Şimdi Ara

Film Arşivi Yapıyor musunuz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27
Cevap
3
Favori
871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 18
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 11 gün 8 saat 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • frukoo (7 mesaj) sirreddot (3 mesaj) Backspace7 (2 mesaj) obili (1 mesaj) hoksi (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21 mesaj) Mobil (2 mesaj) Uygulama (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3131 Mesaj
    genelde bluray arşiviliyorum demişsiniz ama 19 bin film dizi mevcut. bluray arşivi yapıyorsanız cok daha fazla yer tutması gerek çünkü bluray remux 20-25 gb kaliteli ripleri 10-15 gb tutuyor. sizinle hemen hemen aynı kapasitede arşive sahibiz ama bende 4K remuxları cıkarınca 15 tb ve 1600 film kalıyor 1080p olan filmler için. yani 1600 film 15 tb yapıyorsa ki %90ı 1080p bluray riptir. sizde 19 bin film dizi hangi çözünürlükte veya kalitede arşivliyorsunuz? çunkü m1080p bile arşivleseniz ortalama 2,5-3gb olsa 9-10 bin film yapar. çözünürlük baya baya düşük mi arşivliyorsunuz dosya boyutları ne kadar filmlerin?
    |
    |
  • Er
    12 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    genellikle 1080P Bluray arşivliyorum m1080p de var hocam ama çoğunluk 1080p bluray mesele 1 filmi iki versiyon ekliyorum hem m1080 hem 1080p siz 4k remux arşivlediğiniz için öyle şuanlık toplam arşiv 33TB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frukoo -- 26 Nisan 2020; 16:40:53 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    797 Mesaj
    700gb var şuan D diskinde. Yeni şeyler indireceğim zaman eskilerden siliyorum. 2 defa harici harddiskim bozulması sonucu artık yeni harici alıp arşiv yapmaya korkuyorum.
    |
    |
  • Er
    12 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

güncel vaybe Mart ayında açmışım konuyu şimdi arşivim 55TB oldu

|
    |
  • Çavuş
    61 Mesaj

10-15 yıl önce yapardım. Artık yapmıyorum.

|
    |
  • Yarbay
    2669 Mesaj

45-50 Adet orijinal DVD haricinde herhangi film arşivim bulunmuyor. Birkaç sene önce 4-5 TB'lık filmler vardı ve bunları PLEX ile TV'de izlerdim hatta başka şehirdeki yakınlarımda izleyebilirdi ama artık HDD'leri boşatltım.

İzlemek istersen çevrim içi platformlardan izliyorum, Netflix, Prime Video gibi eğer oralarda da yok ise Apple TV ya da Google Film üzerinden kiralama yapıyorum. Kiralık henüz yok ise satın alıyorum ama 20 TL gibi bir limitim var, onun üstünde satın almaları pek yapmıyorum.

|
    |
  • Yüzbaşı
    436 Mesaj

her film 1080p olmasada yapıyoruz kendi çapımızda

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
konkasör
kripto para haberleri
anzer balı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.