Şimdi Ara

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷 (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.544
Cevap
163
Favori
2.745.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
266 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız beyler isidlilerin çoğu şuan bizim ülkenin için de önce onları temizleseydik

• Damarım tuttu gençler ben kreuzberg de biraz dolaşıyım birkaç pkk sempatizanı bulup dòveyimde biraz rahatlayim.

Sonra yine uğrarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: asosyal02

Allah yardımcıları olsun
    Beyler cerablusu isidin elinden almak ışidi daha da kudurtmaz mi yani bize daha da fazla saldirmak istemezler mi?

Kudurmasalar ne olacak yine 50 100 kişi öldürmüyorlar mı canlı bombalarla. Ancak bu şekilde zayıflarlar.

• pyd'yi harcayacaktır abd, zira rusya lazkiye kampına çok yakın abd güdümlü bir kukla kürt devleti istemeyecek, o yüzden hatay kısmındaki suriye topraklarını, afşin'i vs pyd'ye bırakmazlar. bunun üstüne abd de incirlik üstünü kaybetmeyi göze alamayacağı için pyd'ye verdiği desteği çekmek zorunda kalacak.

eğer bu operasyon yapılmamış olsa, rusya ile ilişkiler düzeltilmemiş olsa, pyd büyük ihtimalle halep'e kadar dayanacaktı, çünkü rusya ile kavgalı olduğumuzdan suriye'ye burnumuzu sokamıyorduk ve güney sınırlarımız neredeyse hatay'a kadar pyd/pkk ile kuşatılmış olacaktı. Çok mantıklı ve hatta geç kalmış bir kararla cerablusa girdik, kırmızı çizgimiz fırat'tı umarım idcle olur da şu pkk köpekleri temizlenir sınırdan. Eğer yapılamazsa daha çok şehit veririrz daha çok bomba patlar bu ülkede, umarım şehidimiz olmaz bu operasyonda.

Allah yardımcıları olsun, ne işid köpeği ne pkk köpeği bırakmasınlar orada. Bu şu anda geleceğimizin meselesidir, bu operasyon abd kaynaklı engellenir, pyd'ye yol açılırsa bundan sonra bizim doğu sınırlarını ancak hendekler, yüksek duvarlar yaparak koruyabiliriz ki bu çok büyük maddi küğlfet gerektirir.
  • Yaw belki paranoya ama yine biseyler garip gidiyor.Abd hukumete uzun zamandir gozdagi veriyor isi darbeye kadar goturdu soz dinlemedigimiz icin.3-4 gun once abd askerlerini geri cekti.Bugun de operasyon basladi.Abdnin pydye destek verdigini biliyoruz.Operasyondan gunler once haberi olup pydye gidin buralardan da demis olabilir.Biz girdik pydli avlayacaz diyemiyorum bu yuzden cok onceden haberleri olmus ya saklanmis ya tedbir almis olabilirler.Onu gectim adamlar hem ypgyi silandirip oralara sokuyor,sonra askerini cekip bize destek vererek ayni sahislara karsi operasyona cikmamiza izin mi veriyor.At izi it izine iyice karisti he hakkimizda hayirlisi bakalim.Acaba erdogana da gizli kanallar araciligiyla suriyeye girerseniz soz dinlerseniz sizle ugrasmayi birakiriz dediler de bizimkilerde kabul mu etti acaba.Aklimdan herturlu ihtimal geciyor
  • Rusya izin vermiş girmemize demekki. Kürtlere dokunmadan işid e saldırmak eminim ilk kurallarıdır.

• Kraven kullanıcısına yanıt
    Adam ne konuşsa suçlu zaten sizin gözünüzde, sanırım derdi de senin gibilere yaranmak değil. Hep şikayet hep şikayet. Ne var yani başka şeylerden konuşmasında her şeye bir kılıf uydurmayın.

• berlin007 kullanıcısına yanıt
    Hocam direk ypg'ye saldıramazsın şu anda çünkü arkasında abd var, hatta bizzatihi abd askeri lojistik destek için orada bulunuyor. oraya saldırmak demek bizzatihi abd'ye saldırmak demektir. her ne kadar güçlü ülke olsak da abd'ye saldırmayı hem de topla tüfekle saldırmaya maçamız yemez.

Şu anda yapılacak şey, rusya ve abd ile ikili oynayıp abd'yi türkiye'nin yanına çekmek ve pyd'den desteğini çekmesini sağlamaktır. sonrasında o koridor dediğin yer zaten bir tarafı türkiye bir tarafı da esad tarafından sıkıştırılmış bir parça olur ki orayı tutmalarının imkanı yok. Barzani de geliyor bugün türkiye'ye bu da gösteriyor ki şu anda pyd ve pkk ilk harcanacak hedef ama zamanı var, hemen olmaz.
  • Allah askerimizin yardımcısı olsun. Dualarımız Türk Silahlı Kuvvetlerine.
  • sınırın 3km si temizlenmiş

keklice ele geçirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havya Makinesi -- 24 Ağustos 2016; 12:07:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷
    Celabrus'a girecekler.

Ne var bunda anlamadım. Zaten muhaliflerle birlikte oldugumuzu söylediler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abd yancısı pyd ile Rusya yancısı esada dokunamıyoruz. El nusra da bizme müttefik. Geriye ortak düşman isid kalıyor ama niyeyse ortak düşmana tek dalıyoruz. Acaba yardım eden var mı?

• Rusya ile ters düşmeyiz umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdamsınDrogba

Rusya ile ters düşmeyiz umarım.

turkiye israil ve rusya ile arasini duzeltti bu 2 ulke cok stratejik oneme sahipti, buyuk ihtimal bu 3 ulkenin ortaklasa yaptigi bir toplantidan cikan sonuc bugun ki olay
  • quote:

Orijinalden alıntı: berlin007

Damarım tuttu gençler ben kreuzberg de biraz dolaşıyım birkaç pkk sempatizanı bulup dòveyimde biraz rahatlayim.

Sonra yine uğrarım.

Kürtler iyi örgütlüydü berlin de Köln de öyle iddialı laf ettin ama yapacak mısın

• quote:

Orijinalden alıntı: berlin007

gençler haritaya iyi bakın

HASSEKE KOBANI FALAN TÜRKİYENİN sınırı Suriye'ye bağlı sınırı komple YPG nin elinde sadece cerablus değildi.

Şimdi olay şudur o bölge işid den temizlenecek neden cerablus neden sadece isid olan bölge. Neden YPG nin bölgesine dokunulmuyor sorarlar adama.

İnsan ister istemez YPG ye koridor açıyorlar diye düşünüyor.

Bildim boyle dusuneceginizi. Halbuki o koridoru acan daes. Butun yerleri tek tek pyd ye veriyor daes.

Daes oralari bosaltmak icin yani kurdistan icin kurulmus bir orgut. Daes aldigi yerleri veriyor. Son yer cerablustu orayida vereceklerdi. Onun icin bu mudahale yapildi.

• Kraven kullanıcısına yanıt
    Çok boş adamsın. Adam konusmasında herşeye yer verdi. Amerikaya göndermede de bulundu. Sen hotanto da mı yaşıyorsun bu ülkenim herşeyi hakkında bilgi vermek zorunda. Orada cıkıp sadece sınırötesi operasyon konusması yapmadı ki. Muhalif kafadan at gözlügünden kurtulun biraz

• Benim korkum şimdi bomba patlatacak bu hainler kesin ülkede İnşAllah bir şey olmaz ya
  • başka ülke askerleri operasyonda mı ? Tek bunu merak ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.