Şimdi Ara

FINAL FANTASY XV PS4/PRO - Rehber Niteliğinde Ana Konu - Metascore 84 (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.336
Cevap
17
Favori
41.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Geçen sene çıktığı gün bir heyecanla pahalıda olsa Day one Edition almıştım ama o kadar eleştirildiki yamalarla düzeltiliyor yorumlarından sonra, steelbook Edition'ın gelmesiyle bir sene rötarlıda olsa başladım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam beyler

Oyunu ikinci bir hesapla alsam ana hesabımdan premium deluxe içeriğe ulaşabilir miyim yoksa ubisoft oyunlarında olduğu gibi sadece oyunun satın alındığı tek hesapla mı kullanılır?

• Oyunu Yeni aldım, ilk kez FF oynayacağım ama oldukça övgülerle bahsedenler var umarım bana da hitap eder oyun

• Yarın yıl dönümü sebebiyle oyuna gelecek güncellemeler, eklentiler açıklanabilirmiş.
  • Bu oyunun toparlanabilmesi icin iyi bir revizeye ihtiyacı var. Öncelikle yayinlanan dlcler oyuna guzelce yedirilmeli, dlcler oyuncuya sanki ayri bir oyun oynuyormus gibi bir izlenim vermemeli.

Burası oyunu bitirmeyenler icin spoiler olabilir

Ana karakterin babasinin ölümünü 30 saniyelik bir müzikli video ile anlatmak nedir? Bu oyun sacma sapan basit bir rpg degil adi ustunde jrpg hem de adinda final fantasy gecen bir jrpg. Burada olmasi gereken Noctisin babasini kusatmanin basından olumune degin yonetmek olmaliydi. Jrpglerin en büyük özelliği hikaye anlatimidir 30 saniyelik müzikli video resmen final fantasy serisine kufur etmektir. Oyun icinde bu tarz kısa videolar ile hikaye anlatimi yapilmaya calisilan bir suru yer bulunuyor. Bunlar yeniden elden gecirilmeli ve oynanisa eklenmeli.

Oyun bir yerden sonra jrpg olma ozelligini iyiden iyiye yitiriyor ve dar koridorlarda ilerlediginiz bir bolumun toplam 10 dakika sürdüğü bir yapiya burunuyor. Burada yapimcilarin yapmaya çalıştığı anladığım kadarıyla yerde can cekismekte olan yasli bir adamı tekmelemeye benziyor. Bu kısımlar oyundan komple silinmeli ve daha fazla oynanisa katkı saglayacak guzel bir hikaye ile yeniden oluşturulmalı.

Koca final fantasy chapterlara bölünmüş... su oyunun tumunun anlattigi hikaye abartmiyorum final fantasy 7de daha midgardan dışarı çıkmadan anlatılan hikayeden daha az yer tutuyor.

Squarenixin su anda yaptığı sey olu dogmus eti olmayan bir buzagiyi sagmaktan farksiz. Bu sey final fantasy adina hakarettir. Serinin adına surulmus kara bir lekedir ve acilen bu yanlistan geri donulmelidir. Su oyunun adini degistirin ondan sonra ne yaparsaniz yapin yeter ki final fantasy adını rahat bırakın kafi.

• Kutulu aldım oyunu ve 23 gb güncelleme istiyor

• "Oyunu ikinci bir hesapla alsam ana hesabımdan premium deluxe içeriğe ulaşabilir miyim yoksa ubisoft oyunlarında olduğu gibi sadece oyunun satın alındığı tek hesapla mı kullanılır?"
  • ff çok iyi oyundur ama 2-3 saat anca oynayabildim toplam çok da uzun oyun inşallah mutlaka alacağım ff xv zaten sanırım indirimlerle 50-60tlye düşüyor
  • 2018 itibariyle 3 tane DLC çıkaracaklarmış ve bunlardan bir tanesi Ardyn'in dlc'si olacakmış sanırım

• zack06 kullanıcısına yanıt
    Acaba ayrı season pass mi yayınlayacaklar ?

• resh_aykut kullanıcısına yanıt
    2018 season pass çıkartırlar ise şaşırmam

• Yeni dlc olayına sevindim. Gelecek güncelleme ile ana oyunun içinde ekibin diğer karakterlerini de oynatabilecekmişiz.
  • Black Friday indirimlerinden Digital Premium Edition almıştım. 2018'de 3 adet DLC gelecek olması beni mutlu etti. DLC'leri ayrı olarak satmazlar umarım.
  • aLdacTrack kullanıcısına yanıt
    13 aralikta gelecek olan exp.ignis season pass dahilinde ücretsiz olarak indirebilecegiz.2018 icin ise mevcut olan season pass icinde olacagini dusunuyorum,ama bunlarin sagi solu belli olmaz tabii ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasgok -- 30 Kasım 2017; 18:46:29 >
  • hasgok kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz hiç belli olmaz ne yapacakları bekleyip görelim bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Algenthor

"Oyunu ikinci bir hesapla alsam ana hesabımdan premium deluxe içeriğe ulaşabilir miyim yoksa ubisoft oyunlarında olduğu gibi sadece oyunun satın alındığı tek hesapla mı kullanılır?"

• Episode Ignis'i merak eden sadece ben miyim ? Prompto ve Gladio benim için tam bir hayal kırıklığıydı. Prompto neyse biraz daha zevkliydi Gladio 'ya göre. Episode ignis in çalışmalarında Yasunori Mitsuda yer almış. En sevdiğim bestecidir kendisi. Dinlemediyseniz Soul Sacrifice ın sountracklerini de kendi besteledi şiddetle tavsiye ederim.

Episode ignis bize ana hikaye konusunda bir şeyler vaad edecek gibi duruyor. Trailer'da ring of lucis takıyor. Nasıl oldu da ölmedi acaba ..

Animasyon filminde o kadar çok güçlü bir yüzük olarak gösterildi ki. Nyx de bunun bedelini ödemişti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resh_aykut -- 1 Aralık 2017; 11:25:19 >
  • Oyunu çok övdüler ancak ff serisini daha önce oynamadığımdanmıdır ya da jrp pek oynamadığımdan mıdır nedir bazı şeyler garip geldi acaba bunlar oyunu square yaptığı için mi böyle yoksa genel olarak jrp raconu mu bu
    birincisi karakterlerin normal tshirtlerle gezip savaşması çok garibime gitti ilerde daha değişik clothing ler var öğrendiğim kadarıyla ama genel olarak böyle gündelik giysi havasında oyun heralde
    ikinci hayal kırıklığım ise normalde gezerken kılıç silahların falan gözükmeyip savaş başladığında bunları yoktan var etmesi
    bunlar oyundan aldığım keyfi resmen %50 azalttı tek başlarına

Diğer bi hususta hayatımda hiç bu kadar gerkesiz sidequest olan görmedim. Adamın babası ölmüş 40 sefer şuraya git bunu al gel görevleri var, sabırla bekliyorum ne zaman bitcek şu dog tag görevleri diye. Yani şu trophy için 80 side questi bi yapsam bidaha bakmayacam bile questlere ki en sevmediğim şeydir side questleri bitirmeden ana göre yapmak. Kral ölmüş hala prompto fotoğraf derdinde vs. bunlar benim için inandırıcılı öldürdü.
    Kendimi bildim bile oyun oynarım ve özellikle rpg oynarım daha bu zamana kadar hiçbir oyunda diyalogları next next diyerek geçmedim ama şu oyunda artık hiçbir sidequestin diyaloğunu okumuyorum direk geçiyorum çünkü hiçbir ama hiçbir önemi yok. 35 level a geldim chapter 3 ün sonundayım sadece 2 veya 3 kez özgün sidequest geldi henüz +40 sidequestteyim.

Daha önceki serileri bilmiyorum karakterler ff evreniyle bağlantılımı vs ama karakter saçı sakalını VS falan istediğimiz gibi değiştirmeyide aramadım değil. Hadi onu da geçtim tshirt le 48 kilo çocuğun hydra kesmesi nedir.
    Bilemiyorum final fantasy buysa ben beğenmedim yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Illusive Man -- 3 Aralık 2017; 3:21:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Illusive Man

Oyunu çok övdüler ancak ff serisini daha önce oynamadığımdanmıdır ya da jrp pek oynamadığımdan mıdır nedir bazı şeyler garip geldi acaba bunlar oyunu square yaptığı için mi böyle yoksa genel olarak jrp raconu mu bu
    birincisi karakterlerin normal tshirtlerle gezip savaşması çok garibime gitti ilerde daha değişik clothing ler var öğrendiğim kadarıyla ama genel olarak böyle gündelik giysi havasında oyun heralde
    ikinci hayal kırıklığım ise normalde gezerken kılıç silahların falan gözükmeyip savaş başladığında bunları yoktan var etmesi
    bunlar oyundan aldığım keyfi resmen %50 azalttı tek başlarına

Diğer bi hususta hayatımda hiç bu kadar gerkesiz sidequest olan görmedim. Adamın babası ölmüş 40 sefer şuraya git bunu al gel görevleri var, sabırla bekliyorum ne zaman bitcek şu dog tag görevleri diye. Yani şu trophy için 80 side questi bi yapsam bidaha bakmayacam bile questlere ki en sevmediğim şeydir side questleri bitirmeden ana göre yapmak. Kral ölmüş hala prompto fotoğraf derdinde vs. bunlar benim için inandırıcılı öldürdü.
    Kendimi bildim bile oyun oynarım ve özellikle rpg oynarım daha bu zamana kadar hiçbir oyunda diyalogları next next diyerek geçmedim ama şu oyunda artık hiçbir sidequestin diyaloğunu okumuyorum direk geçiyorum çünkü hiçbir ama hiçbir önemi yok. 35 level a geldim chapter 3 ün sonundayım sadece 2 veya 3 kez özgün sidequest geldi henüz +40 sidequestteyim.

Daha önceki serileri bilmiyorum karakterler ff evreniyle bağlantılımı vs ama karakter saçı sakalını VS falan istediğimiz gibi değiştirmeyide aramadım değil. Hadi onu da geçtim tshirt le 48 kilo çocuğun hydra kesmesi nedir.
    Bilemiyorum final fantasy buysa ben beğenmedim yani.

Aynı durumdayım, ben de yeni giriş yaptım bu evrene ve şimdilik grafik ve müzikleri konusunda biraz keyif aldım. Oyun dünyasını kabullenmek biraz da karakter empatisiyle mümkün. Bana da anime-masal arası bir kıvam gibi geldi, pek beğenmedim.

Yukarıda iki defa sorduğum basit soruya tek bir yanıt alamamış olmam da oyunun sevenleri üzerinden oyuna karşı olan negatif duruşumu gülendirmiştir.

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.