Şimdi Ara

FINAL FANTASY VII REMAKE | PS4 ANA KONU (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
587
Cevap
9
Favori
21.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konu dışı olacak ama Final Fantasy 9 ps4 e gelirmi acaba. Çok zevkli bir savaş sistemi vardı 9 un.
  • 8 ve 9 gelir ama 7 tamamen bittikten sonra ben öyle tahmin ediyorum
    bu işten kaymak yerler
  • quote:

Orijinalden alıntı: zack06

8 ve 9 gelir ama 7 tamamen bittikten sonra ben öyle tahmin ediyorum
    bu işten kaymak yerler

2018-19 u bulursa baya geç olur. PC versiyonu çıkmış 9 un.
    http://store.steampowered.com/app/377840/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLuBu -- 19 Şubat 2017; 11:13:21 >
  • Final Fantasy VII Remake ana hikaye ses kaydı neredeyse tamamlandı.

Kitase, Dengeki PlayStation'a verdiği demeçte, "Final Fantasy VII'nin yeniden hazırlanması büyük bir hazırlık gerektiriyordu. "Ses aktörleri ana hikayenin ses kaydını neredeyse tamamladı demiş.
  • Nomuradan gelen bir açıklama

Savaşlar komuta dayalı değildir, eylem tabanlıdır. Daha önceden yayınlanan resimlerdeki yanıltıcı açıklamalar ile ilgili olarak, haritada yapılabilecek yerler var, ancak bunlar gerekli değildir. Sorunsuz olduğu için çeşitli sahnelere yanıt olarak eylemler olabileceğini gösterdim.

Eylem tabanlı olarak demek istediği yani benim anladığım kadarıyla ff12 tarzında aksiyon turn based şeklinde oyun aksiyon olacak ama serbest bir şekilde ff15 tarzı eylem şeklinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atb tabanli yapsinlar. Ff9 daki gibi.

• Oyun Endonezya PSN'de bir yıllık Plus ile birlikte veriliyor. Acaba oyun kodunu farklı bir Endonezya hesapta kullanabilirmiyiz?

Edit : Yanlış konu, soruyu FF15 için sormuştum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kankkunen -- 8 Mart 2017; 18:32:5 >
  • Action RPG'ye çevirip rezil edecekler güzelim oyunu. Materia sisteminide buna benzetelim, oyun akıcı olsun diye değiştirirler.
    O eski halinden eser yok şimdi..

Squaresoft çoook eskilerde kaldı artık beyler. Çıtanızı yüksek tutup hayal kırıklığına uğramayın derim. Eğer Square Enix'in yaptığı oyunları(ff13, ff15 vs) beğendiyseniz gerçi bunu da beğenirsiniz ona şüphe yok. Ama kusura bakmayın benim ümidim yok bunlardan. Enix birleşiminden sonra yaratıcı beyinlerini yitirmiş, piyasada tutunmak için batılı oyun firmalarını taklit ederek kendini inkâr eden bir yapıya büründüler. Sen; seni sen yapan jrpg'e tü kaka demiyeceksin. Umarım dibin dibini görüp iflas ederler. Acayip sinirliyim bunlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juggernaught

Action RPG'ye çevirip rezil edecekler güzelim oyunu. Materia sisteminide buna benzetelim, oyun akıcı olsun diye değiştirirler.
    O eski halinden eser yok şimdi..

Squaresoft çoook eskilerde kaldı artık beyler. Çıtanızı yüksek tutup hayal kırıklığına uğramayın derim. Eğer Square Enix'in yaptığı oyunları(ff13, ff15 vs) beğendiyseniz gerçi bunu da beğenirsiniz ona şüphe yok. Ama kusura bakmayın benim ümidim yok bunlardan. Enix birleşiminden sonra yaratıcı beyinlerini yitirmiş, piyasada tutunmak için batılı oyun firmalarını taklit ederek kendini inkâr eden bir yapıya büründüler. Sen; seni sen yapan jrpg'e tü kaka demiyeceksin. Umarım dibin dibini görüp iflas ederler. Acayip sinirliyim bunlara.

valla ben ff12 yi beğendim ve deli gibi ps4 e çıkmasını istiyorum......
    haa genel anlamda squaresoft daha iyidi(ff serisi için)

• Final Fantasy VII – Original (PS4) vs. Remake Trailer Comparison

• Arkadaşlar FF hakkında bir kaç şey yazmadan rahat edemeyeceğim. Burdaki bütün arkadaşlar gibi bende oyun oynamayı seviyorum, 80'lerden beri oyun oynayan bir arkadaşınız olarak dün bitridiğim, akabinde bungün de animesini izlediğim, Final Fantasy VII'de yaşadığım deneyim ve duygu yoğunluğu hakkında bir kaç şey paylaşmak isterim.

Oyun deneyimi olarak J-Rpg ler her oyuncuya hitap etmeyen en azından ilk etapta çekici gelmeyen bir tür olarak bilinir oysaki Amerika ve Avrupa'daki satış rakamlarına bakarsanız bu oyunlara olan ilgi

Japonya dışında da çok büyüktür. Amerika ve Avrupada da milyonlar satar.

Bilindiği üzere eski J-Rpg'ler genelde sıra tabanlı olur. FFVII de her ne kadar sıra tabanlı olsa da sizin hamle yapmak için bir süreniz vardır, bu süre zarfında hamlenizi yapmazsanız rakip hamlesini yapar, mesala bu FFX da farklıdır.

Neyse lafı fazla uzatmadan bu türe olan ön yargınızı kırarsanız oyun dünyasınnı size verdiği zevkleri ve hazzı inanın katlayarak alırsanız. FFVII de ve sonrasında izlediğim animenin verdiği hissi kıstas yapmam gerekirse burada herkesin oynayıp bitirdiği The Last of Us eş değer bir hissiyat yaşatmıştır.

1997 yapımı olan oyun görsel olarak çok eskise de oyun dinamikleri, müzikleri ve hikaye derinliği olarak günümüz oyunlarının çok ama çok ötesinde bir oyun.

Olurda bu oyunu deneyim etmek isteyen arkadaşlar için oyunu bitirir bitirmez ama kesinlikle bitirdikten sonra

2005 yapımı Final Fantasy VII animesini izlemeliler. Orjinal oyun 97 yapımı olduğu için ara sinematikler 2005'e göre baya bi eski geliyor.

J-Rpg deneyimine daha modern olan FFX ile de başlayabilsiniz.

PS4 ve Ps3 içinde Remaster versiyonları mevcut.

Yeni nesil FF'leri deneyim etmedim. Okuduğum kadarı ile FF fanlarını tatmin eden bir yapıda değiller.

Şimdi oyun İngilizce diye korkan arkadaşlar için bir iki şey yazayım. Benim ingilizcem de öyle iyi falan diyebileceğim bir ingilizce değil, sadece şu kadarını söyleyeyim ben bu oyunun konusunun % 99 anladım. Aslında J-Rpg oynayanlar bu türde kullanılan dilin çok sade ve kolay anlaşılabilir bir yapıda olduğu bilir.

Mutşeşem bir deneyim sizi bekliyor.

• gamerasi kullanıcısına yanıt
    Hocam ellerine sağlık.

Bu arada yanlış hatırlıyor olabilirim; FF 7'nin Remake versiyonunda oynanış sıra tabanlı olmayacak gibi birşey okumuştum. Bununla ilgili bilginiz var mı ?
  • Yıllardır jrpg ye alıştırmaya çalıştım ama malesef sadece belli bir kesim dışında oynayan yok.

Şuana kadar en iyi jrpg ff7'dir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zack06

Yıllardır jrpg ye alıştırmaya çalıştım ama malesef sadece belli bir kesim dışında oynayan yok.

Şuana kadar en iyi jrpg ff7'dir.

Bence ff 10
  • zack06 kullanıcısına yanıt
    FF8 varken... :)
  • 7hikayesi yeter diğerlerine değinmiyorum bile

• Persona 5 oynadıktan sonra ff oyuncak gibi geliyor. Keşke sıra tabanlı yapsalardı savaş sistemi 15 gibi olacaksa direk iptal etsinler.

• Dört gözle beklediğim bir yapım. Yıllar önce çocukken ispanyolca olarak(evet ingilizce seçeneği yoktu ama o zamanlar ingilizcem de yoktu, o ayrı mevzu) oynamıştım . Oyunu bitirdim ama hikayesine hiç hakim değilim, ara demolarda olanı biteni izlemekle geçti güzelim oyun. Şimdi hikayesine de hakim olarak oynamak benim için çok farklı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonheart07 -- 22 Kasım 2017; 9:25:45 >
  • zack06 kullanıcısına yanıt
    Maalesef özellikle bu nesil J-RPG türü baya geriledi gibi. Hem eskisi kadar geliştiren yok hemde eski rağbet yok gibi bir görüntü var. Aslında daha doğrusu genel olarak tek kişilik senaryolu oyunlara karşı bir duvar örülüyor desek daha doğru olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Persona 5 oynadıktan sonra ff oyuncak gibi geliyor. Keşke sıra tabanlı yapsalardı savaş sistemi 15 gibi olacaksa direk iptal etsinler.

Videolardan izlediğimiz kadarıyla sıra tabanlı olmayacak gibi
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.