Şimdi Ara

Filo Arabası Alınır Mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
0
Favori
6.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Araç hor kullanılmamışsa mekanik aksam hırpalanmamışsa gayette alınır. Kiralık araçların hepsinin bakımları zamanında yapılır hem de yetkili servislerde. Ben iki defa aldım ama sordum soruşturdum aracının kondisyonuna baktırdım ve hiç sıkıntı yaşamadım. Ha filo da hırpalanan araçlar belli zaten, Linea Egea Reno Symbol Dacia gibi .. ve Ticari araçlar bunlardan bende pek almam çünkü bunlar şirketlerde ayak aracı olarak kullanılır belli bir şahsın emrinde değildir her gün kimin kullandığı belli olmadığı için çoğunun alt takımları haşat olmuş vaziyettedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaperVR

filo aracı alınırda o tarzda alınmaz. ben ıkı kere aldım ıkısındede memnun kaldım ama benım aldıgım araclar su sekılde ıdı. birisi 2017 yılında 2017 model 13000 km de temiz hiç bişisi yok biriside 3 hafta once yıne 2020 model 11000 km temiz hiç bişisi yok şeklinde. diğer türlü çok km olanlara temkınlı yaklasmak lazım

Hangi filodan aldın kardeşim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alinir diyenlerin hepsinde filo araci var adam alinmaz dese biri etkilenir kendi aracini satamaz  

100 filo aracindan anca 1 veya 2 tanesi temiz. Siz kime neyi anlatiyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: escanor_

Filo aracı kullanırken kışın sabahları daha otoparktan çıkmadan arabanın içi hemen ısınsın diye 3000-3500 devirde gidiyordum. Daha da birşey söylememe gerek yok herhalde.

Edit; alınır diyenlerin elinde filo çıkması araç olduğunu düşünüyorum, başka izahı yok bana göre.

Hocam kusura bakma da o sizin karakterinizle alakalı bir şey.

Ben yıllardır filo aracı sürerim, hanımın arabasının yan tarafı komple çizilmiş iken ben şirket aracının ne bakımını aksattım ne de böyle çizik bıraktım.

Çünkü bu mal başkasının malıdır, bunu emaneten kullanmak gerekir. Filo aracı diye agresif süren sizin gibi umursamazlar benim gözümde kötü insanlardır.

Hadi iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 19 Kasım 2020; 11:44:38 >
  • deserthawk D kullanıcısına yanıt

Benim yaptığım durumu en fazla etik çerçevesinde değerlendirebilirsin. Çünkü yaptığım hareket araç için faydalı birşey değil bunu biliyorum ama fiziki bir zarar da vermedim sonuçta. Filo aracını bana veriliş amacından başka kullanırsam o zaman karakter meselesini oturup konuşalım.

Bir de nasıl bir filo aracı kullandınız bilmiyorum ama filo aracının bakımı sizi ilgilendirmezki zaten, bakımı geldiğinde kiralanan yeri ararsın randevu verirler gider bakımını yaptırırsın.

Sanırım sizdeki araç şirkete ait, eğer öyleyse bende dikkatli kullanırım aracı çünkü araç işveren tarafından emanet verilmiştir, o bambaşka birşey.

• Arabanın canını çıkarıyor geneli istisna vardır 1-2 tane tabi de riske girmeye değmez

• quote:

Benim yaptığım durumu en fazla etik çerçevesinde değerlendirebilirsin. Çünkü yaptığım hareket araç için faydalı birşey değil bunu biliyorum ama fiziki bir zarar da vermedim sonuçta. Filo aracını bana veriliş amacından başka kullanırsam o zaman karakter meselesini oturup konuşalım.

Bir de nasıl bir filo aracı kullandınız bilmiyorum ama filo aracının bakımı sizi ilgilendirmezki zaten, bakımı geldiğinde kiralanan yeri ararsın randevu verirler gider bakımını yaptırırsın.

Sanırım sizdeki araç şirkete ait, eğer öyleyse bende dikkatli kullanırım aracı çünkü araç işveren tarafından emanet verilmiştir, o bambaşka birşey.

Yoooo gayet de kiralık aracım leaseplan. yıllardır da öyle.

Filo aracının bakımı tabi ki beni ilgilendirmez, hatta arabayı sıfır alırken bayiden ilgili arkadaş alkolsüzsen istersen duvara vur arkanı dön git dedi. Fakat bu bir milli servettir.

Şöyle düşünelim evinizi kiraya verdiniz, kiralayan kişi düzgün kullansın istersiniz değil mi, adam nasılsa aylık para veriyorum deyip evde tepinsin istemezsiniz.

Bunun da hiçbir farkı yoktur işte. Kendi aracın olsa yapmazsın, kiralıkken yapıyorsan problem. Hatta kendi aracında yapsan yine problem, o mal tamamen sana ait.

Vicdani bir olay sonuçta, herkesin görüşü farklı.

• Bende filo arabası kullanıyorum. Aldığımda 72bindeydi içide dışıda gayet temizdi. Şans işi biraz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Araç alırken mutlaka tanıdık bir usta ile git. İster filo olsun ister şahıs ister galeri hepsi aynı. Mesela şahıstan aldın arabayi belki o araç filo aracıydı.

• deserthawk D kullanıcısına yanıt

Kendi aracım turbo-benzin, hemen ısınıyor yani. Büyük konuşmayayım ama dizel araç almam. Fakat keyfi gezmelerde redline sürüyorum aracı, çok özenen biri bunu yapar mı hiç sanmıyorum. Milli servet olayına gelirsek; bana göre duyar kasmak, fazlası değil.

İyi akşamlar size.

• Bence uzak durun. İstisnalar da vardır tabi ama genel olarak filo araçları çok hor kullanılıyor. O devir saati hep red line taraflarında oluyor. Şahsen ben hiç düzgün kullanana rastlamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla kendi aracı olmayınca insan , eşek gibi kullanıyor , kasislerde yavaşlamıyor pat küt geçiyor mesela  

• Araca bakmak lazım. Alınmaz diye bi kaide yok. Araç içi döşemeler koltuklar temizse, km düşükse kazasız vs ise neden olmasın. İyi bir ekspertizden sonra her türlü alınır.

• zingfth kullanıcısına yanıt

Hocam KM 117 bin ve arac 2017 model

• quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

km'si %80 düşürülmüştür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Temizse, fiyat piyasaya göre uygunsa al.

• Aslında herkes aşağı yukarı aynı noktaya varan yorumlar yapmış ama nedense iki farklı kutup varmış gibi davranılıyor :) Bir arabanın alınmasında nasıl temizliği, diriliği, tramer/ değişen boya bilgisi vs bakılıyorsa filo arabasının da aynı özelliklerine bakılır. Tüm bunlardan geçer not aldıysa araç bence de alınmaması için bir sebep yok.

Ha şuna da katılıyorum. Filo araçları gerçekten çok hor kullanılıyor. Dolayısıyla "şahsen" belirli bir KM üzerindeki filo arabasını almam. Mutlaka temiz kullananlar da vardır. Ama mesela ben kendi şirketimin filosundan çıkan hiç bir arabayı almam. Çünkü bizzat görüyorum nasıl kullanıldıklarını. Ama özellikle bazı arkadaşların dediği belirli segment üstü olanların daha az yıprandığı görüşüne katılmıyorum. Makam aracı gibi kullanılan veya koruma aracı gibi kullanılan araçları sürekli yüksek devirde kullana kullana duman ediyorlar. Arabanın geçmişi de bence çok önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

Hangi filolardan aldınız ?

hocam filonun direk kendinden almadım. 2017 yılında yakın bır arkadasım ankara opal da st olarak çalışıyordu. Onun referansıyla ellerındekı temız fılo araclarından bırını aldım. Son aldıgımı galerıden aldım ama galerı istanbul mepadan almıs. bu arada aldıgım arac C suv ve 3 aylık fılo aracı. ust duzey yonetıcıye kıralanmıs bır arac

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaperVR -- 20 Kasım 2020; 15:9:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Aracınız hangi filodan kiralık?

Alıntıları Göster

Hocam bilsem de firma ismi vermem reklama girer ban yerim. Kii bana gelen aracı bizim burada rent a car olarak çalışan bir abiden geldi. O da büyük bir filodan almış. Rising mi ne öyle bir anlaşmaları varmış bizim şirketle.

Kısaca araç Ankara plakalı. Araç Ankara'dan bir filodan bizim rent a car firmasına geliyor biz de oradan alıyoruz. Araya bir rent a car giriyor.

• quote:

Kendi aracım turbo-benzin, hemen ısınıyor yani. Büyük konuşmayayım ama dizel araç almam. Fakat keyfi gezmelerde redline sürüyorum aracı, çok özenen biri bunu yapar mı hiç sanmıyorum. Milli servet olayına gelirsek; bana göre duyar kasmak, fazlası değil.

İyi akşamlar size.

İkisi aynı şey değil, bal gibi de biliyorsunuz bunu. Zaten filo aracını bilerek hor kullandığınızı yazmışsınız zaten.

Neyse, birbirimize karşı bakış açımız değişmeyecek nasılsa, ben yaptığınız eylemi nasıl tanımladığımı belirttim, bu fikrim sabit.

İyi günler dilerim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.