seçmesi mantıklı gelmiyor. Afrin'e girersek Rusların desteğiyle giriyoruzdur Fırat Kalkanı Harekâtında olduğu gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖZELKUVVET

hdpyi anlarım telaş içindelerde ulan bu cehape bu ülkenin partisi değil mi yoksa pkklı tuncelilerin elindemi

kk ne kadar ermeni kırması varsa doldurdu partiye akp de arap kırması dolu
  • hürkuş-c'lerden şöyle 15-20 tane olsaydı çok işimize yarardı bu operasyonda.

2023'e kadar;

250 altay

250 siha (bayraktar, anka, hale sınıfı iha ve kamikaze ihalar dahil)

70-80 atak + atak2

40-45 hürkuş c

100 f35a 18 f35b

belli bir aşamaya gelmiş tfx projesi

o güne kadar planlanan tüm milgem gemileri + reis sınıfı denizaltılar + tcg anadolu ve yapımına başlanmış tf2000

rusyadan alınan s400 sistemi + tübitak'ın entegre radar ağı

avrupa devletleri ile yürüttüğümüz füze sistemlerinin üretimi

som, gezgin, atmaca, yıldıray gibi her çeşit füzenin etkin kullanımı

1000+ km menzile ulaşmış bora

ve daha aklıma gelmeyen onlarca proje ile girersek, evelallah kimseye eyvallahımız kalmayacaktır. yukarıda saydığım tüm sistemler sınıflarının en modern üyelerinden. üstelik yerli motor geliştirilmesiyle birlikte (güdümlü füzeler, ihalar, atak ve altay tankı için) her birinde dışa bağımlılık sıfıra inecek.

vatanımız için çok çalışmalıyız. her şey bizim ellerimizde. inşallah eğitimi de, adaleti de, başka bir takım bozuk olan her şeyi de düzelteceğiz. çalışarak. Allah yıldırmasın.

• aerosoldreams kullanıcısına yanıt
    Belkide abd ve rusya aylar-yıllar önce arkaplanda anlaştılar.Ortak hedef Türkiyeyi işgal etmek için Rusyayla Türkiyeyi yakın gibi gösterip Abd ve natodan koparıp Rusyanın kucağına atmak, sonrada suriye bataklığına çekip Türkiyenin Rusya tarafından işgali için legal bir zemin hazırlamak.

Uluslararası arenaya baktığımızda Türkiye Cumhuriyeti terör destekçisi bir devlet konumuna düştü ve yurtdışındaki davalar,teröristlere giden tırlar ve hala süren destek dolayısıyla ülkemizi Rusya ve Suriyenin doğal düşmanı yapıyor.Bu söylemler hiçte hayal değil dimi ? Göreceğiz.
  • ABD girerseniz girin demeye getiriyor. Ruslar ne diyecek bakalım. Hatay ile Fırat arasını pkk unsurlarından temizlemek için iyi bir fırsat. Umarım putin arıza çıkarmaz. Hem afrinde hem de menbiçte Rus varlığı arıza çıkaracakları izlenimi verse de ne olacağı belli olmaz. Uçaklarımız afrini bombalamaya başlarsa iş biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: egemena

ABD girerseniz girin demeye getiriyor. Ruslar ne diyecek bakalım. Hatay ile Fırat arasını pkk unsurlarından temizlemek için iyi bir fırsat. Umarım putin arıza çıkarmaz. Hem afrinde hem de menbiçte Rus varlığı arıza çıkaracakları izlenimi verse de ne olacağı belli olmaz. Uçaklarımız afrini bombalamaya başlarsa iş biter.

Hatay ve fırat arasındaki pkk/pyd/ypg unsurlarını aslında o bölgede yokken kimler ne zaman soktu şimdi savaş çığlıkları atıyor herkes?

2013 heval açılım saçılım zananı kuzey ıraktan tamı tamına 10.000 peşmerge(pkk-pyd-ypg) davul zurna ile başbakan davudoğlu zamanında alınlarından öpülerek hatta lahmacunları ısmarlanarak gaziantep sınırından geçirildi başarılar dilendi ve kuzey surlyeye geçirildi.

Yakın geçmişini unutanlar tarihe gömülmeye mahkumdur.

Cehaletler de.

Bu millet ne zaman adam olur?

• Buraya yine stratejistler ve derin devlet adamları dolmuş anlaşılan. Bir ben bilmiyorum sanirim bu koyu bilgilere ulaşılacak şifreyi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

quote:

Orijinalden alıntı: egemena

ABD girerseniz girin demeye getiriyor. Ruslar ne diyecek bakalım. Hatay ile Fırat arasını pkk unsurlarından temizlemek için iyi bir fırsat. Umarım putin arıza çıkarmaz. Hem afrinde hem de menbiçte Rus varlığı arıza çıkaracakları izlenimi verse de ne olacağı belli olmaz. Uçaklarımız afrini bombalamaya başlarsa iş biter.

Hatay ve fırat arasındaki pkk/pyd/ypg unsurlarını aslında o bölgede yokken kimler ne zaman soktu şimdi savaş çığlıkları atıyor herkes?

2013 heval açılım saçılım zananı kuzey ıraktan tamı tamına 10.000 peşmerge(pkk-pyd-ypg) davul zurna ile başbakan davudoğlu zamanında alınlarından öpülerek hatta lahmacunları ısmarlanarak gaziantep sınırından geçirildi başarılar dilendi ve kuzey surlyeye geçirildi.

Yakın geçmişini unutanlar tarihe gömülmeye mahkumdur.

Cehaletler de.

Bu millet ne zaman adam olur?

İtirazım yok. Fahiş hatalar yapıldı. ışid bu eşek sevici pkklıları yok edecekken lahmacun ısmarladık araçlarının depolarını doldurduk. Bir ülkenin dış politikası bu kadar kötü yönetilemez. Ama mevcut durumda maalesef maşa kalmadığı için ateşi mecburen elle tutacağız. Yoksa bu ateş büyür. Işid denen maşayı kullanamadığımız için eşek sevicileri ellerimizle yok etmeliyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Açın bakın. Kaç sayfa önce binlerce defa, ek olarak bir sürü konu açarakta söyledim.

Önce Suriye Vurulacak , Suriye Türkiye'ye kaçacak, Türkiye’yi Vuracaklar.

Afrin'in Rus bölge kontrolünde olduğunu unutmuştum. İdlib bi dert, Afrin ayrı. Suriye dert. Ortadoğu komple dert.

Cesaret nişanını teslim etmeyen, Vana-İdam-Ab Refarandumu-Sınır kapıları-Yaptırım-Vize meselelerini bi anda unutanlara güvenerek iş yapılmaz. İki bal çalınır ağıza, herşey unutulur.

Aynı anda kıbrısın karışacağını düşünüyorum. Bunuda çok önce konu açarak belirttim.

Yok yok hiç anlamazlar ancak bildikleri buraya gerçekleri doğruları yazan arkadaşlara hain demek pekekeci demek fetöcü demek vs..
    Birde ancak gaz almayı severler bunlara güzel gazlı laflar yaz yeter, ozaman senden iyisi yok, hele baştakiler oooff onlar kandırılmış masum milliyetçiler onlar can can onlar hiç hata yapmaz.

Ben askerimize güveniyorum, siyasilerde hiç akıl , plan proje, stratejik derinlik yok, bakın bugünkü haberlerde daha öncekilerde herşeyi açık açık söylemişler, şunu yapacaz şöyle yacaz, ihalarımız hedefleri tespit ediyor havadan laradan füzelerle uçaklarla vs... ooohh ne güzel eşşşeklere tüm planlarımızı anlatın, akıllı masum milliyetçiler sizi...

• https://twitter.com/GerasimoValery/status/953267218229448704

belirtmemde fayda var sanırım, bu paylaştıklarım onları onayladığım anlamına gelmiyor. yalnızca konuyla ilgili çamur medyamıza kalmayalım diye (doğru ya da yalan) farklı görüşlerden, farklı kaynaklardan bilgiler koyuyorum.

mesela bu bilgiselde yazan 31 tank kaybı da yalan. ancak işıd'in eğirdir ve kayseri dağ komando tugayları karşısında tutunamadığı ve yalnız bir gece (hastane tepesi gecesi) dışında çok ağır kayıp verdiremediği bir gerçek.

edit: yazının ilerleyen kısımlarında ağır saçmalamış. kesinlikle katılmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomthejeer -- 17 Ocak 2018; 11:0:7 >

• Hewaller feryat fiğan telsizlerden anons geçiyor

Dün Akşamki Tpçu Atışlarında Gebertilen Hewal sayısı 30 geçmiş durumda
  • 1 yıldır iki Ey Amerika sen kimsin diyorlar abd afrin bölgesinde ki unsurlara desteğimiz yoktur diyor iki havan topu atışu oluyor iki tane sınıra sevkiyat haberi çıkıyor operasyon falan olmuyor biz bu senoryoyu daha önce gördük boşa umutlanmıyorum ben

• 
Sayfa: önceki 901902903904905
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.