Şimdi Ara

Finali En Çok Şaşırtan Film? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.099
Cevap
17
Favori
67.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    testere
    diğerleri
    memento
    kimlik
    olağan şüpheliler
  • saw,others,identitiy
  • SAW1, SAW2
    KİMLİK (IDENTIFY)
    iskelet anahtar
    6.his
  • Herkes aynı şeyleri yazmış.Yazacağım filmin sonu en şaşırtıcı son olmasa da sonunda "Öh" diyebileceğiniz filmlerdendir

Inside Man
  • valla yukarıda arkadaşlar sasırtıcı finallerin hepsini yazmış benim aklıma bunalrın dışında bi dünyalar savası geliyo mükemmel bi final deil ama sasırtıcı bi finaldi
  • THE LIFE OF DAVID GALE
    hayatımda izlediğim en şaşırtıcı ve en güsel filmdir
  • tahmin edemediğim sonları söyleyeyim

memento
    fight club
    iskelet anahtar
    secret window
  • İskelet anahtarı filminde papa ve mama rollerinde hizmetli karı-koca ile ilgili sahneyi anımsatayım.
    Bir odada mum yakılmış, efendilerin çocukları ile ayin yapılmakta.
    Finalde, kahramanımız olan bakıcı kız ile avukatta yakılarak öldürülen papa ve mamadan izler görüyorsun.
    Yapılan ayin, hizmetlilerin çocuklarla ruhlarını değiştirme ayinidir.
    Yakılanlar hizmetliler değil, bizzat zengin ailenin kendi çocuklarıdır.

quote:

Orjinalden alıntı: pagan_chris

skeloton key o neydi öyle ya hiç bişey anlamadım
  • final bir film için çok önemli
    bazı filmlerde herşey güzel gider ama öyle bir son olurki filmden nefret edersiniz
    iskelet anahtarının böyle bir sonu olmasaydı sıradan bir filmdi
    finali böyle orjinal yaparak film bir anda gözlerde büyüyor işte
  • Geçenlerde Sessiz Tepe filminin finalinin anlaşılmadığına dair yoğun yazılar içeren bir dizi yazı okudum. (Söz konusu topici bulamadım). Sizlerle paylaşıyorum. Çünkü tüm haftasonum bu filmin DVD'sini aramakla geçti.

Filmin finalinde, kızı Sharon'u arayan Rose Sessiz Tepe denen kabusların yaşandığı yerden çıkar, arabasına biner. Sol tarafta kendilerine yardım eden kadın polisin kazaya uğramış motoru vardır. Arabadan cep telefonu ile eşini arar "Sharon yanımda eve geliyoruz" der. Ancak kocasının duyduğu "hışırtıdır".
    Eve gider. Kocası kanapede uzanmıştır. Kızı ile yukarı çıkarlar.
    Sonra koca yattığı kanapeden kalkar, evin dış kapısı açıktır. Şaşkın biçimde kapıyı kapar. Evi gezer ama hiç kimse yoktur.
    Yani, Rose ve Sharon aslında ölmüştür, buna rağmen o çok şartlandıkları evlerine dönerler.
    Kaçış sürecinde görülen polis motoru ise bu ölümün daha filmin başındaki kazada olduğunu, polisin de eş zamanlı öldüğünü ve olayların ruhlar arasında cereyan ettiği yönünde ipucu verir.

• Testere 2,

Bütün film boyunca kendi kendime "haha bak şurada şu olmamış burası saçma" diye söylendim finalinden sonra 2 saat kendime gelemedim. Halada nasıl bir kurgudur nasıl zekadır çözemedim.
  • saw da güzeldi elbet ama bence fight club gibi efsanenin yanında diğerleri çok sönük kalıyor,
    fight club ın yanına koyabilceğim nadir filmlerden aklıma ilk gelen ise,
    donnie darko...

aklıma gelmiyo gece gece,
    yorgun argın,
    şimdilik bu kadar

not:

diğer arkadaşların dediklerine de katılıyorum,
    usual suspects den sixth sense e kadar..
  • Usual Suspects...Arkadaslarla izlemistik film bittikten sorna 10 dakika kimseden ses cikmamisti
  • SAW ve SİLENT HİLL
  • Kötülerin kazandığı ender filmleerden biri İSKELET ANAHTARI
  • saw 1 abı adam yerden kalkıp gudubet sesıyle geyymmmm ovıııııırrrr değince oooooooooohhhhhhhhhhhaaaaa olmustum
  • Others, fight club
  • Geçen gün İçimdeki Çocuk'a baktım.Onun da sonu çok ilginçti.Bu Bruce Willis'in filmleri hep böyle mi nedir?Armageddon,6. His,İçimdeki Çocuk,Vuruş Mesafesi...Filmleri ilginç bitiyor.
  • efendıımm anlamaduumm
  • Hep yabancı sinemadan örnekler oldu...bunlarla birlikte yerli sinemamızda finali beklenmedik biten yapıtlar var mı?tşkrler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adrianvalentino -- 10 Ağustos 2006; 11:02:53 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.