Şimdi Ara

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷 (615. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45.544
Cevap
163
Favori
2.745.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
266 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 613614615616617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • senın gıbı zaman todays okumuyrm:)fetullhın ccklarının etkısınden kurtul artık:)
  • bunlar devletlerıne degıl ısıde guvenıyrlar sankı:)
  • Tsk büyük ölçüde kontrol sağlandı arama-taramaya geçildi diyor,öso ile ilgili haberler yapan hesaplar tam tersine geri çekilme var diyor. Ben bu işten hiçbirşey anlamadım.
  • Rusya, Org. Hulusi Akar ve ABD G.Kurmay başkanının toplantısının bitmesinin hemen ardından Rakka bölgesine Esad rejimi destekli hava harekatı düzenledi.

Edit: Aynı anda da Rusya tarafından El-bab'a füze saldırısı düzenledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F70B31AD -- 17 Şubat 2017; 18:24:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öso 51. Tugay'dan yeni video geldi El-bab Kuzey girişindelermiş.

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runx89 -- 17 Şubat 2017; 18:42:34 >
  • Sonraki hedefin Menbiç olduğu açıklandı.

• - RAKKA HAREKATININ TÜRK ORDUSU VE ÖSO AÇISINDAN KRİTİK ÖNEMİ -

(Kendi tespitlerimdir, hiç birisinin doğruluğu kesin değil.)

1-) Türkiye'nin Rakka operasyonuna destek vermesiyle birlikte IŞİD daha da zorda kalacak ve El Bab sınırındaki askerlerini gevşetecek. Böylece gece saldırıları yeme ihtimalimiz azalacak.

2-) İkisi de muhtemelen kukla olsa bile insan ölümü ABD'nin umurunda olmadığından dolayı YPG/PYD binlerce militan kaybedecek. Bu durum Menbiç'in savunma hattını gevşetecek.

3-) Rakka operasyonuna katılıyor olmamız aynı zamanda IŞİD ile de mücadele ediyor olduğumuzdan Dünya basınında Menbiç operasyonu ağır bir tepki alamayacak.

4-) İki operasyondan da yararlanan Esad, IŞİD'in üzerine yaptığı ilerlemelerde daha rahat kafayla ilerleyebilecek.

5-) (Bunun Rakka op. ile alakası yok) IŞİD, Kürt örgütlerine kıyasla çok daha profesyonel bir örgüt. Evet PKK 36 yıldır var diyebilirsiniz fakat IŞİD'in Svbied saldırıları, intihar saldırıları, ülkelere yaptığı sızmalar, bu kadar saldırıya rağmen hala topraklarının çoğunluğunu tutuyor olması ve en önemlisi öldüğünde direkt olarak cennete gideceğine inandırılmış militanları ölümden korkmayarak savaştığı için çok daha karşı konulması zor bir örgüt yapıyor.

TSK'nın El Bab'taki ilerleyişine laf atanlar olmuş. Ben gayet normal buluyorum. Hendek operasyonlarını hatırlayınız. Masum insanın canına önem veren bir ordu için rehin alınmış halk büyük tehlike arz eder. Üstüne üstelik El Bab bir şehir ve yıllardır IŞİD'in kalesi. Biz operasyonu başlattığımızda deli gibi tuzaklar, ikmal yolları, sniperlar, canlı bomba, bomba düzenekleri vs. kuruldu bölgeye.
    Nihayetinde Suriye iç savaşı 5 yıldır süren bir savaş ve biz daha 6. ayımızdayız. Açık söylemek gerekirse ' FIRATIN DOĞUSU PKK İÇİN HİÇ BİR ANLAM İFADE ETMİYOR ÇÜNKÜ BÜYÜK BİR KISMI VERİMSİZ TOPRAKLAR, KIRSAL VE AMAÇLARI OLAN KUZEY SURİYE İÇİN FIRAT'IN BATISINA GEÇMELERİ GEREKİYOR '

Söylediklerimde ters bir yer bulan varsa belirtebilir
  • Bugün Deaş köpeklerinin El-Bab'ın Kuzeyinde yaptığı canlı bomba saldırısında Özgür Suriye Ordusu 4 şehit 6 yaralı verdi. Kaynak : Müntasır Billah Tugayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runx89 -- 17 Şubat 2017; 22:3:33 >
  • Rakka ya ne anlamda katiliyoruz anlamadim. O tamamen PKK/YPG ve ABD nin ortak operasyonu.

Ayrica sanirim kimse yazmadi birkac gun once Cumhurbaskani basdanismani Suriye de Kürt devletine dokunulmayacagini belirtti nitekim oyle olacak barzani gibi niye olmasi deniliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeodempp -- 17 Şubat 2017; 22:3:47 >
  • Koskoca genelkurmay başkanı neden yalan söylüyor anlamak güç.Hastane tepesi ve silolar hariç ilerleme yokken, kabaşin ve bzaa hala işiddeyken operasyon bitti temizlik sürüyor diyor. İçeri girilemiyen yerlerde temizlik nasıl sürüyor ilginç.Sanırım baştaki güruh elbab bitti yarın namaz kılıyoruz gibi söylemlerde bulunmasa genelkurmay başkanı bu tip açıklamalar yapmak zorunda kalmayacaktı.

Vatan haini diyecekler gelir şimdi siz hayal dünyanızda yaşamaya devam bu arada a haberde dolar 2.30 muş.

• QuicklyMove Q kullanıcısına yanıt
    son paragrafınıza tamamen katılıyrm.diğerleri cok derın analızler:)
  • İl teber İ kullanıcısına yanıt
    bndıkerı zırhlı arac bızımmı,öso dakiler sankı rast gele ates edıyorlar,baskı atışımı yok sa ne!
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuicklyMove

- RAKKA HAREKATININ TÜRK ORDUSU VE ÖSO AÇISINDAN KRİTİK ÖNEMİ -

(Kendi tespitlerimdir, hiç birisinin doğruluğu kesin değil.)

1-) Türkiye'nin Rakka operasyonuna destek vermesiyle birlikte IŞİD daha da zorda kalacak ve El Bab sınırındaki askerlerini gevşetecek. Böylece gece saldırıları yeme ihtimalimiz azalacak.

2-) İkisi de muhtemelen kukla olsa bile insan ölümü ABD'nin umurunda olmadığından dolayı YPG/PYD binlerce militan kaybedecek. Bu durum Menbiç'in savunma hattını gevşetecek.

3-) Rakka operasyonuna katılıyor olmamız aynı zamanda IŞİD ile de mücadele ediyor olduğumuzdan Dünya basınında Menbiç operasyonu ağır bir tepki alamayacak.

4-) İki operasyondan da yararlanan Esad, IŞİD'in üzerine yaptığı ilerlemelerde daha rahat kafayla ilerleyebilecek.

5-) (Bunun Rakka op. ile alakası yok) IŞİD, Kürt örgütlerine kıyasla çok daha profesyonel bir örgüt. Evet PKK 36 yıldır var diyebilirsiniz fakat IŞİD'in Svbied saldırıları, intihar saldırıları, ülkelere yaptığı sızmalar, bu kadar saldırıya rağmen hala topraklarının çoğunluğunu tutuyor olması ve en önemlisi öldüğünde direkt olarak cennete gideceğine inandırılmış militanları ölümden korkmayarak savaştığı için çok daha karşı konulması zor bir örgüt yapıyor.

TSK'nın El Bab'taki ilerleyişine laf atanlar olmuş. Ben gayet normal buluyorum. Hendek operasyonlarını hatırlayınız. Masum insanın canına önem veren bir ordu için rehin alınmış halk büyük tehlike arz eder. Üstüne üstelik El Bab bir şehir ve yıllardır IŞİD'in kalesi. Biz operasyonu başlattığımızda deli gibi tuzaklar, ikmal yolları, sniperlar, canlı bomba, bomba düzenekleri vs. kuruldu bölgeye.
    Nihayetinde Suriye iç savaşı 5 yıldır süren bir savaş ve biz daha 6. ayımızdayız. Açık söylemek gerekirse ' FIRATIN DOĞUSU PKK İÇİN HİÇ BİR ANLAM İFADE ETMİYOR ÇÜNKÜ BÜYÜK BİR KISMI VERİMSİZ TOPRAKLAR, KIRSAL VE AMAÇLARI OLAN KUZEY SURİYE İÇİN FIRAT'IN BATISINA GEÇMELERİ GEREKİYOR '

Söylediklerimde ters bir yer bulan varsa belirtebilir

dostum;

Rakkaya nereden operasyon düzenleyeceğiz söyler misin?

Elbabdan aşağı zaten inilmeyecek rejim de geldi.

Tek yol önce sınırdaki ypgyi temizleyerek rakkaya gitmek o da imkansız.Kısacası rakka operasyonu hem teknik hem mantıksal açıdan imkansız ve bir o kadar saçma. Altı boş laflar ediyorlar..Tıpkı musul gibi ne diyorlardı telafer kırmızı çizgimiz haşdi şabi girerse müdahale ederiz falan filan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RavenoLL -- 17 Şubat 2017; 22:46:22 >
  • Cobra hibe mi yoksa bizimkiler mi kullanıyor bilmiyorum ama acv-300 lerden öso ya bayağı vverildi.

Usta asker konusunda sıkıntı var gibi ama bu işler zamanla oturur gibi..
  • Allah vatanı ıcın carpısanlara yardım etsın
  • Rakka'ya sadece havadan destek verebiliriz,onun dışında karadan bir seçenek var,o da Suriye rejimi ile anlaşıp,beraber girmek olur ki böyle bir şeyin olacağını da pek zannetmiyorum.Bir diğer konu, biz sınırlarımızı güvene aldık işid bakımından,artık bizim savaşımız değil,neden böyle bir plan,böyle bir istek var anlam veremiyorum.Yavaş yavaş,burnuma pis kokular gelmeye başladı,sanki pyd'nin federasyon kuracağı toprakları,bizim askerimize temizlettiriyorlar gibi geliyor bana bilemiyorum açıkçası.Sırada ki yer Menbiç miş,bu hayatımda duyduğum en saçma argüman.Yav senin ordun sadece Al Bab'a operasyon yapacak kadar küçük ve yetersiz değil ki,aynı zamanda neden Menbiç'e saldırmıyoruz ?Kendime soruyorum bu adam Menbiç'e gireceğiz diyor,ee belli ki diplomasi yolunda sıkıntı yok,e neden yanı başındaki yeri eş zamanlı bitirmiyorsun ?Adamlar hazırlık yapıyor orada böyle kepazelik olmaz,sırf milliyetçilerin gazını ve oyunu alma politikası,Bahçeli iyi tava geldi gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeeb12 -- 17 Şubat 2017; 22:56:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeodempp

Rakka ya ne anlamda katiliyoruz anlamadim. O tamamen PKK/YPG ve ABD nin ortak operasyonu.

Ayrica sanirim kimse yazmadi birkac gun once Cumhurbaskani basdanismani Suriye de Kürt devletine dokunulmayacagini belirtti nitekim oyle olacak barzani gibi niye olmasi deniliyor

kaynak verebilir misin?
  • aeeb12 kullanıcısına yanıt
    menbice zaten koy koy bosaltılması soylenıp atıslar yapılıyor.elbabda basarılı olunursa ki bu (soner polat dıye emeklı bır komutanın ve dıger emeklı komutanların yorumu) menbıcde tsk nın ısı daha da kolaylasır,rakka banada mantıksız gelıyor orya gıtmek bıle kolay olmucaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat1981pls

bndıkerı zırhlı arac bızımmı,öso dakiler sankı rast gele ates edıyorlar,baskı atışımı yok sa ne!

Video çekilirken veya uzak çatışmada şov yapıyorlar, yakın mesafeden daeş itleriyle çatışmalarını izledim geçende daha taktiksel çatışıyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 613614615616617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.