Şimdi Ara

Filtre Kahve Makinasından Anlayan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Linkteki ürünü almayı düşünüyorum,maddiyattan dolayı çok çıkamıyorum.İş görür mü acaba?

http://www.hepsiburada.com/kiwi-kcm-7540-filtre-kahve-makinesi-p-HBV000002N9B2?magaza=Hiper&wt_gl=cpc.elk.beyazesya.pla&gclid=CJvxwODZhdICFcsp0wodLTIOXg

• Kusura bakmayın konuyu hortlatıyorum ama bu ürünü bende almayı düşünüyorum, siz aldınız mı memnun musunuz?
  • unreleased kullanıcısına yanıt
    Memnunum hocam gayet yeterli bir ürün,150 200 vermeye hiç gerek yok hepsi aynı zaten
  • Sağolun hocam. DeLonghi düşünüyordum ama Kiwi'nin 2 katından daha pahalı. Kiwi'yi 70 liraya dekorazon.com'da buldum kapayım bi tane hemen.
  • unreleased kullanıcısına yanıt
    Rica ederim,bu cihazların tek yaptıgı sıcak suyu hazneye koydugun kahveye damlatmak,başka bir ekstrası yok zaten bunu hepsi yapıyor.alırken kağıt filtre de sipariş edin yanında,içindeki plastik filtreler çok kötü.Kağıt filtre çok daha iyi çıkarıyor kahveyi.
  • Öneriniz için ayrıca teşekkürler hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Öneriniz için ayrıca teşekkürler hocam.

Rica ederim güle güle kullanın
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın Arkadaşlar,

Bende bir tane filtre makinesi var ama suyu öyle kaynar yapmıyor, bardağa boşalttığımızda resmen ılık kahve içiyoruz. BUürün de suyu demlikte ısıtmış kadar olmasa bile sıcak kahve içme imkanınız oluyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyusa

Hayırlı olsun güle güle kullanın Arkadaşlar,

Bende bir tane filtre makinesi var ama suyu öyle kaynar yapmıyor, bardağa boşalttığımızda resmen ılık kahve içiyoruz. BUürün de suyu demlikte ısıtmış kadar olmasa bile sıcak kahve içme imkanınız oluyormu?

Hiç biri kaynar yapmaz hocam,kahve yanar kaynar yaparsa.Belli sıcaklıga kadar ısıtıyor.Kaynar isterseniz ketılda su ısıtın bardağı çalkalayın öyle doldurun kahvenizi :)
  • Biraz yanlış anlattım aslında, kaynar değil de belirli bir sıcaklıkta yani çay sıcaklığında olmuyor mesela, bildiğin ılık ın belki biraz üstü, starbuck Yada Nero sıcaklık kıvamında değil o yüzden bu makine iyi değil diye kaldırdım belki 2 senedir dolapta yatıyordur, daha sonra da Tchibo kapsül Yada Nescafe sine başlayıp öyle devam ettik, filitre kahve tadında olmasa da. Özellikle de gloria jean's hazelnut ü özlüyor insan. 🙂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyusa

Biraz yanlış anlattım aslında, kaynar değil de belirli bir sıcaklıkta yani çay sıcaklığında olmuyor mesela, bildiğin ılık ın belki biraz üstü, starbuck Yada Nero sıcaklık kıvamında değil o yüzden bu makine iyi değil diye kaldırdım belki 2 senedir dolapta yatıyordur, daha sonra da Tchibo kapsül Yada Nescafe sine başlayıp öyle devam ettik, filitre kahve tadında olmasa da. Özellikle de gloria jean's hazelnut ü özlüyor insan. 🙂

Anladım hocam malesef yapmıyorlar,5 dk ya içtin içtin içmedin ice a dönüşüyor kahve bende de :D bende 3 çeşidini kullanıyorm tchibonun guatema grande favorim,2. olarak african blue geliyor
  • Ürünü bu ayın başından beri kullanıyorum ama satın almayı düşünen olur diye konuya yazmak şimdi aklıma geldi.
    Öncesinde Almanya üretimli Bosch TKA 1201 modelini kullanıyordum. Cam sürahisi kırıldıktan sonra maalesef atmak zorunda kaldım.

• Bosch'a oranla Kiwi'nin plastik katmanları belirgin şekilde ince geldi. Sürahiyi bulaşık makinesine atayım dedim, üstteki kısım biraz eriyip büzüştü. Halbuki Bosch'un sürahisini de makinede yıkardım...
  • Makine dezavantaj olarak hafif, su haznesini tamamen doldurunca geriye doğru eğiliyor.
  • Sürahiyi çekince makine de geliyor. Sürahiyi hafif yukarı kaldırıp, öyle çekmek gerekiyor.
  • Açma/kapama ışığı termostat ışığı değil. Termostatın devreye girip girmediğini sesten anlıyorsunuz. (ki aslında kahve demlendikten sonra yarım saat içinde tüketilmeli)

Basit bir cihazda fark ettiğim dezavantajlar bunlar.
    Yaptığı kahve konusuna girmiyorum çünkü öznel bir durum. Ama @melihgezer'in de bahsettiği gibi kağıt filtrenin kahveyi daha iyi çıkardığı da bi gerçek. Plastik filtre öylesine konmuş gibi.

F/P olarak düşündüğümde ise yeterli bir ürün.

• quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Ürünü bu ayın başından beri kullanıyorum ama satın almayı düşünen olur diye konuya yazmak şimdi aklıma geldi.
    Öncesinde Almanya üretimli Bosch TKA 1201 modelini kullanıyordum. Cam sürahisi kırıldıktan sonra maalesef atmak zorunda kaldım.

• Bosch'a oranla Kiwi'nin plastik katmanları belirgin şekilde ince geldi. Sürahiyi bulaşık makinesine atayım dedim, üstteki kısım biraz eriyip büzüştü. Halbuki Bosch'un sürahisini de makinede yıkardım...
  • Makine dezavantaj olarak hafif, su haznesini tamamen doldurunca geriye doğru eğiliyor.
  • Sürahiyi çekince makine de geliyor. Sürahiyi hafif yukarı kaldırıp, öyle çekmek gerekiyor.
  • Açma/kapama ışığı termostat ışığı değil. Termostatın devreye girip girmediğini sesten anlıyorsunuz. (ki aslında kahve demlendikten sonra yarım saat içinde tüketilmeli)

Basit bir cihazda fark ettiğim dezavantajlar bunlar.
    Yaptığı kahve konusuna girmiyorum çünkü öznel bir durum. Ama @melihgezer'in de bahsettiği gibi kağıt filtrenin kahveyi daha iyi çıkardığı da bi gerçek. Plastik filtre öylesine konmuş gibi.

F/P olarak düşündüğümde ise yeterli bir ürün.

• Aynen öyle hocam,ben metal filtre getirttim hatta o da plastikten farksız ve çamur gibi yapıyor.En temiz kahveyi kağıt filtre yapıyor.Yağını emiyor lezzetini alıyor diyorlar ama içim olarak kağıt daha güzel geldi bana.Ancak bazen kağıt filtre içinde yamulup bozuluyor onun önüne geçemedim,sanırım kağıdın boyu küçük ondan olsa gerek.Makinanın düğmesine basarken bile elinle tutmak gerekiyor :D Çok hafif gerçekten.Ama plastiğin belli sınıfları oldugu için,dandik plastik kullandıklarını düşünmüyorum,sadece az kullanmışlar plastiği.Çünkü zaten belli standartlarda üretmek zorundalar plastiği.Plastik numarasına bakmadım ama bi ara bakayım onada

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.