Şimdi Ara

Final Çalışıyorum (SS li) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
1.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ç.A.Y.D.A.N.L.I.K

Yarin sinavim var kafam almiyo tavsiye verin

Yat uyu hocam. Sınav gecesi minimum 6 saatlik uyku bence şart. Kafan almıyorsa hele zorlamanin anlamı yok. Illa zorlamak istiyorum diyorsan yüzünü yika, çay veya kahve yap. Yeniden başlamadan önce gaza getirecek bir şarkı dinle. Örneğin ben folk metal severim. Ensiferumdan into battle dinlerim böyle durumlarda. Ama tek şarkı, fazlası yok. Dinlerken de mümkün olduğunca savaşa gidiyormuş gibi kendini motive etmen gerek. Headbang vs yapabilirsin :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: itsmynick

Moore Embriyoloji...fakültedeyken zevkle okuduğum textbooklardan biriydi...yakın zamanda İslamı tercih ettiğini ögrenince ayrıca sevmiştim kendilerini...

Ben de seviyorum. O ikinci bahsettiğin ayrıntıdan haberim yoktu.

@Sudolfin

Sana da kolay gelsin dostum.

@herdogan80

Hacettepe

• Anladık tıp okuyorsun hem de hacettepede.Üstün insan.

• 1 ay önceden mi hazırlanıyorsun
    Ve sınavlarınız nasıl yapılıyor çok merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secrecy -- 12 Haziran 2015; 2:45:00 >
  • höh notlara bak 4 yıllık lisans +1 yüksek lisansım boyunca o kadar notum olmamıştır.Zor işiniz.
  • Ben de tıp düşünüyorum ama lisede çalıştığım gibi, büyük ihtimalle daha fazlasını çalışmam gerekecek galiba kazanırsam. Ve üniversite yıllarında yapabileceğim tüm aktiviteleri yapmak istiyorum. Mesela senin sosyal yaşantın nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gin and tonic -- 12 Haziran 2015; 2:59:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaramelizeYogurt

Hocam şu masanın üstünde gördüğün kadar fazla konuolmasa o kadar da zor değil ama fazla konu olunca zorluyor. Sana da kolay gelsin

Teşekkür ederim. Sana da kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sudolfin

7 temmuzda olan sinava simdi calismak biraz sov bence. Saka bi yana kolay gelsin bende yarin ki finale calisiyorum

adam bütün senenin finaline çalışıyor galiba tek ders değil yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nordic Spirit

Ben de tıp düşünüyorum ama lisede çalıştığım gibi, büyük ihtimalle daha fazlasını çalışmam gerekecek galiba kazanırsam. Ve üniversite yıllarında yapabileceğim tüm aktiviteleri yapmak istiyorum. Mesela senin sosyal yaşantın nasıl?

Kazanmak değil bitirmek marifet

• Sınavları erken bitenleri kıskanıyorum benim daha pazartesi finalim salı proje teslimim var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mai. -- 12 Haziran 2015; 3:11:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lithiium

1 ay önceden mi hazırlanıyorsun
    Ve sınavlarınız nasıl yapılıyor çok merak ettim

Sene boyunca isledigimiz tüm derslerden sorumluyuz finalde. O yüzden erken başlamak şart. Bizim hacettepede sistem biraz farklı ama tıp fakültesinde genel olarak sınavlar komite dediğimiz veya ders kuruludedigimiz şekilde oluyor.

Mesela bizim seneyi 6 komiteye böldüler. Ilk komite iskelet sistemi, ikinci komite kardiyovaskuler ve solunum, üçüncüsü sindirim sistemi komitesi. Böyle gidiyor. Bu komiteler yaklaşık 4, 5 hafta sürüyor ağırlığına göre. Çok konu yoksa 3 hafta bile olabiliyor. Yoğunluk genel olarak aynı. Haftada ortalama 20-25 teorik ders görüyoruz lab dersleri va hariç. Komitede 4, 5 ders çeşidinden sorumluyuz. Örneğin sindirim sistemiyse komite, sindirim sistemi anatomisi, fizyolojisi, histolojisi, biyokimyası ayrı ayrı anlatılıyor ama komite sonunda aynı kitapçıkta beraber soruluyor. Sınavlar her dersten minimum 1 soru olmak üzere 75-120 soru arasında değişiyor. Sınavlar allahtan test :D

Bunun yanında pratik lab sınavları da var onlarda sistem daha farklı, çizim yapıyoruz, slayt sınavları oluyor. Değişik biraz o.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nordic Spirit

Ben de tıp düşünüyorum ama lisede çalıştığım gibi, büyük ihtimalle daha fazlasını çalışmam gerekecek galiba kazanırsam. Ve üniversite yıllarında yapabileceğim tüm aktiviteleri yapmak istiyorum. Mesela senin sosyal yaşantın nasıl?

YGS-LYS ye çalışırkenki ne stresi hissedersin ne de daha fazla çalışırsın. Ilk iki sene daha rahattı bana göre.daha az calistim ve daha az stres oldum. Sosyal hayata gayet rahat zaman ayirilabiliyor. Sınav sistemini yukarda bir arkadaşa anlattım. Durum böyle olunca 4 haftalık bir komitede 1-1,5 hafta yatıp son 15-20 gün çalışıp yetiştiriyorum. Şu an ortalamam da gayet yüksek. Ama yatmak dediysem derslere giriyorum ben. Çalısma sistemini çözdükten sonra her şeye zaman ayırabilirsin kısaca. Boş zamanın oluyor. Ama 3. sınıfta YGS-LYS ye çalıştığımızdan daha ağır diyorlar bilemicem orasını. 4-5-6 da zaten hastanedesin. 6 da sosyal hayatın yok. En azından bizim üniversitede yok internlükte rahatlık. Hastanede nöbetler vs var, eve döndüğüne seviniyorsun boş zamanı bırak :D 4 ve 5 de 3 ve 2 den daha rahatmis ve zevkliymiş diye duydum.

Ama diğer herhangi bir fakülteye göre çok daha fazla çalışmak zorunda kalacaksin, çok çok daha az boş zamanın olacak. Bu da bir gerçek. Ama yapmak istediğin meslek doktorluksa bunlara katlanılıyor.

• Gorkem.IX kullanıcısına yanıt
    itü ?

+ Hocam kolay gelsin bu arada
  • KaramelizeYogurt K kullanıcısına yanıt
    Hocam sinav iyi gecti vizeden 40 almistim final insallah iyi olurda bute kalmayiz

• Cem sen bu foruma girer miydin yav?

• Abuk sabuk bölümlerde okuyanlar gelmiş 1 ay önceden finale mi çalışıyorsun diyor.Ben hukuktayım vize bitiyor 1 hafta sonra finale çalışmaya başlıyorum.Herkes böyle ona rağmen geçemiyoruz ki tıp hukuktan daha zordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samwell Tarly

Cem sen bu foruma girer miydin yav?

Ayıp ettin ya buraya girmeyip de incide falan mı takilsaydim?

Geçmiş olsun @Ç.A.Y.D.A.N.L.I.K

• Adama konudakiler sormuş tipmi hangi uni diye adamda söylemiş kiskancliktanmi bu cekememezlik

• Sizde radyolojik anatomi dersi görüyo musunuz yoksa sadece anatomi mi var?

• Kolay gelsin kardeş. Okuduğun bölüm gerçekten zor. Bende hukuktayım bizim bölümde zor ama bir tıp değil tabikide. Ileride sağduyulu bir doktor olman dileğiyle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.