Şimdi Ara

Findeks puanım 1 olarak geliyor neden olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 aydır Findeks puanım 1 olarak hesaplanıyor bir onceki ay 700 küsürdü kara listeye mi girdim demektir bulamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 ay içinde kredi kredi kartı ödemelerinde bir değişiklik oldumu?

• Evet gecikmeli yatırıyoruz

• gecikmeli yatırıyorsanız ne bekliyordunuz 1900 kredi notu mu

• quote:

Orijinalden alıntı: aemreay

Evet gecikmeli yatırıyoruz
    3. Ay gecikmeli kredi yada kredi kartınız olmasın .sıkıntı yaşarsınız.

Kredi notum 0 ken sene sonra kredi çektim.(o zaman 0 değildi tabi).yeterli odemelerinizi düzenli yapın.

• cono01 kullanıcısına yanıt
    Puanlama garip ama. Ben 8 senedir 1 gün geç yatırmadım. En kötü senoryo diye bir şey yok.
    3 kart 1 gün gecikmemiş, 2 kredi 2 sene içinde 1 gün gecikmemiş ve buna rağmen 1600 veriyor.
    Daha ne yapmak lazım bilemiyorum.
  • 35plt35 kullanıcısına yanıt
    1600 puan yüksek zaten

1900 en üst seviyeye çıkmaksa amaç tüm borçları kapatın borç/limit oranı kredi notunun %35 i etkiliyor.

1600 ile direk onay alırsınız gelir vs yetiyorsa merak etmeyin.

Ayrıca bankaların kendi puanlamaları var.
    Findeks puanım 1 olarak geliyor neden olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cono01 -- 22 Ocak 2019; 23:19:34 >
    Borç oranı sadece kredi kartlarının 1/10'u ve o da sadece aylık. Ödemeler bahsettiğim gibi. Hatta hazır kredi meblağlarım yüksek. 1600 fena değil tamam da tüm her şey böyleyken 1800 olmalı gibime geliyor. Kötü senaryo sıfır çünkü. Hesap algoritması kime 1900 veriyor bilemiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    1600 yüksek not, az riskli grubada kredi çıkartıyolar çok iyi olması için mevduat bes vs etkiliyor

1700 üstü çok iyi grubu gerçekten çok iyi zaten borca ihtiyacı olmadığı için yüksek 20-30 senedir olumsuz durumu olmayanlarda var.

2 senedir borcu hiç aksatmayan kişiye vermez borcunu 1 ay hep geç yatıran kişi olur 20 senedir kartı kullandından uzun vadede borcu kapatacağını düşünerek kredi vebilir bankaların iç değerlendirmeleride farklı

Evet bu değerlendirme sistemi farklılığından bahsediyorum bende. Algoritması çok farklı senin de bahsettiğin gibi. Kredi notu yükselmese de mevduat arttıkça hazır kredi miktarı artıyor. Bes'in etkilediğini de ben bilmiyordum mesela. Bana çok saçma sistem geliyor getirisi yıllık faizle bir olduğu için. Bankadan bankaya da farklı olduğunu anlamıştım. Garanti ve qnb ile çalışıyorum. İkisinin birbirinden haberi yok gibi. Ki garantinin kartlarını 8 senedir düzenli kullanmama rağmen.

Enpara konusunda birisi yazmıştı

akbanktaki bankacı bes açalım akbank besi önemsiyor açarsanız kart verir demiş bes açınca kredi kartı limitini çok hızlı katlayarak artmış
    Genelleme olarak devlete bağlı bankalar geliri önemser devlet memuruysanız notunuzda önemli değil kolayca alırsınız özel bankalarda ödeme geçmişi önemser geciktiren memura vermez ödemesi düzgün asgari ücretliye maaşının yarısı verir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cono01 -- 23 Ocak 2019; 23:47:9 >
    Bes beni açmıyor. Neden der isen maaştan kesilecek 250 TL toplam 10 sene sonra %18 getiri sağlıyor. Altına gömsen kik bilir kaç olur. 32 gün daha mantıklı şu anki oranlarda. Akbank ile kısa dönem çalıştım. Platinium verelim diyorlar da ben garanti platiniumu iptal edeceğim. Yıllık 135 tl kesinti zoruma gidiyor aylık 4k harcamaya karşılık.

Örnek olarak yazdım besim yok zaten

beste devlet katkısı var %25 birde döviz hisse altın mevduat ayrı veya karışık bir sürü fon tipi var yani.

Yine de mantıklı bulamıyorum BESi. Seni az çok biliyorum. Topicte aktifsin. Güzel bilgi paylaşımı oldu. Qnb konusunda doğrulamış olduk en azından birbirimizi :)

Ziraat katılım hesabı var bende eft ve hesap işletim ücretsiz zirat halk,vakıftan para yatırıp eft yapıyorum finansbank atmsi bulma zor oluyor enkart iptal ettim zaten sadece kredi kartı var.

2019 yılında yıllık 135 tl kesinti mi komik olmayın

garantinin flexi kredi kartı var yıllık ücret falanda yok onu alın
  • Flexi kartımda mevcut. Ama alışveriş yapılan firmanın garanti posu yok ise bonus vermiyor. Platinium her posa veriyor. Ama yine de iptal edeceğim 12 ay daha dolmadan önce.
  • 8 tane banka hesabım var. 9.yu altın hesabı açma sebebiyle başvurdum. Diğerlerinden avantajı şubeden altınlarımı fiziki teslim alabilecek olmam. Findeks kredi notum Ocak 2019 itibariyle 1200civari ve az riskli konumdayım.

8 bankadan 4ünde kredilerim ve 3 tanesinde de kredi kartlarim var. 1i de Ziraat Bankası KYK için açılmıştı. Kredi ödemelerini düzenli olarak ödeyen, kartlarımın bazı dönemlerde asgarisini ödeyen biriyim. Buna rağmen az riskli konumdayım.

Temmuz 2018 de 2 kredim, 2 kredi kartım vardı. Notum 1869du. Tavanın 1900 olduğunu hesaba katıp düşününce temmuzda kimsenin bana "gel kardeşim sana düşük faizli kredi verelim." dediğini görmedim. Zorlasam bir kredi daha çıkartırlar ancak gerek yok.

Kısaca olabildiğince az bankayla çalışmak en iyisi. Kredilerim bitince 3 bankaya düşüreceğim sayıyı. Bunlardan İkisi yapı kredi (hesap işlemleri) ve Enpara (kredi kartı). 3.sü Kuveyt Türk altın hesabı olacak. Hafta sonu bile alış satış makası 2TL fark ediyor. Fiziki teslimat yapıyor. Evleneceğim zaman zararım daha az olacaktır düşüncesindeyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.