Şimdi Ara

Finansbank Enpara [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.152
Cevap
500
Favori
1.240.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 17 ekimde başvurdum ama hala gelicekler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

17 ekimde başvurdum ama hala gelicekler...

Kuryeden dolayı olabilir. Telefon açıp sorarsanız kuryeye verip vermediklerini söylerler sanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal

yemeksepeti ödemelerinde baya hızlılar.iki iş günü içerisinde yatırıyorlar genelde.faiz kazançlarından çok yemeksepetinden kar ettirecekler galiba

Aslında restoranta gidip yemeden önce siparişi yemeksepeti üzerinden versek, orada yedikten sonra hesabı enpara ile ödeyip %20 iade alabiliriz. Restorantı ilgilendiren bir taraf yok. Yemeksepeti komisyonu ödemiş olurlar ama hayır derler mi bilmiyorum. Genelde restorant fiyatları ile yemeksepeti fiyatları aynı oluyor. Bazıları komisyon ödüyor diye fiyat listesini şişirip öyle yemeksepetine iletebiliyor. Bakmak lazım.
  • Ben de bayramdan 1 hafta kadar önce başvuru yapmıştım bugün kurye aradı akşama kadar gelecekmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

17 ekimde başvurdum ama hala gelicekler...

Kuryeden dolayı olabilir. Telefon açıp sorarsanız kuryeye verip vermediklerini söylerler sanıyorum.

Aradım, kuryeye verilmiş görünüyormuş...Şikayet oluşturdu...
  • Kurye geldi 1 saat önce kartı teslim aldım. Defter ve kalem oldukça hoşuma gitti. Hesaba eft yapıp görelim faydalarını.
  • Bende öğlen aramıştım gelmedi diye, 4 gibi kuryeye acil bildirisi yaptık diye aradılar...Az öncede kurye getirdi sözleşmeyi...Dürtünce oluyor...
  • quote:

Bende öğlen aramıştım gelmedi diye, 4 gibi kuryeye acil bildirisi yaptık diye aradılar...Az öncede kurye getirdi sözleşmeyi...Dürtünce oluyor...

başvuru yapalı kaç gun oldu. hangi tarihte yaptınız?
  • Başvurumu yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

quote:

Bende öğlen aramıştım gelmedi diye, 4 gibi kuryeye acil bildirisi yaptık diye aradılar...Az öncede kurye getirdi sözleşmeyi...Dürtünce oluyor...

başvuru yapalı kaç gun oldu. hangi tarihte yaptınız?

17 ekim akşamı başvurumu yaptım, aramasam hala getirecekleri yoktu...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: redoksan

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Bugün benim evime de görevli arkadaş geldi hemen hallettik şu anda internet şubesine girebiliyorum

Başvuru ne zaman yapmıştınız ?

Başvuru ile alakası yok, zaten başvurudan hemen sonra sözleşmeyi kuryeye veriyorlar, önemli olan kuryenin gelmesi, 1 gündede gelir 1 aydada.

Sözleşme ve encart kurye ile gelmiyor MHY bizzat sizden randevü alıp adresiize geliyor sözleşmeyi imzalatıyor kartınızı veriyor(encart atm kartı) aorularıız varsa cevaplamakta. Bizzat denedim

Müşteri hizmetleri mi geliyor? Müşteri hizmetleri ne zamandır böyle işlerle ilgileniyor? Aktif Kurye ile işlemler yapılıyor. İstanbulda şubeden görevlendirilenler varsa bilmiyorum.

Bizzat Müşteri hizmet yetkilisi sizden randevu alıp geliyor Bana geldi Adresi verin neredeyseniz oraya geliyorlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bugün benim evime de görevli arkadaş geldi hemen hallettik şu anda internet şubesine girebiliyorum

Başvuru ile alakası yok, zaten başvurudan hemen sonra sözleşmeyi kuryeye veriyorlar, önemli olan kuryenin gelmesi, 1 gündede gelir 1 aydada.

Sözleşme ve encart kurye ile gelmiyor MHY bizzat sizden randevü alıp adresiize geliyor sözleşmeyi imzalatıyor kartınızı veriyor(encart atm kartı) aorularıız varsa cevaplamakta. Bizzat denedim

Müşteri hizmetleri mi geliyor? Müşteri hizmetleri ne zamandır böyle işlerle ilgileniyor? Aktif Kurye ile işlemler yapılıyor. İstanbulda şubeden görevlendirilenler varsa bilmiyorum.

Bizzat Müşteri hizmet yetkilisi sizden randevu alıp geliyor Bana geldi Adresi verin neredeyseniz oraya geliyorlar

İstanbul için böyle olabilir o zaman. Her il için böyle değil tabi ki.

• quote:

quote:

yemeksepeti ödemelerinde baya hızlılar.iki iş günü içerisinde yatırıyorlar genelde.faiz kazançlarından çok yemeksepetinden kar ettirecekler galiba

Aslında restoranta gidip yemeden önce siparişi yemeksepeti üzerinden versek, orada yedikten sonra hesabı enpara ile ödeyip %20 iade alabiliriz. Restorantı ilgilendiren bir taraf yok. Yemeksepeti komisyonu ödemiş olurlar ama hayır derler mi bilmiyorum. Genelde restorant fiyatları ile yemeksepeti fiyatları aynı oluyor. Bazıları komisyon ödüyor diye fiyat listesini şişirip öyle yemeksepetine iletebiliyor. Bakmak lazım.

pek sanmam ya böyle bir şeyi kabul edeceklerini.dediğin gibi yemeksepeti komisyonu verecek olmaları kötü.birde tanıdık yer olsa yapılırda öbür türlü ben diyemem açıkçası

• quote:

quote:

quote:

pek sanmam ya böyle bir şeyi kabul edeceklerini.dediğin gibi yemeksepeti komisyonu verecek olmaları kötü.birde tanıdık yer olsa yapılırda öbür türlü ben diyemem açıkçası

Zaten anlatmakta zor. %20 kendilerinden kesiliyor falan zannederler, uğraş dur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İstanbul için böyle olabilir o zaman. Her il için böyle değil tabi ki.

Ankara'da aynı şekilde

• 21 gun oldu gelmediler bugun aradilar ama yine acamadim
  • quote:

Orijinalden alıntı: goofyitu

quote:

Orijinalden alıntı: DEDENATOR

quote:

Orijinalden alıntı: kaptan69

quote:

Orijinalden alıntı: DEDENATOR

şimdi şöyle mantıksal olarak düşünüp ve bankanın meşeine baktığımızda yunanistana ait bir banka.yunanistanda ekonomik krizin tavan yapmışken yunan hükümeti adalar dahil herşeyi satarken kalkıpta bu durumdaki bi ülkenin bankasına para yatırmak ne kadar mantıklı olur bilmem.ayrıca sıcak paraya ihtiyacı olan bi ülkenin bankasıda böyle bir yola başvurmayıpta ne yapsın,dikkat çeken bi husussa bu enpara olayı sadece tr de yapılamaya çalışılıyor,yunanistanda olması zaten mucize olurdu ki yunannlı olmayan parasını enparaya yatırmaz zaten.avrupada zaten yunan bankaların kredileri sıfır altında,peki yunan bankaları nerede bu tür faaliyetler yapabilir:)en cazip ülke türkiye:)haa ben burdan kimseyi etkilemek amaçlı yazmıyorum isteyen tabiki parasını degerlendirmekte hürdür,ama ben sadece işin farklı bi boyutundan bakarak para degerlendirmede daha dikkatli olunması gereken leri irdelemek istedim.üstelik bu sistem tamda yunanistan krizinden sonra apar topar kurulan bi sistem ve alt yapısı henüz tam değil,yani bu enparayı ben arsasının yeri belli olmayan bi yere yapılacak binaya para yatırmak gibi geliyor.

ben yıllardır finasla çalışıyorum bayada mevduatım var ,finansın bilancosu çogu bankadan iyi çıktı rahat olun ,bu saatten sonra tr de hiçbir banka batmaz ,batsada 50000 tl devlet güvencesinde

dikkat edreseniz yazdıgım msj da banka batar paranız gider diye bi cümle yok.ben sadece yunanistanın sıcak paraya ihtiyacı var ve bu sistemle yunanistana sıcak para girişi planlanıyor.şuan yunanistana 1 milyon dolar girmesi onlar için yüz milyon dolar gibi sayılıyor.umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

bir ulkedeki bir bankanin kaynagini baska bir ulkeye aktarmayi (aktarilan taraf aktaranin sahibi bile olsa) havale/eft gibi bir islem sandiniz sanırım
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi binlerden biri daha,forumda etrafimizda ne kadar cok bu insanlardan,kullanmadigi telefon,binmedigi arac,bilmedigi konu hakkında atip tutmak ne kadar kolay artik
    yorum yapmadan once okuyun, bilmiyorsaniz sorun,
    BDDK izin vermeden 1 kurus surdan suraya aktarilamaz

sevgili kardeşim önce şunu bilmende fayda var,bi başkasının yorumuna karşılık yorum yaparken önce saygı çerçevesi içinde kalacaksın ve cümlelerini kurarkende bu çerçeve dahilinde kelimeler seçeceksin.şimdi gelelim bi ülkedeki bi bankadan başka bi ülkedeki aynı adlı yada farklı bi bankaya para aktarmanın yollarına.biri legal yapılır ki bddk vs gibi kurumla,diğeriyse illegal yollarla.şimdi sen kendini çok bilmiş olarak kabul edip yorumda bulunmanın dışında birazda emri vaki davranarak google dan bddk kurallarını okuyarak aklınca burda hesap açacaklara garanti gibi yol göstermişsin.öncelikle bddk nın ruhu duymadan türkiyeden milyon dolarların gittiğini bi tek sen bilmiyorsun bu ülkede.birileri bavullarla paraları gemiyle uçakla götürürken bddk bundan haberdarmıydı?neyse bu örnek sadece senin bi takım bilmediklerini bilmen içindi ki bu ülkede istenirse yapılabileceğini bilmen amacıydı,siyasi bi yaklaşım olarak ta algılanmasın.ayrıca hukuk bilgin varmıdır yada bankalar kanunu hakkında ne derece bilgiye sahipsin bilmiyorum ama ben sana bi tavsiyede bulunayım,binmediğin araba,kullanmadığın telefon içmediğin su yemediğin ekmek hakkında sadece googledan okuyarak bilgi veme bu senin bilgi eksikliğini gidermez bilgi dağarcığın hep google dan ibaret kalır.cevap yazdığın kişiyi de bilmeden ona bilgiçlik edasında kendini ödüllendirme.şimdi kısaca bi ülkeden bi ülkeye para aktarmak için illa o ülkede BDDK olması şart değil.yaşın kaç bilmem ama bu ülede BDDK nın el koyduğu yada içi boşaltıldı diye tmsf ye aktarılan bankaları bilrimisin.bi bankanın içi nasıl boşaltılır yada o bankanın mevduatı nasıl bi anda adını duymadığın okyonusta bi adadaki şirkete aktarıldığını bilemezsin,haa belki bilirsindir de bilmemezlikten gelip sadece yorum yazmak içinde ahkam kesmiş olabilirsin.şuan tr de ki bankacılık sisteminde vatandaştan yana olan bi banka söyleyebilirmisin.kredi kartı aidatını başka bi isim altında gene alırken,kredi kullandığında DOSYA MASRAFI adı altında alınan sonra yargıtayca iade kararı verilen bu paraları şimdiler KREDİ TAHSİS ÜCRETİ ismiyle gene almaya devam ederken hesap işletim ücretini gene başka bi isimle almaya devam ederken sen nasılda hala kalkıp BDDK nın haberi olmadan bir kuruş yurtdışına çıkmaz diyebilirsin ki,bunu bana kanıtlayabilecek somut bi sistemi gösterebilirmisin,tabiki hayır sebebiyse tr dki bankacılık sistemi dünyanın hiç bi ülkesinde yok,bugün karayiplere gidin peru ya gidin afrika ülkelerinden birine gidin bizdeki sistemle çalışmadıklarını göreceksiniz.neyse SEN GENEDE YORUM YAPARKEN BENCE BİRAZ DA YAŞADIĞININ ÜLKENİN BANKACILIK SİSTEMİYLE İLLEGAL BANKACILIK SİSTEMİNİ BİRAZ ARAŞTIR DERİM ONDAN SONRA BURDA HESAP AÇMAK İSTEYEN KARDEŞLERİ ARKADAŞLARI YÖNLENDİR,KARDEŞ DİYORUM YAŞÇA SİZLERDEN EPEY Bİ BÜYÜK OLMAMDANDIR.DOGRU BİLGİ HAYAT KURTARIR YANLIŞ BİLGİ AKIL OYNATIR..BU ARADA UNUTMADAN TÜRKİYEDE ŞUAN KÖKLÜ Bİ KAÇ BANKA VAR,İŞ,YKREDİ AKBANK,ZİRAAT VS.PEKİ BU SİSTEMİ NEDEN BU BANKALAR KULLANMIYORDA BİTEK FİNANSBANK KULLANIYOR,YADA DİĞER BANKALARIN PİYASA ARAŞTIRMA DANIŞMANLARI FİNANSBAKIN DANIŞMANLARINDAN DAHAMI AKILLI?BEN İLLADA BATACAK PARALAR GİDECEK GİBİ KESİN SAPLAMALARDA BULUNMUYORUM TÜRKİYE DEKİ BANKACILIK SİSTEMİYLE HERAN HERŞEYİN OLABİLME İHTİMALİNE DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEDENATOR -- 3 Kasım 2012; 3:43:08 >

• doviz ve altın kurları gayet güzel ve cazip oldu aynı gün üye olup hesabım açıldı finansbank müşterisiydim ben de.

enparadan teb world kredi kartına ödeme yaptım masraf almadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evrekas

ilk parayı yatırırken şubeden yatırsak olmaz mı

Başka bankan yoksa atm'lerdende yatırırsın. Kartla henüz yatırılmıyor tabi. Kartsız işlemlerden kendine eft yap. 5 tl bedel alır.
  • enpara.com da (birikim günlük) var..

faize de para yatırılabiliyor. Ancak anlamadım birşey var.
    orda haftalık ve aylık diye iyiye bolunuyor.

Bana açıklayacak biri varmı acaba..
    benim istediğim para yatırmak ve ihtiyacım olunca çekmek.

Bunun ismi (birikim günlük) tamamda
    buda ikiye ayrılıyor.

Haftalık ve aylık diye bu ne oluyor
    onu cozemedim.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.