Şimdi Ara

Finlandiyalıların Türk olduğunun kanıtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Finlandiyalıların Türk olduğunu nasıl anlarsınız, ben aşağıdaki ralli videosunu izledikten sonra inandım, böyle neşeli ve karda, kışta, yardıma koşmak ancak bizde olur, siz ne dersiniz?

Alıntı;
    Orta Asya'da Türklerle birlikte yaşamlarını sürdüren Finliler yukarıda belirtildiği gibi Urallardan İskandinavya istikametine göçmüşlerdir. Bu bakımdan Finliler'in Turan asıllı oldukları söylenebilir. ... Bu şekilde Finlilerin Türkler, Macarlar ve Moğollarla birlikte Orta Asya'dan geldikleri bulgusuna varmıştır.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=finlandiya+t%C3%BCrk+m%C3%BC

• Videoyu safsataları salla ben sana gerçek kanıt sunayım.
    Türklerle Finlilerin ortak özelliği nedir?
    Hamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 24 Aralık 2020; 12:7:13 >
  • ralli kültürüyle alakalı bir şey bu bence
  • O geçmişteymiş.

Şimdi Türkler Finlandiyalı olmak istiyor.

• Arabanız yolda kalsa, abi el atalım mı lafını başka yerde göremezsiniz, kimse yol kenarına kadar bile itmez, öyle araçlarının camdan bakarlar ama bizim millet kenarı itmeyi bırak aracı bile vurdurup çalıştırmayı dener.

Konudaki video da aynı biz, neşe içinde koşarak araçları kurtarıyorlar, canlılar yani, iskandinavlar ve almanlar gibi buz değiller yani...
  • düşünsene finliler durup düşünüyor ulan aslında biz Türk'üz galiba diyor sonra TR ye vizeyi kaldırıyorlar. TR yi Finlandiyaya taşımamız yok mu ?

• Keşke finlandiyada doğsaydım.

Ama kaderimiz kendine faydası olmayan anadolu toprakları...   

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.