Şimdi Ara

Finansbank Emekliye 300 TL Veriyor ( GÜNCEL ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
11
Favori
40.974
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

yahu ne garip adamlar ısrarla uzak durun diyenleri sopayla kovalayacaklar neredeyse..madem öyle bırakın arkadaşlar herkes görerek yaşasın neyin ne olduğunu..

Gordukten sonra ayrilamayacaklar da malum 24 ay tahahhut

istediğin zaman ayrılırsın 300 lirayı da iade edersin. sonuç olarak hiçbişey kaybetmezsin ne kadar korkaksınız arkadaş :D

• Finansbankı günahım kadar sevmem ama kampanya cazip geldiği için şubeye gittim görüştüm. Kredili mevduat hesabı onların deyimiyle ay sonu hesabını kullanmazsan sorun yok gibi gözüküyor. Maaş müşterisi olduğunuz için herhangi bir işlem ücreti ödemiyorsunuz. Havale eft ücreti dahi almıyorlar. Ben Ziraatten maaş almama rağmen eft ücreti ödüyorum yaptığım zaman. Araştırmadan neden bu kadar negatifsiniz anlamıyorum. Burada bilmeyen insanlarla tartışacağınıza gidin bir şubeden bilgi alın. KMH hesabını kullanmayın. Onların amacı onu kullandırıp yüksek faiz karşılığında getiri sağlamak. Sonra sordum ben memnun kalmayıp ayrılırsam hediye ettiğiniz 300TL dışında ayrı bir faiz ödeyecek miyim diye. Hayır sadece o tutar kmh hesabınızdan tahsil edilecektir dediler. Ha söyledikleri sizi hala tatmin etmedi kuşkularınız mı var imza atmadan önce sözleşmeyi iyice inceleyin. Bankalar bizleri sömürüyor fırsat varken biz neden onları sömürmeyelim? O bir adet otomatik ödeme talimatı da kredi kullanacaklar içindir bilginize.

• 2 Konu Hakkında Bilgimi Paylaşayım.

1. Finansbank 'ın Bu Kampanyası (Emekli San. İçin Konuşuyorum) Eğer Maaşınızı Aldığınız Bankada; Kredi,Kredi Kartı, KMH Borcu Var İse Emekli Sandığı Parayı Başka Yere Taşımanıza Müsaade Etmediği İçin Faydalanamıyorsunuz. Maaşınız üzerinde, haciz,ipotek vb. bir durum olmasa bile maaş aldığınız bankada x bir borcunuz varsa emekli sandığı buna müsade etmiyor.

2. Enpara Olayına Gelince, Ben 1 aydır kullanıyorum bu sürede hesabımdan yaptığım 30 kadar işlem (havale, başka banka kredi kartı ödemesi, eft) için 5 kuruş ödemedim. Ayrıca her ay çimdik çimdik hesabımdan 3,5 ile 7 TL arası hesap işletim ücreti kesmiyor ve yıllık bir işlem ücretide ödemiyorum.
    Ayrıca hesabımda üç beş para varsa o anda gecelik faize atıyorum 1-2-3 lira neyse ne geliyor (misal 8000 TL için gecelik 1.6 TL veya 1.16 TL gibi bir para alıyorum) Daha güzeli yok fatura bağla yok talimat ver yok şu yok bu durumlarıda yok. Tavsiye edebileceğim bir sistem.

• Önyargılı donanımhaber ahalisinin iyilediği bir marka var mı ?
  • Ben bankacıyım (korkmayın bu bankada değil).Genel olarak kötüleyici şeyler yazılmış ama sizede hak veriyorum bilmediğiniz için çekindiğiniz şeyler var.Bende sektörün içinde olduğum için aklıma tek bir soru geldi.Yani:KMh bağlancakmış amanın kaçın famal gibi düşüncelerden korkmayın.KArt gelecekmiş iptal etmezler.Eşek gibi ederler merak etmeyin.(aslında gerek bile yok kartı teslim alma ..konu kapanmıştır.Burada bazı girişken teslimatçı tipler oluyor almassınız şöylşe olur falan tripli.Bunalrın bankaylada bir alaksı yok adamlar teslim edip işini yapcak dertleri o.Onlarada sen kullan kardeşim canın sağolsun diyip geri postalayın.)
    Asıl soru şu:Maaş müşlterisinden Hesap yönetim ücreti alıyorlarmı?AEğer alınıyorsa siz kullanmasınızda KMH den HYU çekmeye başlar ve siz borçlanmaya başlarsınız.Faiziyle tabiki.
    Oda yoksa bence 300 tl fena para değil.Düşünülebilir.
    Unutmayın bir banka bir emeklinin maaşından vadesizde kalacağı 1 gecede bile kar ediyor.İllaha sizden faiz alması gerekmiyor.Siz bilinçli olduğunuz sürece bankalar birçok anlamda eşinizxden dostunuzdan daha sağlam fon kapısı olabilir.Bunu bu mesleği yapan birisi oalrak gönül rahatlığıyla söyleyebiliryorum.
    Son olarak özel banka bu batarsa gibi yorumlar var.Arkadaşlar hangi banka olursa olsun.100.000 tl ye kadar paranız devlet güvencesi altındadır.Banka batarsada bu para devlet tarafından size ödenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donatn -- 20 Nisan 2013; 12:21:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sniper83us

Ben bankacıyım (korkmayın bu bankada değil).Genel olarak kötüleyici şeyler yazılmış ama sizede hak veriyorum bilmediğiniz için çekindiğiniz şeyler var.Bende sektörün içinde olduğum için aklıma tek bir soru geldi.Yani:KMh bağlancakmış amanın kaçın famal gibi düşüncelerden korkmayın.KArt gelecekmiş iptal etmezler.Eşek gibi ederler merak etmeyin.(aslında gerek bile yok kartı teslim alma ..konu kapanmıştır.Burada bazı girişken teslimatçı tipler oluyor almassınız şöylşe olur falan tripli.Bunalrın bankaylada bir alaksı yok adamlar teslim edip işini yapcak dertleri o.Onlarada sen kullan kardeşim canın sağolsun diyip geri postalayın.)
    Asıl soru şu:Maaş müşlterisinden Hesap yönetim ücreti alıyorlarmı?AEğer alınıyorsa siz kullanmasınızda KMH den HYU çekmeye başlar ve siz borçlanmaya başlarsınız.Faiziyle tabiki.
    Unutmayın bir banka bir emeklinin maaşından vadesizde kalacağı 1 gecede bile kar ediyor.İllaha sizden faiz alması gerekmiyor.Siz bilinçli olduğunuz sürece bankalar birçok anlamda eşinizxden dostunuzdan daha sağlam fon kapısı olabilir.Bunu bu mesleği yapan birisi oalrak gönül rahatlığıyla söyleyebiliryorum.
    Son olarak özel banka bu batarsa gibi yorumlar var.Arkadaşlar hangi banka olursa olsun.50.000 tl ye kadar paranız devlet güvencesi altındadır.Banka batarsada bu para devlet tarafından size ödenir.

Hocam o 100000 e çıkmadı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: umityasar

quote:

Orijinalden alıntı: sniper83us

Ben bankacıyım (korkmayın bu bankada değil).Genel olarak kötüleyici şeyler yazılmış ama sizede hak veriyorum bilmediğiniz için çekindiğiniz şeyler var.Bende sektörün içinde olduğum için aklıma tek bir soru geldi.Yani:KMh bağlancakmış amanın kaçın famal gibi düşüncelerden korkmayın.KArt gelecekmiş iptal etmezler.Eşek gibi ederler merak etmeyin.(aslında gerek bile yok kartı teslim alma ..konu kapanmıştır.Burada bazı girişken teslimatçı tipler oluyor almassınız şöylşe olur falan tripli.Bunalrın bankaylada bir alaksı yok adamlar teslim edip işini yapcak dertleri o.Onlarada sen kullan kardeşim canın sağolsun diyip geri postalayın.)
    Son olarak özel banka bu batarsa gibi yorumlar var.Arkadaşlar hangi banka olursa olsun.50.000 tl ye kadar paranız devlet güvencesi altındadır.Banka batarsada bu para devlet tarafından size ödenir.

Hocam o 100000 e çıkmadı mı?

100.000 tl kardeşim ben yanlış yazdım.

• emeklilerin yüzde 60 70 i bilmeden ek hesaptan para çekiyor özellikle bağkur ve ssk lılar.can alıcı bir soru sorayım şube içinden para çekmek ücretli mi? Bence finansbank gibi fonlama maliyetleri yüksek olan bi bankanın her emekliye verdiği bu 300 tl yi çıkarmak için çok uğraşması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sco84 -- 20 Nisan 2013; 12:58:28 >
  • Akbank aynı sistemi yapmaya başlamış ama 150 TL çip para veriyor.

http://www.akbank.com/emeklilere-chip-para.aspx

quote:

Kampanya Koşulları

01 Ekim 2012 – 31 Mart 2013 tarihleri arasında en az 1 defa SGK emekli maaşını Akbank’tan almış olanlar kampanyadan yararlanamazlar.
    Aylık emekli maaşı 500 TL ve üzerinde olan SGK emeklileri kampanyadan yararlanabilirler.
    Kampanyaya dahil olabilmek için emeklilerin 01 Nisan 2013 – 30 Nisan 2013 tarihleri arasında 3155’e kısa mesaj servisine SGK yazıp 11 haneli TC kimlik numarasını göndererek kampanyaya kayıt olması gerekmektedir. Kampanyaya kayıt olmayan emekliler 150 TL chip-para ödülü kazanamayacaktır.
    Kampanya kapsamında kazanılan chip-para ödülünün yüklenebilmesi için kampanyaya katılan emeklilerin açık bir Akbank kredi kartı olması zorunludur. Açık bir Akbank kredi kartı bulunmayanlara chip-para ödülü verilemeyecektir.
    Kampanyaya katılan emeklilerin emekli maaşlarının Akbank’tan ödenmeye başlaması için son tarih 05 Temmuz 2013’tür.
    Kampanyadan kazanılan 150 TL chip-para ödülü, emekli maaşı ödenmeye başladıktan sonraki ay itibariyle 6 ay boyunca aylık 25 TL’lik taksitler halinde Akbank kredi kartınıza yansıtılacaktır.
    Emekli maaşı Akbank’a ödenmeye başladıktan sonraki 6 ay boyunca Akbank’a ödenmeye devam etmelidir. Herhangi bir sebeple emekli maaşı 6 ay boyunca Akbank’a ödenmeyen kişiler chip-para ödülü kazanamayacaktır.
    Akbank T.A.Ş. kampanyayı durdurma ve değiştirme hakkını saklı tutar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Remlak -- 20 Nisan 2013; 13:37:00 >

• 300 tl nin iyi para olması ( verilen ödüllere nazaran ) herkes gibi ben de de "var bu işin içinde bir iş" algısı uyandırdı.

25*8 = 200 tl KMH HYU alırlar gibi. 100 tl verirler zannımca. Piyasa yapıcı nasıl olunuyor bilmiyorum.

Zannımca Finans ın sahibi Yunan Milli Bankası 2015 e kadar ciro ve müşteri artırıp bankayı araplara ruslara felan verip çıkacak gibi geliyor.
  • Akbank tan maaaş alırken
    30 tl verip cash para üyesi yaptılar.
    cash çekince faiz ve 6tl çekim ücreti aldılar.
    cash çekmemişsiniz dediler.

cash çekmezsen iptalve para geri alma hakkım vardı.
    aradım cash çekmemişim iptal edin paramı verin dedim.
    cash çekmişsiniz dediler.

dün beyaz dediklerine yarın siyah diyecek kadar bizi saf ( enayi) görüyorlar.
    Dikkat !
  • Finansbank pişmanlıktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence bu kadar panik yapmyın kmh kullanmazsınız olur bıter kullanırsanız faızını ıster adam bundan daha dogal ne var kı ? fınansbanka dusman olanlara dıger bankalar acaba bedava para mı hdıye edıyor? bankacı bunlar hepsı bırbırınden uckagıtcı bende akbanktan muzdarıbım 4000 tl lık kartımın lımıtı hıc bır harcama yapmadan 1000 tl eksıye dustu harcama yok ama lımıt eksıde 9 aydır cozum bulamadılar bankacı bunlar hepsı bırbırınden guvnılmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: basturkemin

ya para devlet güvencesinde. kerameti maaş çekeceğiz ve kredili mevduata girmediğimiz (eksiye düşmediğimiz) sürece hiçbir masraf da yok görünüyor.

bana hiç bir negatif yön yok gibi geliyor.

tek kafama takılan maaş yine aynı günde mi yatacak yoksa finansbank 1-2 gün kullanacak mı? ama böyle birşey olacağını da zannetmiyorum.

Birileri denese de artık biz de geçsek.

Devlette maaşlar 2-3 gün önceden yatar, bütün bankalar bunu bilir ve parayı kullanmak için böyle kampanya yapıyorlar.
  • Maaşınızı tüm bankaların ATM'lerinden ücretsiz çekebilirsiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 sayfa yorum yazılmış da, kimse bankayla görüşmemiş..

bir görüşüp sonra konuşalım, ya da suçlayalım değil mi..

hesap işl. ücreti veya başka bir sürpriz ücret çıkmayacaksa fırsat güzel bence de...
  • bankalar hangi eşeğin önüne ot koyacağını bilir. sıcak fırsatçıların deneyimlerini göz ardı etmeyin.
  • Emekli maaşlarına promosyon gelse daha iyi olur aslında ama şimdilik bu mümkün gözükmüyor.Dolayısıyla bu kampanyadan yararlanılabilir.Zaten emekliye promosyon bile gelse 300-400 tl yi geçmeyecektir. Kmh denilen şey aslında kullanmasını bilene faydalı ancak buradan eksiye düşüp 1-2 ay sonra ödenirse tabii zararı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x15

Emekli maaşlarına promosyon gelse daha iyi olur aslında ama şimdilik bu mümkün gözükmüyor.Dolayısıyla bu kampanyadan yararlanılabilir.Zaten emekliye promosyon bile gelse 300-400 tl yi geçmeyecektir. Kmh denilen şey aslında kullanmasını bilene faydalı ancak buradan eksiye düşüp 1-2 ay sonra ödenirse tabii zararı olur.

KMH kesinlikle bulaşılmaması gereken bir hesaptır. Normal piyasa faizinin birkaç katı faiz uygulanır. Tefeci faizi gibi bir şeydir.

BDDK uyardı: Tüketiciler dikkat!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, 30 Mart'ta yaptığı bir açıklamayla tüketicileri bu hesaplar konusunda dikkatli olması için uyardı:

"Mevzuat uyarınca kredili mevduat hesapları (KMH) kapsamında kullandırılan kredilere uygulanacak faiz oranları,
    sağlanabilecek diğer menfaatler ve tahsil olunacak masraflar bankalar tarafından serbestçe belirlenebilmektedir.
    Bu nedenle tüketicilerin, anılan ürünü kullanmadan önce ilgili bankaların KMH için belirledikleri faiz oranları ile diğer masrafları dikkate alarak karar vermelerinde veya
    ileride KMH kullanmayı düşünüyorlar ise bankaların faiz oranları ile masraflarını karşılaştırmak suretiyle tercih yapmalarında menfaatleri bulunmaktadır."

• quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

2 sayfa yorum yazılmış da, kimse bankayla görüşmemiş..

bir görüşüp sonra konuşalım, ya da suçlayalım değil mi..

hesap işl. ücreti veya başka bir sürpriz ücret çıkmayacaksa fırsat güzel bence de...

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.